banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 05:03

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 174 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 21 Nov 2014, 16:12 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
Neko je spomenuo promjene?
Promjene, promjene, svakako promjene. Evo, treba krenuti od nivoa porodice i prenijeti to na cijelo društvo...širiti neophodno znanje, biti prosvetitelj, pomoći dolazećim generacijama.
Npr...
Ko ne uči djecu da se laktaju kao da su iz Laktaša, stvoriće slabiće, nesposobnjakoviće..
Ko ne uči djecu da se Srpska voli na aktuelan, Željkin način, te da svi u tome treba podjednako da učestvujemo, stvoriće nezahvalnike.
Ko ne uči djecu da se ne kaže "Molim?", nego "Šta ti šta ti?!.." ne prenosi adekvatno osnove kućnog vaspitanja na podmladak.
Ko ne uči djecu da se primjena formule - sila jednako masa puta ubrzanje - proteže vam granica fizike, jednostavno maši cijeli univerzum...

Ovo znanje treba hitro i nesebično širiti u što većoj mjeri, tim prije što mislim da ni ostale filozofsko-naučne frakcije nisu ništa bolje, nit se u značajnoj mjeri razlikuju od ove.

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2014, 16:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
Tako je, sarkazam je najbolji lijek, pogotovo ako je lijepo i pametno spakovan, sa porukom i istinama. Kultura je osnovno polje dominacije, jer tamo gdje nametnes svoj jezik ti si bog - on opravdava sve tvoje postupke (Gramsi, Poper etc..). Sto je kultura uniformisanija i sto veci stepen jednoumlja - sigurnost elite je veca. Zapravo, radi se o hijerarhiji potreba koje organizuje jezik moci. Sto je konformizam veci, tj sto vise prepoznajes jezik, modele ponasanja i postupke vlasti kao sebi bliske - vlast je sigurnija. A osnovni instrumenti indoktrinacije su mediji i sistem obrazovanja. Za porodicu, kao prvog soc. agensa, sve je manje vremena, sve se teze prezivljava, njeni clanovi su sve vise pod pritiskom faktokratije i apatije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2014, 16:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
manitu uci da svira je napisao:
Kultura je osnovno polje dominacije, jer tamo gdje nametnes svoj jezik ti si bog - on opravdava sve tvoje postupke (Dodik i "ho-ruk "ma kome ti majku" ekipa...)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2014, 16:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
manitu uci da svira je napisao:
Lolly mangup je napisao:
Slozicu se sa Manituom i Chiletom, pa sad da li to znaci da sam ostar'la ili imam zastar'le poglede na svijet.. .
:)

:love5:


Nada zadnja umire :D


----------------

Elem, od te elite zavisi da li ce sama odustati od dijela apsolutne vlasti koju sada ima. U nasem slucaju se najvjerovatnije radi o izgradnji zdravog pravnog sistema (nezavisno sudstvo, tuzilastvo itd.) na kome treba pocivati pravna sigurnost pojedinca i drustva uopste. Jasno je da bez pravne sigurnusti nema ekonomsko-socijalne sigurnosti a bez toga nema jacanja drzave. Hm, drzave... Drustva i pojedinca.

Naravno, da bi se ovo desilo potrebne su promjene u svijesti svakog clana elite pojedinacno? Kako? Pa mozda ih navesti da razmisle o banalnom primjeru tipa:

Zele li da im se unuci radjaju i odrastaju stotinama ili hiljadama kilometara od njih jer su djecu sklonili iz ovog jada kome su kumovali?


Poslednji put menjao The_new_Statesman dana 21 Nov 2014, 16:46, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2014, 16:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
Dakle, ovde su najvazniji voj. noj. tuj i profitersko srpstvo. Pare, posao, kulturu.. ko jebe, moj sin nece biti narkoman.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2014, 16:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
manitu uci da svira je napisao:
Tako je, sarkazam je najbolji lijek, pogotovo ako je lijepo i pametno spakovan, sa porukom i istinama. Kultura je osnovno polje dominacije, jer tamo gdje nametnes svoj jezik ti si bog - on opravdava sve tvoje postupke (Gramsi, Poper etc..). Sto je kultura uniformisanija i sto veci stepen jednoumlja - sigurnost elite je veca. Zapravo, radi se o hijerarhiji potreba koje organizuje jezik moci. Sto je konformizam veci, tj sto vise prepoznajes jezik, modele ponasanja i postupke vlasti kao sebi bliske - vlast je sigurnija. A osnovni instrumenti indoktrinacije su mediji i sistem obrazovanja. Za porodicu, kao prvog soc. agensa, sve je manje vremena, sve se teze prezivljava, njeni clanovi su sve vise pod pritiskom faktokratije i apatije.


Nije do vijeka. Odrzavanje takvog sistema zahtijeva znanja. A znanje se stice obrazovanjem... A kad nema obrazovanja?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2014, 16:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
manitu uci da svira je napisao:
Dakle, ovde su najvazniji voj. noj. tuj i profitersko srpstvo. Pare, posao, kulturu.. ko jebe, moj sin nece biti narkoman.


Profitersko srpstvo? Mislis profiterska politika?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2014, 16:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
The_new_Statesman je napisao:
manitu uci da svira je napisao:
Tako je, sarkazam je najbolji lijek, pogotovo ako je lijepo i pametno spakovan, sa porukom i istinama. Kultura je osnovno polje dominacije, jer tamo gdje nametnes svoj jezik ti si bog - on opravdava sve tvoje postupke (Gramsi, Poper etc..). Sto je kultura uniformisanija i sto veci stepen jednoumlja - sigurnost elite je veca. Zapravo, radi se o hijerarhiji potreba koje organizuje jezik moci. Sto je konformizam veci, tj sto vise prepoznajes jezik, modele ponasanja i postupke vlasti kao sebi bliske - vlast je sigurnija. A osnovni instrumenti indoktrinacije su mediji i sistem obrazovanja. Za porodicu, kao prvog soc. agensa, sve je manje vremena, sve se teze prezivljava, njeni clanovi su sve vise pod pritiskom faktokratije i apatije.


Nije do vijeka. Odrzavanje takvog sistema zahtijeva znanja. A znanje se stice obrazovanjem... A kad nema obrazovanja?

Slazem se, problem je sto nema novoobrazovanih u perspektivi. Otisli van, kao i ti


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2014, 16:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ja nisam obrazovan. Zao mi je :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2014, 16:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
The_new_Statesman je napisao:
manitu uci da svira je napisao:
Dakle, ovde su najvazniji voj. noj. tuj i profitersko srpstvo. Pare, posao, kulturu.. ko jebe, moj sin nece biti narkoman.


Profitersko srpstvo? Mislis profiterska politika?


Ne, nego kolektivizam i kada si 100% u pravu i kada si 100% u krivu. Common sense cao.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2014, 16:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
E jbg.a. Kazem da furka na nacionalne osjecaje nije bitna. Da nije tog, bilo bi nesto trece.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2014, 16:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
The_new_Statesman je napisao:
E jbg.a. Kazem da furka na nacionalne osjecaje nije bitna. Da nije tog, bilo bi nesto trece.

Bilo bi, strani radnici, nezaposlenost, rasizam..to je next level


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2014, 16:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
TNS, je l ti pricas katkad sa svojom zenom il volis vise da handris posten svijet na BL forumu? :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2014, 17:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
A zašto vi mješate pojam elita sa pojmom kvazielita

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2014, 17:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
manitu uci da svira je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
E jbg.a. Kazem da furka na nacionalne osjecaje nije bitna. Da nije tog, bilo bi nesto trece.

Bilo bi, strani radnici, nezaposlenost, rasizam..to je next level
To se znaci prica u Hrvatskoj i omiljenoj mi Albaniji? :D


Supruga ima danas pozamasan clanak u novinama.
Nisam ti ja taj level. :D


Spijo, lijen sam stavljati " ". Kontas? :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2014, 17:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
:lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2014, 17:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Sep 2013, 15:21
Postovi: 2443
manitu uci da svira je napisao:
Lolly mangup je napisao:
Slozicu se sa Manituom i Chiletom, pa sad da li to znaci da sam ostar'la ili imam zastar'le poglede na svijet.. .
:)

:love5:


Ma ja u stvari, pojma nemam o cemu vi, samo sam htjela izazvati javno iskazivanje simpatija.

Mislim da prica o ponasanju politicara, izrazavanju, dikciji, obrazovanju, odjevanju, i pojavljivanju u javnosti.. zahtjeva posebnu temu.

_________________
laoce je napisao:
Lolly- buntovnik, to mogu da potvrdim.


"Hajde reci zar nije 
ona noć bila kao iz sna 
al video sam da kriješ 
tugu u tim lepim očima 
Hajde reci za koga kriješ 
tu tajnu na usnama 
ako te izgubim noćas 
to biće za uvek znao sam tad "


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2014, 17:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
E jesi nasla izazov. Manitua :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2014, 17:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
The_new_Statesman je napisao:
E jesi nasla izazov. Manitua :lol:


Ahaha, pa ono yes, klen ipo :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2014, 17:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Zivo me zanima kako bi Schlager reagovao :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 174 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs