banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 16:41

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 106 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 28 Avg 2014, 13:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9838
Lokacija: Далеко од раја
Prije par dana je objavljen prevod presude za sve koji ne znaju engleski.

http://www.mhrr.gov.ba/ured_zastupnika/ ... gTag=bs-BA

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Avg 2014, 13:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2007, 17:26
Postovi: 5046
Lokacija: Banana Republic
И шта сад треба да раде ови што имају штедњу у љубљанској?

_________________
I'm Winston Wolfe. I solve problems.
http://www.youtube.com/watch?v=X-7H5rX77P4
Елвисе, иди матерет' пробуш' им гуму.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Avg 2014, 14:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9838
Lokacija: Далеко од раја
Slovenija treba za nešto manje od godinu dana treba odrediti način kako će isplaćivati. Ako ne ispoštuju rok onda će u proceduru ići i onih par hiljada tužbi, a presuda kao u slučaju Ališić jer su svi u istoj situaciji. To su kao uradili da ih oslobode sudskih troškova koji su nekoliko puta veći od dosta iznosa koji se potražuju.
Po nekim izjavama prvo će isplaćivati štediše koji imaju manje iznose (300-500 €), a za ove koji imaju stotine hiljada će pokušati da se izvuku na rate.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Avg 2014, 14:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2007, 17:26
Postovi: 5046
Lokacija: Banana Republic
То знам, али да ли ти људи и коме треба да се обрате?

_________________
I'm Winston Wolfe. I solve problems.
http://www.youtube.com/watch?v=X-7H5rX77P4
Елвисе, иди матерет' пробуш' им гуму.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Avg 2014, 14:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9838
Lokacija: Далеко од раја
Za sad nikome.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2015, 21:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=zTnW6sS6P7I[/youtube]

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2015, 18:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Omersoftić štedišama: Do jula ne činite ništa, ne vjerujte lihvarima

Objavljeno: 25. 01. 2015 - 14:59 Novosti » Teme AAATimesArial 0 Google +0
Omersoftić štedišama: Do jula ne činite ništa, ne vjerujte lihvarima

Slovenska vlada predala je prije nekoliko dana Vijeću Evrope akcioni plan za provedbu presude Evropskog suda za ljudska prava iz 2014., prema kojoj je Slovenija dužna isplatiti staru deviznu štednju "Ljubljanske banke" njenim štedišama u Hrvatskoj i BiH.

Prema presudi, Slovenija je do sada kršila prava štediša "Ljubljanske banke" izvan te države. Zbog toga, u roku od godinu, odnosno do 16. jula 2015., mora donijeti model isplate stare štednje kojim štediše izvan Slovenije neće biti diskriminirane u odnosu na slovenske štediše ove banke. Slovencima su, naime, njihovi depoziti već isplaćeni devedesetih godina.

Amila Omersoftić, predsjednica Upravnog odbora Udruženja za zaštitu deviznih štediša u BiH, kaže da detalji slovenskog akcionog plana za sada nisu poznati.


Omersoftić: Akcioni plan bez velikog značaja

- To je samo plan aktivnosti koji ne daje rješenja, on je tek toliko značajan da Slovenija pokaže da se priprema da donese akta. Međutim, ne donosi ništa konkretno, to ćemo tek imati kada Slovenija izmijeni zakone i objavi ih u službenim novinama - kazala je Omersoftić.

Ona je istakla da štediše nerijetko budu dovedene u zabludu da prije i na bolji način mogu naplatiti novac te se dešava da nasjednu na ponude pojedinih lihvara, koji im naplaćuju za navodno posredovanje. No, Omersoftić savjetuje da to ne čine.

- Štedišama poručujem da ne nasjedaju na priče bilo koga ko im nudi neka rješenja, jer su mnogi do sada nasjeli i ostali bez svojih potraživanja. Do jula ne treba poduzimati apsolutno ništa, niti kome šta treba plaćati - izričita je Omersoftić.



Autor: B. T.
- See more at: http://www.avaz.ba/clanak/160185/omerso ... Xr9wk.dpuf

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2015, 11:31 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Mar 2011, 23:08
Postovi: 147
da li ima nesto novo oko ove ljubljanske?kada se moze ocekivati pocetak isplate novca?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2015, 14:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
to ce slovenci saopstiti pocetkom jula

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2015, 09:14 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Mar 2011, 23:08
Postovi: 147
hvala filozofe, znaci ipak ce ljudima biti vracen novac ali mozda tek od 2016-2017.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Maj 2015, 21:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9838
Lokacija: Далеко од раја
Isplate štedišama od sljedeće godine

Citiraj:
BANJALUKA - Vlada Slovenije prihvatila je Prijedlog zakona za implementaciju presude Evropskog suda za ljudska prava u Strazburu kojom je Sloveniji naložena isplata obaveza Ljubljanske banke prema starim deviznim štedišama, a ukoliko slovenački parlament usvoji ovakav zakon, već od 1. novembra građani BiH i Hrvatske moći će podnositi zahtjev za isplatu.
Prema zakonu, štediše ili njihovi nasljednici zahtjeve će morati sastaviti na posebnom obrascu i predati ih lično ili putem pošte Fondu za sukcesiju Slovenije i to u roku od 25 mjeseci, a isplata će trajati nekoliko godina, s tim da će već 2016. godine u budžetu biti obezbijeđen novac za štediše.
"Fond će u roku od tri mjeseca donijeti rješenje o svakom zahtjevu i štediši poslati informativni izračun. Ako na taj izračun ne podnese žalbu, sredstva ćemo doznačiti na njegov račun, a ako se žali, vodiće se upravni spor", rekla je slovenačkim medijima Ana Polak-Petrič, direktorka Fonda za sukcesiju.
Kada su u pitanju kamate, Vlada Slovenije zakonom je predložila da depoziti do kraja 1991. i 1992. godine budu okamaćeni stopom od šest odsto koja se spominje i u presudi suda, dok bi za razdoblje nakon toga kamatna stopa bila 1,79 odsto godišnje.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jul 2015, 00:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
LJUBLJANA - Slovenski parlament u ponedjeljak je potvrdio vladin prijedlog zakona o obeštećenju štediša Ljubljanske banke u Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini za deviznu štednju koja im nije dostupna od 1991.


Državni tajnik u ministarstvu financija Metod Dragonja izjavio je da se zakonom provodi rješenje Europskog suda za ljudska prava u Strasbourgu koji je Sloveniji naložio povratak depozita svojom lanjskom presudom, prema kojoj su neslovenski štediše bili diskriminirani u odnosu na slovenske štediše banke, ali da zakonska rješenja uvažavaju i javni interes Slovenije kao države.

Štediše nekadašnjih podružnica Ljubljanske banke u Zagrebu i Sarajevu, te njihovi pravni nasljednici na jesen će moći podnositi prve molbe za povrat štednje, a prve bi se isplate mogle dogoditi u prvom kvartalu iduće godine, kazao je Dragonja. On je istaknuo da se prema zakonu računa kako će provedba zakona zahtijevati 385 milijuna eura sredstava iz državnog proračuna u iduće dvije godine, u što je uračunata glavnica duga štedišama, kamate na glavnicu i materijalni troškovi cijelog postupka zbog kojeg vlada treba angažirati najmanje 30 ljudi koji će verificirati prispjele zahtjeve.

Parlament je zakonski prijedlog prihvatio s 51 glasom za i 13 glasova protiv. Odbijen je amandman stranke bivšeg premijera Janeza Janše koji je tražio da se zakonom definira kako potražiti one koji su politički odgovorni za štetu nanijetu, kako je rekao, slovenskim poreznim obveznicima. Janša je rekao da je veliki gubitak pretrpjelo i slovensko bankarstvo u cjelini jer je Ljubljanska banka zbog pitanja stare devizne štednje izgubila kredibilitet u Hrvatskoj i Sloveniji i tako pretrpjela veliku komercijalnu štetu.

Po njegovim riječima najveći dio krivice za nastali problem snosi ljevica koja je pred osamostaljenje Slovenije i na području bankarstva "sabotirala" nastanak samostalne slovenske države, pa je "mimo svake logike" dvije godine pred raspad SFRJ Ljubljansku banku Zagreb prekvalificirala u podružnicu i ukinula joj status samostalne banke koji je značio da je za njeno poslovanje i rad odgovorna Hrvatska.

Janša je kazao da je bivši slovenski predsjednik Milan Kučan imao utjecaja na to kome će Ljubljanska banka vraćati devizne depozite i nakon što se Slovenija osamostalila, te da je tako do svojih "200.000 maraka" došao bivši jugoslavenski ministar vanjskih poslova Budimir Lončar.

Bivša slovenska premijerka Alenka Bratušek glasovala je za vladin prijedlog, ali je prije glasovanja rekla da ne vjeruje kako će vlada sredstva za isplatu osigurati u samo dvije godine jer bi to negativno djelovalo na standard umirovljenika i socijalna primanja stanovništva.

Neki su oporbeni zastupnici uz to upozorili da postoji velika mogućnost da će zakon o isplati štednje štedišama Ljubljanske banke u Hrvatskoj i Sloveniji možda morati biti korigiran jer njegovu sukladnost s pravorijekom Europskog suda za ljudska prava još mora potvrditi Vijeće Europe, odnosno njegovo vijeće ministara. Pojedini zastupnici tvrdili su da pitanje kamata na staru deviznu štednju nije definitivno riješeno zakonom jer je slovenska vlada odlučila da štediše za najveći dio u kojem nisu mogli dobiti svoj novac imaju pravo na kamatu po viđenju koja je početkom 90-ih godina prošlog stoljeća važila u Njemačkoj, te da zakon ne rješava ni pitanje nematerijalne odštete na koju štediše također računaju.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2015, 14:30 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Mar 2011, 23:08
Postovi: 147
Znaci na jesen ljudi mogu poslati zahtjev za isplatu slovencima a od prve polovine iduce godine pocinje isplata?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2015, 15:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Тако некако.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2015, 09:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Sep 2013, 15:21
Postovi: 2443
Cisto informativno, stednju u Ljubljanskoj banci moci cete prijaviti od 01.12.2015 g. pa sve do kraja 2017.g.
Isplate ce poceti vec pocetkom iduce godine.
Oni koji su izgubili knjizice mogu potraziti izvod o stednji u Sa od Ljubljanske banke u stecaju.

_________________
laoce je napisao:
Lolly- buntovnik, to mogu da potvrdim.


"Hajde reci zar nije 
ona noć bila kao iz sna 
al video sam da kriješ 
tugu u tim lepim očima 
Hajde reci za koga kriješ 
tu tajnu na usnama 
ako te izgubim noćas 
to biće za uvek znao sam tad "


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2015, 13:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Znaš li možda kako im se zove ta njihova agencija i ima li neki web site?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2015, 13:56 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 21 Maj 2008, 14:24
Postovi: 966
A stedne knjizice Jugobanke to nista ne vrijedi u ovom slucaju?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2015, 13:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Sep 2013, 15:21
Postovi: 2443
Filozofe pogledaj na http://www.srsn.si
Btw, ovih dana u medijima ce biti objavljen Javni poziv u kojem ce biti sve detaljno objasnjeno. Koji dokumenti trebaju, formulari za popuniti i gdje se predaju.

Za Jugobanku ce Srbija preuzeti obavezu. Ali koliko znam to jos nije definisano.

_________________
laoce je napisao:
Lolly- buntovnik, to mogu da potvrdim.


"Hajde reci zar nije 
ona noć bila kao iz sna 
al video sam da kriješ 
tugu u tim lepim očima 
Hajde reci za koga kriješ 
tu tajnu na usnama 
ako te izgubim noćas 
to biće za uvek znao sam tad "


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2015, 17:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9838
Lokacija: Далеко од раја
Pošto za par dana počinje podnošenje zahtjeva za verifikaciju evo dodatnih informacija.

Citiraj:
- zahtjevi za verifikaciju mogu se podnositi od 1. 12. 2015 do 31. 12. 2017
- zahtjeve za verifikaciju nije moguće poslati elektronskom poštom, nego ih treba poslati običnom poštom ili donijeti lično u Fond
- zahtjev za verifikaciju se adresira na Fond Republike Slovenije za nasljedstvo (Glinška 3, 1000 Ljubljana, Slovenija), a ne na Ljubljansku banku d.d. Ljubljana
- zbog brže obrade zahtjeva preporučujemo da se zahtjev za verifikaciju pošalje na obrascu
- prihvatamo kopije dokumenata
- preporučujemo da napišete kontakt (telefon ili e-mail) na kojem ste dostupni, da možemo stupiti u kontakt sa vama ako to bude potrebno
- zbog brže obrade preporučujemo vam da vaš dolazak Fondu unaprijed najavite na telefon 00 386 1 369 6969
- korisnik je dužan javiti Fondu svaku izmjenu podataka koja nastane nakon podnošenja zahtjeva za verifikaciju, naročito izmjenu adrese ili broja računa na koji će se izvršiti uplata
- ukoliko korisnik ima više starih deviznih depozita, otvorenih i u Glavnoj podružnici Zagreb i u Glavnoj podružnici Sarajevo, podnosi odvojene zahtjeve za verifikaciju, za svaku Glavnu podružnicu posebno.


Javni poziv za podnošenje zahtjeva za verifikaciju neisplaćenih starih deviznih depozita

Zahtjev za verifikaciju neisplaćenog starog deviznog depozita

Uputstvo za ispunjavanje obrasca zahtjeva za verifikaciju

Često postavljana pitanja

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2015, 18:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Sep 2013, 15:21
Postovi: 2443
I ja sam to kontala okaciti al preko mob mi komplikovano bilo i nikako da izdvojim vrijeme. Svaka cast za ovo.
Mislim da je to sve sto ljudima treba sad.
Nisam jos provalila koja je procedura kad neko izgubi knjizicu, da li se trazi izvod/potvrda pa onda salje zahtjev?

_________________
laoce je napisao:
Lolly- buntovnik, to mogu da potvrdim.


"Hajde reci zar nije 
ona noć bila kao iz sna 
al video sam da kriješ 
tugu u tim lepim očima 
Hajde reci za koga kriješ 
tu tajnu na usnama 
ako te izgubim noćas 
to biće za uvek znao sam tad "


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 106 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs