banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 15:40

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1184 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 60  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 27 Feb 2017, 18:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4065
BeckaSkola je napisao:
Jasno mi je zasto srpska elita zeli drustvo nalik ruskog. Drzava u drzavi, oni bogovi, okolo primjenjivanje sile, monopoli, veza sa vlasti, bratstva, kumstva i ta prica.

Jasno mi je i zasto prosjecni, krezubi Srbo zeli drustvo nalik ruskog. Licna frustracija, kompleks sto smo uvijek bili mali, sto smo 90% svoje istorije bili robovska nacija. I onda vidis neku tamo drzavu, veliku, mocnu, koja ne da da drugi odlucuju o njoj, sa kojom imas cak i neke veze (jezik, kultura, pogled na lopovluk). Onda vidis kako tvoje predstavnike vlasti prevaspitavaju neki tamo zamjenici zamjenika ambasadora iz Amerike, proradi kompleks sto smo totalno nebitni, upalis televiziju, a ono putin kgbovac na liturgiji se krsti... gotovo, Srbo je pao u trans.

Za obicni, normalni svijet u Rusiji nazalost nema mnogo toga pozitivnog. A bolje bi bilo da ima, sigurno bi i nama bilo bolje, koji smo ipak dosta blizi istoku nego zapadu.


Naravno Rusija nema pozitivnog ali drugi imaju....Cccc.
Nakraj pameti mi je da branim kriminal, lopovluk ili gangsterizam od moga sela pa do Rusije, Kine ili bilo koga. Samo zelim malo objektivnosti.


Tacno je to da Rusija ima sistem koji isto skripi i preskace ali zaboravlja se gdje su roditelji tog sistema i gdje mju je genetsko porijeklo vec nekoliko vijekova i gdje jos uvijek taj sistem buja i cvijeta.

Jos uvijek je to model vrhunca i savrsenstva moguceg. Procitaj Fukujamu sve je covjek objasnio. :lol:

Rusi su presli na njega tek prije par decenija, za istoriju to je isuvise kratko. Prolaze kroz porodjajne muke .

Taj mentalitet korupcije, koza nostre tetovaza u kortekse obicnog covjeka, taj modus elitizma koji otima, siluje i razara nije poniko u Rusiji. Jel treba da ti se objasnjava otkuda to dolazi i gdje je on sad najbolji trenutno??
Uhvati se pravih korijena ili ih bar spomeni ako zelis to kritikovat u Rusiji, red bi bilo radi objektivnosti.

Srbija nije samo elita, Srbija ima i obicni svijet taj krezubi Srbin kojem se ti smijes je moj rodjak ili tvoj stric. Zasto on vise voli Rusiju od Njemacke ili Amerike jel sto je "glup" ne obrazovan zato sto nema fakulteta ili phd.
Becka. Nije narod bez pameti.

Ne stices se mudrost i pamet samo kroz skolu, jel ti stvarno mislis to?? Nekad ima osjecaj da previse to potenciras kad spomijes tako krezube i slicne atribute uz narod u svom narativu.
Naklonost prema nekom se ne moze nauciti, ako meni ne vjerujes pitaj druge.

Naklonost ide po drugim linijama kao sto neulazi pamet samo kroz doktorate i akademske titule.
Sorry.
Malo si me iznerviro ali ne puno. :)
Pozdrav.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 27 Feb 2017, 18:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Sad ce Becka rexi da te nista ne shvata. Sto i nije neko cudo :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 27 Feb 2017, 18:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
Brale to pojednostavio maksimalno. Ne može više :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 27 Feb 2017, 18:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3814
Sere becka ko foka. Ruga se krezubom narodu a svrsava na sinove i cerkice ratnih profitera.
Oso u bec i pokupio svu pamet svijeta. Vjerovatno se druzi samo sa groficama i grofovima jede mozzart kugle i slusa betovena.

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 27 Feb 2017, 18:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
danijell je napisao:
Brale to pojednostavio maksimalno. Ne može više :)


Nije do Braleta :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 27 Feb 2017, 19:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4065
richa je napisao:
Sere becka ko foka. Ruga se krezubom narodu a svrsava na sinove i cerkice ratnih profitera.
Oso u bec i pokupio svu pamet svijeta. Vjerovatno se druzi samo sa groficama i grofovima jede mozzart kugle i slusa betovena.


Ne mora Betovena moze i Bahove kantate u kojima je Bah produhovio i opjevo zidove... :wink: :wink:
Vagner moze samo da mu zavidi. :lol:

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 27 Feb 2017, 19:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4065
Nije tema i odosmo na nesto drugo ali u poredjenju Rusije i zapada pored svega sto stoji i ima osnova za kritiku Rusije treba i ovo spomenut.

Ako su mogli Ameri da tretiraju zvanicno Martin Luter Kinga kao drzavnog neprijatelja br.1 juce a danas ga slave i praznikuju u istom sistemu koji je bio i onda i danas isti.

Rusi jos nisu ni do koljena ovima. Tek kad nova vlast proglasi Lenjina = Hitler i uklone mu mauzolej na smetljiste onda mogu da udju u kavez za divlje zvijeri zajedno sa ovima.

Onda slobodno moze publika da dodje da ih gleda i kaze : "Svaka cast koje zvijeri." :)

btw, i ja cu potrosit pare na ulaznicu i vodit cu djecu da vide.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 27 Feb 2017, 20:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Nakon čitanja ove teme, najbolje je da mi koji ostajemo ovdje, a nismo "kumovi" ili bilo kako povezani sa politikom, nađemo štrik da se povješamo, ili neko da nam uplati kvalitetan gas, jer kako vidim: oni koji ostaju- ne vrijede ništa (otiš'o je svak ko valja), da prekratimo muke, jer ili nisi uspio u životu, čitaj: otišao, tj. odselio se (asocijacija na odlazak mi je samoubistvo)/ili ćemo pomrijeti svakako, samo u mukama, jer ništa ovdje neće valjati. Depopulacija nosi svoje, naravno ako pitaš kurvu statistiku.
A, o plačipič-ama na forumu i u RLu bi se mogla otvoriti posebna tema

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 27 Feb 2017, 20:34 
OnLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7804
Lokacija: Mejdan
richa je napisao:
Oso u bec i pokupio svu pamet svijeta. Vjerovatno se druzi samo sa groficama i grofovima jede mozzart kugle i slusa betovena.

:notworthy:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 27 Feb 2017, 20:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9226
richa je napisao:
Sere becka ko foka. Ruga se krezubom narodu a svrsava na sinove i cerkice ratnih profitera.
Oso u bec i pokupio svu pamet svijeta. Vjerovatno se druzi samo sa groficama i grofovima jede mozzart kugle i slusa betovena.

Ahahaha jes ga ubode...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 27 Feb 2017, 22:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4065
Ajde sad se navalite na njega....Cccc. :roll: :roll:


Evo sad mi dodje jedan fakultetsko "obrazovan" Rus i pita me : "Brale sta vi mislite jeste culi za teoriju tj. pokret da je zemlja ravna."
A prije par dana jedan zapadno "obrazovan" fakultetlija sa drustvenih nauka(psihologija) u razgovoru me upita jer sam ga spomenuo ...."a koj je to Lenjin" - Who is the Lenjin. Pitam ga ikad cuo kaze... niiikad.



Ubit cu se.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 27 Feb 2017, 22:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Samo se vi sprdajte sa šniclom a on vam može biti ulaznica za jevropu...jednom,nekad tamo

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 27 Feb 2017, 23:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Kada sam rekao krezub, nisam mislio doslovno i nisam mislio nekoga da uvrijedim zbog toga, vec slikovito govorim o jednoj grupi ljudi, koja olako guta sta im se servira. I ta grupa nema veze ni sa obrazovanjem, ni mjestom zivota, ni bilo cime slicnim da ih tek tako selektujes.

Brale, kontam sta hoces da kazes, post ti stoji, ali ja nisam ni govorio o drugoj strani.
Isto kao SNSD-SDS prica. Pa niko ne spori da je prvo lose, odnosno u ovoj situaciji, da je zapad sebi uredio sistem vecinom na patnji dobrog dijela planete. Ovo drugo bi trebalo biti perjanica neceg boljeg. Objasni zasto je ovo drugo bolje. Zasto je drzava sa toliko bogatstava drzava tolikih nejednakosti.

Price ljudi iz tog kraja svijeta (Rusija, Bjelorusija, Ukrajina) mi se jednostavno ne poklapaju sa onim sto cujem od srpskih eksperata na televiziji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 28 Feb 2017, 16:23 
nepokoreni je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
Odakle ti ideja da ljudi odlaze iskljucivo da bi nabijali zazubice? Ili da odlaze samci koji se nece nikad vjencati?
Bas si manga :-)

Ne isključivo, ali ih ima. Prvo što kupi je top model telefona pa auto, ostalo neka sačeka.....znam i takvih.


Imati dobar telefon na zapadu nije nikakav problem, uzmes pretplatu od 30 eura mjesecno i dobijes Galaxy S7 za 1 euro...u slobodnoj racunici na platu od 1500 eura ide 2 procenta za mjesecnu pretplatu, dakle neko ko ima kod nas neku prosjecnu platu od recimo 750-800 km bi placao 15-16 km mjescno za isti hendi kada bi se procentualno gledalo... :D


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 01 Mar 2017, 08:36 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2010, 18:28
Postovi: 461
И ја се слажем са Миланом......ни телефон ни кола нису проблем кад имаш редовна, сигурна, стабилна и добра примања.

Непи на шта конкретно мислиш када кажеш да знаш људе који прво узму телефон и кола, а нешто друго нек сачека......шта је то друго из твог угла?

Не би да помијешамо бабе и жабе, Ђикани су увијек Ђикани и остаће такви, дакле ако искључимо шабане и курчевите мајмуне каквих је вјероватно више него ових осталих, а посматрамо "нормалну" рају, јел они сад као не смију да купе тај телефон или кола? Да не спомињем да су некима то и додатно битни фактори у успјешном пословању.....

_________________
Није Слобо крив, ми смо говна!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 01 Mar 2017, 09:24 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
@sirco,
iz mog studentskog ugla, to su ljudi koji kupe ajfon i onda jedu samo paštetu, ili kasnije kukaju kako ne mogu plaćati račune za telefon.
Takvi ljudi su redovno dobro obučeni i obuveni, a žicaju od ostalih za neke osnovne stvari.
Nemam ja ništa ni protiv dobrih auta, ni protiv dobrih telefona, ali brate mili pokrij se koliko ti je jorgan dug.

Inače, ljudi određuju pogrešne prioritete. Dižu kredite da idu na ljetovanje, a kuća bez fasade...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 01 Mar 2017, 09:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16753
Klasična srpska posla....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 01 Mar 2017, 11:54 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2010, 18:28
Postovi: 461
Ма да, разумијемо се, то су типична ђиканска посла, такви свијетле у мраку и препознају се само тако. Посебна проблематика је са студентима, који су тек на пола пута да се остваре, а хтјели би свакако да се покажу.....то су идиоти свјетских размјера.

Али чињеница је да и са друге стране друштво јако лако генерализује, оцјењује и сврстава и нормалне људе који себи легитимно обезбиједе неке материјалне ствари у горе наведене. Зато је ту увијек зајебано нешто реално рећи и оцијенити јер нашем човјеку никад не може бити право, вазда ће му нешто сметати па макар и наопако било.....

_________________
Није Слобо крив, ми смо говна!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 01 Mar 2017, 13:06 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Sargas je napisao:
@sirco,
iz mog studentskog ugla, to su ljudi koji kupe ajfon i onda jedu samo paštetu, ili kasnije kukaju kako ne mogu plaćati račune za telefon.
Takvi ljudi su redovno dobro obučeni i obuveni, a žicaju od ostalih za neke osnovne stvari.
Nemam ja ništa ni protiv dobrih auta, ni protiv dobrih telefona, ali brate mili pokrij se koliko ti je jorgan dug.

Inače, ljudi određuju pogrešne prioritete. Dižu kredite da idu na ljetovanje, a kuća bez fasade...

Objasnio co'ek

Poslato ćebetom pomoću dimnih signala

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 01 Mar 2017, 20:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4065
sirco je napisao:
Ма да, разумијемо се, то су типична ђиканска посла, такви свијетле у мраку и препознају се само тако. Посебна проблематика је са студентима, који су тек на пола пута да се остваре, а хтјели би свакако да се покажу.....то су идиоти свјетских размјера.

Али чињеница је да и са друге стране друштво јако лако генерализује, оцјењује и сврстава и нормалне људе који себи легитимно обезбиједе неке материјалне ствари у горе наведене. Зато је ту увијек зајебано нешто реално рећи и оцијенити јер нашем човјеку никад не може бити право, вазда ће му нешто сметати па макар и наопако било.....


Jos jedan koji ocekuje od studenata da budu pametni ...Cccc.

Nema tu generalizovanja i ari,ari,ari.
Prosto i jednostavno.
Dobar "konzjumer" = dobar gradanin =>treba ga zalivat i uzgajat i isticat.
Slab "konzjumer" = los gradanin sto prelazi => u sumnjiv gradanin => terorista => treba unistavat iste. :)

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1184 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 60  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs