banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 11:14

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1254 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 63  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 28 Avg 2018, 16:01 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jul 2018, 17:38
Postovi: 529
apokalipto je napisao:
dado_n je napisao:
Hrvatsko biće se baštini na antisrpstvu.
Iako je Hrvatska zbog okolnosti na geopolitičkom planu ostvarila određen uspjeh, dobili etnički čistu državu, etnički očistili djelove BiH (zapadnokrajiške opštine RS), opet na kraju krajeva su failed state, koja će još malo biti zemlja penzinera i budžetlija.
Na kraju kao jedina stvar u kojoj mogu imati uspjeh je slavljenje "domovinskog rata" i promovisanje šovinizma, zadnjih godina očito državni projekat u nedostatku ideja za poboljšanje stanja u državi.


Pa.... zavisi sa kim upoređujemo, ako se uporedi sa nama, i nisu. I ne da nisu, nego su nama za dugo vremena jedan nedostižan pojam.
Ja koliko znam građani RS daleko više idu raditi u Hr nego što je obrnuto.


Zato hrvati daleko više kupuju u Republici Srpskoj,nego
u skupoj njihovoj.

_________________
https://youtu.be/aTxlao9FWZo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 29 Avg 2018, 13:21 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Jul 2018, 20:22
Postovi: 53
Što je je, većinu ljudi oko srca najviše griju novci, i kad je u pitanju zarada ili plaćanje nečega ići će tamo gdje je zarada veća, a kod kupovine cijene jeftinije. Ali da se razumijemo, neće svako u Hrvatskoj ni uzeti Srbina iz RS da mu nešto radi makar radio i jeftinije. Obično će raditi i zaraditi kod onih koji će otići popodne ili vikendom u RS po gajbu Jelena. Možda to tako izgleda da se masovno ide preko granice, ali generalno je to dosta mali postotak, većina ipak neide jer se u RS "osjećaju nelagodno", "nema smisla ići nije baš toliko isplativo", "kupuju hrvatsko u Hrvatskoj" ili izmisle neki drugi razlog.

Što se tiče pritiska okoline, za mene svi znaju da redovito idem u kupovinu i nemam nikakvih provokacija zašto idem, valjda im je normalno da Srbin "kupuje preko", a oni nebi išli makar benzin bio jeftiniji 50%, radije će naliti za 11 kuna ovdje.


Poslednji put menjao milan30 dana 29 Avg 2018, 13:23, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 29 Avg 2018, 13:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
milan30 je napisao:
Što je je, većinu ljudi oko srca najviše griju novci, i kad je u pitanju zarada ili plaćanje nečega ići će tamo gdje je zarada veća, a kod kupovine cijene jeftinije. Ali da se razumijemo, neće svako u Hrvatskoj ni uzeti Srbina iz RS da mu nešto radi makar radio i jeftinije. Obično će raditi i zaraditi kod onih koji će otići popodne ili vikendom u RS po gajbu Jelena. Možda to tako izgleda da se masovno ide preko granice, ali generalno je to dosta mali postotak, većina ipak neide jer se u RS "osjećaju nelagodno", "nema smisla ići nije baš toliko isplativo" ili izmisle neki drugi razlog.

Što se tiče pritiska okoline, za mene svi znaju da redovito idem u kupovinu i nemam nikakvih provokacija zašto idem, valjda im je normalno da Srbin "kupuje preko", a oni nebi išli makar benzin bio jeftiniji 50%, radije će naliti za 11 kuna ovdje.


Koliko ti lažeš


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 29 Avg 2018, 13:24 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Jul 2018, 20:22
Postovi: 53
Ok, reci što misliš da lažem...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 29 Avg 2018, 13:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16753
Koe Milan i što priča rvacki ako je četnik?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 29 Avg 2018, 13:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
milan30 je napisao:
Ok, reci što misliš da lažem...


Zato što je pogranični pojas, od Dubice do Brčkog, vikendom pun ljudi iz Hrvatske koji prelaze u kupovinu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 29 Avg 2018, 13:34 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Jul 2018, 20:22
Postovi: 53
Jasno da je puno kad iz pojasa od 50km do granice ljudi idu. Imaš dosta gradova i to većih u pojasu 50km do granice, i da iz svakog ide 10% ljudi to je veliki broj. Naravno što je grad dalji od granice postotak je manji. Kad poznaš recimo 100 ljudi shvatiš da od njih ide možda 10, o tom pričam. Ako me razumiješ.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 29 Avg 2018, 13:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Isuse...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 29 Avg 2018, 13:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
milan30 je napisao:
Ako me razumiješ.

Niko te ne razumije

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 29 Avg 2018, 13:42 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Jul 2018, 20:22
Postovi: 53
Ok statističke podatke nemam, valjda imam pravo reći kako mi izgleda, ali dobro, što se mene tiče neka kupuju što više, više će para biti u državnoj blagajni.

A ovom kolegi ću reći da sam prestar da bi išao na jezični kurs, ako mu smeta moj govor samo ću mu reći da ja ostavim mjesečno 400-600KM na gorivo, špeceraj, garderobu, itd čak i više nego što realno imam potrebe, jer često kupim u Republici Srpskoj i stvari koje koštaju isto. A što neko o meni kao čovjeku misli me ne zanima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 29 Avg 2018, 14:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4065
milan30 je napisao:
Ok statističke podatke nemam, valjda imam pravo reći kako mi izgleda, ali dobro, što se mene tiče neka kupuju što više, više će para biti u državnoj blagajni.

A ovom kolegi ću reći da sam prestar da bi išao na jezični kurs, ako mu smeta moj govor samo ću mu reći da ja ostavim mjesečno 400-600KM na gorivo, špeceraj, garderobu, itd čak i više nego što realno imam potrebe, jer često kupim u Republici Srpskoj i stvari koje koštaju isto. A što neko o meni kao čovjeku misli me ne zanima.



Kakvi smo mi samo "nezahvalnici"!!

Eto Milan kao veliki rodoljub ovdje i izdajica negdje drugdje pomazes RS, narod i sve sto ide uz to troseci svoje pare ovde i ljudi to ne cijene...ehh cccc??

Izvinjavam se ako je neprimjerno pitanje.
Je li ti to iz altruizma ili licne koristi?

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 29 Avg 2018, 14:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4065
Milane ovaj narod bi imao vise korsiti da ti te pare zaradjujes ovdje a trosis gjde god hoces. Moze na Fidziju u Sangaju, Parizu ili Kankunu.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 29 Avg 2018, 15:11 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Jul 2018, 20:22
Postovi: 53
Ne mislim se opravdavati da li ja idem iz lične koristi ili ne, jer onaj ko ne želi nešto prihvatiti uvijek će okrenuti onako kako njemu paše. Tako da nema smisla.

A što se tiče tvog poznavanja ekonomije, nemaš pojma jer svaka država najviše zaradi kad stranci donose gotove novce. Recimo Pariz, Beč, Venecija od turizma imaju koristi jer ništa ne rade, a stranci donesu gotove novce i odu. Niti orali ni kopali, dobiju čisti keš.

Što se goriva tiče, više se ne isplati kao nekad, nekad je bila razlika 3 kune po litri, sad je jedva 2 kune nakon što je ove godine poskupilo, za rezervar od 40L to je 80 kuna, a nikad nemogu ići skroz prazan tako da ulijem 30-35 litara, sa obzirom da imam 30 km do granice što nije baš ni malo, meni je ušteda oko 15 KM na gorivu (ni put nije besplatan, nešto se i potroši dok se dođe), ulje je jeftinije oko 50-60 feninga, brašno marku, kvalitetni slatkiši su slični, jedino što ima čokoladi Pionir koje ja u Hrvatskoj nisam vidio, gajba pive je najpovoljnija itd itd, tako da ukupno ušteda dođe oko 100-200 kuna ovisi šta uzmem. Da baš idem samo iz svoje koristi sigurno nebi išao voziti 60 km tamo i nazad i još čekao na granici u koloni za mizernih cca 40 KM uštede. Još na kraju odem i jesti i potrošim bar 7-10 KM na jelo. Tako da sama isplativost u mom slučaju je upitna.

Znam da ima pojedinaca koji traže dlaku u jajetu i svakom mane i misle da su sami sebi dovoljni. Na takav nivo rasprave se ne mislim spuštati, niti me zanima da ja ispadam genijalac koji daje svoj život da bi nekom pomagao. Idem iz svog gušta, a što neki pojedinac misli me zaboli briga.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 29 Avg 2018, 16:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4065
milan30 je napisao:
Ne mislim se opravdavati da li ja idem iz lične koristi ili ne, jer onaj ko ne želi nešto prihvatiti uvijek će okrenuti onako kako njemu paše. Tako da nema smisla.

A što se tiče tvog poznavanja ekonomije, nemaš pojma jer svaka država najviše zaradi kad stranci donose gotove novce. Recimo Pariz, Beč, Venecija od turizma imaju koristi jer ništa ne rade, a stranci donesu gotove novce i odu. Niti orali ni kopali, dobiju čisti keš.

Što se goriva tiče, više se ne isplati kao nekad, nekad je bila razlika 3 kune po litri, sad je jedva 2 kune nakon što je ove godine poskupilo, za rezervar od 40L to je 80 kuna, a nikad nemogu ići skroz prazan tako da ulijem 30-35 litara, sa obzirom da imam 30 km do granice što nije baš ni malo, meni je ušteda oko 15 KM na gorivu (ni put nije besplatan, nešto se i potroši dok se dođe), ulje je jeftinije oko 50-60 feninga, brašno marku, kvalitetni slatkiši su slični, jedino što ima čokoladi Pionir koje ja u Hrvatskoj nisam vidio, gajba pive je najpovoljnija itd itd, tako da ukupno ušteda dođe oko 100-200 kuna ovisi šta uzmem. Da baš idem samo iz svoje koristi sigurno nebi išao voziti 60 km tamo i nazad i još čekao na granici u koloni za mizernih cca 40 KM uštede. Još na kraju odem i jesti i potrošim bar 7-10 KM na jelo. Tako da sama isplativost u mom slučaju je upitna.

Znam da ima pojedinaca koji traže dlaku u jajetu i svakom mane i misle da su sami sebi dovoljni. Na takav nivo rasprave se ne mislim spuštati, niti me zanima da ja ispadam genijalac koji daje svoj život da bi nekom pomagao. Idem iz svog gušta, a što neki pojedinac misli me zaboli briga.


Dobro dobro Milane ne se ljuti ne poznajem ja ekonomiju ali znam malo o zivotu.
Kazes turizam, ok. Oko turizma i u turizmu se puno radi a ne malo ili nikako kako ti mislis.

Eto dodji i ti kao turista. Kao turista si jos vise dobro dosao ima ljepota ovde kupaj se na Vrbasu otidji na Kozaru planina svijezina moze se lijepo jesti, spavat i sve ostalo. Dodji na Balkanu, Teslic, Plivu, Borju ostani desetka, dvadest dana i vise dovedi svoje prijatelje, prijateljice. A zimi dodji par sedmica na Jahorinu i sl.

Ali trgovina je nesto drugo Milane. Od trgovine najvise pinku uzimaju neki drugi a ne drzava i obicni covjek do njega to ne dodje ili jako jako malo dodje.

Ali sta sigruno dodje do obicnog covjeka, ja kao laik pretpostavljam a sigurno grijesim, dodje poskupljenje ter robe Milane koju ti kupujes ovdje jer trgovci i posrednici kazu: potraznja raste dolazi Milan, digni cijenu.
Tako da moje komsije, prijatelji moraju placate skuplje tu robu zbog tebe Milane, naravno me mislim tebe licno ti gustas i nemas lose namjere to se cijeni.

Tacno ja nisam ekonomista mogu ti neki drugi objasnit bolje tu semu koristi ili ne koristi od "takve" trgovine.
Ali to je samo moje misljenje, nemoj da te ono puno tangira.

Milane samo kupuj i trosi odje god stinges ako mozes.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 29 Avg 2018, 18:02 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Jul 2018, 20:22
Postovi: 53
Brale sve u redu.
Naravno da sam riječ turizam uzeo samo kao primjer, ne osjećam se kao neki veliki turist, jer dođem na 1 dan. Mi koji dođemo na 1 dan ostavimo neke pare i odemo. A gle, što se trgovine tiče, uvijek dobijem fiskalni račun, kao i na benziskoj, tako da PDV sigurno ide direktno u državnu kasu.
Jasno da svaka roba sadrži dosta marže u cijeni, ako kupim 1L mineralne vode zaradit će trgovina u kojoj sam je kupio, to radnik tamo neće direktno osjetiti, ali osjetit će dugoročno jer će ta trgovina biti profitabilna, a kad je trgovina perspektivna imat će bolju podlogu da se radniku dignu plaće. Dio novaca ide i proizvođaču, ako uzmem Jamnicu ide u Hrvatsku, ako uzmem Knjaz ide u Srbiju.
Ako uzmem gume za auto i čak tražim povrat PDV-a, opet će ta radiona zaraditi i imat će više novaca da plati radnika koji će imati siguran posao, a taj PDV koji dobijem nazad opet ću potrošiti za špeceraj i opet će novac ostati kod vas.

Što se tiče dizanja cijena jer dolaze ljudi iz Hrvatske u shopping, to nema sa tim nikakve veze, bio sam u Kortu i Tropicu u Banja Luci, a tamo baš Hrvati i ne idu u shopping, i cijene su iste kao i u Gradišci i Dubici.

I za kraj, mislim da ćemo se sa ovim svi složiti, bez obzira na sve mislim da će cijelo drištvo imati više koristi ako bilo šta potrošimo u RS nego u Hrvatskoj, Sloveniji, Mađarskoj.... Novci koje se unese u državu možda neće direktno pomoći boljem životu ljudi, ali na vama je da se borite da što više dođu do običnog čovjeka. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 04 Jan 2019, 12:33 
https://www.atvbl.com/vijesti/republika ... eva-foto-4


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 04 Jan 2019, 17:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Meni je smiješno koliko ovo mošnje nervira...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 05 Jan 2019, 09:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
Aham.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 08 Jan 2019, 06:59 
https://www.24sata.hr/news/sin-josipa-a ... ina-608038

Slika


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 08 Jan 2019, 07:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Nije to nacionalizam već fašistički debilizam

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1254 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 63  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs