banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 22:30

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1184 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 60  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 26 Jul 2017, 08:22 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Sad sam bacio malo oko na ove finansije.
Evo i izvještaja ministarstva.

Na strani 7 (na papiru) imate tabelu 1.1.2 i vidite konstantan rast ukupnog spoljneg duga sa 2.65 milijardi 2012. godina do 3.17 milijardi 2016. godine.

Na strani 15 (na papiru) imate tabelu 2.1 i vidite konstantan rast ukupnog unutrašnjeg duga sa 2.02 milijardi 2012. godina do 2.27 milijardi 2016. godine.

Ukupan dug Republike Srpske po ovim brojevima je oko 5.44 milijardi.

Buduci da nam je i spoljni i unutrašnji dug iz godine u godinu rastao, otplaćivanje skoro milijarde duga ili nepunih 17% ukupnog našeg duga u ovoj godini mi izgleda kao naučna fantastika. Opet ponavljam da javna preduzeća isplaćuju plate bez doprinosa. Da imamo snažnu privredu, imali bismo i snažnu željeznicu. Da imamo snažnu privredu, ne bi toliko radnika otišlo u inostranstvo...

Nisam ekonomista, niti bilo kakav ekspert. Sve ovo što pišem, je moje lično viđenje stvari. Ako neko ima drugačije mišljenje, volio bih da me pokuša razuvjeriti. Meni bi bilo jako drago da vidim da je naš ukupan dug na kraju 2017. ili 2018. godine ispod 4.5 milijardi, ali jednostavno ne vidim mogućnost za takvo nešto. Živi bili pa vidjeli...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 26 Jul 2017, 08:25 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
mRCINa je napisao:
Uobicajene nuspojave
Spoiler:
BANJALUKA, SARAJEVO - U posljednje vrijeme sve više muškaraca u BiH vrši provjeru očinstva i pred smrt, a od ukupnog broja podnesenih zahtjeva u čak 30 odsto slučajeva utvrdi se da podnosilac zahtjeva nije biološki otac djeteta, pokazala su DNK testiranja.

"Česta kategorija su muškarci starije dobi koji u poznim godinama provjeravaju očinstvo prema svojoj zakonitoj djeci. Nerijetko zahtjev podnose i muškarci koji su zaposleni u inostranstvu, a majke djece su državljanke BiH", kaže Zoran Obradović, rukovodilac DNK laboratorije Zavoda za sudsku medicinu RS.

Prema njegovim riječima, razlog provjere očinstva u poznim godinama su obično svađe između supružnika koje rezultiraju ovim zahtjevom. Naglašava da do sada nije bilo negativnih rezultata u ovim slučajevima.

Dodaje da godišnje pristigne između 60 i 70 sudskih i privatnih zahtjeva za provjeru očinstva,a 30 odsto rezultata bude negativno i utvrdi se da svaki treći nije pretpostavljeni biološki otac djeteta.

Obradović kaže da, kada su u pitanju sudski zahtjevi, uglavnom se radi o utvrđivanju očinstva na zahtjev majke ili o osporavanju očinstva na zahtjev oca djeteta koji je upisan u rodni list kao biološki otac.

Dodaje da u okviru DNK laboratorije Zavoda za sudsku medicinu RS postoji mogućnost postmortalnog utvrđivanja očinstva,gdje se utvrđuje očinstvo preminulih osoba, ali da se to vrši isključivo na osnovu sudskog naloga.

U Institutu za genetičke resurse i biotehnologiju, čije je sjedište u Sarajevu, godišnje bude podneseno do 100 zahtjeva za testiranje očinstva,a, kako kažu, svaki peti rezultat bude negativan.

Jasmina Hindija-Čakar, šef laboratorije za forenzičku genetiku u tom institutu, pojasnila je da zahtjevi mogu biti privatnog karaktera ili po nalogu suda.

"Pored velikog broja privatnih zahtjeva i sudovi iz cijele BiH dostavljaju nam rješenja za utvrđivanje očinstva", naglasila je Hindija-Čakar.

Dodala je da zahtjeve najčešće podnose muškarci, potencijalni biološki očevi, ali i djeca koja žele provjeriti očinstvo.

Osim provjere očinstva,kako kaže, dobijaju i zahtjeve za utvrđivanje majčinstva i drugostepenog srodstva.

"Nerijetko dobijamo i zahtjeve za utvrđivanje majčinstva ili čak drugostepenog srodstva: brat - sestra, djed/baka - unuk/unuka, tetka/stric/ujak - nećak/nećakinja", rekla je Hindija-Čakar.


Da, ali treba imati na umu da to ne znači da 30% svih nas nismo biološka djeca roditelja za koje to smatramo, već to važi samo za 30% onih koji su sumnjali u takvu mogućnost... :)

To je kao da napišeš čak 100% zahtjeva ima rezultat A, a podnesen jedan zahtjev... :D

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 26 Jul 2017, 09:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5788
Lokacija: Banja Luka
Sargas je napisao:
Sad sam bacio malo oko na ove finansije.
Evo i izvještaja ministarstva.

Na strani 7 (na papiru) imate tabelu 1.1.2 i vidite konstantan rast ukupnog spoljneg duga sa 2.65 milijardi 2012. godina do 3.17 milijardi 2016. godine.

Na strani 15 (na papiru) imate tabelu 2.1 i vidite konstantan rast ukupnog unutrašnjeg duga sa 2.02 milijardi 2012. godina do 2.27 milijardi 2016. godine.

Ukupan dug Republike Srpske po ovim brojevima je oko 5.44 milijardi.

Buduci da nam je i spoljni i unutrašnji dug iz godine u godinu rastao, otplaćivanje skoro milijarde duga ili nepunih 17% ukupnog našeg duga u ovoj godini mi izgleda kao naučna fantastika. Opet ponavljam da javna preduzeća isplaćuju plate bez doprinosa. Da imamo snažnu privredu, imali bismo i snažnu željeznicu. Da imamo snažnu privredu, ne bi toliko radnika otišlo u inostranstvo...

Nisam ekonomista, niti bilo kakav ekspert. Sve ovo što pišem, je moje lično viđenje stvari. Ako neko ima drugačije mišljenje, volio bih da me pokuša razuvjeriti. Meni bi bilo jako drago da vidim da je naš ukupan dug na kraju 2017. ili 2018. godine ispod 4.5 milijardi, ali jednostavno ne vidim mogućnost za takvo nešto. Živi bili pa vidjeli...

Naš dug neće biti toliki jer se zadužujemo i dalje. U zadnje vrijeme prodajom obveznica na tržištu. Nije pitanje koliki je dug već njegova struktura,ako je npr. dug od 2 mlrd za izgradnju nekih kapitalnih investicija onda to nije strašan dug jer bi te investicije trebale otplatiti same sebe. Mislim da je ovaj naš dug uglavnom nastao da bi se popunile rupe u budžetu.

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 26 Jul 2017, 11:19 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
ssaassaa je napisao:
Naš dug neće biti toliki jer se zadužujemo i dalje.


Ovo valjda znači da nam se dug povećava?

ssaassaa je napisao:
U zadnje vrijeme prodajom obveznica na tržištu. Nije pitanje koliki je dug već njegova struktura,ako je npr. dug od 2 mlrd za izgradnju nekih kapitalnih investicija onda to nije strašan dug jer bi te investicije trebale otplatiti same sebe.


Ovo ima smisla. Dignemo kredit da napravimo nešto što će nam donijeti profit i otplatiti kredit. Jedino je pitanje kako smo iskoristili te sve pare i zašto prodajemo sve naše profitabilne firme i resurse...

ssaassaa je napisao:
Mislim da je ovaj naš dug uglavnom nastao da bi se popunile rupe u budžetu.


Ako krpimo rupe u budžetu kreditima, onda smo definitivno u govnima. Krediti bi trebali biti za investicije, a ne za krpljenje rupa...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 26 Jul 2017, 14:27 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 17 Jul 2011, 20:55
Postovi: 520
Najvaznija tema na forumu. Mnogo vaznija od onoga cemu se najcesce daje paznja na politickim temama. SDS protiv SNSD, gradski odbori, skupstine glasanja i ostale budalastine
Od Korisnika se nista pametno saznati ne moze, on tacnije nikada nije ni iznio svoj stav. On tu sluzi kao copy paste masina, zastupa stavove odredjenih ljudi i to je to, ono nebitan totalno. Ali ima ovdje dosta ljudi koji bi mogli nesto pametno reci.

Meni nije jasno kako se nasa elita i vlastodrsci bar malo ne boje naroda. Neimastina, kriminal ce eskalirati, otece ti neko dijete, trazice pare.. samo jedan primjer....
Govori se sa podsmjehom o jugu Srbije i Kosovu... kakva je konkretno razlika izmedju to dvoje i istocnog/jugoistocnog dijela RS Jeste bili vi kada u Berkovicima, Kalinoviku, Rudom, Cajnicu? Jeste pricali kada sa ljudima odatle?

Pravi problem zapravo nisu oni koji vuku konce, onih 1%. Da postoji volja, njih bi se lako moglo srusiti. Pravi problem je onih sljedecih 10-15% u hijerarhiji, dakle srednja visa klasa kod nas, ljudi sa fakultetima, koji rade dobro placene poslove za drzavu. Ljudi koji cine glavne stubove vlasti.... Znate... to su oni koji na slavi mudro cute kad se pomene prica o vlasti, pa se ubace da kazu kako je to sve isto ali je Dodik ipak najmanje zlo... sve onako cutljivo, povuceno... dodju izbori... oni prvi pred kutijom u 7 ujutro da podrze vlast.
Nisu to nikakvi bogatasi da se razumijemo. To su ljudi koji za nase prilike lijepo zive, imaju stan na kredit, mozda neku vikendicu, idu obavezno na more svake godine, voze auto 5 maksimalno 10 godina staro....


Opet, mi iz Banja Luke i okoline ne mozemo pricati o ovome. Vecinom ne mozemo, jer smo uljukani u nekom svom svijetu, u laznom standardu i vecinom nismo vidjeli stvarno stanje u RS.

Meni je jedna posjeta Ljubinju mnogo toga rekla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 26 Jul 2017, 14:33 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 17 Jul 2011, 20:55
Postovi: 520
Slusam studente medicine, sjede u kaficu, prva su godina, spominju dobre ocjene, znaci dobri studenti, ispolagali sta se trebalo... sale se oni kolika je tarifa kojem doktoru, i kaze jedan od njih (onaj sto su ga komentarisali da ima najbolje ocjene) da ce se zaposliti na paprikovcu, i da ce toliko krasti i otimati para od naroda da ce mu njegova doktorska plata biti samo zeni za cipele i da ce imati kucu vecu od Draska Stanivukovica... I nasmiju se oni, pohvale ga sto je sposoban i tako pametan...

Znaci ovo su djeca od 19-20 godina, ovo je prva godina medicine. Sta pricati dalje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 31 Jul 2017, 17:52 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
Bježanje iz BiH glavom bez obzira

Dejan Šajinović
30.07.2017 20:00
Dok se političke elite u BiH prepucavaju oko toga šta je po Dejtonu, a šta nije, kako zaštititi ova ili ona prava, treba li podnositi revizije presuda, raspisivati referendume ili praviti nove entitete, u BiH je na djelu pravi egzodus epskih razmjera.
Podaci Njemačkog zavoda za statistiku pokazuju da se u zadnje četiri godine iseljavanje iz BiH i drugih zemalja zapadnog Balkana u Njemačku ubrzalo kao nikada do sada, a podaci Ministarstva za ljudska prava BiH upozoravaju da se u zadnje dvije godine iz BiH iselilo 90.000 ljudi.
Za dvije godine izgubili smo stanovništva koliko za tri godine rata, pa koga li onda nacionalne elite štite?
Za dvije, dakle, godine izgubili smo stanovništva koliko za tri godine rata, pa se čovjek s pravom zapita koga li onda nacionalne elite zapravo štite ako na kraju ovdje niko ne ostane? 
Da nije tragično bilo bi ironično koliko se Srbi, Hrvati, Bošnjaci i ostali i rukama i nogama trude da što prije napuste svoj entitet i sreću potraže negdje drugdje, poželjno što dalje odavde.
Sreća se u BiH sve više mjeri po tome koliko imaš rodbine van zemlje, da li imaš hrvatski pasoš ili američku vizu
Sreća se u BiH sve više mjeri po tome koliko imaš rodbine van zemlje, da li imaš hrvatski pasoš ili važeću američku vizu i da što prije naguliš odavde. Ranije su ljudi napuštali zemlju da bi se kasnije, kada zarade dovoljno novca, ovamo vratili, sagradili kuću ili pokrenuli neki vlastiti biznis, dok je sada napuštaju spremni raditi bilo šta samo da se ovamo više ne moraju vraćati.
BiH odumire, njen najveći javni resurs - ljudski potencijal svoja znanja i vještine usmjerava za dobrobit Njemačke, Švedske, Amerike ili Australije. 
Možda će tek onda na Balkanu zavladati trajni mir - kad tu više nikog ne bude bilo.

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 31 Jul 2017, 18:28 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
ZEMLJA NEZAPOSLENIH Iz Bosne odlazi još 140.000 radnika
Milkica Milojević | 20. 07. 2017 - 16:33h

Procenjuje se da će se u narednih 6 godina samo u Republici Srpskoj broj radno sposobnih stanovnika smanjiti za 59.000, što je pogubno za privredu.


Foto: Dejan Božić / RAS Srbija
Građani ispred slovenačkog konzulata u Banjaluci
Analiza i projekcije stanja na tržištu rada, predstavljena juče u Banjaluci, pokazuje da će do 2021. godine iz cele BiH, u potrazi za poslom, otići još oko 140.000 ljudi, i to mahom najsposobnijih i najkompetentnijih. Uz to, u Srpskoj je problem i neravnomerna zaposlenost, pa neke opštine imaju 70 odsto nezaposlenih, a druge, istina retke, „uvoze“ radnike.

Da problemi s radnom snagom mogu uništiti privredu RS, koja je ionako na staklenim nogama, saglasni su svi socijalni partneri. Ali, na pitanje šta je uzrok katastrofalne situacije i kako se izvući iz nje, privrednici i sindikalci imaju dijametralno suprotne odgovore, dok vlast pokušava da, što neutralnijim stavom, sačuva “mir u kući”. Pokazalo se to i na okruglom stolu Unije udruženja poslodavaca RS.
Politička nestabilnost
Naša radna snaga nije nekvalifikovana, imamo višak radnika, ali sa kvalifikacijama kakve nikom ne trebaju, tvrdi predsednik Unije udruženja poslodavaca RS Dušan Škrebić. Tvrdi da se tokari, vozači, tekstilni radnici i mašinsti mogu zaposliti u RS, ali da bi bilo dobro da oni “imaju bolje plate”.
- Ipak, nisu male plate glavni razlog što ljudi bježe iz Srpske. Imaju oni ovde svoje kuće i imanja, pa ne zavise isključivo od plata. Glavni problem je politička nestabilnost, zbog koje mnogi žele da na vreme sklone decu na sigurno – kaže Škrebić.
Pročitajte još:

KO ĆE DA NAS LEČI Doktori odlaze iz Srpske u “talasima”
Predsednica Saveza Sindikata RS Ranka Mišić odgovara da “čarke među političarima” možda zabrinjavaju poslodavce, ali se radnici ne osvrću mnogo na to.
- Plata, plata i samo plata – to je jedini motiv što najmlađi i najsposobniji radnici beže tamo gde mogu živeti od svog rada i rađati decu – kaže Mišićeva.
Navodi da se minimalna plata od oko 200 evra i prosečna plata od 300 evra u prerađivačkoj industriji, nisu menjale godinama, te da su u pojedinim sektorima plate u RS i do 10 puta manje nego u zemljama u koje naši radnici odlaze.
- Živimo u najgorem obliku neoliberalizma, u društvu u kome vlast radnike nimalo ne poštuje i ne štiti – zaključila je Mišićeva.
Ostavljeni na milost poslodavcima
Iz Saveza sindikata RS su poručili da su već počeli projekat preispitivanja i osporavanja novog Zakona o radu, jer je i Vlada RS “konačno priznala da se zakon ne primenjuje”. Upozorili su da u RS, zahvaljujući i novom zakonu, još nisu potpisani kolektivni ugovori, pa su radnici ostavljeni na milost poslodavcima.
Ministar rada Milenko Savanović je poručio da “svako ima pravo da ode”, ali da “svi moramo raditi više” kako bi ljudi ostajali u RS i ovde imali pristojan posao. Dodao je da Vlada Srpske “čini sve da olakša situaciju i radnicima i poslodavcima“.
Autor analize, ekonomista dr Stevo Pucar, upozorava da su ekonomski i demografski razvoj ključni za opstanak RS, ali da vlasti ne uviđaju koliko su oni povezani.
- Da bi ljudi ostali ovde, treba da se povećaju plate u realnom sektoru, a to je moguće samo ako se poveća produktivnost. Dakle, ključno je povećati kompetentnost i konkurentnost radne snage – poručio je Pucar.
Poslodavcu 15.000, radniku 500 KM
Na novinarsko pitanje da li je pravedno da u Republici Srpskoj poslodavac u trgovačkom sektoru, gde radnici jedva dobace do plate od 500 maraka, jedan poslodavac zaradi 15.000 KM mesečno, resorni ministar Milenko Savanović je odgovorio da “živimo u tržišnoj ekonomiji, gde je konkurencija otvorena”. – Ipak, poslodavac mora verifikovati rad zaposlenih. Bez obostrane podrške i poštovanja nema ni uspeha – rekao je Savanović.

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 10 Avg 2017, 16:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2010, 09:21
Postovi: 1274
Lokacija: BL
Mišićeva po običaju priča gluposti. Još jedan pokazatelj da naši sindikati nemaju veze ni sa radnicima ni sa problemima radnika.

Ne odlaze ljudi odavde samo zato što su nezaposleni ili što su slabo plaćeni.
Odlaze i oni zaposleni sa dobrim primanjima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 11 Avg 2017, 10:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Nego, jel se snasao ko s foruma da prepisemo nacin? :)

Poslano sa mog Z520 koristeći Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 23 Avg 2017, 05:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Slika

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 23 Avg 2017, 06:17 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Kakav je ovo konj...

Prvo što se grad, selo, zemlja, mama, zamjenica ti i glagol jebati pišu malim slovom.
Drugo, ljudi ne idu jer neće da rade (zemlju), nego jer hoće poštenu priliku za rad. Ljudi idu jer hoće siguran posao, plaćeno zdravstveno i penziono, jer hoće da pobjegnu od govana kao što si ti Vasiću Rajko. Ljudi idu jer je lakše ostaviti ono što imaju kod kuće i krenuti od početka negdje tamo vani.

Muka mi je od ovih petokolonaških teza. Kad god nam nešto ne odgovara, mi to prebacimo na domaće izdajnike i/ili strane plaćenike. Svi oni koji odu trbuhom za kruhom namjerno sve zatiru kao što to Vasić Rajko kaže. Svi oni rade na uništenju ove nazovi države.

Izvadi glavu iz guzice, matora drtino.
I konačno, Rajko Vasiću, najebem ti se matere!

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 23 Avg 2017, 07:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
veljo1981 je napisao:
Nego, jel se snasao ko s foruma da prepisemo nacin? :)

Poslano sa mog Z520 koristeći Tapatalk



Imam ja dobrog druga koji se zapuco za Sloveniju, Novo Mesto. Radi gore u Renoovoj fabrici, nije da ubija neke strasne cifre, ali dugorocno je ok posao i izmedju ostalog, dobra odskocna daska za dalje.

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 23 Avg 2017, 07:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2008, 14:32
Postovi: 3234
Lokacija: Kod starog panja
Iz mog malog mjesta oko 80 momaka radi u toj renoovoj fabrici.

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 23 Avg 2017, 08:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Koliko zarade tu, meni je komsija nudio da vozim u Slo al 1500 evra a to nije nesto, toliko ovde zarade vozaci u dobrim firmam plus su svakih 4-5 dana kuci, jest da samo prenoce al prednost je

Poslano sa mog Z520 koristeći Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 23 Avg 2017, 08:38 
Sram ih bilo, nece da rade u svojoj zemlji za 500 km vec odu u njemacku da rade za 1500-2000 eura. :D

Ovo je pisanje po narodu, samo ne znam je li lik pisa po narodu namjerno ili ima platu par hiljada ke emova ili vise pa misli da je svima tako dobro kao njemu. Nije ni bitno, ovakva izjava je u rangu "od ovoga bi korist imali samo gradjani".


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 23 Avg 2017, 08:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16753
Ал кад питају политичаре шта они мисле о егздусу, тачно им се на фацама види да их боли мушки полни орган што сиротиња иде, само ето, реда ради неће то да кажу.

Нема овдје помака, а дугорочно тешко да ће бити. Ено опет се замлаћују неким земљиштем око Хана Пијеска, а не стварним проблемима. Калиф опет некакве референдуме спомиње и тако у круг :( :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 23 Avg 2017, 09:08 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Ma muka mi je od tog i sličnih razmišljanja.

Probaš nešto da uradiš od svog života, budeš primjeran učenik, vrijedan član društva. Onda te ljubomorne budale sputavaju na svakom koraku i dok ti tapkaš u mjestu, kojekakve dijele napreduje i hvataju se pozicija i fotelja. Nakon nekog vremena skontaš da češ se, ako probaš ispravljati krivu Drinu, utopiti u svim tim govnima. Šta ćeš, ne vrijedi ići glavom kroz zid, nego fino spakuješ kofere i put pod noge.

Ljudi koji idu nisu nužno sirotinja, ima ih svakakvih. Odlaze i najbolji koje imamo, kao što kaže i Miodrag Zec. Pitanje je onda ko ostaje i šta je realno za očekivati...

Onda skontaš da taj kapital što su ti ljudi imali u BiH, vani ne predstavlja apsolutno ništa. Nečija dobra plata od 1000KM u BiH je jedva dovoljno nekom studentu da preživi u Austriji. Ako starci pošalju tog studenta vani, moraju se odreći jedne plate. Druga opcija je da taj student sa nekih svojih recimo zelenih 18 godina zasuče rukave i pokuša zaraditi sebi za život. Ti poslovi su obično sranje, jer nit si kvalifikovan, nit te ko hoće jer nemaš dokumenta i tako u krug. Oni malo srećniji, koji znaju jezik, se zaposle kao konobari dok ostali raznose novine, čiste snijeg, čiste toalete, rade kao izbacivači i šta sve ne. Ali, ti ljudi se bore. Rade sranje poslove i kako-tako se školuju. Obično pored tih mizernih primanja uspiju nešto i da uštede, da pošalju svojima, ulože u sebe ili proputuju svijet.

Odavno smo mi zemlja gasterbajtera i da nema tih ljudi koji tamo vani žive na pašteti i hljebu da bi se u svom selu mogli rasipati (ovo sad namjerno pretjerujem, ne vrijeđam nikog), pitanje je kako bi ova jebena država opstala. Pune oni nama kasu poprilično...

Skidam ja kapu svim tim ljudima, trnovit i jeben je taj put...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 23 Avg 2017, 09:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Milan je napisao:
Sram ih bilo, nece da rade u svojoj zemlji za 500 km vec odu u njemacku da rade za 1500-2000 eura. :D

Ovo je pisanje po narodu, samo ne znam je li lik pisa po narodu namjerno ili ima platu par hiljada ke emova ili vise pa misli da je svima tako dobro kao njemu. Nije ni bitno, ovakva izjava je u rangu "od ovoga bi korist imali samo gradjani".
Ni jedan vozac koji ovde ima recimo 1200 evra i vozi kratke ture s povratkomu bih nece otici raditi u slo ni za 2000, ovde se hrani, dolazi cesto familiji, ponese tamo nesto, ponese vamo i ostane mu vise a cesto je kuci
Mana, prijavljen na minimalac

Poslano sa mog Z520 koristeći Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 23 Avg 2017, 10:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2010, 09:21
Postovi: 1274
Lokacija: BL
Od likova kao što je rajko vasić ne treba ništa drugo ni očekivati.
Na stranu, što neko gore spomenu, ne interesuje njih ova tema. Njihova su djeca ili već vani ili su ovdje dobro obezbjeđena.

Ti ljudi se liječe u Švicarskoj, Sloveniji. Od penzija neće živjeti. Zdravstveno osiguranje im ne treba, a ako zagusti lako će se prebaciti preko granice.
Sve već viđeno.

Nego gledajte svojoj glavi mjesta, rajko je dobro plaćen za ovo što priča, nema za njega zime.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1184 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 60  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs