banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 26 Apr 2024, 11:40

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1254 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 63  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 13 Mar 2019, 09:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
enc0re je napisao:
Pratio sam ponekad njegov profil iz zabave. Prije hapšenja, na objavi bilo 12 komentara :lol:.


Meni je najbolje bilo kad je saznao da mu drugi jebe zenu .. pa slavio razvod od iste
:lol: :lol: :lol:

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 13 Mar 2019, 09:34 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39421
Lokacija: Месечева икра
The_new_Statesman je napisao:
Zoka, nije to zasluga nekakve narodne produhovljenosti vec je do uspostavljenog sistema koji te klepa po usima ako i pomislis na takvo sta.


To je zasluga toga jer nas boli patka. Za nacijom, vjerom, istorijom...i to nije obavezno loše. Plus hrvatski i bošnjački mediji podgrijavaju mržnju i na tome zasnivaju svoju politiku. 20+ godina od završetka rata glavna tema njihovih medija su Srbi. Srbi ovo, Srbi ono. Nebitne stvari koje se ni po čemu ne tiču Hrvata i Muslimana pune stupce njihovih novina. Oni su opterećeni Srbima do te mjere da npr biblioteka iz Federacije neće da uzme Andrićev roman jer je na ekavici. Andrić je sve romane napisao na ekavici.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 13 Mar 2019, 09:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Sto se lektire tice, znam da postoji Voz u snegu. To mi je uporedivo.

Ostalo me mrzi ponovo komentarisati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 13 Mar 2019, 10:05 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39421
Lokacija: Месечева икра
Mene mrzi uopšte raspravljati sa tobom jer to nema smisla čak i kad nisi u pravu. Kao po pitanju ovog prevoda Vlaka u snijegu (uzmi u obzir na kom jeziku je napisana, narječju, kad je napisana i za koji uzrast je namjenjena, koliko dugo djeca iz Srbije nisu bila u prilici čuti takav govor i narječje).

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 13 Mar 2019, 10:48 
ove m84 bas popularne oko kozarca...

Slika


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 13 Mar 2019, 11:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Dobar je ovaj junak .. sve kao mitraljez ovo ono, a plakkyyy kad je dosao Renato vojvoda :lol:

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 13 Mar 2019, 11:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
_зока je napisao:
Mene mrzi uopšte raspravljati sa tobom jer to nema smisla čak i kad nisi u pravu. Kao po pitanju ovog prevoda Vlaka u snijegu (uzmi u obzir na kom jeziku je napisana, narječju, kad je napisana i za koji uzrast je namjenjena, koliko dugo djeca iz Srbije nisu bila u prilici čuti takav govor i narječje).


Meni je problem bio citati Pop Spiru i pop Ciru, Kostanu, Andrica, Selimovica, pa i Lovraka jer djela nisu pisana u potpunosti razumljivim jezikom za danasnju djecu.

Ne znam kakav ti je to argument.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 13 Mar 2019, 11:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
V@nja je napisao:
Dobar je ovaj junak .. sve kao mitraljez ovo ono, a plakkyyy kad je dosao Renato vojvoda :lol:


U cilju smirivanja situacije Policija nece nista preduzeti povodom Sarca. A nece ni Sipa, Tuzilastvo BiH i tak :-D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 13 Mar 2019, 11:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
The_new_Statesman je napisao:
_зока je napisao:
Mene mrzi uopšte raspravljati sa tobom jer to nema smisla čak i kad nisi u pravu. Kao po pitanju ovog prevoda Vlaka u snijegu (uzmi u obzir na kom jeziku je napisana, narječju, kad je napisana i za koji uzrast je namjenjena, koliko dugo djeca iz Srbije nisu bila u prilici čuti takav govor i narječje).


Meni je problem bio citati Pop Spiru i pop Ciru, Kostanu, Andrica, Selimovica, pa i Lovraka jer djela nisu pisana u potpunosti razumljivim jezikom za danasnju djecu.

Ne znam kakav ti je to argument.


Valjda zato i čitamo šaroliko štivo, da obogatimo jezik.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 13 Mar 2019, 11:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ne branim ja izbjegavanje ekavice u Federaciji, vec kazem da i kod nas ima slicnih momenata. A Zokino opravdanje da djeca ne razumiju pa eto nije vlak nego je voz, nije snijeg nego je sneg.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 13 Mar 2019, 11:26 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39421
Lokacija: Месечева икра
U prvu si, sve razlike su stale u naslov. Djeca danas ionako premalo čitaju, hajde da im uopšte ne olakšavamo i ne približimo štivo.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 13 Mar 2019, 11:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Moze: Ukinuti ekavicu i izbaciti gomile turcizama kod Andrica.
A sta cemo sa sadrzajem? Sta djeca znaju o seoskim tracevima i malogradjanskim odnosima odraslih u Banatu?

Negoooo, kada sam vec pomenuo Sremca, u tom izmjesanom Banatu malo koji Srbin prica madjarski ili rumunski.
Slicno je i u drugim granicnim krajevima. Dakle i bugarski nam je los, a makedonski i albanski da ne pominjemo.

Moje iskustvo sa ljudima iz Evrope koji dolaze iz pogranicnih krajeva je da znaju bar dva jezika.
Znam Albanca iz Makedonije koji tecno prica albanski, makedonski/bugarski, srpski, njemacki, turski i natuca nesto malo engleskog. Automehanicar.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 13 Mar 2019, 11:43 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
V@nja je napisao:
Dobar je ovaj junak .. sve kao mitraljez ovo ono, a plakkyyy kad je dosao Renato vojvoda :lol:

Ma covjek lovac...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 13 Mar 2019, 12:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
The_new_Statesman je napisao:
Moze: Ukinuti ekavicu i izbaciti gomile turcizama kod Andrica.
A sta cemo sa sadrzajem? Sta djeca znaju o seoskim tracevima i malogradjanskim odnosima odraslih u Banatu?

Ми чак не би били први који су то покушали/урадили. Читао сам ономад о неким покушајима да се из Чича Томине колибе избаци ријеч "црњо" (nigger). Не знам да ли има сад та нова верзија за либтарде, није ме баш толико занимало. :D Тако да имаш пацијената на све стране.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 13 Mar 2019, 12:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15041
V@nja je napisao:
enc0re je napisao:
Pratio sam ponekad njegov profil iz zabave. Prije hapšenja, na objavi bilo 12 komentara :lol:.


Meni je najbolje bilo kad je saznao da mu drugi jebe zenu .. pa slavio razvod od iste
:lol: :lol: :lol:


Stavljao sliku kuće tog lika i "prijetio" da će i on njemu jebati ženu. :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 13 Mar 2019, 13:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Колико драматике у том тексту напада, а поготово ово
Citiraj:
tri puta udario

то три ударца сигурно има неке посебне симболике у њиховим кликсновинарским мозговима.

Будала је било и биће, и тачно је да има и код "наших" и код "њихових" негативних примјера, али је такође тачно да је тога код нас мање, управо јер код нас генерално више влада равнодушност у том погледу, људи доста мање размишљају о крвним зрнцима него они... Али и код "нас" и код "њих" постоје такорећи либералисти, које заболи она ствар за тим, и шовинисти који раде овакве ствари.

Наравно да у њемачкој има нацистичких испада, па ето новина, све се сазна и прошири :)

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 13 Mar 2019, 13:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
enc0re je napisao:
V@nja je napisao:
enc0re je napisao:
Pratio sam ponekad njegov profil iz zabave. Prije hapšenja, na objavi bilo 12 komentara :lol:.


Meni je najbolje bilo kad je saznao da mu drugi jebe zenu .. pa slavio razvod od iste
:lol: :lol: :lol:


Stavljao sliku kuće tog lika i "prijetio" da će i on njemu jebati ženu. :lol:


Bog
:lol: :lol: :lol:

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 13 Mar 2019, 13:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Umetnik je napisao:
Колико драматике у том тексту напада, а поготово ово
Citiraj:
tri puta udario

то три ударца сигурно има неке посебне симболике у њиховим кликсновинарским мозговима.

Будала је било и биће, и тачно је да има и код "наших" и код "њихових" негативних примјера, али је такође тачно да је тога код нас мање, управо јер код нас генерално више влада равнодушност у том погледу, људи доста мање размишљају о крвним зрнцима него они... Али и код "нас" и код "њих" постоје такорећи либералисти, које заболи она ствар за тим, и шовинисти који раде овакве ствари.

Наравно да у њемачкој има нацистичких испада, па ето новина, све се сазна и прошири :)


Kod "njih" su "liberali" ograniceni na jednu jedinu. Lakmus papir za te koji se fol zgrazavaju "nacionalnih toreva" kako ih krste je ukidanje granice na Drini.

Da vidis kako oci zakrvave i u sekundi nestane sav taj isfolirani multi kulti liberalizam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 13 Mar 2019, 13:33 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jul 2018, 17:38
Postovi: 529
enc0re je napisao:
Stavljao sliku kuće tog lika i "prijetio" da će i on njemu jebati ženu. :lol:

A tek onaj selfi kad sjedi na kauču pred ogledalom u gaćama sa podignuta tri prsta,ili selfi iz kade. :lol:
O komentarima muslimana bolje ne. :lol:

_________________
https://youtu.be/aTxlao9FWZo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nacionalizam...
PostPoslato: 13 Mar 2019, 13:36 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jul 2018, 17:38
Postovi: 529
Milan je napisao:
ove m84 bas popularne oko kozarca...

Slika

Jel mi se čini,il mu malo produžena cijev na PKT-u ?

_________________
https://youtu.be/aTxlao9FWZo


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1254 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 63  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 45 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs