banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 15 Maj 2024, 21:03

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 728 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 37  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 30 Maj 2014, 19:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Znaci sikanirate nepoznate :D.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2014, 19:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
Jesam pašče... :-D
I hvala aMoniMnom dečku, realno donio je pola skupljenog :-P


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2014, 23:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
Dogovorili smo se da prikupljena hrana ide porodicama u ulicu Vojvode Prijezde u Budžaku. To su porodice iz klipa koji je postavio Filozof na temi.
Prikupljenu hranu smo sortirali i raspodijelili u 7 velikih kesa, tako da smo dobili sedam velikih paketa hrane za ove porodice.
Poseban paketić sa slatkišima i igračkama, napravili smo za četvorogodišnju djevojčicu porodice Bodiroža.

Nicole se prihvatila da sve to stavimo u njen automobil, jedan forumaš je malo kasnio, pa smo je jurili do njenog radnog mjesta da priložimo i tu njegovu donaciju. :lol:

Kako vidim, nekoliko vas nije bilo upućeno u vrijeme sastanka glede današnje akcije, a sakupilo je hranu... Obzirom da u Nikolinom automobilu više mjesta nema, onda bi sutra išli sa još jednim brmbrmom. U Budžak se sutra polazi u dopodnevnim satima, pa svi koji bi priložili sakupljenu hranu za ovu akciju, a to nisu učinili danas, mogu da se jave E.-u ili meni na pp, kako bi i to ujutro prikupili i povezli.





Što se tiče narednih forumskih aktivnosti ovog tipa, ostaje nam da sakupimo igračke za poplavljeni vrtić "Neven" u Čelincu. Ovih dana, sakupljamo i promišljamo o igračkama, slikovnicama i didaktičkim materijalima za mališane pomenutog vrtića, pa ćemo u dogledno vrijeme da se nađemo sa svim tim, na istom mjestu...

Hvala svima!

:wav:

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2014, 10:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
To je to.


A za danas, pokupićemo mi od Mikija i A.J.V.A.R. ove stvari i bićemo (kratko) na parkingu parka M. Stojanović u 12:30h, ako još neko odluči donijeti nešto.

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2014, 14:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
Prođe i ova akcija, jednako uspješna, kao i svaka do sada. Obišli smo porodice iz Fićkovog klipa, i oni su nas uputili kod svojih komšija kojima je isto tako pomoć u hrani bila nasušna. Na ovaj način je dopremljeno 9 paketa u 9 domova u Vojvode Prijezde. Našli smo i porodice sa bebicama kojima smo podijelili pelene, kašice i maramice.

Na kraju smo se nasmijali jednoj simpatičnoj bakici koja je izašla na ulicu i u ruci držala ovo:
Spoiler:
Slika


... i koja na jedan radostan i neopterećen način zasmijava cijelu svoju ulicu, tako da smo malo sa njima stajali i smijali se bakinim šalama.
Objasnila nam je da u Kortu ima da se kupi kafa u zrnu, koju ona kasnije sama prži i melje. :)
Spoiler:
Objasnila je ona nama i još ponešto, ali nije za foruma. :P

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2014, 14:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
:lol: evo objasnice jezicara.. Izmedju ostalog neko od komsija je rekao kako joj trebaju ronilacke naocale pa nam je ona objasnila... "E to m' je trebalo kad je yebavalo ovuda!" :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2014, 14:58 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
800 je napisao:
Objasnila nam je da u Kortu ima da se kupi kafa u zrnu, koju ona kasnije sama prži i melje

Eh..to me podsjeti na djetinjstvo i moju pokojnu baku na selu :) ona je tako kupovala sirovu kafu i pržila pa se mljela kasnije tim ručnim mlinom po potrebi, mislim da imam taj mlin negdje u kući star je preko 70 godina....doduše ona je pržila kafu na vatri, koristila se limena cilindrična posuda na dugačkoj šipci koja se okretala i drmala na vatri. Kad se pržila kafa cijelo dvorište miriše....

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2014, 15:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
nepokoreni je napisao:
na dugačkoj šipci koja se okretala i drmala


:lol: :lol:

Ovo je isto neki momak toj baki objašnjavao, a ona njemu kaže, ma drmaš ti tako svoj... ma, ahhahahahaaa....

Nek ne da Nikola da lažem.

A bake šampiona. Ona je baš dobri duh one ulice.

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Poslednji put menjao 800 dana 31 Maj 2014, 15:07, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2014, 15:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
Pa i ova ima 70god.i "drma po komšiluku još uvijek" :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2014, 15:07 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39444
Lokacija: Месечева икра
nepokoreni je napisao:
800 je napisao:
Objasnila nam je da u Kortu ima da se kupi kafa u zrnu, koju ona kasnije sama prži i melje

Eh..to me podsjeti na djetinjstvo i moju pokojnu baku na selu :) ona je tako kupovala sirovu kafu i pržila pa se mljela kasnije tim ručnim mlinom po potrebi, mislim da imam taj mlin negdje u kući star je preko 70 godina....doduše ona je pržila kafu na vatri, koristila se limena cilindrična posuda na dugačkoj šipci koja se okretala i drmala na vatri. Kad se pržila kafa cijelo dvorište miriše....


Spoiler:
Slika

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2014, 15:13 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
E baš sam na to mislio :D samo sam zaboravio kako se zove...

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2014, 15:14 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39444
Lokacija: Месечева икра
Pržun za kafu.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2014, 15:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Ja se sjećam Chilsove priče kako je mlin za kafu ujedno i meteorološki instrument

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2014, 17:18 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2013, 00:37
Postovi: 661
Lokacija: Ides pravo pa skrenes lijevo.
Danas sam prvi put prisustvovala forumskoj akciji i stvarno ne mogu da opisem osjecaj kad vidis zahvalna lica ljudi, pogotovo kad u potpunosti razumijes njihovu muku..

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2014, 17:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5945
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
bez komentara

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2014, 18:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31224
Lokacija: Je Suis Ahmed
Samo mogu reći BRAVO.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2014, 20:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3817
Ljudi moji ovako.
Da li neko ima spisak ili zna koje su to familije najugrozenije i najgore prosle u ovim poplavama?
U firmi smo spremili 400 m2 etisona koji moze ljudima sluziti za prvu ruku dok se ne snadju umjesto tepiha, cisto da ljudi nisu na golom betonu (vidjao sam da bukvalno spavaju na betonu :( ).
Volio bih da imam neki okvirni spisak da mogu ljude prozvati i pitati kolika kvadratura etisona bi im odgovarala pa da mogu na te mjere isjeci.
Prvo sam mislio napraviti 2,5x2,0 m da podijelim sto vise, ali sam u medjuvremenu prokontao da je to maleno.
Imate li mozda neku drugu ideju, uglavnom na raspolaganju sad za prvu ruku imam tih 400 m2 etisona.

Dok za drugu ruku imam neke nagovjestaje da bih mogao dobiti i neke kvadrature laminata od dve vodece firme u EU (jedna je iz TNSove domovine, druga isto blizu njega) pa bih i u tom slucaju volio da taj laminat ode ljudima kojima je stvarno potreban, a ne u neke pogresne ruke.
Volio bih to rasporediti ljudima koje ja licno znam da su lose prosli, pa ako i vi budete imali zelju i znate da je neko u jako losoj finansijskoj situaciji da pomognemo tim ljudima.
O ovom sa laminatom cu vas sve blagovremeno obavjestiti, ako od toga bude nesto ozbiljno jos uvijek sam u pregovorima, pa da mi pomognete da pomognemo ljudima kojima je to bas bas potrebno.

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2014, 22:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Sep 2013, 15:21
Postovi: 2443
Bas mi je drago da nam je i ova akcija uspjela. Zao mi je sto nisam mogla s vama.
Zelim da se zahvalim stvarno svima koji ucestvuju, prije svega 800 i E. kao i filozofu, ericu, nicole, licnoj, vanji, leli, mikiju, tns, hertzu, blackrose, nepokorenom, i svim koji su ucestvovali do sada posredno ili direktno ali im nisam skontala nick, neka mi ne zamjere. Onima koji ucestvuju na ovoj temi kao i taliji koja nam je takodje uputila podrsku.
800 bi mogla dodati jos imena jer ih bolje zna.
Vi da nas vidite na tom parkingu. Kao neki ludi sektasi :lol: sto u neku ruku i jesmo. Vrebamo po onom parkingu nosi li iko kesicu u ruci taj je sigurno nas. :lol:
A onda izbacimo iz svojih auta sve te stvari na jednu hrpu, latimo se markera pa oznacavamo proizvode kao ludi humanitarci sa velikim H. E onda to sortiramo i stavljamo u kese i pravimo pakete. Sve naravno na po parkingasad kao teski sverceri sa buvljaka :lol: al ne damo se smesti.
Juce nas je nega gospodja 15 minuta zagledala izokola sta radimo. :lol:

Ja bib i dalje voljela da mi neko kaze ko je momak koji nam se juce pridruzio u akciji, i otisao a da se nije predstavio.

_________________
laoce je napisao:
Lolly- buntovnik, to mogu da potvrdim.


"Hajde reci zar nije 
ona noć bila kao iz sna 
al video sam da kriješ 
tugu u tim lepim očima 
Hajde reci za koga kriješ 
tu tajnu na usnama 
ako te izgubim noćas 
to biće za uvek znao sam tad "


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2014, 23:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
Ja se tacno ko kreten osjecam stvarno smo debili a filozof je kriv sa svojim komentarom pa nas smeo :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jun 2014, 00:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
richa je napisao:
Ljudi moji ovako.
Da li neko ima spisak ili zna koje su to familije najugrozenije i najgore prosle u ovim poplavama?
U firmi smo spremili 400 m2 etisona koji moze ljudima sluziti za prvu ruku dok se ne snadju umjesto tepiha, cisto da ljudi nisu na golom betonu (vidjao sam da bukvalno spavaju na betonu :( ).
Volio bih da imam neki okvirni spisak da mogu ljude prozvati i pitati kolika kvadratura etisona bi im odgovarala pa da mogu na te mjere isjeci.
Prvo sam mislio napraviti 2,5x2,0 m da podijelim sto vise, ali sam u medjuvremenu prokontao da je to maleno.
Imate li mozda neku drugu ideju, uglavnom na raspolaganju sad za prvu ruku imam tih 400 m2 etisona.

Dok za drugu ruku imam neke nagovjestaje da bih mogao dobiti i neke kvadrature laminata od dve vodece firme u EU (jedna je iz TNSove domovine, druga isto blizu njega) pa bih i u tom slucaju volio da taj laminat ode ljudima kojima je stvarno potreban, a ne u neke pogresne ruke.
Volio bih to rasporediti ljudima koje ja licno znam da su lose prosli, pa ako i vi budete imali zelju i znate da je neko u jako losoj finansijskoj situaciji da pomognemo tim ljudima.
O ovom sa laminatom cu vas sve blagovremeno obavjestiti, ako od toga bude nesto ozbiljno jos uvijek sam u pregovorima, pa da mi pomognete da pomognemo ljudima kojima je to bas bas potrebno.

Iz onoga što smo mi vidjeli, u Budžaku je najgore prošla ulica Zmaj Ognjena Vuka, naročito dio uz prugu i preko nje, a nije puno bolje ni u ostatku ulice, kao i ulica Vojvode Prijezde, i svim tim ljudima je baš potrebna bilo kakva pomoć. Takođe, cijele Kumsale su u katastrofalnom stanju, manje je onih kojima taj itison ne bi trebao i značio nego ovih kojima bi.

Hoću reći, ako si tu i imaš vremena, možeš sam zaći po tim ulicama i vidjeti lično kome, kako, šta; a možeš i nazvati Novu Generaciju (051-923-270), oni imaju spisak najugroženijih, pa ih pitati.

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 728 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 37  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs