banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 19:10

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2273 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109 ... 114  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Izbjeglicka kriza
PostPoslato: 22 Jun 2018, 08:47 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 04 Jun 2018, 11:56
Postovi: 20
Ne znam koliko pratite strane medije, ali njemacki mediji su prije par dana objavili kako sve zemlje clanice UN do kraja 07/18 trebaju olaksati procese migrantima. Zato se Amerika povukla.
Iz istog razloga je u Hrvatskoj mimo volje naroda navrat-nanos usvojena Istanbulska konvencija. Prica o rodnoj ideologiji je skrenula paznju javnosti od poglavlja koje se odnosi na migrante. Isto smo i mi usvojili. Pored toga stalno se prica o stvaranju prihvatnih centara u zemlji koja nije EU ali je blizu EU granice. Ranko Ostojic iz Hrvatske cak otvoreno govori da je to BiH i zagovara financijsku pomoć pri izgradnji kampova.
Cinjenica je da je BIH izgubila u proteklom ratu puno stanovnika, popis je laziran i puno nas je manje, plus masovno iseljavanje posljednjih godina. Sela su prazna. Mjesta za naseljavanje ima. Stranci to tako gledaju.
Međutim naglasavaju i da se ova ruta ne zove bez razloga dzamijska ruta jer je to do sada najuspješnija ruta gdje braća pomažu braći i dopeljavaju ih ovamo. Islamizacija BiH je davni san pojedinih struktura.

Međutim imamo problem sto granicu s Hrvatskom uglavnom cine podrucja s srpskom i hrvatskom vecinom. Cak mozemo reci etnicki cistom. Nekome je u interesu da upravo tu dovede ove likove.

Poznavajuci nase političare ubijeđena sam da nece nista poduzeti. Kao na primjeru Mostara. Tresla se gora rodio se mis. Jucer cak Covic izjavljuje kako tim jadnim ljudima treba pomoci. Dakle pare rade svoje. K tome Covic ce raditi ono sto dogovori s Plenkovicem i Kolindom a njima je interes do kraja godine uvesti Hrvatsku u sengen. Dodik ce pretpostavljam biti u dogovoru s Vucicem, Srbija ima jasne ciljeve prema EU a i pokazali su se nakloni migrantima. Međutim kao sto ste vec rekli, lova ce odraditi svoje. Stranci su spremni odrijesiti kesu da se rijese bagre a nasi su dovoljno korumpirani da im se novcici pocnu u ocima vrtiti kad se spomene kakva lova.

Iskreno ni malo mi se ne sviđa ovo i cemu ovo vodi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbjeglicka kriza
PostPoslato: 23 Jun 2018, 10:17 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12368
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Poslovi za izgradjnu kampova se vec dogovaraju, ovde kod nas. Samo nam to jos nisu rekli.

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbjeglicka kriza
PostPoslato: 23 Jun 2018, 11:56 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 04 Jun 2018, 11:56
Postovi: 20
Nece ni reci. Iz prve ruke znam da su strane organizacije u BiH, UNHCR, Save the Children itd, jos prije 3 godine u Mostaru i Trebinju trazile lokalne nvo koje bi im mogle pomoci u radu tj prihvatu migranata.
Meni je to tada bilo cudno, kontam opet stranci peru pare kroz bezvezne projekte, jer migranti nisu imali nikakvu zelju da dođu u BiH.
Sad vidim da je to bilo pripremanje terena.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbjeglicka kriza
PostPoslato: 24 Jun 2018, 07:47 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
Vrlo moguce, realno mi nemamo kapicitete kao zajednica da ovo zaustavimo. A kao i obicno reagovacemo kad nas napadnu i kad krenu praviti probleme, onda cemo po standardnoj formuli dozivati Boga i plakati.

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbjeglicka kriza
PostPoslato: 24 Jun 2018, 09:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Ili jednostavno ljudi imaju iskustva, pa znaju šta se može desiti. Ne mora odmah biti zavjera. Već sredinom te 2015. godine je Grčka mislila samo propustiti izbjeglice. Krajem godine je tako nešto lagano i krenulo. Porozna granica između BiH i SR, pa između BiH i Hr.... sasvim dovojlno za aktivnu rutu dok je toplije vrijeme.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbjeglicka kriza
PostPoslato: 24 Jun 2018, 09:43 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Avg 2017, 10:37
Postovi: 1235
Mardi je napisao:
Cinjenica je da je BIH izgubila u proteklom ratu puno stanovnika, popis je laziran i puno nas je manje, plus masovno iseljavanje posljednjih godina. Sela su prazna. Mjesta za naseljavanje ima. Stranci to tako gledaju.

Sve je to tačno, ali bolje je da ova područja ostanu pusta nego da se tu nasele Sirijci i Iračani. Neshvatljivo je da se nešto tako dopusti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbjeglicka kriza
PostPoslato: 24 Jun 2018, 10:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Zemlja neće ostati pusta. Ako neće biti nas bit će neko drugi. Govori mi drug da je u njegovo rodno Grahovo planirano naseliti 1000 izbjeglica.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbjeglicka kriza
PostPoslato: 24 Jun 2018, 10:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Eto oni prešli toliki put i da se skuće u Grahovu.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbjeglicka kriza
PostPoslato: 24 Jun 2018, 10:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2009, 13:22
Postovi: 5018
Lokacija: Banja Luka
Kad vide Grahovo, vratice se kuci.

_________________
Eins, zwei, eins, zwei build an empire, very Prussian!
Exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbjeglicka kriza
PostPoslato: 24 Jun 2018, 10:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Можда ће да узгајају кромпир?

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbjeglicka kriza
PostPoslato: 24 Jun 2018, 10:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Znači svi već godinama znaju da izbjeglice dolaze vamo, samo niko nije govorio...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbjeglicka kriza
PostPoslato: 24 Jun 2018, 10:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Ne znam, će vidimo. Dok sam imao bolji kontakt sa arapima shvatio sam da se njima ovdje zaista sviđa. Nisu se svi sjatili u Sa, Tuzlu, i Ze. Mnogi žive na selima. To što je nama pojam uspjeha stan u Gospodskoj ne znači da svi tako misle.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbjeglicka kriza
PostPoslato: 24 Jun 2018, 10:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Рекоше на ТВ да им се свиђа "зеленило". :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbjeglicka kriza
PostPoslato: 24 Jun 2018, 10:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Džontra je napisao:
Znači svi već godinama znaju da izbjeglice dolaze vamo, samo niko nije govorio...

Ja sam prve upoznao još 2011. Ali ovog drugog talasa. Onaj prvi 1990-1995-6(munđosi), ovdje već imaju djecu i unuke.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbjeglicka kriza
PostPoslato: 24 Jun 2018, 11:13 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
apokalipto je napisao:
Zemlja neće ostati pusta. .


Naravno da neće. Nije ostala pusta ni kada su se Iliri, Tračani, Dačani i Kelti povukli pred nama, neće ni sada kad mi prepuštamo prostor drugima. To je nešto protiv čega se nema svrhe boriti.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbjeglicka kriza
PostPoslato: 24 Jun 2018, 12:16 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 04 Jun 2018, 11:56
Postovi: 20
Njima je itekako interesantna BIH jer s nasim dokumentima imaju otvoren pristup shengenu. Ako su nekoliko godina proveli pjesaceci do ovdje, sta im je problem ostati jos koju godinu dok dobiju bh papire i s bh pasosem odu u ciljanu Njemacku.
A tu ce nastati problem za domicilno stanovnistvo ako radi toga BiH ostane bez slobode kretanja.
Druga stvar je sto bi brojka od nekoliko stotina itekako promijenila odnose snaga eto npr u Grahovu. Kroz par godina bi uz drzavljanstvo dobili i politicka prava a onda smo tek najebali.
Ti ljudi se ne dolaze prilagođavati nego nametati svoje. Njih i vjera uči da nameću po cijenu života i smrti. A nas vjera uci da kad nam neko opali samarcinu da ponudimo i drugi obraz.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbjeglicka kriza
PostPoslato: 24 Jun 2018, 12:21 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 04 Jun 2018, 11:56
Postovi: 20
I ima jos jedna stvar, kod nas jos uvijek skoro svaka kuca ima neko oruzje. Kao sto rekoh, ciljaju se podrucja s većinskim srpskim i hrvatskim stanovnistvom. Skoro sam sigurna da nece trebati dugo prije nego pocnu padati mrtve glave ako krenu na kuce. Realno postoje ljudi koji nikad nisu sreli one druge. Znam curu iz zapadne Hercegovine koja je muslimana vidjela prvi put u zivotu kad je dosla studirati u Mostar. Sad kontajte sta ce biti kad jedan sirijac zaluta u njeno selo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbjeglicka kriza
PostPoslato: 24 Jun 2018, 12:54 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Apr 2018, 18:47
Postovi: 385
Миграције су се увијек дешавале, и дешаваће се увијек. Те миграције су некад економске, људи иду тамо гдје је боље, некад нужда околности, неки простори постану пренасељени или препасивни да омогуће битисање популацији која се намножила, некад невоља (ратови, пустошења освајача, елементарне непогоде) натјера људе на масовни егзодус, некад су и дио смишљеног плана колонизације или освајања нових територија.

На миграције некад можете утицати, чешће не. Руминија је (често смо је равнали са бившој нам Југом, због сличне популације) 1991-е бројала 23 милиона душа, 2011-е на попису је имала 19,5 милиона, данас дебело испод 19 милиона.
Нису имали рата, још су ко неки ку*ац чланица ЕУ, оно ваљда им је дошло благостање, ваљда, ал џаба, људи одоше гдје им је боље, ка западној Европи, остадоше без 1/5 популације. Исти процеси су захватили читаву источну Европу, људи одоше на запад.

И да није било рата, ти процеси би захватили ове наше просторе, исељавање би се дешавало, ратни, поратни период и елементарна непогода звана приватизација је поспјешила те процесе.
Опет, ови источњаци, Срби, Румуњи, Бугари, Словаци, Украјинци када оду на запад, марљиво раде, прихвате постојећи систем вријености, начин живота, обичаје, правила понашања, оно што се каже, интегришу су.
Први талас миграната из муслиманских земаља у земљама западне Европе се такође интегрисао, но то бјеше због чињенице да је то била непросвјећена популација која је радила најтеже послове и дана није видјела. Већ са потомцима ових миграната у Њемачкој и скандинавским земљама имају све више проблема, да не говорим о Француској. Они се неће интегрисати, напротив, настојаће наметнути свој начин живота и систем вриједности домаћем становништву, и то увијек води у проблеме.

И ова миграција је дио ширег плана, овом инвазијом се настоји промијенити етничка (наравно и религиозна) структура становништва Европе, и то су процеси који ће трајати деценијама.
Наравно да мигрантима одредиште није БиХ и неко Грахово, већ Њемачка, евентуално земље Бенелукса или Скандинавија, и наравно да су у Њемачкој и земљама западне Европе све више свјесни куда ова прича води, затвараће границе, и све више миграната ће остајати на овом простору.

Ваљда у Српској има разума да се не дозволе прихватни центри на територији Српске, покушаће се у напуштеним касарнама, рецимо у Калиновику, но вјерујем да ће се такве идеје одбацити.
Но није случајно одлучено да прихватни центар буде на простору Велике Кладуше, одметничке општине у очима федералног Сарајева, и врло брзо ће то бити на данас прилично пустим просторима општина Грахово, Гламоч, Дрвар и Босански Петровац, општина у фед,БиХ у којима је 1991-е битисало 90% Срба.

Ово је у будућности највећи проблем који нас чека. И изазов за српске кадрове шта чинити, како превентивно дјеловати да нас будућност не изненади. Како се поставити када се десе први инциденти, а десиће се. Ту грађани појединачно учинити не могу ништа, могу покушати себе заштитити, своју имовину, међутим, те ситуацијеће се понављати.

И овдје је неопходно јединство српских политичких опција, блокова по овом питању. Стати уз (бошњачке) политичке опције у федералном Сарајеву, који ће и ову причу покушати искористити за своје прикривене намјере, је погубна оријентација.
А тог јединства нема. Некад је важније истрајати у политичком над*ебавању, прозвати оне друге како опет умишљају проблеме, добити мало симпатије код безличног бирачког тијела, нега погледати шта се иза бријега ваља.
Чекају нас тешка времена.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbjeglicka kriza
PostPoslato: 24 Jun 2018, 21:07 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 04 Jun 2018, 11:56
Postovi: 20
Sta ces ocekivati kad se eno Mektic hvali kako je osigurao 5 mil. za pomoc migrantima. A najodgovorniji je za ovo sto se događa.
Vidjet cemo sta ce biti ali politicari su momentalno usmjereni na zadrzavanje svojih fotelja. Do izbora nece ni raditi na drzavnim pitanjima osim politikanstva. Do tada nas mogu i opkoliti. Ubijeđena sam da ce se ovo izmaci kontroli a da politicari nece prstom pomaknuti.
To sto ce pricati ne racunam. Pricaju oni svasta.
Pa vec sad migranti ulaze preko granice koja pripada RS-u, zasto se nista ne poduzima?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbjeglicka kriza
PostPoslato: 24 Jun 2018, 22:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
О којем броју миграната говоримо?

Ја сам некако ни тамо ни овамо. Ако не буду правили проблеме, мени ти људи не сметају. Ова земља се празни и треба је населити онима који су спремни да искористе њен потенцијал.
Е, сад. Какви ће они бити кад дођу овамо, не знам. Видим да кружи по нету да је ово практично увод у рат ислама и хришћанства. Не могу заиста да се оптерећујем стварима које би могле да се десе. Дневни проблеми превазилазе та размишљања.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2273 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109 ... 114  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs