banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 20:04

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 684 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 23 Okt 2023, 19:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4065
Digresija je napisao:
Brale001 je napisao:
Evo šta je napisao bivsi komandant bataljona Kerem Šalom, koji do detalja poznaje to područje...

Nešto mi ovde ne odgovara!!! Ovo je misterija na koju ne mogu da nađem odgovor.

Bio sam komandant sektora Kerem Šalom (Rafih), bio sam zadužen za sektor Kisuf, odlično poznajem perimetarsku ogradu, znam kako tamo funkcioniše vojska.
Bio sam u izbegličkom kampu Šati u Gazi, bio sam zadužen za izbeglički kamp Džibalija, pravio sam zasede na ogradi i duboko u tom području.
Sreo sam stanovnike Gaze, jeo i udahnuo Gazu.

Na problematične tačke (mrtva područja) postavljaju tenk sa mogućnostima posmatranja i detekcije i zastrašujućom vatrenom moći. U nekim slučajevima snajperisti su raspoređeni na terenu.

Svakog dana pre zore postoji procedura „uzbune u zoru“. U ovom času su sve snage budne (u ovom slučaju to je čas kada su stotine terorista ušle u Izrael).
Noćna smena se smenjuje sa dnevnom smenom. Komandant svake snage pregleda osovinu kako bi se uverio da nije bilo infiltracija tokom noći.
Trakeri koji se kreću po osi znaju da prepoznaju tragove. Zna se ko je, koliko i kada, prešao ogradu.

Svaki scenario ima jasnu proceduru. Na primer, postupak za infiltriranje terorista, postupak za uzimanje talaca. Sve je ispisano krvlju i godinama se dokazuje.
Postoji nekoliko drugih slojeva bezbednosti o kojima ovde nije mesto da se priča. Ukratko, govorimo o prepreci koja se dokazuje godinama i godinama.

Pa kako se, dođavola, palestinski traktor kreće prema ogradi, a da niko na to ne reaguje?
Kako je traktor uspeo da skoro sat vremena sabotira ogradu i otvori pristup Izraelu, a da niko na to nije reagovao?
Kako su stotine terorista i civila prešle barijeru, a da niko sa naše strane nije ni prstom maknuo?
Kako su teroristi stigli pešice i vozilima, naoružani od glave do pete, u desetine izraelskih naselja, bez ikakve reakcije sa naše strane?
Kako su stotine terorista ostajale na izraelskoj teritoriji duge sate, pucale na stotine Izraelaca, pljačkale imovinu, a da nije bilo ni jedne reakcije na našoj strani?
Kako se dogodilo da su stotine terorista kidnapovale desetine Izraelaca, iznenadile vojnike, oficire kada nisu bili spremni i kidnapovali ih u Gazu, a da ih niko nije zaustavio?
Kako to da jedan metak nije ispaljen?
Kako nam se sve ovo dogodilo pred nosom?

Gde je i sta je radila cela divizija?
Gde su otišle 3 brigade?
Ko je progutao 9 bataljona?
Šta se desilo sa 36 Ceta?
Gde je otišla čitava stend by redovna pešadijska brigada koja obično nadmašuje elitu?

Gde su bili svi rezervni bataljoni koji dopunjuju redovnu vojsku u gotovo trenutnom reagovaju ?
Gde su otišle hiljade vojnika???

Neko ovde treba da da objašnjenja!

Imas li link do originalnog izvora ovog teksta?


Ima na vise mjesta!

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2023, 21:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Digresija na CNN je govorio čovjek iz Izraela zaboravio sam koja je funkcija u izraelskoj vojsci ograda je tako naštimana kada neko krene da prčka po njoj pali se alarm i izraelskoj vojsci treba maksimalno 30 minuta da se nacrta.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Okt 2023, 18:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4065
Dobro je Antonio Guteres prosao zbog svojih rijeci! To sto je samo rekao da se napad Hamasa nije desio u vakumu.
Izrael trazi samo njegovu smjenu!

Kofija Annana je Bush htio isutirat iz Amerike prvim avionom tj. uskrati mu vizu boravka u zemlji ako samo spomene nesto slicno izjavi da je rat protiv Iraka Ilegalan akt- kriminal i krsenje povelje UN.
Nikad za svoje sluzbene vladavine to nije decidno izjavio, tek poslije kad je otiso usudio se otvoreno reci.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2023, 00:21 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
Brale001 je napisao:
Digresija je napisao:
Brale001 je napisao:
Evo šta je napisao bivsi komandant bataljona Kerem Šalom, koji do detalja poznaje to područje...


Neko ovde treba da da objašnjenja!

Imas li link do originalnog izvora ovog teksta?


Ima na vise mjesta!

Pa daj mi barem jedan link.
Ubuduce ne bi bilo lose kad nesto prenosis, da navedes i originalni izvor.

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2023, 00:22 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
filozof sa vrbasa je napisao:
Digresija na CNN je govorio čovjek iz Izraela zaboravio sam koja je funkcija u izraelskoj vojsci ograda je tako naštimana kada neko krene da prčka po njoj pali se alarm i izraelskoj vojsci treba maksimalno 30 minuta da se nacrta.

Mislis da sam toliko dokon, pa da gledam CNN povazdan? :D

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2023, 00:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Cnn za brzi brifing a ako hoćeš detaljno neku tv iz Palestine, na pet kanala ide salva iz minobacača, nemaju hljeba ali imaju projektila 82 mm za svakog Izraelca po jedan.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2023, 11:37 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Apr 2020, 16:15
Postovi: 1430
Zato ovi drugi imaju 5 za svakog Palestinca, ako zafali ujka Sem ce da doturi

Meni je na ovoj temi tesko odluciti koji su mi drazi, ovi divljaci sa kravatama ili ovi drugi koji nemaju kravate


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2023, 16:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 2895
Lokacija: još mAlo i tU smo
Na Klix forumu ne znaju jesu li pošli ili došli.
"Amerika i zapad ne valjaju, prevaranti, lopovi.Pravda ne postoji, diktiraju je velike sile."
"UN i međunarodno pravo ne postoji ,izmišljau lažne vijesti ,..."
Kako sad da im Amerika nije po volji?
Bila im je po volji kada je trebalo u borbi protiv Srba da lažu i namještaju navodne zločine..Tada su bili objektivni i pravični?

_________________
koga to još ZANIMA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2023, 17:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jul 2013, 14:00
Postovi: 2874
Prosjecan tip ličnosti koji piše na tom forumu i objektivnost ne idu u istu rečenicu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2023, 18:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5338
Lokacija: Wien, Österreich
Za druga Digresiju https://themajlis.co.za/articles/the-gaza-war/

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Okt 2023, 16:04 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jul 2018, 17:38
Postovi: 529
krajo je napisao:
Na Klix forumu ne znaju jesu li pošli ili došli.
"Amerika i zapad ne valjaju, prevaranti, lopovi.Pravda ne postoji, diktiraju je velike sile."
"UN i međunarodno pravo ne postoji ,izmišljau lažne vijesti ,..."
Kako sad da im Amerika nije po volji?
Bila im je po volji kada je trebalo u borbi protiv Srba da lažu i namještaju navodne zločine..Tada su bili objektivni i pravični?

Sad su trenutno na strani Putina i Rusije.
Malo,malo pročitam ruši Putine,a do prije mjesec dana su pisali slava Ukrajini. :lol:
Suncokreti.

_________________
https://youtu.be/aTxlao9FWZo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Okt 2023, 16:48 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12393
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Pa nije da nismo znali da su takvi.

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Okt 2023, 17:41 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jul 2018, 17:38
Postovi: 529
Takav im je bio i "otac nacije".
https://youtu.be/mIEAkO8Li9o?si=WslNn8eVT7EMeEdM

_________________
https://youtu.be/aTxlao9FWZo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2023, 14:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4065
Najbolji su mi oni koji pitaju: A na cijoj si ti strani?

Pa gdje ti vidis ovde strane covjece...o cemu ti pricas!!?

Mi smo mali narod po broju, gotovo nevidljivi, uvijek smo bili na strani koja se zove ispod ili donji.

Za nas se culo samo kad smo stradavali kad su nas ubijali i vodili na klaonicu. Gazili nas veliki i satirali od uvijek ne zato sto smo tu gdje jesmo vise zato sto smo to sto jesmo.

A mi ne pamecu ne plemenitoscu ili nekom posebnom obdarenoscu vec kao svi drugi samo pukim instiktom uvijek smo htijeli da isplivamo na povrsinu ko macici kad ih zli bace u rijeku a oni se bore da prezive jer i njima je neko garantovao zivot i potpiso.

Uvijek smo tezili nekoj slobodi i pravdi te placali krvav danak.

To je nasa strana bila i uvijek ce biti ....da se ne zanosimo da mozemo mi nesto birat i nesto drugo bit.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2023, 21:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4065
Citam ovaj clanak u nezavisnim o Cvijanovicki i komentaru krize na bliskom istoku.

Covjek ju pita o krizi na bliskom istoku ona ni jednom recenicom to nekomentarise.
Preskace odgovor i pocinje pricu sa uvodjenjem muslimana u narativ te povezuje BiH dogadjaje i stanje na bliskom istoku te njene posjete Americi i dr.

Kad spominje podjeljenost u BiH, ona ocito misli da su ljudi toliko glupi pa ne znaju ko je organizovao stanje kakvo je sad u BiH. Ko nas je bombardovao, ko je vodio cijelo vrijeme i podrzavao muslimane u BiH i ko je taj sto je organizovao ne samo muslimane vec i hriscane koji su "cistili" djelove teritorija po bivsoj drzavi od njenog naroda i koji su protjerivali iste iz krajeva gdje su bili oduvijek.

Ko je stajao iza svega toga i jos stoji bar da napomene nakratko mozda bi bolje razumjeli i mi neuki i neznali sta se desava.
Bilo bi red da malo kaze nesto i o toj pozadini kad komentarise medjunarodne krize i dogadjaje ovako ostaje samo gorak ukus sramote i podanistva... i to kome??

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2023, 18:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4065
Kontrola masa i plebesa nije usavrsena i besprekorno dotjerana vjestina velikih sila Amera, Rusa, Kine i sl.
U vodjenju konvencionalnog rata tu su veliki ok ali u specijalnim operacijama posebno u "kontroli" plebesa Izrael je prvi neprikosnoven u svijetu.

Gaza je decenijama gotvo cijeli vijek "odlicna labaratorija" za testiranje i primjenu novog oruzja a posebno novih sredstava,vrhunskog softwera i specijalnih metode kontrole masa.
U svakom sukobu do sada Izrael je testirao neko novo oruzje ili specijalnu metodu dilanja sa "neposlusnim" plebesom. Sad u ovome je primjer "Iron Sting".

Medjutim ili Ali.

Kontrola i pacifiranje masa je poseban primjer vrijedan paznje. Izrael to odradjuje i testira za svoje mentore i pusta u promet vrlo dobro i efikasno.
Jeff Halper autor knjige "War against the People Izrael, the Palestinians and Global Pacification" opisuje to u detalje.

Kurtijevi policajci i sigurnosne snage ce najverovatnije biti studenti ili su vec bili kod Izraelaca na obuci.
Srbske "enklave" na sjeveru Kosova su "odlican materijal" za ovakve metode i programe kako danas tako i u buducnosti.

Ovaj model ce se pocet ugradjivat i naveliko primjenjivat na Kosovu vrlo brzo.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2023, 16:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4065
Peacemaker ili Peacebraker!!?

Ova tema stvarno "nema veze puno sa nama" i nebi trebalo da nas interesuje i da se prati kao sto i odradjuju nasi mediji... ali eto opet par rijeci!

U periodu poslije 2svr vrlo mali broj slucajeva postoji recimo da se moze nabrojat na prste jedne ruke gdje su Ameri bili peacemakers. Moze me neko ispravit i nabrojat bar tri slucaja da su zaustavili rat u nekim zemljama naravno ne racunamo tu one koje su oni inicirali i u kojim su direktno ucestvovali.

Imamo iskustvo sa nasi prostora o "pomoci i njihovoj ulozi" u rijesavanju nasih problema.
Dejtonski sporazumo su oni inicirali, pripremili i organizovali u vremenu i na nacin kad im je odgovaralo.
Medjutim ili Ali
Problemi ovde nisu rijeseni, to smo svijedoci i zivimo u toj tvorevini. I mi smo bili neki pokusni kunici i pokusna labaratorija uvidjeli su ubrzo i sami u manjkavost Dejtona!

Tako da posle ovog sto se desava u Gazi (a i zapanu obalu ce uskoro rijesit)nece biti nikakvog sporazuma jer nece biti potrebe. Vise nece biti nerijesenog pitanja, Izrael i Palestinci nece imat vise bilo kakvog dodira ni fizickog a iz toga proizilazi i politicki ili bilo kakav drugi problem.

Kao sto Hrvatska nema vise nikakvih "problema" sa Srbima koji zive u Hrvatskoj svi problemi su "rijeseni" bez ikakvog "zapetljanog i kompliciranog sporazuma". Kao sto ce uskoro biti rijesena i pitanja i "nesporazumi" oko Srba na Kosovu.
Nece biti potrebe za nikakvom ugovorima, dilovima, dogovorima jer "problemi" ce biti uklonjeni i sve ce biti konacno rijeseno.
Zivi bili mi pa drugacije vidjeli...!

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2023, 15:27 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
eto cak i jon voight kaze da niko nema pravo napadati boziju zemlju i boziji narod..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2023, 16:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9228
Yebo mu ti šćer u zemlji krvi i meda...
Pa vidiš kako je prošao Mel Gibson i ostale zvjezde i zvjezdice ako ne poštuješ Hollywood priču koja je kao Voight-ova.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2023, 19:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5338
Lokacija: Wien, Österreich
spavac je napisao:
eto cak i jon voight kaze da niko nema pravo napadati boziju zemlju i boziji narod..

Zato se svadio s cerom.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 684 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 62 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs