banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 18:40

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 373 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 17 Jan 2017, 14:32 
ovo moze bit' i tema o feminizmu 'n bulshittingu ako vec nema ni jedna na forumu...

[video]http://img-9gag-fun.9cache.com/photo/aZBePv6_460sv.mp4[/video]


Vrh
  
 
PostPoslato: 17 Jan 2017, 17:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Citiraj:
ЈА, БОРКИЊА
ДРАГАНА МИЉАНИЋ

Зоофилократија или Планета мајмунки


Ћао, народе, ја сам Тања. Пријатељи и породица ме зову Тајчи. Рођена сам у породици лекара и дипломата, имала сам срећу да ми буде доступно најбоље образовање и да пропутујем пола света. Са студија у Сорбони сам се у Србију вратила након бомбардовања, схвативши да Милошевић мора пасти, и била сам ватрени активиста Отпора иако ме политика никада није занимала. Моја једина и највећа страст увек су биле животиње.

Свог првог мачка, Жарка, назвала сам по мом тати. Видела сам га једне ледене зиме, смрзавао се у рукама неког преслатког, босог малог Ромчета. Узела сам му га и рекла да ћу се ја боље бринути о маци и одвести је на топло и сигурно место. Замислите, мали враголан ми је тражио новац за маче. На лицу места сам му очитала добру лекцију о томе да животиње нису наша својина и рекла му да иде кући. Рекао ми је да су га родитељи истерали на улицу да проси. Како је тужно када и сами Роми почну да верују у стереотипе који се о њима распредају. Али Жарета сам довела кући и била сам баш поносна.

Већ у гимназији сам схватила да су животиње много оданије од људи, када се моја најбоља другарица смувала с дечком за кога је знала да ми се свиђа. Наравно, смувала сам га на првој журци на којој сам га саватала пијаног, показавши јој колики је он кретен, а она глупача. Једино што ми је било слађе од те моје освете биле су окице мог куце Етјена, слатког мешанца без једне ноге, кога сам покупила са улице пар месеци раније. И сада се сећам како је радосно махао репом када сам са журке тријумфално стигла кући. Нико вам се не може обрадовати тако као животиња.

Од средње школе сам веганка и страсна боркиња за права жена, животиња и LGBT особа. Била сам поносни учесник првог Прајда одржаног у Београду, који су фашисти разбили 2001. Тада сам схватила колико је демократија далеко од Србије иако смо се отарасили Милошевића. Као и свим истакнутим припадницима/цама Отпора, било ми је понуђено радно место у Агенцији за борбу против корупције, где сам радила годину дана.

ЈА, МОЈ ДЕЧКО И ЊЕГОВ МОМАК
На једном од семинара у иностранству упознала сам мог дечка Амара, чији је тата био пореклом из Ирака, а мама из Француске, где се и родио. Преселила сам се с њим у Париз. Живели смо у гарсоњери са 26 кућних љубимаца као једна велика и срећна породица, а ја сам волонтирала у хуманитарној организацији за прихватање избеглица с Блиског истока. Једног дана вратила сам се раније с посла и затекла Амара у кревету са његовим „најбољим другом“ Маријем. Ни данас себи не могу да опростим што сам направила љубоморну сцену пред нашим љубимцима. Немам ништа против гејева, напротив, али нисам могла да разумем због чега ми Амар никада није рекао за своју оријентацију. Животиња вам то никада не би урадила.

Срећом, само пар месеци пре тога сам абортирала. Не смем ни да помислим како би наши пси и маце поднели сав тај стрес. Природно је да би осећали љубомору према беби, а то је последње што им је тада требало.

Ипак, Амар и ја смо се помирили и једно време смо све троје живели заједно. Искрено, било ми је жао да се животиње раздвајају и пате због наших људских глупости. Али након свега тога наша веза више никада није била као раније. Осим тога, нервирало ме је што Мари није био вегетаријанац.

На послу сам упознала Хану и одмах смо се нашле на темама о вегетаријанству, феминизму и љубави према животињама. Мислим да сам се заљубила у њу чим сам је упознала и убрзо сам прешла да живим код ње. Пошто је она већ имала доста кућних љубимаца, ја сам могла да понесем свега шест мојих и због тога сам била мало тужна... али, Хана је била дивна. Она је била једна од главних активисткиња у организацији Брижит Бардо и упознала ме је с њом. Била сам на деветом небу, коначно сам пронашла људе и жене мог резона.

У Србију сам се ретко враћала. За ту земљу и тај сурови, примитивни и ружни народ, који третира животиње без било каквог поштовања, ништа ме није везивало осим породице. Када сам чула да ми је тата умро од рака, послала сам мами телеграм саучешћа. Нисам тада могла да дођем у Србију зато што је моја и Ханина куца Маша у то време имала операцију и борила се за живот. Тата је свакако већ био мртав, а Маша се борила за живот и била сам јој потребна. Хана ми је у тим тешким тренуцима била велика подршка и не знам како бих кроз то прошла без њене љубави.

У Србију сам се ипак вратила када је избио рат у Сирији. Већ сам увелико имала француско држављанство и водила своју организацију за помоћ избеглицама. Пријатно ме је изненадио третман који су српске власти приредиле избеглицама с Блиског истока, тим пре што сам те политичаре памтила као радикалске фашисте. Било ми је драго када сам видела како притисак цивилизације ипак има некаквог ефекта чак и у Србији иако је народ и даље био одвратан, примитиван и затуцан. Поносна сам што сам Брижит лично скренула пажњу на стање и третман животиња у Србији и што је, захваљујући њеној иницијативи, Европска комисија уврстила ту тему као један од услова за придруживање Србије ЕУ. Мада, да мене неко пита, никада не бих пустила Србе у ЕУ – тај народ никада неће разумети и делити европске вредности, и то се не може постићи на силу. Боље би било да су их све на време очистили бомбама.

ПРОБЛЕМ ЈЕ У ЉУДИМА
Пре годину дана Хана је умрла од канцера, а ја сам упала у клиничку депресију. Такође, лекари су ме прогласили анорексичном иако ја не верујем у такве дијагнозе. Била сам подвргнута насилном лечењу и изненадило ме је да чак ни држава попут Француске не може увек да разуме помало различите људе. Док су ме „лечили“, умрла ми је и мама, па сам њену сахрану искористила као прилику да побегнем у Србију. Распродала сам станове и куће и новац уложила у изградњу прихватилишта за животиње на периферији Београда. Наравно, сељачине које живе око плаца, буниле су се због „смрада“ и „буке“ коју праве животиње. Бездушна копилад!

Временом, полако сам почела да прихватам истину коју сам увек знала: проблем је у људима.

Људи су ти који су загадили планету, људи су ти који ратују и убијају сопствену и друге врсте, људи су ти који „лове из забаве“ – укратко, људи су проблем.

Тако сам основала своју нову организацију – Планета мајмуна. Наш циљ је да власт над планетом вратимо животињама, које ће бити много племенитији господари света од људи. Не постоји ништа што би људе, на било који начин, чинило бољима од животиња и време је да се тој истини погледа у очи.

За почетак, довољно је да се политика једног детета усвоји као директива на глобалном нивоу. Потребно је увести стимулативне мере за добровољну стерилизацију становништва, појачати кампање за контрацепцију и, наравно, подржати истополне бракове – све док и сам брак не нестане, као неприродна и опресивна патријархална институција.

Биће нам потребно много времена, али вратићемо природу природи и уклонити све оне који стоје на том путу. Људи никада нису имали милости према овој планети која им је дала све – и зато ни за њих не сме да буде било какве милости.

paspoljubacМожда ово што пишем звучи радикално, али ја сам визионарка и знам да ће моја визија тријумфовати, јер је то једино праведно.

С љубављу
Тајчи :-*
http://www.standard.rs/politika/36751-%D1%98%D0%B0,-%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%BA%D0%B8%D1%9A%D0%B0

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2017, 18:04 
Citiraj:
Срећом, само пар месеци пре тога сам абортирала.

pa da...

Citiraj:
Од средње школе сам веганка и страсна боркиња за права жена, животиња и LGBT особа.

ne znam da li se meni cini, ali vecina ovih tipova ljudi su totalni retardi...

Citiraj:
Када сам чула да ми је тата умро од рака, послала сам мами телеграм саучешћа.

...


ima li koja slika doticne? cisto me nesto interesuje...

Spoiler:
Slika


Vrh
  
 
PostPoslato: 17 Jan 2017, 18:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Joj Milane :D
tekst je izmišljen a opet tako realan

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2017, 18:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9850
Lokacija: Далеко од раја
Nije bolest sve što boli.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2017, 18:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Borkinja


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2017, 18:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Tekst je ironija ali je dosta dobar.
To je to novo moderno doba. Na fejsbuku te ubi pomozimo ovom pomozimo onom kucetu, a od penzionera sto kopaju po kontejnerima se okrece glava. Jedna mnogo cvrsta veza, koja je mozda i uzrok da se jedna zena oda gore opisanom nacinu zivota se non stop provlaci i opstaje - fizicka ruznoca.

Ovo je tek u manjoj mjeri doslo u BL. Nase zene su i dalje mnogo zdravije. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2017, 21:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Ova vrsta retardacije je moguća jedino u Beogradu, a čak i tamo su to ekstremni slučajevi.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2017, 22:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Evo pogledajte vi ovaj video
http://rs.n1info.com/a221932/Vesti/Vest ... SNS-a.html

Neka kurceva inicijativa mladih dosla da prekida skup na kojem je trebao pricati Sljivancanin.
I odnekud se pojavi ta neka Anita Mitic, kao vodi tu NVO, ona dosla da se bori protiv fasizma. Ono, ja je pogledam, vec po faci vidim da zivi sa 10 macaka, vodi dzender blog, gnusa se prekodrinskih Srba, naginje ka vegetarijanstvu a u julu stavlja never forget na profilnu sliku, ali dobro... palim fejsbuk, a tamo...
https://www.facebook.com/anita.miticbg
Politicke nauke, neke uhljebaske organizacije za ljudska prava, komunjarsko-udbaski pedigre, sto je interesantno, kao i vecina feministkinja bljedolika kao smrt.

Slika

Najgora sorta medju srpskim narodom su izrodi znani kao potomci udbasa, kivni i bijesni zasto ne mogu imati iste privilegije kao roditelji, zasto je njihovo vrijeme proslo, prave NVO i tu krece srpski autosovinizam. Sto vise pljunes po svome, to dnevnica bolja.

Srecom, ovoga u Banjaluci nema mnogo, samo u tragovima. Ali u BG je stanje dosta losije. Upoznah neku od te "prosvecene, urbane beogradske omladine" ovdje u Becu. Vi niste svjesni sta oni misle o nama Srbima iz RS.

"Vi krivi za rat, vi krivi za propast, vi nas unazadili, mi moramo da placamo za vase greske..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2017, 22:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4064
Imalo informisan mladi covjek zna istinu danas ne o Balkanu Srbima, Hrvatima, Bosnjacima i ostalima vec o Iraku, Pakistanu, Kolumbiji, Burmi pa i Eskimima , Domorodcima u Australiji, Kanadi fasizmu kolonijalni sila kako su gazili i jos uvije gaze.

Ne mozes biti "cool" i glup sorry.
Znaci nema prosvecenosti zajedno i neinformisanosti.

O cemu ti relevantni likovi pricaju i u kojem svijetu taj "Cool" a.k.a "prosveceni" mladi plebes obitava?
Biti "cool" danas znaci biti informisan i znati osnove.

Naravno prvo i osnovno moras znati od kud ti znaje tj. od kud ti informacija. Ako dolazi od MSM tipa CNN po kojem se i Donald ispovracao neki dan onda je sve jasno.


I btw, u toj tvojoj osudi "najgore sorte" ne zaboravit vlast. Vidim da preskaces tu nesto.
Sve po redu neka ide.
Ne na narod odmah. :)

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jan 2017, 01:03 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2013, 22:19
Postovi: 334
Lokacija: na okuci
Ти из иницијативе младих за људска права су поган само таква. Финансирани из истих каса као и жене у црном и сличан кукољ. Највише их има у БГ наравно, због броја и структуре становништва. Ти људи су одлични случајеви за психијатријска испитивања.
Тачно треба направити неку НВО, која ће се борити против свих тих плаћеничких организација. Иницијатива младих против људских права 8)

_________________
Све док Врбас Бањалуком тече...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jan 2017, 10:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
BeckaSkola je napisao:
Jedna mnogo cvrsta veza, koja je mozda i uzrok da se jedna zena oda gore opisanom nacinu zivota se non stop provlaci i opstaje - fizicka ruznoca.

Ovo je tek u manjoj mjeri doslo u BL. Nase zene su i dalje mnogo zdravije. :)

opet tražim ifo, jel se snašla Šljivarka na tolerantnom zapadu
Slika

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jan 2017, 10:20 
Čiča iz Rogače je napisao:
Joj Milane :D
tekst je izmišljen a opet tako realan


Nadam se.

Cica ti si malo stariji, nije to kao nekada, danasnja djeca su retardi, ko zna sta ce to biti kad' naraste...


Vrh
  
 
PostPoslato: 18 Jan 2017, 10:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
BeckaSkola je napisao:

Srecom, ovoga u Banjaluci nema mnogo, samo u tragovima. Ali u BG je stanje dosta losije. Upoznah neku od te "prosvecene, urbane beogradske omladine" ovdje u Becu. Vi niste svjesni sta oni misle o nama Srbima iz RS.

"Vi krivi za rat, vi krivi za propast, vi nas unazadili, mi moramo da placamo za vase greske..."

I još galamili na prisutne izbjeglice da su fašistička stoka :lol: :lol: :lol:
Slika

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jan 2017, 10:45 
Mene interesuje koje pare se tu vrte... Znam da je neko za puhala rekao da su ozbiljne cifre u pitanju...


Vrh
  
 
PostPoslato: 18 Jan 2017, 10:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
Fine su to parice, a i oni ne kriju svoje finansijere + pogledaj FB profil ovog feminističkog kita, sa tim fakultetom joj ništa drugo i ne preostaje + mazohistički uživa da pljuje po svom narodu. Sve se to fino spoji i voila...

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jan 2017, 11:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Alkibijad Dajguz V je napisao:
Slika

Ništa ne može stati na put Alkijevim mindblowing ps skillzima. I niko nije siguran...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jan 2017, 12:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2008, 14:32
Postovi: 3234
Lokacija: Kod starog panja
http://lolamagazin.com/2017/01/17/da-li ... prezimena/
Džaba joj 2 prezimena kad se ne smije potpisati ispod teksta.

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jan 2017, 12:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
Ja ni jedan tekst ne mogu pročitati više od dve rečenice. Koliko samozadovoljstva i pametovanja izbija iz svake rečenice. Krivo mi samo što ovom kanceru dajemo na publicitetu.

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jan 2017, 12:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Њен муж је херој.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 373 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs