banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 12:41

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1184 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 60  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 03 Mar 2017, 18:19 
Kamo srece da Brale nije u pravu za ovo "ako mozes ti sa mnom mogu i ja sa tobom"...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 03 Mar 2017, 19:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4064
:)
Ja nekako uvijek odvajam drzavu i vlast mada se samnom nece mnogi sloziti.
Drzavi lojalnost uvijek. Vlasti samo kad zasluzi!!!

A sta ucinit sa mladima, egzodus i to.... nije da nemam odgovora i rijesenja?
Moto znas moj stari savjet. Ponavljam se ali volim ovo jos jedanput cut. :)

Trebali smo to na vrijeme zatuc i zadavit jos u koljevci dok su bili nejaki i bez snage. Sad kad su stasali i skuze sta smo im napravili te pocnu da cerece i konjima da nas razvlace cccc.....giljotinja ce biti melem a metak spas. :lol:

btw, Ti...(ne postebno i licno) ...uvijek mozes probat ono ko Njemacki gradani 1945. Jaaa nisam znao sta se desava. :wink: :wink:

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 03 Mar 2017, 22:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Republika šumska??
Malograđanština, šta li je?

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 03 Mar 2017, 22:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8772
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Brale001 je napisao:
:)
Ja nekako uvijek odvajam drzavu i vlast mada se samnom nece mnogi sloziti.
Drzavi lojalnost uvijek. Vlasti samo kad zasluzi!!!

A sta ucinit sa mladima, egzodus i to.... nije da nemam odgovora i rijesenja?
Moto znas moj stari savjet. Ponavljam se ali volim ovo jos jedanput cut. :)

Trebali smo to na vrijeme zatuc i zadavit jos u koljevci dok su bili nejaki i bez snage. Sad kad su stasali i skuze sta smo im napravili te pocnu da cerece i konjima da nas razvlace cccc.....giljotinja ce biti melem a metak spas. :lol:

btw, Ti...(ne postebno i licno) ...uvijek mozes probat ono ko Njemacki gradani 1945. Jaaa nisam znao sta se desava. :wink: :wink:


Bil se ti druze Brale mogo javiti meni na pp???

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 03 Mar 2017, 22:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4064
motozeljo je napisao:
Brale001 je napisao:
:)
Ja nekako uvijek odvajam drzavu i vlast mada se samnom nece mnogi sloziti.
Drzavi lojalnost uvijek. Vlasti samo kad zasluzi!!!

A sta ucinit sa mladima, egzodus i to.... nije da nemam odgovora i rijesenja?
Moto znas moj stari savjet. Ponavljam se ali volim ovo jos jedanput cut. :)

Trebali smo to na vrijeme zatuc i zadavit jos u koljevci dok su bili nejaki i bez snage. Sad kad su stasali i skuze sta smo im napravili te pocnu da cerece i konjima da nas razvlace cccc.....giljotinja ce biti melem a metak spas. :lol:

btw, Ti...(ne postebno i licno) ...uvijek mozes probat ono ko Njemacki gradani 1945. Jaaa nisam znao sta se desava. :wink: :wink:


Bil se ti druze Brale mogo javiti meni na pp???


:D
Sacekaj dok se malo smiri, onda moze. Nemoj sad mislit ce neko da radimo za neki NGO!
Pozdrav.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 04 Mar 2017, 23:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Алкибијадова констатација је била за брисања, он је баш заспамовао, ово еј сада мед и млијеко.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 05 Mar 2017, 16:31 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 15 Apr 2009, 17:34
Postovi: 1155
Lokacija: Canberra
https://www.youtube.com/watch?v=gsFanfkbdhc

Odzak poznato ustasko uporiste iz DSR poznato po tome sto su Zagreb i Berlin pali a Odzak jos mjesec dana nakon toga pruzao otpor se gasi jer muslimani i hrvati masovno napustaju ovaj grad


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 05 Mar 2017, 19:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9223
"Zašto uopće vidimo problem?"
Tačno, ja ga ne vidim. Nek idu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 05 Mar 2017, 19:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Evo sad gledam prilog na atv-u. Jedan cijeli razred medicinske skole ima za cilj u zivotu da pere njemacka dupeta.
Ja se samo zbog svoje djece nadam da ce biti medicinskih radnika kojima nece biti presudno sto njemacka djeca bolje placaju od nase.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 05 Mar 2017, 19:50 
Citiraj:
Jedan cijeli razred medicinske skole ima za cilj u zivotu da pere njemacka dupeta.


Imaju za cilj da odu na zapad gdje je bolji zivot i standard, ne samo da peru tudja dupeta....prati tudje guzice mogu i ovdje za 600 km mjesecno...

Citiraj:
Ja se samo zbog svoje djece nadam da ce biti medicinskih radnika kojima nece biti presudno sto njemacka djeca bolje placaju od nase.

njemacka djeca bolje placaju?

znam sta zelis reci, ali i ti si mrkn'o koju vise? :D


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 05 Mar 2017, 19:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
[video]https://youtu.be/usskZK30wP4[/video]

_________________
MANGA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 05 Mar 2017, 19:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Nisam mrknula.
Ako znas sta zelim reci, onda je suvisno da objasnjavam i za prvi i za drugi dio posta.
Srecno im!

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 05 Mar 2017, 20:05 
kutak je napisao:
Nisam mrknula.
Ako znas sta zelim reci, onda je suvisno da objasnjavam i za prvi i za drugi dio posta.
Srecno im!


Zele bolji zivot za sebe i svoju djecu tako sto ce otici odavde na zapad...iskren da budem ja ne vidim problem u tome, ne vidim poentu da se ostane u ovom s...u svijeta...

Drugi dio posta ne shvatam zaista, sta njemacka djeca bolje placaju od nase djece?

Mislis bolje su placeni nego nasa djeca ili sta?


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 05 Mar 2017, 20:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9850
Lokacija: Далеко од раја
Valjda da njemačka djeca bolje plaćaju za svoje roditelje u domu nego naša koja jedva krpe kraj sa krajem i ne mogu ni da pošalju roditelje u isti.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 05 Mar 2017, 22:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
kutak je napisao:
Evo sad gledam prilog na atv-u. Jedan cijeli razred medicinske skole ima za cilj u zivotu da pere njemacka dupeta.
Ja se samo zbog svoje djece nadam da ce biti medicinskih radnika kojima nece biti presudno sto njemacka djeca bolje placaju od nase.


Ima li u toj Njemackoj ikakvog drugog posla sem pranja tudjih guzica, ciscenja svapskih wc solja itd?

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 05 Mar 2017, 23:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Ima, zavisi koliko si kadar


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 06 Mar 2017, 11:36 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
http://www.blic.rs/vesti/republika-srps ... ih/39x804r

Jasno zacrtani ciljevi Prijedorčana: U školskim klupama KUJU PLANOVE za odlazak iz BiH

ATV | 05. 03. 2017 - 20:28h izmena vesti 20:28h
Planovi za odlazak u Nemačku kuju se još u školskim klupama. Barem u prijedorskoj Medicinskoj školi gde maturanti, polako, privode kraju školovanje sa jasno zacrtanim ciljevima.

Foto: N. Božović / RAS Srbija
pin on pinterestshare it
- Teško je naći posao u našoj struci, uporedo sam upisao kurs nemačkog i mislim ići u inostranstvo da radim - kaže Srđan Kunić, maturan Medicinske škole.

U četvrtom jedan skoro da nema učenika koji planira da ostane ovde. Što se školovanja i zaposlenja tiče, osim predznanja, izgleda da od rodne grude ne žele više.

- Planiram da upišem medicinu u inostranstvu, tačnije, u Austriji jer smatram da zdravstveni sistem nije dovoljno dobar da bi se zaposlio i ostvario svoje planove ovde - ističe Luka Milovanović.

Među planovima, možda je i najjači Elenin. Ona završava Medicinsku školu, ali time ne želi da se bavi. Njoj je to samo rezerva.

- Neću se opredeliti za ovo zanimanje da studiram ali, ipak, ako bi došlo do nečega pa ne bi mogla naći posao s tim drugim zanimanjem, ovo je kao temelj za to da mogu da odem u inostranstvo i da tamo radim kao medicinski tehničar - ističe Elena Balatić.

Ništa čudno. Malo je medicinara koji su se dokopali inostranstva, pa se požalili na platu i uslove. Sigurno ih ima, ali je mnogo više onih koji odavde žele da odu i, ako ništa, probaju. Zato se u Medicinskoj školi, svake godine, traži mesto više. Na sve to, navalili su i oni koji žele da se prekvalifikuju.

U Srednjoškolski centar hrle i iz Federacije, čak i Hrvatske.

- Imamo mi odobrenja za sve medicinska zanimanja, ali je interes samo za medicinske tehničare. S tim se mogu zaposliti i u domovima za stara lica, bolnicama.. I to uglavnom vani, zbog onih koji su ranije otišli pa im prave mesto tamo, raspituju se, znači, idu ciljano sa tom školom - rekao je Milenko Kosić, direktor Srednjoškolskog centra Prijedor.

Naše diplome se priznaju bez problema, kaže Kosić. Prekvalifikacija traje najviše 14 meseci i košta od 2700 do tri hiljade maraka. Malo vremena, ali i para, sudeći prema interesu, jer su za šest godina osposobili deset generacija.

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 06 Mar 2017, 16:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4064
Sta bi cika Tramp rekao na ovo skolovanje i pripremanje generacija - masa za egzodus (kidisanu).
Tramp bi ispalio sigurno nesto kao ono u stilu: "Neces ti da mi zatvaras fabrike i prebacujes ih u Meksiko i otpustas ljude u Ohaju na ulicu koji glasaju za mene nekaznjeno. Mozes ali ima da platis za to!!! :)

Da prevedem mozda bi nas Tramp iz Kotor Varosa, Celinca, Laktasa rekao nesto slicno:" Neces ti da obrazujes i pripremas mlade da napuste ovu drzavu "nekaznjeno, tj finacirano parama drzavnim!"
"Mozes, ali neka ti Austrija ili Njemacka otvori skolu i financira i placa profesore i slicno. I naravno plus da plate porez na dobit."

Da li je moguc takav narativ ovdje i kako bi zvucao Tramp made in BL. :)
Garant bi nosio finu zakopcanu kosulju.... al od pozadi!!! :D

Kao to Orvelijanski zvuci!!! :)

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 06 Mar 2017, 20:24 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:42
Postovi: 876
Brale001 je napisao:
Sta bi cika Tramp rekao na ovo skolovanje i pripremanje generacija - masa za egzodus (kidisanu).
Tramp bi ispalio sigurno nesto kao ono u stilu: "Neces ti da mi zatvaras fabrike i prebacujes ih u Meksiko i otpustas ljude u Ohaju na ulicu koji glasaju za mene nekaznjeno. Mozes ali ima da platis za to!!! :)

Da prevedem mozda bi nas Tramp iz Kotor Varosa, Celinca, Laktasa rekao nesto slicno:" Neces ti da obrazujes i pripremas mlade da napuste ovu drzavu "nekaznjeno, tj finacirano parama drzavnim!"
"Mozes, ali neka ti Austrija ili Njemacka otvori skolu i financira i placa profesore i slicno. I naravno plus da plate porez na dobit."

Da li je moguc takav narativ ovdje i kako bi zvucao Tramp made in BL. :)
Garant bi nosio finu zakopcanu kosulju.... al od pozadi!!! :D

Kao to Orvelijanski zvuci!!! :)


Ironija je u tome što Tramp svoje fabrike nije premjestio iz Meksika u SAD. :evil3:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 07 Mar 2017, 21:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
https://www.youtube.com/watch?v=NiI1wiB ... e=youtu.be

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1184 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 60  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs