banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 00:25

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 311 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 30 Mar 2016, 19:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2012, 22:52
Postovi: 2524
Jel ko od vas Marinka zna licno, ili ste misljenje kreirali na osnovu misljenja drugih, televizije, novina, puhala i ostalih?

_________________
Да волим ЦРНО-БЕЛЕ поносно кажем свима!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2016, 19:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9850
Lokacija: Далеко од раја
Vjerujem da je duša od čovjeka kad ga upoznaš.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2016, 20:01 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Ekstra lik, prototip modernog robovlasnika u zemlji koja je zaglavila u tranziciji skoro cetvrt vijeka...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2016, 20:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2012, 22:52
Postovi: 2524
Pa za dobar dio ljudi koje ja licno znam a koji rade za njega i sa njim on je i vise od toga. Nemam apsolutno namjeru da ga ovdje branim, jer njemu to i ne treba.
Ali stvarno me interesuje na osnovu cega je vecina vas formirala misljenje?

_________________
Да волим ЦРНО-БЕЛЕ поносно кажем свима!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2016, 20:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
RBA 1987 eks VB 1987 je napisao:
Ekstra lik, prototip modernog robovlasnika u zemlji koja je zaglavila u tranziciji skoro cetvrt vijeka...

Nije istina. On svoje radnice veoma poštuje i nema šanse ni da glas podigne, a tek da kaže ružnu riječ... :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2016, 20:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Pfc88 je napisao:
Pa za dobar dio ljudi koje ja licno znam a koji rade za njega i sa njim on je i vise od toga. Nemam apsolutno namjeru da ga ovdje branim, jer njemu to i ne treba.
Ali stvarno me interesuje na osnovu cega je vecina vas formirala misljenje?


Na osnovu radnika koji kod njega rade.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2016, 20:10 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Pa i ja ga ne branim, plata 370 kemi, radno vrijeme po zakonu, sve po propisu, u halama zimi toplo, ljeti hladno, imas rucak, sta covjek vise da pozeli u ovoj 2016 godini, nek nam je ziv Marinko jos sto godina minimalno...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2016, 21:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Nov 2010, 22:12
Postovi: 1221
Čovjek ima firmu kome se sviđa radi kod njega, kome ne ide kući i čiča-miča. Pa nije on socijalna ustanova da namiruje što ovi pokradu tenderaši. Možda je surovo ali jbg tako je ... Iskreno da nije njega imali bi još 1200 ih na birou, jeste stvarno plata mizerna, al bolje i to nego 0 KM.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2016, 22:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
To sigurno, bolje 400 nego 0 na kraju mjeseca. Tako i cijela sema ide... ako neces ti, ima ko hoce za 400, pa guraju se..

Bolje 1200 da bilo sta radi nego da su na birou, ali to i dalje ne brise poentu da je covjek klasican izrabljivac i ti svi radnici su na duzi period donji... zdravlje... to smeta, kad on dodje na TV i krene pricati kako je uspjesan privrednik....

Pa njegova familija nema sta lijepo reci o njemu, da ne idemo dalje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2016, 23:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Znam da je naci posao u obucarskoj industriji jako tesko, Vijetnam i Indonezija, zatim Kina i Indija imaju strahovito jeftinu radnu snagu. Da nisu tako daleko, pa zbog prevoza i rokova se ne isplati raditi sitnije serije (a to nase tvornice i rade) ne bi postojala nijedna takva tvornica na evropskom tlu.

Sa te strane, svim tim gazdama slicnih firmi treba skinuti kapu, i u BL, i Derventi, Teslicu i gdje vec.
Konkurencija je jako zestoka, a pristup finansiranju otezan, tako da nije nikakvo cudo sto radnici trpe. Ali to nije iskljuciva krivica vlasnika i direktora, nego je okvir mnogo siri.

Ne ulazeci u karakter doticnog, ne poznajem ga i nista konkretno ne mofu reci.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2016, 23:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
I da, zaboravih reci, ako se uzme drustvena korist od "bandita" poput Umicevica, i uporedi sa koriscu (ako ikakve) koju drustvo ima od bitangi poput tog "Puhala" i slicnih, na ciju stranu ce tas pretegnuti ?

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2016, 23:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Nov 2010, 22:12
Postovi: 1221
Bečka može se i tako reći ... ali tako ti je danas svugdje ne samo ovdje ... generalno i tu ga razumijem pa nisu oni otvorili fabriku da se radnici usreće nego da se oni bogate ...
Ja sam ga neki dan slušao na radiju bogme nije se nešto hvalio .. baš naprotiv prilično je kukao ... malo bio priprost onako, al dobro de ..
Uglavnom juče sam vidio spomenik cipeli što je podigao na ulaz u fabriku ... zamro sam :) moram uslikati da postavim


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2016, 23:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
Imaju eto u toj Derventi gazde Italijane, isti posao vode i kakav je odnos, plate, ... Ali njihov čovjek vodi, a ne naš za njih. Neki su napredovali pa shvatili da nezadovoljan radnik nije baš dugoročno isplatvi, koliko god jeftin bio...

Dok god kod nas ima red onih koji će raditi za min platu i prihvata da trpi, ovi naši će i sa satnicom, normama pa do ličnog odnosa prema radnicima... mrcvarti koliko god im se može. Ali istina, treba se izboriti sa hiljadu žena :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2016, 23:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Pa da, dobar primjer. Imaš Sanino koji vodi lokalni pandan vašem Umićeviću, 400 maraka i jahanje radnika na sve načine. A u medijima slika ugledni privrednik ovo ono. Sa druge strane, 2-3 firme koje su otvorili Italijani, plata je koliko znam 600 pa naviše a uslovi sasvim pristojni.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2016, 23:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Italijani imaju pristup 0% kreditnim linijama, nasi nemaju.
I ovi nasi svejedno rade za neke italijane, vjerovatno imaju manje strucan kadar ili dosta losiju opremu, pa im je i manja produktivnost, a dupe vise zinulo.

Sve dok oni funkcionisu u okvirima zakona, to je ok. To sto su pizde (ako su) u dusi uopste nije relevantno.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Mar 2016, 02:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Džontra je napisao:
Znači svaki smrad se zove Srđan...

:lol:

Pfc88 je napisao:
Jel ko od vas Marinka zna licno, ili ste misljenje kreirali na osnovu misljenja drugih, televizije, novina, puhala i ostalih?


Da li pričamo o Marinku kao javnoj ličnosti ili o Marinku kao menadžeru? U posao se ne mješam i njegovih deset prsta, ali kad "brine" o gradu, čim zine kenja.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Mar 2016, 06:29 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39418
Lokacija: Месечева икра
shakal je napisao:
Pa da, dobar primjer. Imaš Sanino koji vodi lokalni pandan vašem Umićeviću, 400 maraka i jahanje radnika na sve načine. A u medijima slika ugledni privrednik ovo ono. Sa druge strane, 2-3 firme koje su otvorili Italijani, plata je koliko znam 600 pa naviše a uslovi sasvim pristojni.
Ima u KV firma, vodio je naš menadžer, gazda bio Talijan. Uslovi kao u Bemi. Ljudi se žalili Talijanu, on otjerao ovog našeg i postavio Talijana. Uslovi se drastično poboljšali. Od hrane koju dobijaju na poslu do plata. Moj deda je penziju zaradio u TO Bosna, sadašnjoj Bemi. Radili su mi tamo tetka, tetak, mama i brqt. Nikada plate tu nisu bile bajne ali moglo se. Bar je norma bila normalna. Buraz kad je radio norma je tako postavljena bila da su iskusni radnici imali problem da je ostvare, a ako nisi ostvario normu nisi mogao dobiti ni punu platu.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Mar 2016, 06:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2012, 22:52
Postovi: 2524
Pa ja sam prvenstveno mislio o Marinku kao covjeku. Pratio sam ovu temu, a i privukao mi je paznju kolega koji ga je setao na profilnoj slici, pa rekoh da vidim sta i kako, mozda i ja promjenim misljenje.
A recimo evo slazem se sa kolegom koji je rekao da ga je gledao i da ima nadmen stav i to definitivno stoji. I to je misljenje koje se o njemu moze steci preko novina, tv-a...

_________________
Да волим ЦРНО-БЕЛЕ поносно кажем свима!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Mar 2016, 06:53 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Ja sam szekao utisak a ti nasi menadzeri razliku koja se pojavljuje trpaju sebi u dzep...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Mar 2016, 07:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ma ne vjerujem... Prije ce biti strah od gubitka posla. Koji je ipak dobro placen a ne poturas svoja ledja... E sad sto se u odnos zadovoljnog radnika i kvaliteta (isplativosti) razumiju manje od seoske babe, to je sasvim drugi par opanaka.

Mada, ni radnici nisi cvecke. Daj im po 2000 i opet ce ih 10-20% gledati da zabusava.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 311 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs