banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 26 Apr 2024, 09:24

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 322 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 21 Mar 2014, 00:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3558
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
Uzmi u obzir i veličinu tržišta. Ako ovaj nabavlja na veliko, odmah može i obarati cijenu.

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Mar 2014, 08:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Dec 2005, 19:08
Postovi: 1936
Lokacija: ciudad de BL
Citiraj:
Zar se recimo vlasniku Juvente vise isplati da godinu i jace drzi duks koji kosta 120 KM, evidentno da ga niko nece kuptii,


Ne brini,uvijek ima ovaca za sisanje.

_________________
-Liam, someone on the phone for you... -Oh fucks sake... Tryin to write this fucking tune, man.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Mar 2014, 09:33 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11352
Lokacija: PL / BL
Zivim nekih 400-500m od jednog od najvecih trznih centara u PL. Cijene su prmjetno vislje nego u ovim "manjim" centrima ali je ovaj pun i radnim danom i vikendom, a ostali moraju da stezu kais. Ljudi su cudni - privlaci ih taj bling-bling ;)

Banja Luci definitivno potreban hiper-fancy-zviz trzni centar. Ponudu nece promijeniti, a prodavati iste proizvode na jos nekoliko mjesta je sasvim besmisleno. Uvodjeni ekskluzivnih marki je takodje apstrakcija...

guess who je napisao:
Ja odem ponekad do Zagreba ne zato što imam viška para, već zato što nemam, pa hoću da kupim više dobrih stvari za manje para.


Prosle godine mi dosli prijatelji iz BL i odemo do outlet-a u kupovinu. Kupili krpa da je jedva u gepek stalo (hlace, jakne, odijela, svasta nesto). Cijene, bar iz moje perspektive, nisu bile neso ekstra povoljne. A oni odusevljeni da je u pola jeftinije nego u BL :-? Toliko o realnosti cijena...

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Mar 2014, 09:35 
Upravo to, nema potrebe ako ce i taj prodavati iste stvari kao i svi ostali...


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Mar 2014, 09:37 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 09 Jun 2012, 13:13
Postovi: 1349
guess who je napisao:
Ja odem ponekad do Zagreba ne zato što imam viška para, već zato što nemam, pa hoću da kupim više dobrih stvari za manje para. Kada još ne bih morao plaćati troškove odlaska do Zagreba, bilo bi mi još jeftinije.
U suštini ne treba neki veliki tržni centar. Dovoljan je jedan veliki H&M.



Ja sam bio jednom u ZG u H&M u Ilici, strava i uzas. Puno kao sipak ali cijene za nas ovdje su katastrofa. Ne znam kako ti ljudi zive tamo, vjerovatno ne kupuju po centru, bar oni malo slabijeg kupovnog stanja. (iako je puno). A bio sam u H&M u Njemackoj, to tamo vazi kao jeftin brend. Bas zato sam i otisao u ovaj zagrebacki kad sam bio tamo, mislio sam bice jeftino. Ali sasvim suprotno. Zagrebacki H&M je totalna suprotnost njemackom. Bar za ovaj grad gdje sam bio. Ista stvar je i sa New Yorkerom. U Njemackoj sam nasao duks za 10 eura u New Yorkeru na snizenju. Kod nas samo mozes zanjati. Cijene daleko vece. To ti je odlika nasih trgovaca, guli dok mozes a o snizenjima nema govora. U Njemackoj kad je snizenje, ide i po 70%. Ovdje skinu 5%.


Milan je napisao:
Ja pola svojih patika u njemackoj kupio, jeftinije nego ovdje...



Takodje. Daleko jeftnijije ngo kod nas, pogotovo ako kupujes na snizenju i van trznih centara.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Mar 2014, 09:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
BeckaSkola je napisao:
Jel se jos drzi onaj fis u vitezu? Sjecam se da je to nekad daaavno bila atrakcija, danas gledam kad god prodjem tuda, pustara..

Slika

Fis posluje i više nego dobro...ne znam za tebe ali ja ponekada imam problema da se uopšte i parkiram pogotovo ako je petak,subota,nedelja,i nikada nisam ušao a da je bilo malo ljudi...

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Mar 2014, 10:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Nov 2003, 13:28
Postovi: 5168
Ja sam baš u tom H&M-u u Ilici prošle godine kupio 3 hlača, kaput, sako, košulju i kožni kaiš za 300KM. Meni je to izuzetno povoljno.

_________________
www.madeinbunker.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Mar 2014, 10:14 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39421
Lokacija: Месечева икра
Neće ljudi kod nas jeftino, hoće markirano. Da nije tako ne bi u Merkatoru zatvarali butici koji su imali pristupačne cijene i solidan kvalitet ali nepoznato ime, a opstajali Tom Tailor-i, xyz i Modiane.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Mar 2014, 10:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1874
Hertzog je napisao:
Ja juce bio u west gate, praaaazan, a i ponuda u njemu je sranje, ne vredi tamo ulaziti


West gate je za vikende najbolji baš zato što je prazan.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Mar 2014, 11:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
_зока je napisao:
Neće ljudi kod nas jeftino, hoće markirano. Da nije tako ne bi u Merkatoru zatvarali butici koji su imali pristupačne cijene i solidan kvalitet ali nepoznato ime, a opstajali Tom Tailor-i, xyz i Modiane.

jbt, ušla u taj xyz...svidjela mi se jedna tunika..470KM!!!!! Mislim, kada mi se nešto sviđa ne žalim para ali 470KM za običnu crnu tuniku?!!!

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Mar 2014, 11:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
_зока je napisao:
Neće ljudi kod nas jeftino, hoće markirano. Da nije tako ne bi u Merkatoru zatvarali butici koji su imali pristupačne cijene i solidan kvalitet ali nepoznato ime, a opstajali Tom Tailor-i, xyz i Modiane.

Možda su imali slabu reklamu,marketing je veoma važan...pogotovo za male butike.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Mar 2014, 11:51 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 09 Jun 2012, 13:13
Postovi: 1349
guess who je napisao:
Ja sam baš u tom H&M-u u Ilici prošle godine kupio 3 hlača, kaput, sako, košulju i kožni kaiš za 300KM. Meni je to izuzetno povoljno.



Pa to i jeste sasvim ok ako je tako, ali ja sam bio prije jedno mjesec dana, nisam imao sta da kupim. Cijene, ne samo u H&M nego u svim prodavnicama previsoke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Mar 2014, 11:53 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11352
Lokacija: PL / BL
Bila jednom jedna mala prodavnica italijanske obuce u Gospodskoj ulici. Covjek uvozio jeftine ali kvalitetetne cipele i prodavao daleko jeftinije nego ostalu italijansku obucu (bilo je to jos za vrijeme SFRJ). Promet nikakav, malo falilo da zatvori prodavnicu i odustane od biznisa.
Onda mu neko pametan savjetovao da promjeni enterijer (aluminijum, ogledala, da se sljasti) i da napuca cijene. Iste te cipele pocele da idu "k'o 'alva"... (Prica je navodno istinita (cuo sam je iz prve ruke), neki sigurno znaju o kome je rijec ;) )

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Mar 2014, 12:07 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39421
Lokacija: Месечева икра
apokalipto je napisao:
_zoka je napisao:
Neće ljudi kod nas jeftino, hoće markirano. Da nije tako ne bi u Merkatoru zatvarali butici koji su imali pristupačne cijene i solidan kvalitet ali nepoznato ime, a opstajali Tom Tailor-i, xyz i Modiane.

Možda su imali slabu reklamu,marketing je veoma važan...pogotovo za male butike.

Koliko para mali trgovac uopšte može da odvoji za reklamu? I kad si zadnji put vidio reklamu za Tom Tailor kod nas?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Mar 2014, 13:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Drizzt je napisao:
Hertzog je napisao:
Ja juce bio u west gate, praaaazan, a i ponuda u njemu je sranje, ne vredi tamo ulaziti


West gate je za vikende najbolji baš zato što je prazan.

Sreda nije vikend, a i ponuda robe je ocajna... A ni hrane nema tako da ga treba obilaziti u sirokom luku


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Mar 2014, 13:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Mrzim prodavnice!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Mar 2014, 13:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
A prodavacice?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Mar 2014, 13:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
I ne primjecujem! Znaci, u taj WG nisam ni pomislio da svratim, a prolazim svako malo. Kao ni u milione drugih. Ako mi sta treba, ulijecem, uzimam i izlijecem... Probavanje? :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Mar 2014, 13:39 
The_new_Statesman je napisao:
Ako mi sta treba, ulijecem, uzimam i izlijecem... Probavanje? :lol:

x2


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Mar 2014, 13:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4065
The_new_Statesman je napisao:
Ako mi sta treba, ulijecem, uzimam i izlijecem... Probavanje? :lol:


:D
Ehh kad otvorim forum da malo pogledam....a ono krene sa sirovim strastima... eti dana.
Kob se nado od TNS ....a stas cojk je od krvi i mesa ...a vamo mlade prodavacice!! :D :D

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 322 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs