banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 13:53

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 218 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 24 Dec 2016, 17:44 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 17 Jul 2011, 20:55
Postovi: 520
Prije par dana je u javnost izasla vijest kako je na posljednjem spratu Boske otvoren luksuzni restoran "Agape".

Vlasnik je kcerka Milorada Dodika, Gorica Dodik.

Narod na fejsbuku popizdio. :D Da li je neko bio, kakve su cijene?

Citiraj:
Banjalučani suši ručali - Dragan Bursać

Odavno je Banjaluka ogrnuta malograđanskim plaštom taštine i radoznalosti. Ispituje kasaba, ko nosi suknju, šta je ispod nje i čije je. Lijepe norme neoliberalnog kapitalizma vele kako to nije baš prikladno i kulturno.

Osim, ako bog otac, vladar kmetova, pratećih im života i infrastrukture ne drži sve, računajući i narečene suknje.

A, Milorad Dodik je, eto, takav čovjek. Pošten i familijaran. Pošten, jer ne bi taj zeznuo sebe, a familijaran, jer voli ugoditi svojoj djeci i djeci svojih prijatelja. Tako je iz pukog familijarnog hedonizma, šta li, otvorio kćerki i snahi suši-restoran u centru centra Banjaluke.

Bavile su se mlade dame prije toga svim i svačim-od “radiologije” na radiju do distribucije lijekova. Tražile se. Ali, kafana je kafana. Uz berbernicu i pogrebno udruženje za vijek vjekova. Siguran posao.

Oni skloni provjeri, zavrtit će glavom i pitati - gdje su dokazi? Poslovni portal CAPITAL veli da je u posjedu dokaza koji potvrđuju da je Gorica Dodik, kćerka Milorada vlasnik restorana u robnoj kući Boska koja je prodata konzorcijumu Delta-Zekstra sa kojim se Vlada RS mjesecima tuži zbog nevraćanja pozajmice Sindikalnoj organizaciji Boska od blizu 500 hiljada KM [250 hiljada eura], a Investiciono-razvojna banka RS-a zbog neizmirenja obaveza po 15 miliona KM [7,5 miliona eura] vrijednim obveznicama koje je IRB kupila.

Ali, ide Nova godina, nećemo sad o teškim temama. I na kraju, krajeva, kakve veze Gorica ima sa IRB-om, Zekstrom i ostalim zamlatama??? Nema žena pojma o tome! Otvorila kafanu i ćao-zdravo!

Navikli na janjce i prasce ne jedu suši

No i kafane su se promijenile. Odavno fukara nema para za dva tri pića, a kamoli da prezalogaji nešto mimo kuće.

Intelektualni džet set (hahahaha, kako ovo smiješno zvuči,) preselio se do obližnjih kontejnera i postao opasna konkurencija penzionerima. Ostalo je Mili, vlasniku kmetije zvane Banjaluka i platežno sposobnoj manjini da se kulinarski produhovljava suši restoranom.

Dabome, neće on i svita mu, navikli na janjca i prasca jesti prijesnu rižolisnu ribu. Ali uvijek ima djece i djece, nečije djece, koja će barem na instagramu objaviti srećnu vijest ulaska lososa u želudac krajiški.

A, Banjaluka?

Banjaluci ne treba policijski čas. Toplana radi do 22 sata pa se ljudi razilaze pod jorgane, električne grijalice i šporete u 21 i 30. Banjaluci ne treba kruha, iako je bezmalo 50 posto stanovništva gladno. Banjalučani će jesti namjesto Antoanetinih kolača suši iz novootvorenog Dodikovog restorana.

Podgrijane pomije na mlakim radijatorima

U mašti, dakako, dok ih hladan san ne prevari. Banjalučani suši ručali! Kao i uvijek. Budžetlije, njih 135, bune se u svoje dvije ulice. Ali tiho, pro forme, da ne remete tišinu oko nevidljive koncertne dvorane, zgrade baleta i opere. A, tamo osim vonja psećih fekalija tišina i muk. Požurite kući Banjalučani, da podgrijete pomije na mlakim radijatorima, brzo će noć. Nešto između igara gladi i hladnog prijestola. Nego, Banjalučani, šta ste ono ručali?

Suši nije sigurno.

I smiju se Banjalučani Dodiku i bahaćenju mu, šta bi drugo, a ne znaju jadni da nije problem što su Dodikova snaha i kćerka otvorile restoran, nego što oni tamo nikada ući neće.

U bijedi i hladnoj noći trune Gospodska ulica. Radnici, zaposleni na crno, zatvaraju gazdinske butike, optike, apoteke i frizeraje… U magli ono nešto svijeta, grije se oko plinskih grijalica montažnog “Zimzograda", e da ne bi kući u hladne stanove.

Kulise londonskog predgrađa iz 18. vijeka.

Par kamera i snimaj “Šerloka”.

Lopovi su gazde, narod je osumnjičen, bahat i nesolidaran, političari su mecene svoje djece, sudstvo, policija i tužilaštvo u bijegu. Ovo malo više vuče na teatar apsurda i crnu komediju, nego na krimi priču.

I, šta kažete, nema grijanja, plata, penzija, socijalnog, zdravstvenog…? Nema minulog staža, a biće sve gore?! Toplana je bajka i noćna mora, kako veli pejsažni arhitekta Radojičić, u slobodno vrijeme gradonačelnik Banjaluke. A, tu na metar od vas suši-restoran?!

Gladni ste?! Glasali ste?! ‘Oćete kruha?! Ma jedite sušija!

Dobar je za zdravlje. Prepun omega tri masnih kiselina i bez holesterola.

Bon apetit i srećna vam Nova kulinarska 2017. Samo vas sreća spasiti može.

Stavovi izraženi u ovom tekstu su autorovi i ne odražavaju nužno uredničku politiku Al Jazeere.

Izvor: Al Jazeera


http://balkans.aljazeera.net/vijesti/ba ... usi-rucali


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Dec 2016, 17:46 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 17 Jul 2011, 20:55
Postovi: 520
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Dec 2016, 18:03 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 17 Jul 2011, 20:55
Postovi: 520
Cinjenica je da u Banja Luci zivi bar 20% ljudi koji su u potpunosti zadovoljni svojim zivotom i nista ne bi mijenjali, bas trenutno stanje kakvo je, savrseno im odgovara.

Ovo je restoran za njih, budzetsku klasu grada.

Restoran;

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Dec 2016, 18:05 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
kao da nije bila dovoljna jedna integra

jebo mater, odo sutra naruciti cvarke i sira torotana


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Dec 2016, 18:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2002, 17:16
Postovi: 2344
Lokacija: Moskva
Кад МакДоналдс није успио, нема шансе суши да успе, па макар га помагали са 99,99% буџета.
Не једе то наш народ и тачка.

_________________
I don't like it's job !!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Dec 2016, 18:12 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10244
Ja ne razumijem ovaj tekst. Do duse, al jazira, ko ih je8e.
Stalno se kuka da se nista ne desava, nista ne otvara...
Mene boli qrz sto je to otvorio neko lemijev, sto je u centru i sl...
Ko bude imao zelju, moze da ode a ne kako je ovaj idiot napisao...
A narod (onaj koji je gladan) njemu je isto sa i bez ovog restorana.

A sto se cijena tice, cuo sam da je poprilicno sareno.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Dec 2016, 18:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Jel ovo cuveni susi jebemu zivot i susi ne izbacuje ga narod iz usta kao da je kavijar. :D

Slika


Ovo u Banja Luci ne moze proci. Nebitno sto imamo drustvenu grupu koja se svim silama trudi postati gospoda, prirodni instinkti ce ipak preovladati. A prirodni instinkti kazu, maj vej, orhideja i slicno. Lajt verzija u vidu male stanice i ostalih lokala. Za vecinu muskaraca je tako. I za mene. Tako da, u gradu ima 100 mjesta gdje se moze bolje i vise jesti nego ovo odozgo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Dec 2016, 18:19 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2016, 17:26
Postovi: 107
Da li je neko jeo od forumasa , koliko kosta susi?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Dec 2016, 18:21 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10244
Naravno, hrana kao hrana da li ce proci, to je druga stvar. Ni ja nisam optimista da ce da opstanu ako ostanu iskljucivo na sirovoj ribi :D

Ali sustina teksta nije hrana vec...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Dec 2016, 18:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Kad vidim kako ovi supci tipa Bursac pisu protiv Dodika .. pozelim mu jos 300x godina na vlasti

Restoran kao i svaki drugi (malo) skuplji
Sumnjam da ce cijene biti vise u odnosu na MS, Integru, Kazamat (?)
Zive ova 3, zivjece i Agape .. pogotovo zbog lokacije

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Dec 2016, 18:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Nije bitan suši,bitno je ko je otvorio i sa čijim parama.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Dec 2016, 18:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Ista prica poslednjih ko zna koliko godina .. Dodik kriv, trosi nase pare

Covjek je legalno i legitimno izabran predsjednik drzave
Da bude se narod organizovao da mu to onemoguci

Ko nas jebe
Meni ovo vise i ne smeta .. neka otvaraju djeca restorane
Bolje i to nego da sjede na ladnom betonu

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Dec 2016, 18:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Istinu zboriš.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Dec 2016, 18:45 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 09 Okt 2014, 22:29
Postovi: 641
Il' ne daj boze da se drogiraju...

Послато са SM-G900FD уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Dec 2016, 18:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2011, 19:13
Postovi: 3118
Ja cu jesti samo ako bude kucna dostava na donesi.com

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Dec 2016, 18:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Gledam malo fejsbuk profil ovog Bursaca, na faci mu se vidi da je pseto odvratno.. Kad vidis kako jaca banjalucka peta kolona, budu ti simpaticne ruske metode obracunavanja sa NVO sektorom.

Da je stanje za vecinu naroda lose, to je jasno kao dan, ali ne mogu svariti ovo koristenje naroda i njegove muke u svrhe obezbjedjivanja jos jedne dnevnice u dolarima. Ovaj je Bursac posljednji covjek u gradu kojem je stalo do nekog opsteg dobra kojeg ne izbacuje iz usta. Pa pisao je jedan od starijih ljudi ovdje, Rocker cini mi se, kako Bursaca zna i da mu je licno rekao da on pise za pare i kako mu se kaze. Ono, mora se od necega zivjeti.

Sevap je njega, debelog gnoma trifuna, bolesnika susnicu koji je RS uporedio sa NDH i mentalno ogranicenog hercegovca puhala malo provozati u gepeku. Doduse, ovog posljednjeg prvo nauciti pravopisu, pa tek onda strpati u gepek...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Dec 2016, 19:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Nigdje nije bilo da se predsjednicka djeca voze na trotinetu pa ne treba ni kod nas. Meni ne smeta majke mi, dao bi i ja svojoj da sam na njegovom mjestu, pa nek raja ima sta pisati po forumima
Problem je sto svaka susa obezbjedi djecu lopovlukom, nema to veze s Dodikom, on uzeo ne uzeo mi osjetiti ne mozemo, da je neko drugi isto bi bilo i na to ne treba trositi rijeci. Problem su hiljade drugih sto uzimaju a nisu predsjednici i kad Lemi ode oni ce ostati i nista se nece promijeniti

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Dec 2016, 19:07 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
V@nja je napisao:
Zive ova 3, zivjece i Agape .. pogotovo zbog lokacije

To je sva suština - lokacija. A što se tiče pomija koje trenutno služe, pa bar je to lako izmijeniti ako ne ide.... :evil3: A to da suši i slične budaleštine nemaju prođu među rajom stoji.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Dec 2016, 19:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2011, 19:09
Postovi: 3625
BeckaSkola je napisao:
Gledam malo fejsbuk profil ovog Bursaca, na faci mu se vidi da je pseto odvratno.. Kad vidis kako jaca banjalucka peta kolona, budu ti simpaticne ruske metode obracunavanja sa NVO sektorom.

Da je stanje za vecinu naroda lose, to je jasno kao dan, ali ne mogu svariti ovo koristenje naroda i njegove muke u svrhe obezbjedjivanja jos jedne dnevnice u dolarima. Ovaj je Bursac posljednji covjek u gradu kojem je stalo do nekog opsteg dobra kojeg ne izbacuje iz usta. Pa pisao je jedan od starijih ljudi ovdje, Rocker cini mi se, kako Bursaca zna i da mu je licno rekao da on pise za pare i kako mu se kaze. Ono, mora se od necega zivjeti.

Sevap je njega, debelog gnoma trifuna, bolesnika susnicu koji je RS uporedio sa NDH i mentalno ogranicenog hercegovca puhala malo provozati u gepeku. Doduse, ovog posljednjeg prvo nauciti pravopisu, pa tek onda strpati u gepek...


Kalinovik nije Hercegovina.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Dec 2016, 19:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
BOSS66 je napisao:
Ja cu jesti samo ako bude kucna dostava na donesi.com


Mislim da donesi dot com ne pokriva Skandinaviju :badgrin:

GialloRosso je napisao:
Kalinovik nije Hercegovina.


Kalinovik je u Krajini.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 218 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs