banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 22:52

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 45 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Stambeni kredit
PostPoslato: 14 Dec 2022, 15:31 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1861
Lokacija: Banja Luka
Najjače što se sada nude niže kamatne stope pod istim uslovima za nove korisnike, od onih kamata koje su imali krediti prije nego što su ih "morali" enormno povećati, zbog novonastale situacije i rasta 6M euribora.
Znači npr. ako si prije godinu dana uzeo kredit sa kamatom 4%, sada je kamata za isti kredit 3,5%, a tvoja kamata je povećana sa 4% na 6% :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stambeni kredit
PostPoslato: 14 Dec 2022, 16:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2366
E ovako, što se tiče prelaska u drugi banku, to nije problem. Ti ne dizes nikakav kredit da otplatis stari. To sve banke riješe izmedju sebe. Tvoje je samo da prebacis platu i da nemaš neizmorenih obaveza u drugoj banci. Naravno, moraš praviti novi ugovor, katastar i sl. Troškovi oko 1500-2000KM. Ja sam dobio extra ponudu u jednoj banci, sa istom tom pilonudom otišao u svoju banku (naravno rekli su prije toga da je je najniže što mi mogu dati sa 4,6% promjenjive na 4,2% fiksna kamatna stopa) Pokazao sam šta mi druga banka nudi i rekao isto, bolje ili ja prelazim. Odobrili su mi nove uslove u roku od 1dan. Platio sam 1% od glavnice što mi je ostala+ aneks ugovora.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stambeni kredit
PostPoslato: 16 Dec 2022, 12:00 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Apr 2021, 09:18
Postovi: 43
Lokacija: Banja Luka
Ček, jesi ti već bio duže u kreditu? Ovo za plaćanje 1% od glavnice, ja sam na samom početku otplate...nije mala suma, plus ugovori, katastar i ostalo...

Ima li veze što još nije upisana hipoteka na stan, za prelazak u drugu banku (ako budu bolji uslovi)?

_________________
Happiness is the only thing that multiplies, when it is divided

There are things that we can have, but can't keep


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stambeni kredit
PostPoslato: 16 Dec 2022, 12:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2366
1% od glavnice: Po mome ugovoru, za svaku promjenu uslova kredita plaćam 1% od preostale glavnice. (znači samo promjena uslova kredita, a ne prelazak ili refinansiranje)
Katastar svakako moraš upisati ako i prelaziš u drugu banku. E sada pošto već nije upisan, ne znam kako to ide. Ali mislim da nije problem.

Najbolje ej ostati u istoj banci sa promjenom uslova kredita (manje plaćaš i manje je papirologije)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stambeni kredit
PostPoslato: 16 Dec 2022, 12:39 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Apr 2021, 09:18
Postovi: 43
Lokacija: Banja Luka
Da slažem se, samo ako ponude neku dobru ponudu. Zato razmišljam unaprijed korake. Mislio sam malo obići banke vidjeti šta nude, pa s tim (kao ti što si) otići u u svoju banku i da vidim šta najbolje mogu ponuditi.

_________________
Happiness is the only thing that multiplies, when it is divided

There are things that we can have, but can't keep


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 45 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs