banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 11:57

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 74 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 10 Jan 2016, 00:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
[video]http://www.youtube.com/watch?v=LVfCUxVC628[/video]

Jbt, sad im je spomenik skup, pa da su tražili od stručnjaka spomenik za 100 000 maraka, to bi ljudi isprojektovali.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2016, 21:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
16 miliona ........neka .......gdje ce im dusa........
Hvala meni nista nisu ni dali ni poklonili .....a i netreba

Sramota reci ali meni je kategorizaciju odredjivala babuskara u opstini koja ne zna gdje je Derventa.....
Za nju i one u opstini je moj bataljon pozadinska jedinica kao da sam na aerodromu bio cijeli rat...........pa majku vam JEBEM otkud onoliki poginuli i ranjeni.........Supci

Tako i ovi ........ko vas jebe....pravite gdje i sta hocete......ja tu necu doci .....za inat......samo mi Kozaru i spomen sobu nedirajte

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2016, 21:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ovde je šeher ćehaja Gavra u pravu, ispraznili su onaj lokal, a grad je to mogao nekome iznajmljivati već dvije godine.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jan 2016, 15:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Pozitivan primjer Starcevica veterani VRS i predstavnici MZ dogovorili mjesto izgradnje spomenika poginulim borcima VRS sa Starcevice na uglu ulica J.Pancica i V.Dj.Kecmanovica. Svidja mi se i mjesto gdje ce ga napraviti.
Za svaku pohvalu svaka cast jer su dogovorili posao bez uplitanja stranki. Krece i skupljanje potpisa za izmjenu imena nekih ulica tako da bi ulicu trebao dobiti general VRS N.Simic i najmladji poginuli borac VRS Spomenko Gostic kao i neki poginuli borci sa Starcevice.
Spominje se izgradnja centralnog spomenika poginulim borcima VRS ali ne kod ferhadije nego negdje drugo i da grad nece imati nista sa tim pravice ga bivsi borci i to za manje para od onih obecanih 15miliona. Ako bude tako javljam se dobrovoljno za mijesanje maltera ili nesto drugo sto mogu da uradim.......
Izvor press

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jan 2016, 15:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ovo treba pratiti, dragovoljno bih se uključio, valjda bi se našlo neko mjesto i za mene.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jan 2016, 15:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Koliko smo mi sugava sredina povodom ovakvih stvari to je za nevjerovati.......svaki jebeni dio grada tj. MZ bi do sad trebao imati spomenik palim borcima......izgleda da to prolazi samo u "manjim" sredinama......evo primjer MZ Ekonomija Zvornik ......kako su gospodski odradili spomenik u naselju koje je je 300 puta manje od Lausa.......
Evo i otvorena molba Drininom da ode na ekonomiju kod popove kuce i uslika i postavi slike od spomenika pogulinulim borcima VRS.....
HVALA

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jan 2016, 15:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
U mom selu su borci skupljali pare i organizovali sve.
Na kraju, na spomeniku se nasao jedan koji je izvrsio samoubistvo u kafani, jedan koji je ubijen zbog nekih kriminalnih razmirica . . .
A jednog zaboravili, pa posle budzili njegovo ime.

I da, dizajn spomenika je sve samo ne nesto sto bi trebalo tako izgledati.
No, kako rece Njegos "Pučina je stoka jedna grdna . . .".

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jan 2016, 15:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
E jbg ......ja navedoh primjer koji mi se svidja......
Rokeru zajeba ce uvijek biti.......

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jan 2016, 16:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
motozeljo je napisao:
E jbg ......ja navedoh primjer koji mi se svidja......
Rokeru zajeba ce uvijek biti.......


Naravno.
Negdje tokom ili brzo posle rata je bilo dogovoreno da svi borci dobiju identicne spomenike. Oblik je stilizovane sajkace, i vecina spomenika je tako odradjena, na nekoliko mjesta u mojoj opstini. Opstina je isplacivala ~1500KM porodicama.
Neki su ranije svojim parama dizali spomenike, koji nemaju veze sa dogovorenim dizajnom i izgledom.
Slicno je trebalo biti i sa zajednickim spomenicima, a ne da se stavljaju neke ploce koje su, boze me prosti, ruglo.

Ja sam za bilo koju inicijativu i akciju, naravno pod uslovom da to sto uradimo dobije izgled kakav nasi heroji zasluzuju.
Moram reci da je zalosno sto centralno spomen obiljezje jos nije izgradjeno, to je svakako na sramotu svim vlastima u RS-u od rata na ovamo.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jan 2016, 16:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Sad mi pade na pamet jos jedan spomenik palim borcima VRS koji mi se svidio......nalazi se na putu Nozicko-S.Martinac opstina Srbac.....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jan 2016, 21:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Dec 2015, 00:07
Postovi: 1395
Lokacija: Тамо ђе се спајају двије српске државе
motozeljo je napisao:
Evo i otvorena molba Drininom da ode na ekonomiju kod popove kuce i uslika i postavi slike od spomenika pogulinulim borcima VRS.....
HVALA


Претражио сам Бога оца тренутно, објаснио ти разлоге због којих тренутно фотографије немам. Чим нађем поставићу. До тада једна фотографија из Лопара.

Slika

_________________
И док нас има бранићемо и одбранићемо наше гробове и наша огњишта!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2016, 14:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Blagodarim i zahvaljujem
Meni je ovakav model spomenika odlican......

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Apr 2016, 19:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Mjesna boračka organizacija Starčevica uputila je zahtjev Odjeljenju za prostorno uređenje za izdavanje potrebne dokumentacije koja bi omogućila izgradnju spomenika za oko 150 poginulih boraca Vojske RS iz tog naselja.Potvrdio je to predsjednik ove mjesne boračke organizacije Milorad Jerilović i dodao da se nada da će im Gradska uprava izaći u susret.
“Tražili smo lokacijske uslove, a samim tim i građevinsku dozvolu za spomenik. Napravili smo idejno rješenje, a kroz donacije ćemo pokušati nabaviti potrebna sredstva. Teško je reći koliko bi izgradnja spomenika koštala. Trenutno sa kamenorescima i nekim firmama procjenjujemo radove”, kazao je Jerilović.
Naveo je da je idejnim rješenjem predviđeno da spomenik ima dužinu od pet metara, 2,5 metara visine i da će na njemu biti veći krst. Plan je da se spomenik postavi na prostoru u parku gdje je betonska šahovska ploča u ulici Josifa Pančića. To je omiljeno okupljalište ljudi iz tog dijela grada.Iz Gradske uprave poručuju da dokumentacija koja je priložena u zahtjevu za izdavanje odobrenja za izgradnju spomenika nije bila potpuna.
“O tome smo obavijestili Gradsku boračku organizaciju Banjaluka, kojoj mjesna organizacija Starčevica i pripada. Tek kada dostave potrebnu dokumentaciju možemo odlučivati o tom pitanju”, kazali su u Gradskoj upravi.
Budžetom Odjeljenja za boračko-invalidsku zaštitu u ovoj godini planirano je sufinansiranje izgradnje spomenika u MZ Zalužani, Paprikovac, Lauš, Dragočaj i Starčevica.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Apr 2016, 19:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
protiv sam krsta, i te lokacije, al ako se budu skupljale pare od mene imaju 50km bez problema.

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2016, 08:55 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2008, 23:01
Postovi: 383
Spoiler:
дринин вук je napisao:
motozeljo je napisao:
Evo i otvorena molba Drininom da ode na ekonomiju kod popove kuce i uslika i postavi slike od spomenika pogulinulim borcima VRS.....
HVALA


Претражио сам Бога оца тренутно, објаснио ти разлоге због којих тренутно фотографије немам. Чим нађем поставићу. До тада једна фотографија из Лопара.

Slika


A jbt, zalim sto je nas ali ovo je jedan od najglupljih i najruznijih spomenika koje sam ikad vidio... :smajlikojipovracakiselinu:
Nisu ni drugi spomenici po manjim i vecim mjestima RS nista bolji, tu je uvijek neki krst, obris RS i to je to... ali da je kurcina jeste. A sta drugo i ocekivati kada su koautori spomenika lokalni kamenorezac i lokalni predsjednik boracke organizacije.

_________________
You see, I'm not "Like A Boss". I am The Boss!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2016, 16:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Ma da trebali su tebe nazvati da das svoj dizajn spomenika.....ajd ne seri......

Nektar 22 - FAP je ©svajac drum©va.....sinko///

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2016, 16:49 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Uporedi spomenike borcima iz onog rata i spomenike borcima ovog rata? Ono je umjetnost, ovo pranje para.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2016, 18:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
_зока je napisao:
Uporedi spomenike borcima iz onog rata i spomenike borcima ovog rata? Ono je umjetnost, ovo pranje para.

Slika

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2016, 11:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
...A vama dvojici krivo sto ne mozete ucestvovati u istom.......pranju para........
Ovaj spomenik iz Lopara sigurno nije pranje para kao i ovaj koji ce biti na Starcevici......ako bog da.....
A o ovom sto ce da bude kod dzamije rekao sam svoje u prethodnim postovima....

Nektar 6 - nece biti nece///
...

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2016, 11:29 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Niti znaš mene i alkibijada da bi znao da li nam je krivo jer ne učestvujemo u pranju para, niti znaš da za taj u Loparama da nije istog bilo...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 74 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs