banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 25 Apr 2024, 01:40

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1184 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 60  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 20 Feb 2017, 13:28 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
BeckaSkola je napisao:
Ne znam za ostale vjerovatno je slicno ali nacije Baltika strasno, bas strasno mrze Ruse, iz dna duse ih mrze


Ta mržnja traje duže nego što misliš, vijekovima unazad. Najmanje ima veze sa komunizmom i SSSR.

BeckaSkola je napisao:
Pitajte nacije Baltika, Ceha, Poljaka, Slovaka, Madjara jel mu bolje sad ili prije 40 godina


Naravno da im je bolje, a sad da im je baš dobro kao na zapadu nije. Oni su uglavnom jeftina tržišta i radna snaga za zapadne države EU, naravno politiku i ekonomiju im kroje i ustrojavaju te iste države pa im to (opravdano) smeta.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 20 Feb 2017, 15:25 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2010, 18:57
Postovi: 398
Cesi, Poljaci, Slovaci, Madjari i ovi sa Baltika jeftina radna snaga!? Ma dajjjj...... :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 20 Feb 2017, 16:18 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
sam_protiv_svih je napisao:
Cesi, Poljaci, Slovaci, Madjari i ovi sa Baltika jeftina radna snaga!? Ma dajjjj...... :D

Koliko je sat radnika u fabrici Samsung u Slovackoj ili sat u Fiatu u Poljskoj? Mercedes je otvorio moderan proizvodni pogon u Rumuniji, sve hi-tec i najsavremenije a plata u prosjeku 250 Eura. Koliko bi bile plate na istim poslovima u npr Francuskoj ili Austriji?

Poslato ćebetom pomoću dimnih signala

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 20 Feb 2017, 18:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4065
nepokoreni je napisao:
sam_protiv_svih je napisao:
Cesi, Poljaci, Slovaci, Madjari i ovi sa Baltika jeftina radna snaga!? Ma dajjjj...... :D

Koliko je sat radnika u fabrici Samsung u Slovackoj ili sat u Fiatu u Poljskoj? Mercedes je otvorio moderan proizvodni pogon u Rumuniji, sve hi-tec i najsavremenije a plata u prosjeku 250 Eura. Koliko bi bile plate na istim poslovima u npr Francuskoj ili Austriji?

Poslato ćebetom pomoću dimnih signala

Ali su nekim "slucajem" potrebe,zelje i nagoni (neko to zove standard zivota) Ceha,Poljaka,Slovaka,Madjara a pogotovo nas dovedeni na takav nivo da mozes da prezivis sa daleko manje nego Francus,Njemac ili Austrijanac.

Znaci izdrzljiv si. A to je pozitivno. :)

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 20 Feb 2017, 18:33 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2010, 18:57
Postovi: 398
Rumunija ja druga stvar. Po tim fabrikama u Slovackoj, Poljskoj, Ceskoj koliko sam cuo radi uglavnom sirotinja iz Ukrajine, Moldavije a i iz Srbije (bilo je u Blicu prije par dana). Na stranu to sto ima neka slabo placena fabrika ali narod iz tih zemalja ne ide na Zapad da radi ono sto niko nece za male pare, pa ih je bar meni glupo trpati u isti kos sa ljudima sto dolaze iz Sirije, Ukrajine, Moldavije, Kosova, BiH, Albanije itd...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 20 Feb 2017, 19:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Danchi je napisao:
To što ti pričaš je potpuno ispravan stav. Ali za takvo nešto potrebne su korjenite promjene društva i mentaliteta koje će se dogoditi - nikad. Umjesto da čekamo Godoa, možemo učiniti bar nešto pozitivno - spasiti sebe. Sebično, al trenutno jedino moguće.

Ma dobro ja sam čvaka što se tiče politike, bolje da ne kucam više da ne poletim. :lol:
Ali da šta je tu je jbg, ja osjećam da će ići i ovdje nabolje. A svako ima svoju glavu i neka sa njom misli, nažalost visoko obrazovan kadar nema dileme za njega ovdje skoro pa nema posla ili treba debela veza. :(

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 20 Feb 2017, 19:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jun 2010, 17:18
Postovi: 4293
sam_protiv_svih je napisao:
Rumunija ja druga stvar. Po tim fabrikama u Slovackoj, Poljskoj, Ceskoj koliko sam cuo radi uglavnom sirotinja iz Ukrajine, Moldavije a i iz Srbije (bilo je u Blicu prije par dana). Na stranu to sto ima neka slabo placena fabrika ali narod iz tih zemalja ne ide na Zapad da radi ono sto niko nece za male pare, pa ih je bar meni glupo trpati u isti kos sa ljudima sto dolaze iz Sirije, Ukrajine, Moldavije, Kosova, BiH, Albanije itd...

Ma sta rece? Poljaci Bugari i Madjari ne idu na zapad. De se malo raspitaj.

_________________
Ne kradi, vlast mrzi konkurenciju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 20 Feb 2017, 20:09 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2010, 18:57
Postovi: 398
Daj kakvi su vas Bugari i Rumuni spopali, ko njih spominje?

SSSR se davno raspao a to sto mi stagniramo od toga vremena ne znaci da svi stagniraju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 20 Feb 2017, 20:35 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
sam_protiv_svih je napisao:
Daj kakvi su vas Bugari i Rumuni spopali, ko njih spominje?

SSSR se davno raspao a to sto mi stagniramo od toga vremena ne znaci da svi stagniraju.

Pa svi su u EU, provjeri kolika su ulaganja u Rumuniju, nije to prcija od drzave, Bugarska jest divlja ali opet imaju bar turizam a sta mi imamo? Idu na zapad sto su plate male a, u BG prosjecna plata 200 eura.
Po Ceskoj i Slovackoj radi sirotinja iz banana drzava jer su plate od 500 eura u Moldaviji i Ukrajini san snova, a i u vecini Srbije. MOunu ce Slovak rmbati za tu paru zato i uvoze bijednike.

Poslato ćebetom pomoću dimnih signala

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 20 Feb 2017, 23:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4065
sam_protiv_svih je napisao:
Daj kakvi su vas Bugari i Rumuni spopali, ko njih spominje?

SSSR se davno raspao a to sto mi stagniramo od toga vremena ne znaci da svi stagniraju.


I vrabci na grani brbljaju kako je iz dana u dan sve vece raslojavanje generalno svuda u svijetu. Svi pricaju o 1% enormno bogati naspram 99% siromasni a ti o boljem zivotu i o napredku.
Gdje ti prijatelju zivis.

Jesi cuo za termin "Autobus is Davosa".
Termin se koristi da slikovito prikaze koji je broj ljudi (stanu u jedan autobus) koji posjeduju toliko bogastvo kojeg ima 50% stanovnistva svijeta ukupno.

Taj termin Autobus je promjenjen ove godine, sad je u kombi. Kombi iz Davosa



To znaci upravo to da svi stagniramo generalno jedni breze drugi sporije. Ili ti to vidis mozda drugacije. :)

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 20 Feb 2017, 23:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
http://www.index.hr/mobile/clanak.aspx? ... &id=950477


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 21 Feb 2017, 00:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
The_new_Statesman je napisao:
http://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=950477


Ето нам прилике да повратимо наше

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 21 Feb 2017, 00:22 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2010, 18:57
Postovi: 398
@Brale001
Ja uopste ne pricam o tome a iskreno ni ne zanimaju me price o 1% protiv 99%, masonima, zavjerama i autobusima iz Davosa...
Ono sto samo hocu da kazem kako npr. Poljska nakon raspada SSSR postade jako razvijena zemlja u poredjenju sa onim sto je bila:

Evo dvije slike Varsave u doba SSSR-a i danas pa ako ne vidis da su ljudi napravili nekakav napredak onda jbg:

Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 21 Feb 2017, 04:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4065
:)
Sam Protiv Svih.
To poredjenje slike grada sad i prije nije u dirketnoj vezi sa boljim zivotom i vecim standardom. Nisi trebao ici u Poljsku da trazis nove gradjevine.

Mogao si uzet snimak auto puteva i novih petlji, tunela i vijadukata iz Hrvatske danas. Recimo auto put Zagreb - Karlovac - Rijeka ili Zagreb- Karlovac- Split.
Kad uporedis sa starom cestom od Karlovca za Rijeku preko Gornjeg Jelenja sve ti je jasno. Mozda nikada nisi tu prosao pa ne znas razliku.

Kad pogledas samo te nove autoputeve tu modernu gradnju svako me je jasno da se u Hrvatskoj zive "bolje" najmanje bar 3 put nego prije 90 zar ne? :lol:
Bazirati napredak i razvoj jedne zemlje na tome kako izgleda neki grad sad i prije 40 godina je jako "adekvatno".
Eto uzmi sliku BL iz 1987 i 2017 isto izgleda daleko modernije i ljepse.
Pa sto se plebes iz tako moderne i izgadjene drzave Hrvatske seli masovno sada? Zato sto su u EU pa mogu. Je li to odgovor?
Nesto nema logike?

Kako drugi napredjuju isto se vidi.
Eto ti razvoj Grcke zemlje clanice EU u zadnji 20 godina standard im je otiso "nebu pod oblake", pa tek kako Spanija "napredjuje", a Italija ko ispaljena "siba naprijed". Nama blize Slovenija clanica EU isto je "eksplodirala u razvoju". Slovenci su otisli daleko daleko "naprijed" u poredjenju gdje su bili prije pada Berlinskog zida i raspada SSSR.

Prijatelju moj ne treba tebe da zanima 1% naspram 99% i teorije zavjere.
Ako mislis da se zivi svaki dan sve bolje i bolje na osnovu grandiozni gradjevina i sl. onda je ocito da sve suprotno tome samo epp i izmisljotina.

Svako ko se okrene malo oko sebi vidi da svijet i vecina ljudi ide "naprijed bogatija, srecnija, bezbriznija i zdravija". Zar ne??? :roll: :roll:

Naj novija istrazivanja kazu prosjek zivotne dobi ove mlade milenijum generacije zapadnih zemlja( tu spada i US,CA)nazalost prvi put u istoriji covjecanstva ce biti kraci od prethodne.
Jel tebi to nesto govori zasto i zbog cega?
Zbog toga kako ti kazes u vecini zemalja se zivi bolje iz dana u dan i ne zive svi slabo kao mi ili slicni. Nemoj mi samo reci da je to zbog nezdrave hrane i sto puno sjede u autima te puno leze na plazama ispijajuci hladni mohito.

Samo izvoli i sretno zivi u toj realnosti bez zavjera i procenata 1% naspram 99% jer to nema stvarno nikakve veze sa nama.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 21 Feb 2017, 12:33 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
sam_protiv_svih je napisao:
@Brale001
Ja uopste ne pricam o tome a iskreno ni ne zanimaju me price o 1% protiv 99%, masonima, zavjerama i autobusima iz Davosa...
Ono sto samo hocu da kazem kako npr. Poljska nakon raspada SSSR postade jako razvijena zemlja u poredjenju sa onim sto je bila:

Evo dvije slike Varsave u doba SSSR-a i danas pa ako ne vidis da su ljudi napravili nekakav napredak onda jbg:

Slika
Slika

Cisto da te napomenem i ta prva slika je ogroman napredak jer je Varsava 1945 bila preko 80% unistena u ratu.
A grad ne cine zgrade i neboderi nego ljudi, zato se i govori da je BL bila veci GRAD prije rata.....

Poslato ćebetom pomoću dimnih signala

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 21 Feb 2017, 15:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
Па има на форуму људи из Пољске нек кажу шта веле локалци, је л` боље сад или прије 90ете

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 21 Feb 2017, 16:09 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11352
Lokacija: PL / BL
Razumijem da je pitanje retoricko? ;)

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 21 Feb 2017, 16:13 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
malo sam iščitavao temu,najviše sam se zadržao na ovome što je (mislim TNS) pisao vezano za važnost,ili bolje rečeno zamjenjivost nekog zanimanja...ako se ide na Zapad,pogotovo....

I sjetih se jedne kolumne,briljantnog Ante Tomića,koju sam čitao prije mjesec-dva.....koja baš slikovito dočarava,kako kod nas skoro svako misli da je on taj...nezamjenjiv....da ima sva prava....pa čak i da tuče ostale koji bi spuštali cijenu...iako je (u tom Antinom slučaju),za to zanimanje dovoljna samo vozačka dozvola B kategorije.... :(

Uglavnom,isplati se pročitati....Antine kolumne su kratke,ali skoro svaki put ubode u srž...redovno pročitam njegovu kolumnu u Slobodnoj

http://www.slobodnadalmacija.hr/misljen ... uvijek-doe

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Poslednji put menjao Schlager dana 21 Feb 2017, 16:15, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 21 Feb 2017, 16:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jun 2012, 11:37
Postovi: 2564
CareersinPoland.com

Poslovi u Poljskoj. Ima sigurno pošto oni pobjegoše u Irsku i Britaniju.

_________________
Najbolji card game : https://store.steampowered.com/app/397060/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 21 Feb 2017, 16:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
mirdza je napisao:
Razumijem da je pitanje retoricko? ;)


добро разумијеш :)

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1184 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 60  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs