banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 09:51

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 271 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 04 Avg 2014, 23:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2004, 14:58
Postovi: 1825
Lokacija: Vijena
Iz Gackog su ljudi vecinom pokupovali stanove po BG-u, tako da im i potomci tamo uveliko studiraju-rijetko ko misli da se vraca..Ipak od Gackog zive i susjedne opstine, Bileca i Nevesinje npr.. Trebinje je ipak centar regije i sve sto je vrijedno pomena i vidjenja nalazi se u njemu.

Bio sam u svom rodnom kraju (MG-u) prije 10-ak dana,i mogu samo da dodam da isti tako lagano zamire.. Ulice vikendom polupuste.. Jedan od razloga je i sto je vrijeme podbacilo, pa time i Balkana, ali ocaj i bez toga preovladava. Ipak sljedece godine ocekuje se da otvore fabriku silikata.

Inace mogu da kazem da je sve do iznad Zelenkovca pa prema Glamocu i dalje za Drvar i Grahovo mrtvilo jos gore-tuga bozija! U Sipovu nisam bio godinama, ali mislim isto tako da je sve malo dalje od glavnog puta koji vodi do tamo iz pravca Jezera (Jajca i Mg) takodje sve sami jad i cemer.

_________________
E pa Simeune, prijatelju moj, od danas me vise neces brijati..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Avg 2014, 23:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Jebes ovu listu kad nema Dervente koja ucestvuje sa 7% izvoza RS-a... Da ne pricamo o slici grada sad u odnosu na prije 15 godina kada je izgledala manje vise k'o sad ovo Grahovo.


Od negativnih primjera izdvojio bih Brod, Bugojno, Mrkonjic, Kljuc... i svu onu zabit u Hercegovini s izuzetkom Trebinja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Avg 2014, 23:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 20:33
Postovi: 1635
Nedavno sam proveo dan u Zenici sa još jednim našim članom i složili smo se da je grad jeziv. Možda sam se previše navikao na Banja Luku punu djece, cura, momaka, vike, galame i gužve ali ono tamo mi se nikako nije svidjelo. Većina su starci, bolesni i šepavi, ljudi se muvaju bez cilja, a djece nigdje. Kao tipično muško (bili smo nas 4 momka), nisam vidio ni jednu curu da liči na nešto. Ulice su prljave, fasade izbušene, one rupe od granata izgleda da im ne smetaju. Kao potpuni stranac u tom gradu, osjećao sam se kao da moram pobjeći iz njega.

Bio sam u dosta gradova fbih ali ni jedan mi nije bio ovako odbojan. Možda ono oko Izačića ali to ne računam.

_________________
http://www.studiosaycheese.com www.facebook.com/saycheesebch


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Avg 2014, 23:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007, 02:35
Postovi: 1462
Mužev kraj je Mrkonjić i Šipovo. Mještani kažu da je jadno, dosadno, ali se meni često ne čini tako, pogotovo u Mrkonjiću.

Bijeljina je, ja mislim, najviše profitirala u zadnjih dvadeset godina.

U Bileći sam bila bratu na zakletvi, ljudi su živjeli od vojske, sad ni toga nema, ne mogu ni zamisliti kako je.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Avg 2014, 23:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Okt 2013, 20:24
Postovi: 4169
Lokacija: Banja Luka
GTK_Marko je napisao:
Nedavno sam proveo dan u Zenici sa još jednim našim članom i složili smo se da je grad jeziv. Možda sam se previše navikao na Banja Luku punu djece, cura, momaka, vike, galame i gužve ali ono tamo mi se nikako nije svidjelo. Većina su starci, bolesni i šepavi, ljudi se muvaju bez cilja, a djece nigdje. Kao tipično muško (bili smo nas 4 momka), nisam vidio ni jednu curu da liči na nešto. Ulice su prljave, fasade izbušene, one rupe od granata izgleda da im ne smetaju. Kao potpuni stranac u tom gradu, osjećao sam se kao da moram pobjeći iz njega.

Bio sam u dosta gradova fbih ali ni jedan mi nije bio ovako odbojan. Možda ono oko Izačića ali to ne računam.

jesi primjetio pse lutalice po zenici?
ono nisam vidio ni u jednom gradu, da ih onoliko ima, skoro na svakoj raskrsnici... ima ih kao pasa :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Avg 2014, 23:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Al' su zato cevapi dzaba :lol:

Onaj dio kad se iskljucis sa magistrale pa iza autobuske, ono je dno dna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Avg 2014, 23:18 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
blatuse...

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Avg 2014, 23:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Okt 2013, 20:24
Postovi: 4169
Lokacija: Banja Luka
u prozoru/rami sam imao osjecaj kao da vrijeme stoji, nista se ne desava, ja ne znam od cega oni ljudi zive tamo, sta rade u onoj zabiti...
jedino sto sam vidio puno auta sa hrvatskim tablicama


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Avg 2014, 23:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2004, 14:58
Postovi: 1825
Lokacija: Vijena
Bijeljina je profitirala zbog blizine granice sa Srbijom i sverca robe preko Drine. Uz to je i mnogo negdasnjih Sarajlijai Tuzlaka naslo prebivaliste u njemu. Da ne pricamo o selima Majevice i Podrinja. Ali ipak je to plodni kraj uz samo usce 2 rijeke, i uvijek ce biti pun zivosti. Osovina Prijedor-BL-Doboj koji ce se vrlo brzo povratiti-pa dalje uz rijeku Bosnu do usca pa Savom nizvodno ostace kicma razvoja RS, uz sve te podrucne posavske gradove, tako da mislim da ce se i Samac brzo povratiti, za nekih 5-10 godina.

Sto se tice federacije BiH, pa i cijele drzave, tuzlanski kanton, upravo uz okolne gradove Gracanicu, Gradacac ostace najjaci industr. centar. Ni oni protesti proljetos nisu se tamo slucajno zbili-jos tamo obitava dosta jaka radnicka svijest. Teska industrija/crna metalurgija je propala u svim drzavama crvenog naslijedja tako da ne ocekujem za Zenicu da ce ikad opet dostici onakav predratni prosperitet i standard-jedan od najumirucijih gradova u EX-YU.

_________________
E pa Simeune, prijatelju moj, od danas me vise neces brijati..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Avg 2014, 23:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Psi lutalice na svakom koraku i u Sarajevu, havarija.. Ako pocnemo porediti velike sredine, Zenica je haos. Sta ono rekose, Tuzla rekordan broj nezaposlenih mladih? Ali jedan arsin za velike gradove a drugi za mala mjesta.

Moze li se negdje naci tabela gradovi/opstine poredano po procentu nezaposlenosti?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Avg 2014, 06:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Ne znam kakva je ekonomija u Sarajevu, ali znam da tamo zive supci

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Avg 2014, 09:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5201
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
V@nja je napisao:
Ne znam kakva je ekonomija u Sarajevu, ali znam da tamo zive supci


:lol: :lol: :lol:

Neko je spomenuo Gradacac. Cesto sam tamo, ma cesto sam svuda po BiH i taj gradic me iznenadjuje. Ulaze se dosta i nevjerovatno je cist. Odlika gradova po federaciji je prljavstina i to odvratna. Ovdje su ulice ciste, travnate povrsine uredjene i ljudi su zivlji. Pozitivno me iznenadjuje Gradacac.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Avg 2014, 09:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Dosta kamiona im se vrti po inostranstvu. Vjerovatno ima i izvoza. A to znaci da ljudi cirkulisu okolo, vide nesto i to primjenjuju kod sebe. To vuce jedno za drugim. Od cistoce pa nadalje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Avg 2014, 09:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jun 2013, 17:35
Postovi: 1560
Lokacija: Pijaca
Nema tu mnogo politike, rat je učinio da ljudi napuste Grahovo, Drvar, Petrovac, Glamoč, Ključ, Sanski Most, Šipovo, Mrkonjić Grad, Krupu... i da se nasele u Beograd, Novi Sad i Banjaluku. Ko će ići iz grada u vukojebinu da kopa krompir i kupi sijeno?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Avg 2014, 10:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009, 15:22
Postovi: 1694
ne može nikako Brod u grupu nerazvinenih opština. Rođak mi živi u Brodu, radi u rafineriji, njemu je super, ne planira nigdje da bježi odavde.
Evo šta se može pronaći na internetu.

Citiraj:

Razvijene i nerazvijene opštine u Republici Srpskoj

Vlada Republike Srpske donijela je danas Odluku o stepenu razvijenosti jedinica lokalne samouprave u Republici Srpskoj za 2014. godinu.
autor: Frontal
Razvijene jedinice lokalne samouprave su: Banja Luka, Bijeljina, Gacko, Gradiška, Derventa, Doboj, Zvornik, Laktaši, Modriča, Mrkonjić Grad, Pale, Prijedor, Prnjavor, Teslić, Trebinje i Ugljevik.

Srednje razvijene jedinice lokalne samouprave su: Bileća, Brod, Višegrad, Istočna Ilidža, Istočno Novo Sarajevo, Kozarska Dubica, Kotor Varoš, Milići, Novi Grad, Sokolac, Srbac, Foča, Čelinac i Šamac.

Nerazvijene jedinice lokalne samouprave su: Bratunac, Vlasenica, Donji Žabar, Kostajnica, Lopare, Ljubinje, Nevesinje, Pelagićevo, Petrovo, Ribnik, Rogatica, Srebrenica, Han Pijesak i Šipovo.

Izrazito nerazvijene jedinice lokalne samouprave su: Berkovići, Vukosavlje, Istočni Drvar, Istočni Mostar, Istočni Stari Grad, Jezero, Kalinovik, Kneževo, Krupa na Uni, Kupres, Novo Goražde, Osmaci, Oštra Luka, Petrovac, Rudo, Trnovo, Čajniče i Šekovići.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Avg 2014, 10:14 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2010, 15:03
Postovi: 639
U FBIH kao veoma pozitivan primjer Gorazde...i prije bilo centar tog dijela BIH, sad pogotovo - veliki broj radnika iz okolnih gradova RS (Cajnice, Foca)...a sve zbog PROIZVODNJE.

Bekto Precisa, ASA Prevent, EMKA, Ginex/Rudanka (ex. "Pobjeda")...sve proizvodne firme u jednom malom gradu...i napravile su ogromnu razliku. Najmanja stopa nezaposlenosti u FBIH, najbolji omjer izvoz vs. uvoz na mjernoj jedinici od 100KM (134 KM izvoza na svakih 100KM uvoza)...sljedeci najbolji grad u drzavi ima omjer 104/100 (mislim da je u pitanju Bileca ili Trebinje)...

U tom dijelu BIH jos mi ok izgleda Foca...Cajnice i Visegrad - bogu plakati.

_________________
100% sa zadrškom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Avg 2014, 11:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5201
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
Gorazde je fenomen u bih. Isporucujem dole dosta panela zato sto se pravi dosta proizvodnih objekata.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Avg 2014, 11:14 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
babic je napisao:
ne može nikako Brod u grupu nerazvinenih opština. Rođak mi živi u Brodu, radi u rafineriji, njemu je super, ne planira nigdje da bježi odavde.

Kome je super? Pa Rafinerija svake godine u sve gorem stanju. Znam ja ljude koji su nakon privatizacije Rafinerije došli iz Šamca radi posla u njoj pa sada već pričaju da su napravili grešku.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Avg 2014, 11:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
U Brodu dobro? Mozda pojedincima u rafineriji, ostali duvaju u frulu. Na kraju krajeva dovoljno je proci kroz Brod


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Avg 2014, 11:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
ferdinand je napisao:
Gorazde je fenomen u bih. Isporucujem dole dosta panela zato sto se pravi dosta proizvodnih objekata.


Kad smo kod tih panela, da li je realna cifra od 12000 KM za objekat 6x12?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 271 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 43 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs