banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 18:46

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1184 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 60  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Egzodus
PostPoslato: 03 Feb 2017, 08:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Valjalo bi pkkrenuti jednu zajednicku temu koja prati ovu pricu:

SARAJEVO, BANJALUKA - BiH je zemlja s najvećim procentom iseljenja stanovništva u Evropi, a razlozi za to su što mnogi traže bolji život tamo negdje, u inostranstvu.

Više detalja na: http://www.nezavisne.com/novosti/drustv ... ije/411173


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 03 Feb 2017, 09:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15262
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Sve što bih rekao da treba uraditi u ovoj zemlji ti bi odgovorio da nije dovoljno liberalno...i tako u krug.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 03 Feb 2017, 11:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Npr. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 03 Feb 2017, 11:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15262
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
viewtopic.php?f=50&t=66952

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 03 Feb 2017, 11:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Pa dobro, nisam nista fulao :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 03 Feb 2017, 11:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
Nas poglavar kaze da to nije istina i da narod izmislja.
Kaze da mu dovedemo makar 10 ljudi imenom i prezimenom koji su otisli u zadnjih 6mjeseci :-)
Ja sam za sobom povukla 4 i ja peta, to sigurno znam... Mimo mene imamo isto iz BL 7 ljudi sa KC koji su dosli i ovo su samo zdravstveni radnici... i da.. moj mali b'razer je isto dosao ali druge struke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 03 Feb 2017, 11:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15262
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Nicole je napisao:
Nas poglavar kaze da to nije istina i da narod izmislja.
Slika
TNS nisam ni ja fulao

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 03 Feb 2017, 12:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jun 2010, 17:18
Postovi: 4289
Uvijek se islo ali se biralo kamo i gdje.
Sad se bjezi i ne osvrce jer je svagde bolje nego ovde.
E sad mozda je to i dobro ko zna.
A treba imati na umu sta ce se desiti ako kojim slucajem postanemo EU i trziste rada nam postane lako dostupno. Mislim kad sad ljudi idu a nije lako sta ce tek tad biti.
Mada mislim da ce ovi nasi pregovaraci ugraditi neku odredbu da se nemoze bar 5 godina ici.
Jer ako to ne urade za 10 god stanovnistvo ce se prepoloviti.

_________________
Ne kradi, vlast mrzi konkurenciju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 03 Feb 2017, 12:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
I meni su napunili glavu da je tesko otici i napricali svasta ali nije samo moras odluciti da ides i obratiti se pravim ljudima a ne licemjerima koji ce te navesti na krivi put iz pakosti. Procedura je samo malo duza vremenski a nista nije komplikovano.
I ako koga zanima koja je neka mi se slobodno javi vrlo radu cu sve sto znam prenijeti. Dakle imam BiH drzavljanstvo, zdravstveni sam radnik i nisam ni preko kakve organizacije i posrednika isla pa ako koga takva procedura zanima ima pp :-)

A za ovaj gore post.. Sto bi branili ista? Pa njima ovo ide u prilog. Ostace ljudi koji iz nekog razloga ne mogu/ne zele/ne smiju otici uslovno receno moraju biti u BIH i naravno da je takvim narodom najlakse manipulisati. Manipulisu i ovako.
Bar ce me djeca u istoriji uciti kroz par godina u lekciji "Seobe Balkanskih Naroda :lol: "


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 03 Feb 2017, 12:28 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 09 Jun 2012, 13:13
Postovi: 1349
Pa normalno. Nikad neće otići toliko ljudi da država ne može funkcionisati. Ako i osiromašimo nebitno, za vlast će uvijek biti. A veliki dio ovih što ostane će biti stariji ljudi, penzioneri, lakše ih držati na nacionalnim temama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 03 Feb 2017, 12:28 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Dec 2016, 21:09
Postovi: 23
evo i slikovito

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 03 Feb 2017, 12:29 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Dec 2016, 21:09
Postovi: 23
doduse malo zastarjeli podaci, 2015


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 03 Feb 2017, 13:02 
Sada vjerovatno i veci procenat.

Btw znam ih ja bar 5-6 sto su otisli u zadnjih pola godine...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 03 Feb 2017, 13:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
Ja sam se u guzicu nogom udario 2001 ali se jos vodim kao BH poreski obveznik. Tako da nas ima i vise puno vise nego sto statistka moze pohvatati.

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 03 Feb 2017, 13:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 22:37
Postovi: 1586
A ko je lud da ostaje ovdje i gleda nepismenu bagru kako vodi ovo sranje od drzave, gleda njihovu isto tako nepismenu djecu kako rade na sjajnim radnim mjestima i imaju dobre plate.

Cim zavrsim ovo sto sam planirao da zavrsim gulim odavde, sprijeciti me moze jedino neka ne daj boze bolest ili slicno tome, engleski pricam odlicno, njemacki solidno, spanski solidno, valjda ce se naci negdje mjesta i za mene.
Ne smatram se pametnim pretjerano niti ista slicno samo mi je muka vise od korupcije, kriminala i slicnih odvratnih stvari u svakoj pori ovog govnjivog drustva.
Ne znam da li je negdje tamo bolje ali se nadam da jeste i cujem od drugih da jeste pa zasto ne provjeriti.

_________________
Prijatelju ove noci, prijatelju moga sna.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 03 Feb 2017, 14:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
Ja provjerila, jeste malo cupavo s' pocetka, dobro, dosta je cupavo ali isplati se... kako vrijeme odmice sve je lakse i lakse
Da sam bogd'o otisla ranije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 03 Feb 2017, 14:24 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 23:49
Postovi: 647
Lokacija: BL
A koliko para treba da se ode tamo? Znaci sve stavke pasos,put,radni papiri,posjeta ambasadama i/ili lokalnoj opstini za prijavu boravista,stan,hrana,nova sim kartica,mjesecna karta za bus/metro
Pocnite evo npr od najjeftinije zemlje (Italija) do najskuplje (U swe 200 kruna radni papiri)

_________________
Shoot first,ask question later


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 03 Feb 2017, 14:34 
Malo u odnosu na to koliko se dobije odlaskom tamo.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 03 Feb 2017, 14:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2011, 19:13
Postovi: 3118
mRCINa je napisao:
A koliko para treba da se ode tamo? Znaci sve stavke pasos,put,radni papiri,posjeta ambasadama i/ili lokalnoj opstini za prijavu boravista,stan,hrana,nova sim kartica,mjesecna karta za bus/metro
Pocnite evo npr od najjeftinije zemlje (Italija) do najskuplje (U swe 200 kruna radni papiri)

Ma to zavisi sve koga imas vani dati ponudi smjestaj i hranu dok se neubacis u neki posao.Tesko je to sve na svoju ruku raditi i ici u nepoznato.Moje misljenje ako nemas nekog sigurnoga sjedi gdje sjedis.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 03 Feb 2017, 14:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jun 2010, 17:18
Postovi: 4289
Nicole je napisao:
I meni su napunili glavu da je tesko otici i napricali svasta ali nije samo moras odluciti da ides i obratiti se pravim ljudima a ne licemjerima koji ce te navesti na krivi put iz pakosti. Procedura je samo malo duza vremenski a nista nije komplikovano.
I ako koga zanima koja je neka mi se slobodno javi vrlo radu cu sve sto znam prenijeti. Dakle imam BiH drzavljanstvo, zdravstveni sam radnik i nisam ni preko kakve organizacije i posrednika isla pa ako koga takva procedura zanima ima pp :-)

A za ovaj gore post.. Sto bi branili ista? Pa njima ovo ide u prilog. Ostace ljudi koji iz nekog razloga ne mogu/ne zele/ne smiju otici uslovno receno moraju biti u BIH i naravno da je takvim narodom najlakse manipulisati. Manipulisu i ovako.
Bar ce me djeca u istoriji uciti kroz par godina u lekciji "Seobe Balkanskih Naroda :lol: "

Zasto bi branili da se ide? Pa jednostavno zato sto ce pokusati da zadrze najjeftiniju radnu snagu u evropi.
Vec sad se osjeti manjak onih zanimanja koja mogu lakse dobiti papire: med. radnici,varioci,gradjevinci,vozaci...
I nije da nije bilo pokusaja da se sprijeci odlazak pojedine gazde su cak posjecivale i ambasade zemalja koje lako daju te rdne dozvole. O nasim komorama da ne govorim.
Mislim da ce oni pokusati izlobirati preko lopovske clasti da se sprijeci odlazak radne snage kad i ako BiH udje u EU.

_________________
Ne kradi, vlast mrzi konkurenciju.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1184 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 60  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs