banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 26 Apr 2024, 16:21

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 147 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 30 Maj 2017, 12:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Ђе неће бити добро гријати се здрвма?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2017, 12:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Kakav će vazduh udisati ljudi koji će živjeti između dvije toplane!

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2017, 12:57 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Apr 2017, 09:17
Postovi: 331
^^Odnijece Vrbas dim i sve druge stetne pojave:)


Poslednji put menjao papazjanija dana 30 Maj 2017, 13:09, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2017, 13:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
filozof sa vrbasa je napisao:
Kakav će vazduh udisati ljudi koji će živjeti između dvije toplane!

Topliji.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2017, 16:41 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 18 Jun 2011, 10:29
Postovi: 11
Prijedlog je dobar, pogotovo sto nema dobre alternative. BL ce imati tri toplane, ako racunamo Hiseta i Starcevicu i ne racunamo staru toplanu. Na Starcevici nova toplana na sjecku grije odlicno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2017, 16:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2010, 09:21
Postovi: 1274
Lokacija: BL
Ova nova Toplana sto se gradi je jedan od ludjih poteza ljudi koji vode BL.
U 21. vijeku mi se grijemo na drva.

Tek ce ovdje biti problema, prvo sa radnicima stare Toplane, dugovima stare Toplane.
Cijena grijanja ce se povecati a grijanje nece biti kvalitetnije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2017, 17:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
jel ono 5 dimnjaka sve im jebem ludo....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2017, 17:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Opušteno, biće k'o na Titaniku - samo jedan radi, ostali radi estetike


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2017, 17:35 
shakal je napisao:
Opušteno, biće k'o na Titaniku - samo jedan radi, ostali radi estetike


vice versa, jedan nije radio, tri jesu....

Slika


Vrh
  
 
PostPoslato: 30 Maj 2017, 17:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Eeeeeeeeee


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2017, 11:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Predstavnici Centra za životnu sredinu su prisustvovali Komisiji za stambeno-komunane poslove i poslove saobraćaja pri Skupštini grada Banjaluka na kojoj se raspravljalo o osnivanju privrednog društva "EKO TOPLANE Banjaluka" d.o.o.

Neke od primjedbi koje smo istakli na sjednici Komisije su:

- Pravilnik o projektima za koje se sprovodi procjena uticaja na životnu sredinu i kriterijumima za odlučivanje o potrebi sprovođenja i obimu procjene uticaja na životnu sredinu kaže da je za objekte preko 50 MW instalisane snage obavezna studija uticaja na životnu sredinu, a da za objekte do 20-50 MW odluku donosi Ministarstvo za prostorno uređenje, građevinarstvo i ekologiju. S obzirom da je planirana Toplana predviđena na 49 MW sa mogućnošću povećanja kapaciteta i broja korisnika, smatramo da je obavezna i svakako potrebna. Da li će Komisija pokrenuti inicijativu ka Ministarstvu za prostorno uređenje, građevinarstvo i ekologiju da se izradi studija?

-Obavezno sprovesti javnu raspravu te dozvoliti građanima mogućnost učešća u odlukama ovog tipa.

-Obavezno se držati redovnih procedura prilikom procesa izmjene prostorno-planske dokumentacije i pravovremenog pribavljanja dozvola sa maksimalnom transparentnošću i učešćem javnosti.

Ovom prilikom pozivamo nadležne na odgovornost i poštivanje procedura, a građane pozivamo na aktivno učešće u cijelom procesu.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Avg 2017, 11:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
"Eko-toplana" do novembra u pogonu 16 Dijeljenje Foto: N.N | "Eko-toplana" do novembra u pogonu Marija Gajić 30.08.2017 17:14 BANJALUKA - Očekujemo i nadamo se da će grad od naredne grijne sezone dobiti stabilno, pouzdano i cijenom prihvatljivo grijanje, i to je naš osnovni cilj sa kojim smo ušli u projekat izgradnje "Eko-toplane". Rekao je ovo danas gradonačelnik Igor Radojičić nakon što je sa načelnicima gradskih odjeljenja i odbornicima u Skupštini grada obišao gradilište nove toplane. "Nakon dugogodišnjih glavobolja zbog gradskog grijanja i gradske 'Toplane' sada smo na odličnom putu da se ovaj projekat završi. Radovi napreduju planiranom dinamikom zahvaljujući velikom angažmanu naših partnera iz kompanije IEE, zahvaljujući podršci Gradske uprave i Vlade RS u raznim fazama", naglasio je Radojičić. Dodao je da su za ovo zaslužna i preduzeća "Elektrokrajina" i "Vodovod", koji imaju veliko razumijevanje i zbog onoga što treba da urade sa svoje strane zbog lokacije na kojoj se nalazi i za sve ostalo, kao što je izgradnja cjevovoda u ovom momentu. "Ima još mnogo posla da se uradi, ali ova dinamika zasad nas drži optimističnim da će Banjalučani riješiti najveći komunalni problem urbanog dijela grada za više od 20.000 potrošača, a to je problem gradskog grijanja", naglasio je Radojičić. Dodao je da grad sa svoje strane i finansijski prati ovu investiciju kroz dva aranžmana, prvi od tri miliona, a drugi od sedam miliona KM i preostaje još pet miliona po ugovoru. "Učešće grada u ovom projektu je 15 miliona KM i imamo i dalje razgovore sa Evropskom bankom za obnovu i razvoj o sufinansiranju ili refinansiranju kompletnog projekta", pojasnio je Radojičić. Prema njegovim riječima, gradnja teče po planu, dva mjeseca je bilo startno kašnjenje i izvođač nije počeo 1. aprila već 1. juna. "Ali pošto se ovdje radi modularno, očekujemo da sagradnjom modula i puštanjem u probni rad, već u oktobru-novembru odavde krene isporuka energije, a stara 'Toplana' ima obavezu održavanja gradskog grijanja do puštanja u rad nove 'Eko-toplane'", rekao je Radojičić. Dodao je da cijena grijanja za potrošače po kvadratnom metru ostaje ista, a da će promjena biti samo kod kalorimetara, jer njihova ugradnja pored same potrošnje u objektu ili stanu podrazumijeva i određeni fiksni trošak dopreme, i to će biti novina za potrošače. "Ta cijena će biti uređena pravilnikom i odlukom koja treba da se donese, a imate sličnu stvar i kod isporuke električne energije, plaćate onaj dio koji potrošite, ali plaćate i neke fiksne troškove koji se odnose na distribuciju i prenos", istakao je Radojičić. Borko Torbica, projekt menadžer na projektu izgradnje "Eko-toplane", rekao je da očekuju da će u novembru imati prve megavat-sate isporučene iz novog postrojenja. "Prvi termin o kojem smo ranije pričali da bi nova toplana trebalo da počne raditi bio je početkom februara 2018. godine. Sada smo u punom kapacitetu dinamike, tačnije u montaži kotlovskih postrojenja, i očekujemo da će taj termin dinamike biti znatno skraćen", kazao je Torbica. Grijna sezona zvanično počinje 15. oktobra.


I ja se nadam.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2017, 15:05 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
Počele svadje oko drva.

Poslali upozorenje Vladi Srpske: Prijedor ne da drva Banjaluci i Tesliću

Bojana Majstorović | 15. 09. 2017 - 21:54h
Drvoprerađivači iz prijedorske regije najavljuju blokadu puteva kako bi sprečili odvoz drvnih sortimenata sa ovog područja u „Toplanu“ Banjaluka i preduzeće „HI Destilacija“ Teslić.

Foto: Siniša Pašalić / RAS Srbija
pin on pinterestshare it
Njih oko 100, koji zapošljavaju oko 500 radnika, tvrde da zbog ova dva preduzeća oni u poslednjih 15 dana nisu dobili drvne sortimente od „Šuma RS“. Drvoprerađivači uglavnom se bave izvozom cepanih drva, pa su primorani da kupuju privatne šume kako bi sačuvali radna mesta svojih zaposlenih.

- U zadnjih nekoliko meseci moje preduzeće nije dobilo nijednu turu drveta iz „Šuma Srpske“, a sve smo im redovno plaćali. To je isti problem za sva preduzeća koja izvoze cepana drva i nećemo još dugo moći to da trpimo – upozorava Vjekoslav Bašić iz „VB Progresa“ iz Prijedora.

Tvrdi da će drvoprerađivači ubrzo blokirati puteve ukoliko se ne napravi drugačija preraspodela dodele drvnih sortimenata.

- Šumsko gazdinstvo u Prijedoru bi trebalo da snabdeva samo drvoprerađivače sa naše regije – smatra Bašić.

O problemima drvoprerađivača razgovarali su i prvi ljudi opština ove regije, koji su uputili određene zahteve Vladi RS i Ministarstvu poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva RS.

- Tražimo da se poštuje Zakon o šumama RS i da se iz prijedorske regije ne ide više od 10 odsto šumskih sortimenata – navodi se u saopštenju, koji su potpisali gradonačelnik Prijedora i načelnici opština Novog Grada, Kozarske Dubice, Kostajnice, Oštre Luke i Krupe na Uni.

Oni traže da u snabdevanju drvnim sortimentima prednost imaju strateška preduzeća regije, kao što su „Toplana“ Prijedor i „Mlijekoprodukt“ iz Kozarske Dubice.

- Ova strateška preduzeća, ranije nisu koristila šumske drvne sortimente i ove godine opteretila su nas za ukupno 20.000 metra kubna, a pritom su ugrozila naša prerađivačka preduzeća niže vrednih šumskih drvnih sortimenata - navedeno je u saopštenju.

Ističu i da od „Šuma Srpske“ traže da se preispita ugovor sa preduzećem „HI Destilacija“ iz Teslića te da se poništi ugovor za Banjalučku „Toplanu“.

Veruju da bi na taj način Šumsko gazdinstvo Prijedor moglo do kraja godine snabdevati drvoprerađivače sa područje regije sa niže vrednim drvnim sortimentima.

- Zahtevamo da se ugovor za HI „Destilacija“ iz Teslića revidira na 3.000 metara kubna, ukupno za 2017. godinu, a da se ugovor za „Toplanu“ Banjaluka u količini od 3.500 metara kubnih stornira, jer ni „Toplana“ Prijedor, nije mogla biti u potpunosti snabdevena sa područja Šumskog gazdinstva Prijedor – navode u dopisu.

Pored strateških preduzeća redovno snabdevanje drvnim sortimentima zahtevaju i za ustanove na području ovih opština. Tvrde da na prijedorskoj regiji postoji više od dva puta prerađivačkih kapaciteta u odnosu na sirovinu kojom raspolaže Šumsko gazdinstvo Prijedor. Kažu da drvoprerađivači sirovinu uvoze iz Hrvatske i Slovenije, te iz Unsko - sanskog kantona i iz privatnih šuma.

Istovremeno, iz „Šuma RS“ poručuju da se isporuka drvnih sortimenata kupcima radi na osnovu zaključenih ugovora, a da su količine određene u skladu sa odlukom Vlade RS. Poručuju da oni ne mogu raditi izmene ugovora, te smatraju da se zajednički mora doći do rešenja, jer su „HI Destilacija“ i „Toplana“ Banjaluka ocenjeni kao preduzeća od strateškog značaja.

Šume nema dovoljno

Prijedorskoj „Toplani“ godišnje treba 30.000 metara kubnih šumskih drvnih sortimenata. Sa druge strane, od Šumskog gazdinstva Prijedor dobiće 14.000 metara kubnih drveta, dok će 16.000 morati da obezbede na druge načine. „Mlijekoproduktu“, treba 7.000 metara kubnih, a od lokalnog šumskog gazdinstva dobiće 6.000. U klasteru drvne industrije i industrije nameštaja „Drvo“ koje okuplja 23 preduzeća iz prijedorske regije, kažu da godinama upozoravaju na problem preraspodele drvne mase.

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2017, 19:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Vjerovatno po papirima sume ima dovoljno :)
Samo sto stanje na terenu ne odgovara ni 10% onom sto je na papiru tako da je frka

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2017, 21:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2010, 09:21
Postovi: 1274
Lokacija: BL
Isjekli smo mi to. Nešto je izvezeno, nešto pokradeno i to je to.

I nestašica je drva za ogrjev. Bar što se BL tiče.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2017, 21:39 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
A sve se opet pošumljava..

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2017, 21:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
ja cu banjaluci obezbjediti hladnu fuziju pa cemo se svi ogrijati :badgrin:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2017, 22:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Sredi to Doboju za njihovu elektro punionicu.

Btw. Fiki, pohvalio si Doboj za taj potez. U BL bi se itao drvljem i kamenjem. Zasto si taki niki? :-D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2017, 22:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
ne bih, ja sam za svaki progres i odrzivi razvoj

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2017, 22:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Aj ne kenjaj, jasno je da bi bar hraknuo. Jace je to od tebe :-D

Btw. Koji progres? Kolike su zalihe litijuma na planeti? Bez njega nema bi bi na baterije.

Sramota je da se tako jedna sustinski nazadna tehnologija promovise kroz ime Tesla.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 147 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 32 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs