banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 02:41

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1184 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 26 Okt 2018, 18:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4064
musakica je napisao:
Brale001

Imaš prvi dio citat stava EU unutar navodnika. Stilski se vidi da je citat i bez navodnika.

Drugi dio - podebljano moja poruka Apokaliptu uz lično primjećivanje da smo prvi na udaru velikih igrača. Ništa više ili manje!

Pozdrav!

Jednog dana kad se otkrije centar univerzuma mnogi ce biti razocarani!!! :)

Nismo mi prvi na udaru i ne vrti se sve oko nas, al nismo nevazi.

Naravno, za nas smo najbitniji svakako i dobro je da je tako ali trebamo gledat okolo isto jer imamo prijatelja i ljudi koji nas postuju i cijene, to ne treba zaboravljat.I to treba vracat i biti prijatelj sa takvima pa ma kako bili mali,siromasni i beznacajni.

A to ko je prvi, drugi ili treci na udaru.
Svi su na udaru osim velike trojke Ameri, Kina, Rusija donekle VB(pa i oni su isto na udaru ako cemo tako izmedju sebe).Da ne idemo u istoriju i primjere sirom svijeta.

Drzave i narodi se razlicito ponasaju u zavisnosti od istorijskog nasledja, stanja svijesti i mudrosti i ko ih vodi.
btw,
Mozda mi mozemo biti bolji slugani od recimo Albanac i mozda cemo raspolozit Amere i zapada ako se sagnemo vise i dublje!!!
Sto se vise sagnemo guza ce biti vise gore. I gazde ce to znati cijenit i nagradit!!!

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 27 Okt 2018, 09:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2010, 09:21
Postovi: 1274
Lokacija: BL
Kod tebe su drug u pisanijama cesto seksualne konotacije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 27 Okt 2018, 09:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Па у свему неко неког увијек џебе, да извинеш. :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 27 Okt 2018, 16:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4064
Dukke je napisao:
Kod tebe su drug u pisanijama cesto seksualne konotacije.


Ti mozes koristit, diplomatski vokabular slobodno, za ovakve teme i situacije. Ja mislim da plebes bolje razumije "body language" za ovakve "rabote".
I hajde kad potezes to, gdje ti u ovome vidis trun seksa? Mora da se zezas nego zbilje.

Iz mog nekog iskustva to je radnja i aktivnost u kojoj partneri ucestvuju.
Jel ti negdje ovde vidis ili osjetis sebe kao takvog?
Ja ne vidim da si ti ili ja ukljucen u takvo nesto ovde u ovom slucaju. :)

Ima to u zakonu drugo ime koje sa seksom nema ama bas nikakve veze.
Pozdrav. :)

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 19 Feb 2019, 01:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika
Citiraj:
Sonja Davidović: Ni naši roditelji nisu imali sve, ali su bili hrabriji da osnuju porodicu
Foto: N.N. | Sonja Davidović za “Nezavisne”: Ni naši roditelji nisu imali sve, ali su bili hrabriji da osnuju porodicu
Dragan Sladojević
18.02.2019 10:00
Mislim da su naši roditelji u vrijeme kad su stvarali porodicu imali malo više hrabrosti od nas, ističe Sonja Davidović, ministarka porodice, omladine i sporta RS.

Dodaje da naši roditelji nisu imali riješena sva pitanja koja se danas navode kao preduslov za brak ili stvaranje porodice, ali su se hrabrije suočavali s izazovima.

"Vjerovatno se zato čini da je porodica nekada bila važnija", navodi Davidovićeva u pisanom intervjuu za "Nezavisne".

NN: Najaktuelnije pitanje odnosi se na odlazak ljudi iz zemlje, a pogotovo mladih. Kako taj problem, bar, ublažiti?

DAVIDOVIĆ: Činjenica je da se javnost u posljednje vrijeme bavi ovim pitanjem, koje jeste važno, ali nije karakteristično samo za Republiku Srpsku. Migracije pogađaju i mnoge razvijenije zemlje i uglavnom obuhvataju mlađe stanovništvo u reproduktivnoj dobi. Vlada RS realizuje brojne projekte koji imaju za cilj poboljšanje položaja mladih ljudi i stvaranje boljeg poslovnog ambijenta i uslova za ostanak na ovim prostorima. Ministarstvo porodice, omladine i sporta već 11 godina realizuje poseban program subvencija kamatne stope na stambene kredite za mlade i mlade bračne parove, koji je direktna pomoć mladima pri rješavanju stambenog pitanja, kao jednog od preduslova za stvaranje porodice. Za ove namjene je dosad izdvojeno 9,79 miliona KM za 3.398 korisnika. Tu je i jednokratna pomoć preko Fonda za treće i četvrto dijete - za rođenje trećeg djeteta 600 KM, a četvrtog 450 KM, kao i nabavka udžbenika za odlične učenike od trećeg do devetog razreda iz porodica sa četvoro i više djece. Mislim da je ukupan ambijent u Republici Srpskoj dosta povoljniji i da će mjere koje će Vlada tek preduzeti pokazati da su nam mladi i demografska politika na prvom mjestu.

NN: Mladi sve kasnije stupaju u brak. Oni tvrde da se razlozi ogledaju u tome što, primjera radi, nemaju posao, nisu stambeno zbrinuti i slično. Šta učiniti da se to promijeni?

DAVIDOVIĆ: Ja bih rekla da su se posljednjih decenija neke granice pomjerile u smislu godina u kojima se stupa u brak i formira porodica, a da su razlozi prvenstveno to što se žene više posvećuju školovanju, koje traje, a potom i razvoju karijere. Činjenica je da su posao i riješeno stambeno pitanje značajna osnova za formiranje porodice. Već sam spomenula projekat subvencije kamatne stope na stambene kredite za mlade i mlade bračne parove, kojim smo pomogli skoro 4.000 bračnih parova olakšavši im otplatu rate. Podsjetiću i na projekte koje realizuju druga ministarstva, a odnose se na samozapošljavanje u privredi i poljoprivredi i zapošljavanje pripravnika. Ministarstvo rada i boračko-invalidske zaštite, kroz Strategiju zapošljavanja RS, poseban fokus stavlja na populaciju mladih u RS pa postoje različiti programi podrške za zapošljavanje i pokretanje vlastitog biznisa. Pomenuto ministarstvo i Zavod za zapošljavanje RS realizuju Program podsticanja razvoja preduzetništva kod mladih do 35 godina starosti "Start-up Srpska". Vrijednost programa je dva miliona KM, a finansira se donatorskim sredstvima Vlade Republike Srbije od 500.000 evra (977.915 KM) i sredstvima Zavoda za zapošljavanje RS od 1.022.085 KM. Dakle, ima aktivnosti i mogućnosti, učinićemo sve da unaprijedimo postojeće projekte i stvorimo mogućnost još većem broju mladih ljudi da se uključe i, recimo, kroz projekte samozapošljavanja realizuju svoje ideje pa pokrenu vlastite poslove.

NN: Porodica je osnovna ćelija društva. Po Vašem mišljenju, koje mjesto porodica zauzima u našem društvu?

DAVIDOVIĆ: Porodica jeste najvažnija i osnovna ćelija društva i mislim da svakom pojedincu treba da bude na prvom mjestu, a u društvu su se možda neke druge stvari nametnule kao prioritet pa se o porodici ne govori dovoljno. Možda sam u prethodnom odgovoru mogla to spomenuti, ali mislim da su naši roditelji u vrijeme kad su stvarali porodicu imali malo više hrabrosti od nas. Nisu imali riješena sva pitanja koja se danas navode kao preduslov za brak ili stvaranje porodice, ali su se hrabrije suočavali s izazovima. Vjerovatno se zato čini da je porodica nekada bila važnija. Svako vrijeme nosi sa sobom neke nove vrijednosti, drugačije postavljene prioritete i sigurno da nije lako u ovim, da ih tako nazovem, modernim vremenima očuvati neke tradicionalne vrijednosti, ali mislim da vrijednost i značaj porodice u svakom društvu i svakom vremenu ništa ne smije umanjiti.

NN: Nedavno smo imali nekoliko tuča u kojima su učestvovali učenici osnovnih škola. Da li su, po Vašem mišljenju, zakazali porodica, školstvo, neko treći ili svi pomalo?

DAVIDOVIĆ: Bilo kakav oblik nasilja je društveno neprihvatljiv, pa tako i vršnjačko nasilje. Mislim da nije najbitnije etiketirati krivca, već pronaći način da se izborimo s problemom i utvrdimo uzrok. Djeca su vrlo osjetljiva kategorija, s kojom treba oprezno i odgovorno raditi, naročito na prevenciji. Tinejdžerima je dostupno mnogo toga, pogotovo na internetu, na kojem ima različitih nasilnih sadržaja i prvenstveno je posao roditelja ograničiti im pristup takvim sadržajima i kontrolisati vrijeme koje provode na internetu. Na društvenim mrežama se dogovaraju sukobi i to je veliki problem. Neophodan je zajednički rad svih, mislim na porodicu, školu i sve institucije u kojima se radi s djecom, na prevenciji i stvaranju svijesti o nasilju kao neprihvatljivom ponašanju. Mislim da je, kada govorimo o RS, riječ o izdvojenim slučajevima, a ne o nekom kontinuiranom nasilju. Djeca se rađaju čiste duše i za sve što oni postanu tokom odrastanja odgovorni smo mi odrasli, zato ponavaljam da su prevencija i edukacija najvažnije. Prvenstveno ona osnovna iz kuće, pa preko škole i društva u kojem živimo.


Citiraj:
Sonja Davidović (SP)
ministarka porodice, omladine i sporta

Na ovo mjesto dolazi sa pozicije načelnika Odjeljenja za pravosuđe u Ministarstvu pravde RS. Rođena je 1980. godine u Bihaću. Završila je Pravni fakultet u Banjaluci. U posljednjih 11 godina radi u Ministarstvu pravde RS.

Udata je i majka jedne kćerke. Po nacionalnosti je Bošnjakinja.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 19 Feb 2019, 07:30 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12368
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Hahahaha, kraj je najjaci.

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 19 Feb 2019, 09:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5073
Lokacija: Banja Luka
Vidi se da je zivot nije mazio. Ali na stranu to, lijepo izlaganje, nema sta.
A i pozitivna promjena u tom ministarstvu je konacno neko mladje lice, dosta je vise fosila tipa Proke, one prethodne babuskare itd...
Rope Djokic vazda okruzen omladinkama, najveci bacje u politici. Vele po kuloarima da ne vadi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 19 Feb 2019, 12:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Ovo su samo copy paste tekstovi koji svi vrte po ovom pitanju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 19 Feb 2019, 16:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5073
Lokacija: Banja Luka
Jest' vala. Ovo je neki default tekst koji nauce prije nego sto stupe na funkciju, samo koriguju malo cifre.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 19 Feb 2019, 17:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
pilot babo je napisao:
A i pozitivna promjena u tom ministarstvu je konacno neko mladje lice, dosta je vise fosila tipa Proke, one prethodne babuskare itd...

E upravo takvi likovi kad ti ga zavuku,oči ispadaju.Koštaće nas njena mladost i bjuti fejs grdnih para i izgubljena vremena.U stvari,od tih novih mladih faca u ministarstvima najviše zazirem od minitsra Rajčevića.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 19 Feb 2019, 17:51 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Čiča iz Rogače je napisao:
...najviše zazirem od minitsra Rajčevića.


:evil3:

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 19 Feb 2019, 17:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7791
Lokacija: Mejdan
pilot babo je napisao:
Vidi se da je zivot nije mazio. Ali na stranu to, lijepo izlaganje, nema sta.
A i pozitivna promjena u tom ministarstvu je konacno neko mladje lice, dosta je vise fosila tipa Proke, one prethodne babuskare itd...
Rope Djokic vazda okruzen omladinkama, najveci bacje u politici. Vele po kuloarima da ne vadi.

Koji će nam kurac to ministarstvo?
Ozbiljno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 19 Feb 2019, 18:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9216
zimnica je napisao:
Čiča iz Rogače je napisao:
...najviše zazirem od minitsra Rajčevića.


:evil3:
Bingo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 19 Feb 2019, 22:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5073
Lokacija: Banja Luka
Choban je napisao:
pilot babo je napisao:
Vidi se da je zivot nije mazio. Ali na stranu to, lijepo izlaganje, nema sta.
A i pozitivna promjena u tom ministarstvu je konacno neko mladje lice, dosta je vise fosila tipa Proke, one prethodne babuskare itd...
Rope Djokic vazda okruzen omladinkama, najveci bacje u politici. Vele po kuloarima da ne vadi.

Koji će nam kurac to ministarstvo?
Ozbiljno.


Kako to mislis? Od cega Igokea da zivi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 19 Feb 2019, 22:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Егзодус, ах...
Наш брод тоне, и сад како да не потоне, како да се усправимо, да кренемо узлазном путањом, а народ одлази...

Метафора која би можда била прикладна: имаш клуб који игра лоше у лиги, налази се на задњем мјесту, управа не ваља, не плаћа играче, краде, нема пара због њих... Зимска пауза је, треба пречешљати екипу, побољшати... Имаш неке релативно ок играче, али и пропалигете, пањеве у екипи, из омладинског погона има доста добрих играча који су спремни за први тим да заиграју. За бољи наставак сезоне и добре партије ове боље играче требаш да задржиш и још из омладинаца да довучеш младе таленте, жељне доказивања... Али дешава се супротно! Оних играча што је ваљало из првог тима више клуб не занима, бјеже главом без обзира у бољи клуб гдје ће добити боље прилике, омладинце које ваљају такође покупише други клубови... Ко ти остаје да се бори у наставку сезоне? Пањеви који су остали и неки омладинци који такође нису ништа бољи од њих самих, да јесу, отишли би у боље клубове да напредују. И шта очекивати у наставку сезоне?

Причао јесенас са колегом што ради у једној средњој, каже матуранти из једног одјељења, од њих 13 ученика 5 (не сјећам се тачно) их је наставило студије вани, од тога неколико није ни наставило ништа даље, дакле од рецимо 9-10 што је наставило школовање, 5 отишло вани. Дакле пола. Тужно.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 19 Feb 2019, 23:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Nije to tuzno nek se sad moze, da se moglo ovako islo bi se i prije 20 godina, u svoj toj prici jedino je tuzno sto se nije moglo ici tad

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 19 Feb 2019, 23:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Знам, али говорим о читавом периоду након рата... Ово је заиста ударан темпо исељавања, кванититативно, а што је још горе - и квалитативно. Што год људи може покренути нешто, има амбиције, интелигенцију, идеју, оде. Има таквих и што останy, а има и оних других који иду, али онима који остају а нешто би промијенили је теже, премало их је, јер колеге сународњаци су још одавно негдје далеко...

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 21 Feb 2019, 20:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
https://m.youtube.com/watch?v=cluK5_NN3qE

A prosječna starost stanovništva 42 godine.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 21 Feb 2019, 20:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jun 2012, 11:37
Postovi: 2564
veljo1981 je napisao:
Nije to tuzno nek se sad moze, da se moglo ovako islo bi se i prije 20 godina, u svoj toj prici jedino je tuzno sto se nije moglo ici tad


Morao se igrati PS 1, pa PS 2, pa trojka i evo sad se skuplja za četvorku. A neki već uveliko vodaju kobile po planini (ovi liberali sa parama). Nema se kad vremena za otići.

_________________
Najbolji card game : https://store.steampowered.com/app/397060/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Egzodus
PostPoslato: 16 Mar 2019, 19:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16752
Вечерас дупке пуна 2 буса "Кантића" за Њемачку, + 1 за Беч И Грац.

А то је само један превозник, данас их је отишло непар пут иностранства.

А чини се да ће тек људи ићи...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1184 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs