banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 10:20

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1184 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 60  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 29 Sep 2017, 15:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
:lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 29 Sep 2017, 15:17 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Nećeš da ti se pomogne. Ne znam šta drugo bi mogao očekivati od mene, ili bilo koga drugog na forumu...

Ajde napiši šta ti konkretno hoćeš.

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 29 Sep 2017, 15:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Ocekivao sam neko ce reci ja radim,dosao sam tako, ako radis na bijelo moraces prvo ovo i ovo...
Ovo sto si ti napisao zna svako, to je isto kad bi ti rekao nesto mi kvrca na autu a mi ti rekli odvezi kod automehanicara :)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 29 Sep 2017, 15:40 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Pa fino sam ti napisao da ne slušaš priče rekla-kazala, a ti upravo to tražiš.
Fino sam ti rekao da informacije potražiš ili na onom sajti ili u ambasadi, ali si ti lijen i hoćeš da ti informacije neko servira.

Eto, ovo ukratko sumira problem našeg društva. Zato je i onaj na prethodnoj stranici rekao "A kako ja da odem, kad nemam nikoga vani da me pogura?"
Auto ti se i kvari zato što ganjaš mudrost od kojekakvih specijalaca. Automehaničar valjda i služi za to.
Kao što doktor služi za zdravlje. Probaj pitati ovdje na forumu za dijagnozu pa ćeš vidjeti koliko je pouzdano to...
Kod nas svi sve "znaju", a niko ništa ne zna...

Napisao sam i zašto je bitno da sam izganjaš sve informacije potrebne za posao i odlazak uopšteno.
Nisam jednom vidio i čuo da su ljudi na faks ovdje predavali nepotpunu dokumentaciju ili nepotrebna dokumenta zato što su pročitali na nekom forumu tako...

Da je dvadeseti vijek i da su informacije teško dostupne, pa bih i razumio. Ali uz internet stvarno ne postoji nikakvo opravdanje...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 29 Sep 2017, 15:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Sunce ti jebem hahaha.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 29 Sep 2017, 15:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Njemačka ambasada drug i pitaj šta te zanima.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 29 Sep 2017, 16:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Sargas je napisao:
Pa fino sam ti napisao da ne slušaš priče rekla-kazala, a ti upravo to tražiš.
Fino sam ti rekao da informacije potražiš ili na onom sajti ili u ambasadi, ali si ti lijen i hoćeš da ti informacije neko servira.

Eto, ovo ukratko sumira problem našeg društva. Zato je i onaj na prethodnoj stranici rekao "A kako ja da odem, kad nemam nikoga vani da me pogura?"
Auto ti se i kvari zato što ganjaš mudrost od kojekakvih specijalaca. Automehaničar valjda i služi za to.
Kao što doktor služi za zdravlje. Probaj pitati ovdje na forumu za dijagnozu pa ćeš vidjeti koliko je pouzdano to...
Kod nas svi sve "znaju", a niko ništa ne zna...

Napisao sam i zašto je bitno da sam izganjaš sve informacije potrebne za posao i odlazak uopšteno.
Nisam jednom vidio i čuo da su ljudi na faks ovdje predavali nepotpunu dokumentaciju ili nepotrebna dokumenta zato što su pročitali na nekom forumu tako...

Da je dvadeseti vijek i da su informacije teško dostupne, pa bih i razumio. Ali uz internet stvarno ne postoji nikakvo opravdanje...
Nisam lijen nego ne radim 3 sata dnevno, samo sto ti na svoju srecu to ne razumijes

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Poslednji put menjao veljo1981 dana 29 Sep 2017, 16:11, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 29 Sep 2017, 16:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
apokalipto je napisao:
Njemačka ambasada drug i pitaj šta te zanima.
Njemacka ambasada je u Beogradu tako da mi se vise isplati rizikovati par stotina evra, ja ne mogu otici i pitati a da posaljem buraza za bojim se da cemo znati manje negk sto smo znali :)
Ono kontao sam da se neko snalazio svakako pa zna

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 29 Sep 2017, 16:17 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Svaka čast Veljo. Od svega što sam pisao, ti si zapamtio 3 sata i 300 evra.
Ne znam kako si zaboravio da uspješno studiram i radim paralelno? Olako omalovažavaš...

Ako ti je skupo zvati ambasadu u Beogradu, imaš jednu i u Sarajevu.
Većina informacija je dostupne i preko interneta, pa ih ni nemaš potrebe zvati.
E sad, ako toliko radiš da ni za to nemaš vremena, rizikuj - ko te šiša...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Egzodus
PostPoslato: 29 Sep 2017, 16:27 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2010, 22:09
Postovi: 543
Lokacija: BL/DE
ma to je na crno 3 mjeseca,halo,ko ti moze srediti radne papire sa brojem pasosa

ja sam svoju radnu vizu vadio u Sarajevu sa pun ku... papira,ugovor,garantno pismo i ostalo...
sad se samo na termine ceka po par mjeseci...

Sent from my iPhone 7 using Tapatalk

_________________
If size doesn't matter, how come I'm so popular?:-))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 29 Sep 2017, 16:35 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Ma neće te niko smuljati kao naši ljudi.
Barem su takva moja iskustva. Austrijanci me još nisu prevarili ili zakinuli... :D

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 29 Sep 2017, 16:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
I ja kontam, jaran isto cekao 3 mjeseca, radio godinu na crno i onda mu gazda rijesavao papire, prvo mu stavili 16 eura sat pa odbijeno kao malo pa mu stavili 20, prosle sedmice isao u Sarajevo

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 29 Sep 2017, 16:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Sargas je napisao:
Ma neće te niko smuljati kao naši ljudi.
Barem su takva moja iskustva. Austrijanci me još nisu prevarili ili zakinuli... :D
Ne zato jer su dobri nego zato sto se boje zakona
Pazi, ovde je upitno samo da se sto prije nanjusi o cemu je rijec, ako je covjek imalo normalan buraz nece lose proci jer keramicara ces teze naci od obicnog vole i obicno se takav kadar placa e sad pomocni se ne placaju, njih samo dovedes nove, sad ja kontam na koji nacin da saznam jel imalo normalan il ide samo da uzme sto vise na tom jednom poslu

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 29 Sep 2017, 18:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Nick_85 je napisao:
ma to je na crno 3 mjeseca,halo,ko ti moze srediti radne papire sa brojem pasosa

ja sam svoju radnu vizu vadio u Sarajevu sa pun ku... papira,ugovor,garantno pismo i ostalo...
sad se samo na termine ceka po par mjeseci...

Sent from my iPhone 7 using Tapatalk
Sad mi lik prica da je on prvu vizu rjesavao iz njemacke, trenutno je ovde ceka da ga zovnu iz sarajeva

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 29 Sep 2017, 19:11 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2010, 22:09
Postovi: 543
Lokacija: BL/DE
ma i ako je na crno,nek ide momak,ako nista ovde ne radi,4-5 hiljada za 3 mjeseca nije malo...


Sent from my iPhone 7 using Tapatalk

_________________
If size doesn't matter, how come I'm so popular?:-))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 29 Sep 2017, 19:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Ma ne radi nista, pogotovo sad ide zima, nema posla
Ne kazem ja da ne ide al ako ode pa ne dobije pare razocarace se, a dugo vec ceka
Ma kako god, on mi je i pokusni kunic :)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 29 Sep 2017, 21:04 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
Lažna slika pada nezaposlenosti: Desetine hiljada ljudi obrisano sa biroa
29.9.2017 06:26 | Indikator.ba
Samo u prvih osam mjeseci ove godine, sa Zavoda za zapošljavanje Republike Srpske obrisano je čak 48.784 ljudi, što je za 2.430 više u odnosu na cijelu 2016. godinu (46.354)!
Iako je riječ o 14 različitih stavki po osnovu kojih su se stanovnici Srpske odjavljivali sa Biroa, najviše su brisani po osnovu "neredovnog javljanja na Biro".
Demografi, međutim, smatraju da je razlog neredovnosti sve češći odlazak ljudi "trbuhom za kruhom" u bijeli svijet.

- Smatram da je stavka koja se odnosi na preseljenje za čak 90 odsto veća nego što se to zvanično prikazuje statistikom. Problem je što mi nemamo organizovanu oblast spoljnih migracija, koja bi precizno pratila broj onih koji su otišli u potrazi za poslom, ili trajnim preseljenjem u drugu zemlju. Većina onih koji odu radi posla, ostaju neko vreme registrovani ovde, na Birou, radi zdravstvenog osiguranja - kaže za "Novosti" demograf Aleksandar Čavić. -
Srpsku od bankrotstva spasava upravo priliv novca iz dijaspore koji iznosi oko milijardu KM godišnje. Nas je u ovom trenutku mnogo više "tamo", nego u Srpskoj. Od toga je tek oko jedan odsto onih koji su odlazak prijavili različitim agencijama za zapošljavanje u inostranstvu - tvrdi Čavić.

Statistika, po njegovim riječima, zbunjuje narod, šaljući informaciju da je nezaposlenih sve manje, jer se taj broj obično odnosi na ekonomske migrante i umrle. Najčešće se odlazi u Njemačku, Sloveniju, Austriju, a u posljednje vrijeme i u Slovačku.

Kako "Novosti" saznaju iz izvora bliskih Vladi, kad su odlasci u inostranstvo u pitanju, spominje se čak i cifra od oko 200.000 ljudi koji su napustili, ili se spremaju da napuste zemlju.
Broj stanovnika sada se kreće oko 900.000, što nije ni blizu onih 1.157.000, koliko je bilo na popisu iz 2013. godine.

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 30 Sep 2017, 08:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
veljo1981 je napisao:
Kao sto rekoh buraz ide u njemacku raditi, kod srbina, on mu je izvadio radnu vizu na 3 mjeseca, valjda ako sam dobro razumio
Mene zanima stiti li njega sta u njemackoj od toga da ga ovaj nece platiti? Ima li se kome zaliti ili je pojeo vuk magare u tom slucaju


Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Ne dobije platu, ode u policiju ( najjednostavnije) I prijavi lika. Ostalo je proces koji traje ali je cinjnica da muljatori u DE nemaju sanse ako ih ko prijavi.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 30 Sep 2017, 08:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
veljo1981 je napisao:
Pitao je al ja ne vjerujem nikom
Keramika, bijelo, 8 evra sat, placen smjestaj, hrana i prevoz
Al ako je bijelo mora valjda da se negdje prijavi a ako se prijavi kome moze da se obrati u slucaju problema

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


8 eu je zakonom zasticena minimalna satnica u De. Stanovace u stanu sa jos par muskaraca, nije iskljucivo i zena, dijele kuhinju i kupatilo. Kreveti u sobi su vecinom na sprat. Od Svabije nece puno vidjeti jer ce mu samo ned biti slobodna. On licno se ne prijavljuje nigdje, njegov poslodavac to obavlja za njega kao sto I zdravstveno ide preko firme. Ne vjerujem da je ikakva patka jer za taj minimalac vise ni Rumuni ni Poljaci ne rade.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 30 Sep 2017, 08:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Ekstra, to se trazilo, hvalati puno, sad mi je lakse

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1184 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 60  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs