banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 11:08

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1184 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 60  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 22 Feb 2018, 17:18 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 13:53
Postovi: 493
Ne zastupam ja ni emigraciju ni rat, nemoj me pogrešno shvatiti. Ja samo konstatujem stanje i prognoziram trendove. Ne kažem da sam u pravu, ali ovo je ono što ja vidim da se dešava.

Na zapadu postoji nekakva agenda naseljavanja tamnoputih, fura se socijalna pravda i politikčka korektnost.

Citiraj:
Sweden Appoints Pakistani Muslim Head of National Heritage Board

Qaisar Mahmood, a Muslim born in Pakistan, is the new head of the Swedish National Heritage Board. This is an extremely anomalous appointment, since he readily admits that he has not read anything about Sweden’s cultural heritage.

https://www.frontpagemag.com/fpm/269244 ... rt-spencer


Što se tiče izraelaca, svi znamo da je njihova dijaspora daleko moćnija od političkog vrha države, ali neću da idem u tom smjeru, koga zanima neka čita o tome.

Ne bih da skrećem s teme pretjerano, najbitnije ideja je iznijeta, što se mene tiče a to je ova o okupaciji. Bez rješavanja tog pitanja, nema nam ni slobode ni budućnosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 22 Feb 2018, 17:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
Da se vratim na Egzodus i ovo sto decembar kaze.

U ratovima 90 bilo je lako vidjet ko ubija doslovce, ko unistava zivot i ko cisti zemlju. Lako je bilo osjetit ko ti je neprijatelj i na kojoj je strani.
Danas je mir ali opet se na drugi nacin ubija i satire ovdje i ovaj narod. Kad se prica o egzodusu pogotovu za mali narod to je ljudska tragedija, nepovratna steta, duboki istorijski zig za svakog lidera i za intelekt i svijest jednog naroda.

Jeste mir i neka ga vjecno ovdje malo ko ga je placo u istoriji kao sto to je ovaj narod. Neka ga ali i dalje ovde nazalost vazi ratno pravilo!!
Neprijatelj ti je onaj koji hoce da te unisti nije vazno na kojoj je strani.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 22 Feb 2018, 17:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
LD, u vremenima kada se lomilo hoce li ili nece biti Izraela, Jevreji su u Americi (koja je danas top zastitnik) bili u rangu obojenih.
A vidi gdje su danas.

Ne znam kako mislis bilo sta sto je globalno analizirati i pratiti ako zanemarujes osnovna opsta znanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 22 Feb 2018, 17:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Brale, danasnji glavni neprijatelj je korupcija. Jer je ista ponajbolji i najjeftiniji alat raznim interesnim skupinama da rade kako hoce.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 22 Feb 2018, 17:58 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 13:53
Postovi: 493
Naša opšta znanja o Izraelu su nam servirana službenim putem u dozi koja je bila odobrena sa viših instanci. Ne želim uopšte da idem u tom smjeru jer ne želim da zvučim kao teoretičar zavjere ili antisemit.

Moja saznanja možda nisu u potpunosti ispravna ali ne želim ni da mi službeni izvori nameću svoje istine.
Ono što me zanima su činjenice i argumenti. Polako se otkriva pravo stanje stvari i kome su kakve karte bile dijeljene u prošlosti. Sve informacije uzeti sa zrnom soli i ne vjerovati nikome i ničemu slijepo. Kroz diskusiju podijeliti sa drugima šta znaš i uzeti od drugih djelić slagalice da upotpuniš svoju sliku.

U svakom slučaju šta bih ja volio da čitam na ovoj diskusiji je više kontra-okupacionih ideja jer u sve se nekako svodi na to kao jedini izlaz iz ove situacije. Sve ostale ideje o spasu ekonomije i nacije su neostvarive bez slobode.

Nažalost, gledajući trend unazad, mislim da smo tačku bez povratka prešli davno i u ovom degenerisanom stanju nismo sposobni da se borimo protiv nevidljivog neprijatelja, kako kaže Brale. Neprijatelj je danas nevidljiv, i ne može se na njega kukom i motikom. Peta kolona je realno stanje stvari, vazali postavljeni da služe tuđina i da mu ljube stope za sitan dukat. Prodani smo u bescjenje. Potrebna su znanja kojih nemamo. Samo nekolicina a i oni će uskoro nestati i otići kojekuda.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 22 Feb 2018, 19:15 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:42
Postovi: 876
Last December je napisao:
Što se tiče izraelaca, svi znamo da je njihova dijaspora daleko moćnija od političkog vrha države, ali neću da idem u tom smjeru, koga zanima neka čita o tome.

Ne bih da skrećem s teme pretjerano, najbitnije ideja je iznijeta, što se mene tiče a to je ova o okupaciji. Bez rješavanja tog pitanja, nema nam ni slobode ni budućnosti.


To što je njihova dijaspora moćna nije nikakav izgovor Arapima za njihove poraze isto kao što Indiji ne može biti izgovor to što je 300 miliona njenih stanovnika bilo kontrolisano od strane 20 hiljada Britanaca. Isto tako, mi za korupciju u našem državnom aparatu ne možemo kriviti ni NATO i ni EU već isključivo nas i kao naše pretke koji su to dozvolili (dugo je to kod nas zastupljeno). Kako to da neke druge okupirane države nemaju problema sa korupcijom kao mi i građani tih država uglavnom ostaju raditi i živjeti u svojim matičnim državama. Jesu li Turci, Austrijanci i SAD krivi kad neko pripit podmiti saobraćajca sa 10-20KM ili to što se naši žale kad mladi saobraćajac odmah piše kaznu bez da pita "šta ćemo sad"? Da ne nabrajam dalje. I kad na kraju MMF postane vlasnik svih izvora pitke vode u BiH i dalje će se kriviti okupator za čorbu koju smo sami sebi skuvali. Čak i da se oslobodimo tog okupatora i dalje ćemo biti u istim problemima. Slažem se da će nam razvoj nekih grana privrede biti implicitno blokiran, ali neće sve biti blokirano i tu leži neka slamka spasa.
Kad neko već spomenu IT, prednost nas sa Balkana u odnosu na Indijce je kvalitet usluge. Bolje izvoziti znanje nego ljude.

P.S. Mislim da je cilj svih teorija zavjere i priča kako su velike sile krive za naše nedaće upravo ubjeđivanje naroda da ne riješava svoje realne probleme.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 22 Feb 2018, 19:52 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 13:53
Postovi: 493
Korupcija je alat okupatora kojim se najbrže dolazi do ostvarenja ciljeva. Što je korupcija ukorjenjenija to je veći broj vazala koji sprovode agendu. U zemljama gdje postoji svijest o korupciji okupatorima je teže sprovesti agendu jer se korupcija zadržala na visokim instancama ali narod ne dopušta blatantno širenje u niže slojeve društva. Praksa kod nas je dokazala da svijest o korupciji kod nas ne postoji te se ona spustila na nivo svakodnevnih aktivnosti i otvoreno se o praktikuje bez srama. Samim tim propadanje društva i ostvarenje agende je stavljeno u turbo pogon te se rezultati vide iseljavanjem i sveopštim propadanjem.

Za preporuku je pročitati Čujte Srbi od Arčibalda Rajsa radi reference unazad 100 godina.

O Izraelu ne želim uopšte da diskutujem, ali porediti jevrejsku dijasporu sa crncima ne mogu da povežem uopšte. Jevreji su bankari i svjetska inteligencija otkad se zna za njih, i zbog tog razloga su i progonjeni. Novac za manipulisanje su imali, kako za sitnu tako i za krupnu korupciju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 22 Feb 2018, 23:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Dzaba sva ova slatka vodica kada mi je Stevandic simpatican kao onaj Klempo iz SDA.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 23 Feb 2018, 00:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Jedan je klempo, malo ko moze biti simpatican kao on.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 23 Feb 2018, 00:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Eto Stevandica kad vidim dobijem alergijski napad iste zestine kao i kad spazim Klempu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 23 Feb 2018, 15:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
The_new_Statesman je napisao:
Brale, danasnji glavni neprijatelj je korupcija. Jer je ista ponajbolji i najjeftiniji alat raznim interesnim skupinama da rade kako hoce.


:)
Tns, ja to ne vidim tako.

Korupcija!

To ti je poredjenja radi(da ubacimo malo sarkazma ne vjerujem da bi i jedan doktor tako radio ali..) isto kad ti dodje pacijenta sa poodmaklim karcinomom koji izaziva jake bolove a ti mu kazes da je glavni uzrok njegovog stanja sto se tako osjeca jaka bol i ako ga kljukamo sa
morfijem i uklonimo tu bol da ce se njegovo stanje bolesti popravit.

Covjek razumije sve i kaze: "Dobro doktore to za bol razumijem da se ukloni, ali recite mi sta je meni?
Hoce te li vi doktore kad uklonite bol uklonit i bolest?"

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 24 Feb 2018, 13:45 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 17 Jul 2011, 20:55
Postovi: 520
Gledajuci period za narednih 15 godina, iseljavanje bi stvarno koristilo svima, doslo bi do velikog procvata.
Narod koji je dole nezaposlen, ide na zapad da radi, veze sa porodicom i kucom jake, redovne posjete, donosi pare koje ulaze u domacu ekonomiju. Vlada se hvali smanjenim procentom nezaposlenih, jer su otpisali one koji su otisli. Postojece gazde nemaju puno izbora, broj onih koji bi im radili za crkavicu sve manji i radnici imaju pravo da pregovaraju vece plate. Infrastuktura iz YU i ljudi obrazovani u YU ce potrajati do tada.

Nakon toga slijedi pakao. Naredna generacija rodjena na zapadu ima slabije veze sa kucom, odlasci su rijedji, sve manje novca se salje kuci. Sela su izumrla, funkcionise jos par vecih gradskih centara, hronican nedostatak radnika svih vrsta, infrastruktura propala... Ne bas 1-99 ali recimo 10-90. 10% ljudi koji ce imati pristup privatnom zdravstvu, skolstvu i sl...

Tu situaciju ce pratiti i klasna reorganizacija, kao sto je slucaj u Argentini, Brazilu i sl zemljama gdje su ogromne razlike medju ljudima. Mi to danas jos uvijek nemamo, dakle potpuno odvajanje vladajucih od naroda, gradnja vlastitih naselja, ogradjenih, gdje niko sem njih nema pristup. Sa druge strane, dijelovi grada puni sirotinje. Danas kod u jednoj ulici imate i sredjenije, i manje sredjene kuce, i imucne, i manje imucne i sirotinju... izuzev par naselja u BL gdje je kvadrat zemlje kao zlato, ovo ostalo je bas izmjesano, svega ima svugdje, jedni do drugih zive ljudi totalno razlicitih primanja. Dakle to potpuno odvajanje i prekidanje veza 5-10% najbogatijih ljudi sa ostatkom naroda u drzavi je ono sto slijedi.

Povecava se kriminal, stvara se atmosfera straha, kako narod sve vise siromasi, tako se lakse odlucuje za kriminal, pa bi moglo biti kao u Brazilu, da te ubiju na sred ulice zbog sata od 500 maraka..

Ovo pod uslovom da do masovnog iseljavanja dodje, jer je iseljavanje Srba jos uvijek skromnije u odnosu na HR i iseljavanje Bosnjaka i Hrvata iz BIH.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 27 Feb 2018, 16:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
WrDa je napisao:
Gledajuci period za narednih 15 godina, iseljavanje bi stvarno koristilo svima, doslo bi do velikog procvata.
Narod koji je dole nezaposlen, ide na zapad da radi, veze sa porodicom i kucom jake, redovne posjete, donosi pare koje ulaze u domacu ekonomiju. Vlada se hvali smanjenim procentom nezaposlenih, jer su otpisali one koji su otisli. Postojece gazde nemaju puno izbora, broj onih koji bi im radili za crkavicu sve manji i radnici imaju pravo da pregovaraju vece plate. Infrastuktura iz YU i ljudi obrazovani u YU ce potrajati do tada.




:D
Taj "procvat" kako ga zoves u ekonomiji koji nam predstoji u narednih par decenija taj iskorak u "bolji zivot" zbog razloga: Nema ko da radi je nama prirodom dan i garantovan.

Taj argument u ekonomiji i njegova "tacnost" je to opce poznata stvar svuda u svijetu jos od pecine preko svih savremenika - Ekonomski razvoj i napredak drustva je posledica : "Manjka ljudi".
Za radnike je bitno da shvate kad se nadju pred poslodavcem i preprekama da je njihova snaga u broju: "Sto nas ima manje to smo jaci, lakse cemo ostvarit svoja prava". :D :D

Mi samo treba da budemo strpljivi i izdrzimo.
Zabavno da ali kao argument malo neozbiljno!

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 27 Feb 2018, 16:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
Da dodam.

Iskustvo to pokazuje u zemljama iz kojih ljudi masovno odlaze za poslom desava se nesto vrlo interesantno: ekonomija zbog toga "prestaje da stagnira, zaustavlja se sveopsti pad".
To se lako zakljucuje jer bjeda se prvo i najbolje osjeti na ljudima.

Prosto, manje ljudi ne primjecujes stagnaciju jel!!

Znaci dobro je da se otkrije sto prije gdje lezi pravi uzrok problema, da se sazna koji je pravi razlog propadanja!
Brale ima nas puno!! :)
Medjutim, ako ovo malo sto je ostalo se zaposli problem je uklonjen. :wink:

I tako idemo dalje po isusu: "Ko radi neka jede". Znaci bit ce nam generalno lakse, zasto -- nema puno onih koji ne rade.
Jos kad bi smo se nekako mogli rijesit penzionera i starih nemocnih... ehhh gdje bi nam kraj? :)

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 02 Mar 2018, 20:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Crnjak, ali to dodje kao blaza varijanta posljeratnog stanja: manja populacija, jedino sto nema povecane potrebe za odredjenim strukama. Ne daj Boze da se zarati, Dodik i onih deset ljudi sto bi prezivjeli bi morali uvoziti radnu snagu.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 02 Mar 2018, 21:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
A.J.V.A.R. je napisao:
Ne daj Boze da se zarati.


Ma ni nanjet.
Tamo gdje se moglo nesto izvuci i jamit se ratovalo.
Ovde sve duplo golo, opustoseno i devastirano.
Rat(daleko bio) je skupa rabota i treba tu kesovine u potocima.

Ko ce dati pare i zasto bi to cinio kad je ovdje sve ok i potaman, sve ide kako treba.

Eventulno da se desi neka manja seljacka buna!!
Onako malo talasanja koje policija moze da razbije i uspostavi red, mir tj. sigurnost gradjana i nekretnina! :)

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 05 Mar 2018, 22:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
WrDa je napisao:
Gledajuci period za narednih 15 godina, iseljavanje bi stvarno koristilo svima, doslo bi do velikog procvata.
Narod koji je dole nezaposlen, ide na zapad da radi, veze sa porodicom i kucom jake, redovne posjete, donosi pare koje ulaze u domacu ekonomiju. Vlada se hvali smanjenim procentom nezaposlenih, jer su otpisali one koji su otisli. Postojece gazde nemaju puno izbora, broj onih koji bi im radili za crkavicu sve manji i radnici imaju pravo da pregovaraju vece plate.


Teoretski gledano tako je, ali prakticno te pare sto dolaze bi bile iskoristene vjerovatno kao sadasnji krediti, za plate uhljeba, za helikoptere, auta, vile, bahacenje itd.
Problem je u sistemu. Dok god sistem dozvoljava pojedincu koji je na vlasti da radi sta hoce to ce se dogadjati pa da udju milijarde milijardi zemlja ce ostati siromasna. Imamo te primjere u Africi.
Gospodin Predsjednik je javno na TV rekao da policija ne smije da ga zaustavi kad krsi zakon brzom voznjom. Isto tako ne smije ni druge stvari ma sta radio. Moze prakticno raditi sta hoce i niko mu nista ne moze kao sto i pjeva.
I ne samo on, nego cijela struktura koja se namnozila do enormnih razmjera.
Sistem trenutno sluzi samo da zadovolji njihove i potrebe uhljeba.
Po mom misljenju je korist od iseljavanja sto ce propasti takav sistem. Slicno kao sto je propao Staljinizam i komunizam. I onda ako dodje bolji sistem popravice se stanje, ako ne dodje propasce sve i gotovo.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 06 Mar 2018, 06:57 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
jellyfish je napisao:
Teoretski gledano tako je, ali prakticno te pare sto dolaze bi bile iskoristene vjerovatno kao sadasnji krediti, za plate uhljeba, za helikoptere, auta, vile, bahacenje itd.
Problem je u sistemu. Dok god sistem dozvoljava pojedincu koji je na vlasti da radi sta hoce to ce se dogadjati pa da udju milijarde milijardi zemlja ce ostati siromasna. Imamo te primjere u Africi.
Gospodin Predsjednik je javno na TV rekao da policija ne smije da ga zaustavi kad krsi zakon brzom voznjom. Isto tako ne smije ni druge stvari ma sta radio. Moze prakticno raditi sta hoce i niko mu nista ne moze kao sto i pjeva.
I ne samo on, nego cijela struktura koja se namnozila do enormnih razmjera.
Sistem trenutno sluzi samo da zadovolji njihove i potrebe uhljeba.
Po mom misljenju je korist od iseljavanja sto ce propasti takav sistem. Slicno kao sto je propao Staljinizam i komunizam. I onda ako dodje bolji sistem popravice se stanje, ako ne dodje propasce sve i gotovo.


Ono sto je on izjavio, nema ni u nekoj kraljevini na nekom domorodackom ostrvu...da javno kaze da krsi zakone ali mu policije ne smije nista. Nije ni cudo sto krade milione.

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 06 Mar 2018, 09:01 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Tako je to kad cetvrtina stanovnistva bude apsolutna vecina na izborima... :)

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 06 Mar 2018, 12:06 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Avg 2014, 19:45
Postovi: 199
Brale001 je napisao:
Da dodam.

Iskustvo to pokazuje u zemljama iz kojih ljudi masovno odlaze za poslom desava se nesto vrlo interesantno: ekonomija zbog toga "prestaje da stagnira, zaustavlja se sveopsti pad".
To se lako zakljucuje jer bjeda se prvo i najbolje osjeti na ljudima.

Prosto, manje ljudi ne primjecujes stagnaciju jel!!

Znaci dobro je da se otkrije sto prije gdje lezi pravi uzrok problema, da se sazna koji je pravi razlog propadanja!
Brale ima nas puno!! :)
Medjutim, ako ovo malo sto je ostalo se zaposli problem je uklonjen. :wink:

I tako idemo dalje po isusu: "Ko radi neka jede". Znaci bit ce nam generalno lakse, zasto -- nema puno onih koji ne rade.
Jos kad bi smo se nekako mogli rijesit penzionera i starih nemocnih... ehhh gdje bi nam kraj? :)

Neće li iseljavanje dovesti do smanjenja broja poslodavaca, što će opet dovesti do iste situacije (manje ljudi - manje poslodavaca - ista nezaposlenost?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1184 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 60  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: pjetar i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs