banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 21 Maj 2024, 03:57

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 684 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 17 Okt 2023, 19:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6038
Po tebi,Izrael treba zabraniti bilo kakva okupljanja posebno mladih? Da ne izazivaju nevolju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Okt 2023, 19:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4088
Ne okreci. I ne pravi se da nerazumijes o cemo se prica.
Nista po meni ne treba zabranit i nisu mladi izazvali nevolje niti su krivi sto hoce da se provedu i zabave. Ko o tome prica.

Po tebi sasvim je ok da ogranizujes i dozvolis skupove visokog rizika par stotina metara od vrata pakla bez adekvatnog obezbedjenja.

Plus tome znas sta se sve moze desit i kad obezbjedis takve skupove sa propisnim obezbedjenjem u takvoj zoni. Dobro znas skim imas posla i sta se desavalo u priblizno manje opasnim situacijama prije. Sva pravila sto kaze onaj Izraelski oficir krvlju su ispisali.

Kad ne znas sta bi trebalo i pitas to.
Eto sto bi trebalo ako hoces da obezbedis minimalni kodeks zastite takvog okupljana. Zna se kako se to radi i kako se organizuje.

Sto to nije uradjeno? Nisu znali kako se to radi? Nemaju sredstava? Nemaju iskustva?

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Okt 2023, 20:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9252
Ajde čovječe spusti loptu. Partijaneri su bili blizu granice ali i dosta naselja,.kibuca... što sad da njih 2500 preže a ima onakva granica i vojska te onoliko naseljeničkih sela i gradića okolo...pa 2 do 3 puta više žrtava je bilo po tim kibucima nega o na partiju.
Jevrejima su preko potrebni pragaši sa svojim ljepoticama, em bi mogli ove paraglajdere eliminisati, em ove na Tojotama i motorićima....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Okt 2023, 21:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6171
I kako sad opravdati ovaj masakr od strane Izraela gdje su gadjali bolnicu ? Cemu ?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2023, 02:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9252
Da bi Angelini mogli primiti na socjjalnu sisu još inženjera i doktora koji urlaju allahuekber po trgovima kad ih ješe nagaze..
Njih ameri trenutno drže na lancu (kao i situacija sa taocima), da je '98. ili 2001. kako bi bilo tek onda bombanja...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2023, 06:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31225
Lokacija: Je Suis Ahmed
Kristina Amanpour pita neku šeficu UN za Gazu je li tako da Hamas ne da pomoć stanovništvu Gaze a šefica kaže da Hamas ne može blokirati pomoć kada ta pomoć ne može uopšte da dođe u Gazu.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2023, 07:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Vidim da opet ima naivaca koji vjeruju islamskoj propagandi, cuj 500 ljudi izginulo, koje sredstvo moze pobiti toliko ljudi? Jedini desetak mina sa markala.

Ne nasjedajte na bombasticne naslove, nikada.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2023, 07:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9252
wizzy_bl je napisao:
I kako sad opravdati ovaj masakr od strane Izraela gdje su gadjali bolnicu ? Cemu ?
Sad IDF izbacuje snimke Al lažire i ostalih gdje se vidi neuspješno lansiranje rakete te navodi Hamasa o lansiranju....ali koja je slučajnost da raketljina se spiči u bolnicu????


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2023, 10:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6171
Ne znam ko sta izbacuje,mediji koje ja pratim jasno kazu da je Izrael bombardovao bolnicu i da su ubili bas dosta civila.

Palo je i meni na pamet situacija sa Marklama, tako da nisam ni sam pametan.

Prvi put u zivotu ne mogu izabrati stranu u nekom sukobu.Izrael kao drzavu i narod postujem, u nekim stvarima im se divim, od svog tog "zapadnog" svijeta oni mi se cine nekako najprijateljski nastrojeni prema Srbima. Sa druge strane, cinjenice i logika kaze da su Arapi 100% u pravu i da su im "preko noci" oteli drzavu, tj u svojoj drzavi su prebaceni u enklave i da se odnose prema njima kao prema "nizoj rasi" (sto smrdi na teski fasizam).

Trece, Amerima su ovdje ruke umrljane krvlju do lakata (i jedne i druge strane) jer nista se ovo ne bi desavalo bez njih.Mislim da oni vrebaju Iran kao sljedecu metu...i kako ce to tek proci, neka nam je svima Bog na pomoci.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2023, 10:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9252
Ispravak netačnog navoda, kolega - nije Arapima nikakva država oteta, to se treba saznati iz istorije tog dijela svijeta zadnjih 1000-2000 godina. Mandat anglosaksoncima za Palestinu je uslijedio poslije sloma Otomanskog carstva. Jevreji su samo poslije holokausta dobili mig da osnuju dole svoju državu i da se koncentrišu. Što bi teško i bilo da nisu doživjeli pogrom u Evropi.
Elem, poslije prvog sv.rata, povučene su linije (tipično zapadnjački) Sykes-Picott za Siriju i Irak, te Jordan, Liban i taj protektorat Palestine. Jevreji imaju taktiku šipaca, otkupljuju zemlju i potiskuju Arape, to jeste fakt. Ali i u situacijama kad neki Arapi mlate sa " moj đed bio Beg ili Aga pod Turcima, prikupljao porez na tom području od stočara..." a nigdje nekog pisanog traga, teško je i davidovcima zamjeriti što je onda parčaju i naseljavaju. Znamo kod nas kako je to oko zemlje obavljeno....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2023, 07:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31225
Lokacija: Je Suis Ahmed
Druga stvar otkud Izraelu pravo da zaokuriži svoju teritoriju, ja ne sporim pravo da imaju svoju državu ali ne mogu natjerati Arape i druge koji isto tu žive vjekovima da postanu nacionalne manjine te njihove ad hoc države.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2023, 08:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9252
Pa i ne tjeraju ih da budu manjina, imali su na stolu od 1948. ponude arapske države Palestine, ali ih nisu prihvatali, već negirali Izrael (i to ne u ovim granicama već uopšte!) i ratovali. I svaki put dobijali sve manje i manje teritorije. Valjda su cijelo vrijeme čekali da im to neko drugi riješi (čitaj okolne arapske države), a ne sami. I uvijek kad su pravili tarapanu, ješe im bile krive, pa što se kače ako su slabiji...
Yom Kippur-ski rat je imao sa jedne strane Egipat, Siriju, Jordan i Liban i opet ih ovi natamburali sviju..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2023, 09:06 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1873
Lokacija: Banja Luka
Nego meni je interesantno u kakvom mi oksimoronu živimo.
Mi nismo naklonjeni amerikancima, ali podržavamo Izrael iza kojeg stoje amerikanci, a naklonjeni smo rusima koji više drže stranu Palestine.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2023, 09:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5876
Meni su se oči u pogledu Jevreja i Izraela otvorile kad je izašla "Dara iz Jasenovca". Počev od one negativne recenzije u LA Times koju je napisao neki američki Jevrej (a koja je izazvala opštu višednevnu egzaltaciju ZG i SA publike), zainteresovalo me da pogledam ostale recenzije. I dok generalno u recenzijama iz ostatka svijeta bez obzira sad na neko tehničko mišljenje o toj nekoj umjetničko/zanatskoj strani filma, ljudi govore da prvi put čuju za ovako strašne događaje u tom dijelu svijeta, ili da se treba podsjetiti na ovo, bilo je i dosta negativnih recenzija. I onda kad sam pogledao autore, i uzeo brojati, čini mi se da je 6 od 7 negativnih djelo jevrejskih autora. U tom trenutku to me bukvalno šokiralo, jer od njih sam očekivao, najblaže rečeno, simpatije kao sastradalnika. Negdje u tome periodu izašao je i neki članak u Jerusalem Postu, koji je bio afirmativan prema hrvatskim pogledima na broj žrtva Jasenovca, čini mi se...

Tako da, to nama prijatelji nisu. Nemojmo se zavaravati. Bar ne establišment, oni koji se nešto pitaju. Puna Ukrajina jevrejskih instruktora i plaćenika. Mrze Rusiju, i sve što je naklonjeno Rusiji. Finansirali komunističke revolucionare i rušenje carevine.

Što se tiče Turaka (Palestinci, Turci, Arapi itd), sve i da ih podržimo, koliko sutra bi ih opet gledali ovdje kako alakaju za "Zelenu transverzalu", samo da im se ukaže prilika. Eno Redže, naoružava Šiptare, protivtenkovski sistemi, Bajraktari, sad spominju i mini krstareće rakete, oklopna vozila... još malo pa i tenkovi. Njima je širenje Islama po Evropi san od kog neće odustati.

-----------------------------

Malo ažuriranje stanja:

Putin - Neće biti velikog sukoba, glavni igrači nisu spremni na to.
Iranski predsednik - Izrael će prestati da postoji.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2023, 14:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4088
Macr0 je napisao:
Nego meni je interesantno u kakvom mi oksimoronu živimo.
Mi nismo naklonjeni amerikancima, ali podržavamo Izrael iza kojeg stoje amerikanci, a naklonjeni smo rusima koji više drže stranu Palestine.


Protjerivanje Srba iz SAO Krajine, otimanje Kosova i protjerivanje i sikaniranje ono malo preostalog plebesa koji zivi u okupaciji. Na Kosovu nema zida kao u Gazi ali bit ce uskoro i naravno za to cemo krivit Albance...!Jer tu se zavrsava nas domet.

Sve je to jako slicno pomislio bi neko tacno tako kako si rekao da u "oksimoronu zivimo" = podrzavamo one koji su to nama radili i jos uvijek danas rade.
Nije to nikakav oksimoron ili ne znanje.
Ima to neko drugo ime.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2023, 15:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9252
Rivaldinho je napisao:
Meni su se oči u pogledu Jevreja i Izraela otvorile kad je izašla "Dara iz Jasenovca". Počev od one negativne recenzije u LA Times koju je napisao neki američki Jevrej (a koja je izazvala opštu višednevnu egzaltaciju ZG i SA publike), zainteresovalo me da pogledam ostale recenzije. I dok generalno u recenzijama iz ostatka svijeta bez obzira sad na neko tehničko mišljenje o toj nekoj umjetničko/zanatskoj strani filma, ljudi govore da prvi put čuju za ovako strašne događaje u tom dijelu svijeta, ili da se treba podsjetiti na ovo, bilo je i dosta negativnih recenzija. I onda kad sam pogledao autore, i uzeo brojati, čini mi se da je 6 od 7 negativnih djelo jevrejskih autora. U tom trenutku to me bukvalno šokiralo, jer od njih sam očekivao, najblaže rečeno, simpatije kao sastradalnika. Negdje u tome periodu izašao je i neki članak u Jerusalem Postu, koji je bio afirmativan prema hrvatskim pogledima na broj žrtva Jasenovca, čini mi se...

Tako da, to nama prijatelji nisu. Nemojmo se zavaravati. Bar ne establišment, oni koji se nešto pitaju. Puna Ukrajina jevrejskih instruktora i plaćenika. Mrze Rusiju, i sve što je naklonjeno Rusiji. Finansirali komunističke revolucionare i rušenje carevine.

Što se tiče Turaka (Palestinci, Turci, Arapi itd), sve i da ih podržimo, koliko sutra bi ih opet gledali ovdje kako alakaju za "Zelenu transverzalu", samo da im se ukaže prilika. Eno Redže, naoružava Šiptare, protivtenkovski sistemi, Bajraktari, sad spominju i mini krstareće rakete, oklopna vozila... još malo pa i tenkovi. Njima je širenje Islama po Evropi san od kog neće odustati.

-----------------------------

Malo ažuriranje stanja:

Putin - Neće biti velikog sukoba, glavni igrači nisu spremni na to.
Iranski predsednik - Izrael će prestati da postoji.
Putin je izjavljivao i da neće poslati vojsku na Ukrajinu, Ameri su govorili da Irak ima oružje za masovno uništenje, Iranci da će zbrisat Izrael već evo 40 godina....
Ne trebamo slušat šta lažu, već svoju neku politiku definisati i raditi na njoj. "Svi Srbi u jednoj državi" nam baš i ne ide zato što idemo zguza a ne od početka. Treba državu napraviti, a tokom izgradnje i poštovati....prvenstveno ekonomski i pravno.
Što se tiče Gaze i njihovog problema, nek im je svima sa srećom. Ne vjerujem da će se to smiriti za našeg vremena.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2023, 19:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31225
Lokacija: Je Suis Ahmed
munja.alex je napisao:
Pa i ne tjeraju ih da budu manjina, imali su na stolu od 1948. ponude arapske države Palestine, ali ih nisu prihvatali, već negirali Izrael (i to ne u ovim granicama već uopšte!) i ratovali. I svaki put dobijali sve manje i manje teritorije. Valjda su cijelo vrijeme čekali da im to neko drugi riješi (čitaj okolne arapske države), a ne sami. I uvijek kad su pravili tarapanu, ješe im bile krive, pa što se kače ako su slabiji...
Yom Kippur-ski rat je imao sa jedne strane Egipat, Siriju, Jordan i Liban i opet ih ovi natamburali sviju..


Pa realno granice Izraela su one male žute tačkice pred drugi svjetski rat. To im niko ne bi osporavao.

A oni su očigledno predložili Arapima ako vam se ne sviđa nova država eno vam Palestina pa se preselite.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2023, 19:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9252
Koje žute tačkice?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2023, 06:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31225
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2023, 07:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9252
Pa tako nekako je prvobitno i predloženo. Onda je krenuo rat, pošto Arapi nisu htjeli čuti nizakakvu državu Izrael. Pa kako su dobijali po prdici tako se Izrael i širio i ovi se naseljavali...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 684 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs