banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 21:26

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1254 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 63  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 02 Jun 2015, 16:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
U tenssinom linku na početku teme.

Citiraj:
Samo ove godine tri puta sam bio u Sarajevu i nikada nisam doživeo ni najmanju neprijatnost. Ne bih voleo da se ovaj incident koristi za raspirivanje međunacionalnih strasti, ali ja više tamo neću ići - kaže razočarani Milosavljević.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 02 Jun 2015, 17:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
MK Tuzla poslao pismo MUP Kantona Rajvosa gdje traže očitovanje i apsu za batinaše.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 04 Jun 2015, 01:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Čačak: Bajker tuži Federaciju BiH
V. I. | 03. jun 2015. 20:47 | Komentara: 0
Bajker iz Čačka Milan Stefanović Stef, koji je proteklog vikenda pretučen u Sarajevu, najverovatnije će tužiti Federaciju BiH, jer tamošnja policija nije adekvatno reagovala i sprečila incident



Slika

Sarajevo: Pretučena petorica mladića iz Čačka

ČAČANIN Milan Stefanović Stef, bajkerista koji je prošle subote brutalno pretučen u Sarajevu, jer je nosio majicu sa grbom Srbije, najverovatnije će tužiti Federaciju BiH. Razlog je to što tamošnja policija, u trenutku napada na njega i još četvoricu Srba, nije adekvatno reagovala i sprečila incident. Prema Stefanovićevim rečima, problem je i što nadležni organi u BiH nisu želeli da identifikuju napadače.



- Kada je došla Hitna pomoć, dok sam ležao u sanitetu, policija me je pitala da li znam ko me je napao, ali ja zbog obilnog krvarenja nisam mogao da razgovaram - rekao je Stefanović. - Onda su pričali sa mojim kolegama, koje su im objasnile da je mesto incidenta pokriveno video-kamerama i da će na snimcima moći da identifikuju napadače. Međutim, policija nije mogla da ih dobije na uvid, jer im to nije dozvolila Federalna uprava policije Sarajeva.


Citiraj:
Milan Stefanović: Nisu me u Sarajevu tukli navijači, već besna rulja!
V. ILIĆ | 02. jun 2015. 11:20 | Komentara: 47
Čačanin, koga su prebili zbog srpskih obeležja, izašao iz bolnice. Uvek nosim tu majicu, njoj je na poleđini grb Čačka i piše “Čačak Srbija”, a napred je grb Srbije




MOTOCIKLISTA iz Čačka Milan Stefanović Stef, koji se nakon što je sa još četvoricom bajkera napadnut u federalnom Sarajevu oporavljao u Bolnici “Kasindo”, u ponedeljak je pušten kući. U kratkom telefonskom razgovoru, pre polaska za Čačak, Stefanović nam je rekao da, na sreću, nema ozbiljnijih oštećenja, osim vidljive povrede oka.



On je podsetio da je došao na moto-skup na Pale i da su njih petorica otišli u Sarajevo da posete Baščaršiju, ali ih je na povratku od Večne vatre napala grupa građana zbog majice ispod prsluka na kojoj je bio grb Srbije.

Trojica Čačana - Nebojša Cicović, Goran Milosavljević i Zoran Protić, kao i bajker iz Kosjerića, vratili su se svojim kućama još u nedelju.

- Uvek i svuda nosim tu majicu - rekao nam je Stefanović, koji je zadobio povrede nosa, glave, a izbijen mu je i zub. - Na njoj je na poleđini grb Čačka i piše “Čačak Srbija”, a napred je grb Srbije. Ne pripadam nijednoj bajkerskoj grupi i apsolutno nisam imao nameru nikoga da provociram. Moram da kažem da ti ljudi koji su nas tukli nisu bili napadači, već lokalni mladići. Otišao sam u Sarajevo potpuno dobronamerno. Jer, da sam imao bilo kakve predrasude oko toga da li je neko musliman ili Srbin, ne bih kročio u taj grad.

Petorica bajkera krenula su u subotu u šetnju Baščaršijom do mesta gde su želeli da pojedu ćevape. Tada ih je primetila grupa mladića, koja im je prišla i od Stefanovića zahtevala da skine majicu, što je ovaj i učinio. Majicu su pocepali i izgazili, a potom su njih dvadesetorica počela da ih tuku. Psovali su im “majku četničku”, a prolaznici su čak pretili i da će ih sve poklati. Ono što zabrinjavajuće jeste da sarajevska policija nije reagovala, i da čak nije ni njih ni napadače legitimisala, iako su sve mogli da vide.


Zamislite obrnutu situaciju da neko Sejfudina Tokića taba ispred Boske, a prolaznici još navijaju.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 05 Jun 2015, 14:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jun 2013, 17:35
Postovi: 1560
Lokacija: Pijaca
I šta bi bilo?
Bila bi medijska pompa ista kao pri prvom pokušaju postavljanja kamena temeljca za ferhadiju i nakon 15 dana svi bi zaboravili na to. Ne mrzi svijet srbe iz predrasuda, mi smo divljaci koje zaista treba mrziti, a mi mrzimo ostatak svijeta iz predrasuda.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 05 Jun 2015, 15:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Ne seri...

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 05 Jun 2015, 19:25 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10251
E kenjas... Dzamija je bila prije ihahaj dina, a bajkeri 20 nakon zavrsetka rata... To nista ne govori?! Problem je sto oni tamo nikako da promijene film u glavi, od terorizma, odlazaka u siriju, pozivanja na sabotaze i scena po sarajevu kao sto je ova. Pitanje, gdje to ima kod nas u RS?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 08 Jun 2015, 23:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Москва: Хрвати нетолератни према Србима
08.06.2015 13:11 | Танјуг
Москва - Руско министарство спољних послова је у документу о неонацизму поменуло и Хрватску због нетолеранције према Србима.



Поводом обиљежавања 70. годишњице побједе над фашизмом објављен је документ "Неонацизам – опасна претња људским правима, демократији и владавини права", у ком се у оквиру анализе европских земаља помиње и Хрватска.

Руси између осталог наводе да је "агресивни национализам, етничка и вјерска нетолеранција усмерена првенствено против највеће мањинске групе, Срба, чији се број од 1991. смањио за двије трећине", пише Слободна Далмација.

Позивајући се на податке активиста за људска права, тврде да је у посљедњих 19 година око 30.000 Срба у Хрватској прешло на другу вјеру, односно прихватило католичанство.

"Стручњаци кажу да је главни разлог за то жеља родитеља да спрече малтретирање дјеце у школи на основу њихова етничког или вјерског поријекла", наводи се у документу.

Руски аналитичари истичу и да се Срби у Хрватској суочавају с озбиљним административним и другим препрекама у проналаску посла и повратку имовинских права.

Набрајају се такође појединачни случајеви ксенофобног вандализма на православним гробљима, скидање ћириличних плоча, уништавање спомен-плоча за жртве усташког логора Јадовно на Пагу као и скрнављење јеврејског гробља из XVI вијека у Сплиту.

У овом документу су Славонија, сjеверна Далмација и западни Срем лоцирани као подручја у којима је посебно јак хрватски национализам.

Наводи се и да је бивши предсjедник државе Иво Јосиповић упозорио на узнемирујуће трендове јачања неофашизма и неонацизма у Хрватској пред којима не би требало затварати очи.

Коментаришући тај извjештај, предсjедник саборског Одбора за људска права и права мањина Фурио Радин тврди да никад није чуо за податак да је 30.000 Срба прешло на католичанство и да се ради о неоснованим бројкама.

Радин увjерава да Хрватска не може бити прозивана за неонацизам, да постоји "спорадично кокетирања с усташтвом, стадионски национализам, али да генералне оциjене руског МВП-а не стоје".

Неки од случајева који се наводе налазе се и у опсежној студији "Насиље и несношљивост према Србима у 2014.", коју је израдила чланица Српског народног већа и новинарка Тамара Опачић.

СНВ и Клуб заступника СДСС у Сабору почели су 2013. године евидентирање и праћење таквих случајева, па Опачић наводи да је прошле године забиљежено 82 примера етнички мотивисаног насиља, несношљивости и говора мржње против Срба, што је пораст у односу на годину раније.

"За то су криви избори јер десница предвођена ХДЗ-ом као главни политички капитал за повратак на власт користи националистичку реторику која подразумијева антисрпску хистерију", казала је Опачић.

Под лупом Руса се нашао и пјевач Марко Перковић Томпсон, па се у њиховом извјештају оцјењује да непостојање закона против историјског ревизионизма и негирање ратних злочина омогућава хрватским естрадним звијездама да пропагирају усташтво, при чему истичу Томпсонов пример и његово пјевање "Јасеновца и Градишке Старе", пјесме у којој се величају усташки покољи.

Члан Извршног одбора Хрватског хелсиншког одбора Иво Банац потврђује да у Хрватској, као и другдје, има инцидената који су везани за неофашизам, али пита "ко су Руси да раде прозивке и с којим интересом?".

Он сматра да закон који би бранио историјски ревизионизам не би смио да буде донијет јер би ограничио слободу говора.

Лист наводи и детаље из студије СНВ-а гдје се налазе и фотографије и пописи графита нацистичких, фашистичких и усташких симбола и поруке којима се позива на физичко насиље према Србима, у готово свим хрватским градовима, као што су "Србе на врбе", "убиј Србина", "Србине сели се", "кољи Србе"...

Такође је наведено да је највећа концентрација увредљивих графита забиљежена на улицама Загреба.


I meni je ona cifra nevjerovatna.

Citiraj:
UPAD: Branitelji prekinuli festival srpskih ojkača u Petrinji (VIDEO)

Share Button

Pin It
inShare
PETRINjA – Pravo srpsko slavlje, prekinuli su „branitelji pravaši“ (pripadnici Autohtone hrvastke stranke prava A-HSP). Naime, u subotu se u Petrinji održao Prvi festival ojkače u organizaciji Srpskog kulturnog društva Prosvjeta iz Zagreba, a koji je finansirao sam grad Petrinja.

"Pravaši" prekinuli Festival ojkača u Petrinji

Na festivalu su nastupila kulturna društva s područja Banovine, BiH, ali i iz Beograda. „Pravaši“ su zbog ovog festivala i zbog nastupa „četnika pereobučenih u narodne nošnje“ izrazili svoje negodovanje, a na Fejsbuku su objavili:
„Petrinja kao vekovni Hrvatski grad, natopljen krvlju hrvatskih branitelja, danas ‘ugošćuje’ četnike preobučene u narodne nošnje iz Beograda i ostalih srpskih zemalja na tzv. festivalu ‘ojkača’ u 18 sati u Hrvatskom domu. Petrinju su branili ljudi koje je vole bez obzira na opredeljenost i nacionalnost, a ovi koji danas dolaze su rušitelji i ubice ovog grada. Ojkače su na Banovini simbol zla i uništenja, a građani Petrinje ga danas sami plaćaju. To je festival nemoći i nepravde. Očito neko iz vladajuće garniture nema razumevanja. Oprostiti da, ali zaboraviti nikada.“

„Pravaši“ se nisu zaustavili samo na statusu. Oni su uleteli su na festival i prekinuli ojkače pesmom „Oj Hrvatska mati“.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=AW21asNWFxo[/youtube]

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 09 Jun 2015, 20:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jun 2013, 17:35
Postovi: 1560
Lokacija: Pijaca
vlakanje je napisao:
E kenjas... Dzamija je bila prije ihahaj dina, a bajkeri 20 nakon zavrsetka rata... To nista ne govori?! Problem je sto oni tamo nikako da promijene film u glavi, od terorizma, odlazaka u siriju, pozivanja na sabotaze i scena po sarajevu kao sto je ova. Pitanje, gdje to ima kod nas u RS?

A ti sve što vidiš u federaciji je terorizam, odlasci u siriju, pozivanje na sabotaže i ovu scenu u sarajevu. Tuđe dvorište, rade šta hoće. Nikako mi nije jasno, kada ideš u federaciju nemaš ti njima šta mahati kokardom. Nemaš ti šta ići u federaciju, koji ćeš kurac tamo. Ja lično kad odem u federaciju samo proletim što prije mogu jer se iz očiglednih razloga tamo uopšte ne osjećam sigurno. A srbin koji ode na sred baščaršije i još se isprsi kokardom... lik je zreo za ludnicu ili namjerno provocira.
20 godina nakon završetka rata, 80% današnje populacije ga se sjeća, rata. Možda to ne bi bilo tako da politički vrh ne održava plamen mržnje, ali ako imaš imalo mozga znaš da je tako i ne ideš u federaciju, naročito ne sa kokardom.
I džamija, one scene su garant pravili oni koji nisu bili ni minute u rovu.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 10 Jun 2015, 17:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5201
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
Opet seres...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 10 Jun 2015, 20:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9216
Šupci ostaju šupci, a i da se kod nas provoza par tih multikulti sa zastavom arbih po gradu sustigao bi ih garant konvoj naših pa ih ugazilo, što zdušno podržavam i ne krijem, kad se bude kod njih moglo ko što su bajkeri zamislili, tad i kod nas labavije. Bajkeri su naletili na čakijaše i fukaru, a da su samo trojici stigli zavrnuti vratnu kičmu fukara bi se prepolovila i pišala u gaće... Zato govori tiho i nosi zelenu sa sobom, a kad pokušaju izvadiš osigurač i vikneš bog je velik :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 10 Jun 2015, 22:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8503
Đe naći zelenu ,a da je zemlja nije pojela!?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 10 Jun 2015, 23:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9216
Ponude na pp if you know what I mean :-D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 11 Jun 2015, 00:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8503
I know,i know...... [GRINNING FACE WITH SMILING EYES]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 11 Jun 2015, 02:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
ja sam u bl na tranzitu vidio dvije bosnjacke svadbe i mahalo se se varta zastvama i ljiljianima, ali ko sam ja da kvarim drugome veselje

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 11 Jun 2015, 05:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Realno, nis' fukara...

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 11 Jun 2015, 08:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29500
Lokacija: Banjaluka
Iako si iz Sarajeva. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 11 Jun 2015, 08:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8503
Kada BiH igra neku utakmicu, redovna je kolona iz Tuzle sa zastavama preko Doboja do Zenice ili SA. Svadbi sam vidio fin broj i kroz i kraj DO.
Ne sjećam se da ih je neko napao ili provicirao(i oni su bili ok).
Sve ovo prije nego smo postali dio Turske [GRINNING FACE WITH SMILING EYES].


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 11 Jun 2015, 10:00 
U Doboji redovno prolazi zastava BIH kada igraju nesto...

Sent from my Lenovo P780 using Tapatalk


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 11 Jun 2015, 11:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
samo hocu da kazem treba razlikovati provokaciju ala tokic od obicnog covjeka, a BL je pokazala da je tolerantna

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 13 Jun 2015, 06:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jun 2013, 17:35
Postovi: 1560
Lokacija: Pijaca
ferdinand je napisao:
Opet seres...

Ma ti si pametan, idi u sarajevo.ba maši kokardom i digni tri prsta ne mogu ti ništa.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1254 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 63  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs