banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 22:31

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 106 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 25 Nov 2015, 18:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
Čujem da u udruženju za povrat stare štednje naplaćuju 30 maraka za popunjavnje zahtjeva.
Ovo nisam lično provjerio, tako da to sve uzmite sa rezervom, ali mislim da je previše ovom napaćenom narodu koji više od dvije decenije živi na rubu egzistencije pored svoje teško stečene ušteđevine.

Što se tiče izgubljenih knjižica kako sam ja shvatio treba prvo da izvadiš taj izvod kod filijale ljubljanske banke u Sarajevu (valjda se vodi da su u stečaju i samo za te potvrde radi neka kancelarija).

E da, imam i ja jedno pitanje pa možda neko zna bolje. :)
Da li nasljednici moraju da dostave prevedeno rješenje sa ostavinske rasprave na slovenački jezik ili prihvataju kopiju na srpskom?

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2015, 19:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Sep 2013, 15:21
Postovi: 2443
Moraju biti prevedeni i ovjereni kod ovlastenog sudskog tumaca za slovenacki.
I ja sam cula da se potvrda trazi od ljubljanske banke u stecaju u sarajevu.
Mislim da je receno da udruzenje uzima 10 km po zahtjevu, nekidan sam slusala nisica.
Generalno, kome god mogu pomoci oko toga, nastojim jer je sve ostalo bezobrazno naplacivanje neceg sto ljudi cekaju dugo, imaju pravo a na zalost neki nisu ni docekali.

_________________
laoce je napisao:
Lolly- buntovnik, to mogu da potvrdim.


"Hajde reci zar nije 
ona noć bila kao iz sna 
al video sam da kriješ 
tugu u tim lepim očima 
Hajde reci za koga kriješ 
tu tajnu na usnama 
ako te izgubim noćas 
to biće za uvek znao sam tad "


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2015, 20:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
Moguće da su ovi sa kojima sam pričao imali više zahtjeva pa je zato veća cijena. Tih 10 maraka je prihvatljivo za izgubljeno vrijeme onoga ko popunjava zahtjev i priprema kopije potrebnih dokumenata.

Što se tiče filijale u Sarajevu ovo su podaci koje sam našao. Kome treba ta potvdra može pokušati da je dobije na ovoj adresi.

Citiraj:
LJUBLJANSKA BANKA d.d. Sarajevo - u stečaju

Adresa:
Podgaj 3, Sarajevo Centar, 71000, Bosna i Hercegovina
Porezni broj: (ID, PIB, MB)
4200500980005
Telefon:
033/201-983

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2015, 20:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Sep 2013, 15:21
Postovi: 2443
I ja sam upravo dobila ove podatke. Bas cu javiti sta su ovi moji ucinili po tom pitanju. Ako je neko vec dobio potvrdu sa ove adrese nek' javi.
Da Nisic je kao rekao da su to troskovi papira i tonera koji potrose. Generalno mislim da svako, s obzirom da su stedise vecinom stariji ljudi, ima nekog pismenog i obrazovanog dovoljno da mu pomogne u zahtjevu.
+ broj 033 202 007

_________________
laoce je napisao:
Lolly- buntovnik, to mogu da potvrdim.


"Hajde reci zar nije 
ona noć bila kao iz sna 
al video sam da kriješ 
tugu u tim lepim očima 
Hajde reci za koga kriješ 
tu tajnu na usnama 
ako te izgubim noćas 
to biće za uvek znao sam tad "


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2015, 20:52 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Mar 2011, 23:08
Postovi: 147
Imam jedno pitanje za nas u inostranstvu jer se mora navesti racun na koji ce pare dolaziti.
Da li je bolje otvoriti racun u bih ili u inostranstvu, mislim uzima li naprimjer austrija ili njemacka dio para kao porez ako bi pare stizale na racun tamo?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2015, 20:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
Lolly mangup je napisao:
Moraju biti prevedeni i ovjereni kod ovlastenog sudskog tumaca za slovenacki.
I ja sam cula da se potvrda trazi od ljubljanske banke u stecaju u sarajevu.

Danas sam razgovarao sa jednom ženom koja je poslala dokumente prije dva dana i reče da ona nije ništa prevodila. Obrazac su joj popunili u udruženju štediša i oni su joj rekli da se nemora prevesti, samo ovjeriti potpis u sobi 16 i onaj obrazac što popunjavaju u banci da bude ovjeren od strane banke.

Nego večeras je bila neka emisija na BN (nisam bio kući da gledam) i starci rekoše da se govorilo kako svi nasljednici moraju priložiti neke dodatne potvrde iz banke u Sarajevu, ali da niko ne zna gdje da se obrate.
Sad je kasno da zovem, a ide vikend pa ako nije problem samo napiši da li si ti uspjela da dobiješ nekoga na onaj broj što smo pominjali i radi li uopšte ta kancelarija?

Radi se konkretno o ovome. Znaš li mora li se lično ići u Sarajevo da se dobije ta potvrda o prenosu ili...?

Slika

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2015, 20:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Sep 2013, 15:21
Postovi: 2443
Poslali zahtjev. Jos uvijek nista. Otici ce neki covjek tamo licno da se raspita, pa javim.

_________________
laoce je napisao:
Lolly- buntovnik, to mogu da potvrdim.


"Hajde reci zar nije 
ona noć bila kao iz sna 
al video sam da kriješ 
tugu u tim lepim očima 
Hajde reci za koga kriješ 
tu tajnu na usnama 
ako te izgubim noćas 
to biće za uvek znao sam tad "


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2015, 17:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Sep 2013, 15:21
Postovi: 2443
Mislim da ce ovo biti prava patnja. Bar djeluje tako. Zahtjev je poslat u SA na onu adresu i to brzom postom. U ponedeljak ujutro im je stiglo. U cetvrtak su se pravili ludi da ne znaju i nisu zaprimili zahtjev. Kad je receno da postoji potvrda o prijemu, da je posiljku zaprimio taj i taj u 10.03 onda su rekli da ce provjeriti i vise se nisu javili.

_________________
laoce je napisao:
Lolly- buntovnik, to mogu da potvrdim.


"Hajde reci zar nije 
ona noć bila kao iz sna 
al video sam da kriješ 
tugu u tim lepim očima 
Hajde reci za koga kriješ 
tu tajnu na usnama 
ako te izgubim noćas 
to biće za uvek znao sam tad "


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2015, 20:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Sep 2013, 15:21
Postovi: 2443
http://www.nezavisne.com/posao/privreda ... 40702.html

_________________
laoce je napisao:
Lolly- buntovnik, to mogu da potvrdim.


"Hajde reci zar nije 
ona noć bila kao iz sna 
al video sam da kriješ 
tugu u tim lepim očima 
Hajde reci za koga kriješ 
tu tajnu na usnama 
ako te izgubim noćas 
to biće za uvek znao sam tad "


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Feb 2016, 21:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
Slovenija obavijestila VE da ima teškoće s verifikacijom zahtjeva iz BiH za povrat devizne štednje

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2016, 19:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
Исплаћене прве обавезе старим девизним штедишама у Загребу

Za štediše iz BiH još uvijek ništa.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Mar 2016, 22:38 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 21:26
Postovi: 1048
SARAJEVO - Pred Komitetom ministara Vijeća Evrope treba se naći pitanje isplate stare devizne štednje bh. štedišama Ljubljanske banke, s obzirom na to da se u ovom trenutku stječe dojam da Slovenija nema namjeru izvršiti obeštećenje. Ocijenila je to za "Nezavisne" Amila Omersoftić, predsjednica Udruženja štediša FBiH, komentarišući činjenicu da su štediše Hrvatske već dobile informacije o iznosu, koji će im, ne uslijede li žalbe, za mjesec dana biti i isplaćen. Jer, od 230.000 štediša iz BiH i Hrvatske koji od Ljubljanske banke potražuju oko 385 miliona evra i od 1. decembra 2015. godine podnose zahtjeve za povrat ušteđenog novca do raspada nekadašnje SFRJ, za njih 130.000 procedura nije počela. Odnosno, zahtjeve štediša iz BiH, koji potražuju oko 250 miliona evra, Slovenija ne obrađuje, pozivajući se na "Odgodu odlučivanja do dobijanja podataka" kada je BiH u pitanju, odnosno primjenu Zakona o načinu izvršenja presude Evropskog suda za ljudska prava u Strazburu. "To ponašanje nije u skladu sa presudom Evropskog suda za ljudska prava u Strazburu i Slovenija se stavlja iznad toga", naglasila je Omersoftićeva.

Više detalja na: http://www.nezavisne.com/ekonomija/priv ... ope/358107


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Mar 2016, 22:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
Seronje u Sarajevu su dobili velike pare da odugovlače sa dostavljanjem dokumentacije i to mogu raditi dok ih ne pritegne neko sa strane (a realno nema niko ko hoće to da izvede).

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Mar 2016, 15:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
U FBiH su nešto muljali sa tim štednjama u toku rata...

Ja sam poslao direktno za Slo... Ništa Sarajevo p**** materina... Sa povratnicom naravno...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Maj 2016, 17:04 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 21 Maj 2008, 14:24
Postovi: 975
Ima li pomaka u resavanju ovih sto imaju Jugobanka stede knjizice,zna li se nesto oko toga?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Maj 2016, 08:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
Закон о заштити података кочи исплату старе штедње Љубљанске банке

Citiraj:
Исплата старе девизне штедње Љубљанске банке хрватским штедишама почела је у фебруару и већ је при крају, док штедишама из БиХ још није уплаћена ниједна марка. Разлог за такво стање је, како је рекао Изток Грмек, амбасадор Словеније у БиХ, то што бх. власти, позивајући се на Закон о заштити личних података, нису доставиле словеначкој страни информације о штедишама, датуму када је рачун отворен, новчаном износу и слично.

"Новац за исплату су спремне и чекају на рачуну у Словенији, али прије тога ми морамо добити документацију депозита сваког штедише, а то нам власти не дају, јер по закону немају право да дају податке својих грађана. Разумијем грађане, али ми смо спремни, само чекамо од бх. стране да потврди када одабрана фирма може доћи и скенирати све податке из архиве у Сарајеву и послати нам их", рекао је Грмек.
Он каже да након тога слиједи обрада података, њихова провјера, зарачунавање камате те закључак управног поступка. "Након свега наведеног, у року од 30 дана новац би требало да буде на рачунима штедиша без икаквих потешкоћа", каже он.
Нажалост, да грађани неће тако брзо дочекати свој тешко зарађени новац, потврђује и некоординисаност надлежних. Наиме, из Министарства финансија БиХ кажу да је права адреса за ово питање Министарство иностраних послова с обзиром на то да се ради о спровођењу пресуде Европског суда за људска права коју прате они и Савјет министара.
На другој страни, из Министарства иностраних послова телефонски су нам поручили како је ресор финансија задужен за стару девизну штедњу. А о очају у којем се налазе грађани који чекају исплату својих уштеђевина најбоље свједочи случај Реџепа Бајрамовића, који се прекјуче попео на кров словеначке амбасаде и пријетио да ће скочити.
Из Удружења грађана за поврат старе девизне штедње у БиХ и дијаспори кажу да потраживања из ФБиХ коче исплату, јер је у овом ентитету било дозвољено трговати папирима Љубљанске банке, што је довело до разних махинација.
"Проблем је у Федерацији БиХ, моћници су папирима девизне штедње Лјубљанске банке покуповали акције предузећа, извршили разне приватизације и слично, а сад хоће поново да их наплате. Наравно, Словенци то не дају, они хоће чисте рачуне и да се тачно зна коме треба бити исплаћено, а коме не, па ће и почети исплату", каже Светозар Нишић, предсједник Управног одбора овог удружења, којем је у Словенији остало 300.000 КМ, а у Југобанци 97.000 евра главнице, без двадесетогодишње камате.
Према његовим информацијама, укупна сума коју потражују ојађене штедише из БиХ је нешто око пола милијарде евра. Амила Омерсофтић, предсједница Удружења за заштиту девизних штедиша у БиХ, каже да се бх. штедише налазе у клинчу између двије државе, БиХ и Словеније.
"Ми смо све податке послали, али сада Словенци измишљају неке услове који немају никаквог основа, траже провјеру идентитета, не вјерују личној карти БиХ, чију је копију свако од нас послао одмах, па нема шта неће тражити само да не исплате паре народу", каже Омерсофтићева.
Да ни наши представници у надлежним ресорним министарствима нису превише ангажовани на овом пољу, показује и чињеница да штедише уопште немају информацију који су то нови услови које је словеначка страна тражила од БиХ.
"Они су тражили неке податке, али не од нас него од државе, а држава неће ништа да каже, када год смо их питали и тражили информације, одговор нисмо добили. Ми чак не знамо ни најмањи детаљ из њихових захтјева", огорчено и љуто прича Омерсофтићева, коју је информација да су представници БиХ прије неких 15 дана имали састанак са словеначким изасланицима изненадила, јер удружења о састанку нису имала информацију.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jun 2016, 18:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
Citiraj:
Предсједавајући Савјета министара БиХ Денис Звиздић изјавио је данас у Сарајеву да исплата старе девизне штедње клијентима Љубљанске банке треба да крене на јесен.



Одговарајући на питање шефа Клуба српског народа у Дому народа Парламентарне скупштине БиХ Средоја Новића /СНСД/ шта Савјет министара БиХ предузима да се великом броју грађана убрза исплата старе девизне штедње у Љубљанској банци, и да ли је БиХ испунила своје обавезе према тој банци, Звиздић је истакао да је тај посао требало урадити и раније.

"Ми смо ријешили тај проблем и формирали експертску групу, а БиХ је извршила све своје обавезе, тако да исплата треба да крене на јесен", рекао је Звиздић на сједници Дома народа.

Он је додао да спискови грађана који потражују своја средства у Љубљанској банци нису у надлежности Савјета министара него на нивоу институција и агенција у ентитетима.


http://www.srna.rs/novosti/410066/od-je ... ednje-.htm

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jun 2016, 06:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
Vratiće ih opet bečki konjušari, reće fali vam jedan pečat, čmarovi su to neopjevani.

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2016, 19:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
treba mi savjet kod upisa broja stednog racuna, kad se otvori knjizica na lijevoj strani je 10 brojeva, a na desnoj 15, sta se upisuje u onaj zahtjev

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2016, 11:57 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2326
Pa piše li išta ispred ili ispod tih brojeva?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 106 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs