banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 16:55

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 251 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 04 Jul 2013, 17:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Ko je spominjao izolaciju.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jul 2013, 17:25 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Pa ti sad maloprije...

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jul 2013, 17:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Ја не видим да је трговина и сарадња проблем, па то се радило и за вријеме рата, без проблема. :) Али НИКАД више у исту државу, уз обавезну поруку краљу ујединитељу - "јебо нас ко нас састави".

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jul 2013, 18:00 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
U zajednicu se ne ulazi iz ćeifa nego iz računa i koristi, a ta politika "sa svima dobri nećemo ni sa kim" pali samo kod Švicaraca....ne i kod nas previše smo mali i slabi, a živimo na aparatima i od milosrđa EU....

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jul 2013, 18:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
nepokoreni je napisao:
U zajednicu se ne ulazi iz ćeifa nego iz računa i koristi, a ta politika "sa svima dobri nećemo ni sa kim" pali samo kod Švicaraca....ne i kod nas previše smo mali i slabi, a živimo na aparatima i od milosrđa EU....


U zajednicu ravnopravnih da.
A U EU te pripustaju kad se usaglasis i popravis tj najbolje namjestis... :D
Al sad se treba stimat ne samo Njemcima vec i komsijama..uhh. :wink:
Ali ne treba klonit duhom. Ako se napravi dobara njezna obrada i dosta vazelina moze moze....

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jul 2013, 18:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
I naravno ne treba zaboravit i placanje odstete za clanice NATO saveza za ono su pretrpjeli ovdje i potrosili na bombardovanje i ostale izdatke.
Jer zna se koja je vojska EU po statutu i ko ih stiti takodje i koje vrhovni komadant i gdje on sjedi.

Ko otkaza prelet preko Francuske, Portugala i naredi da se spusti avion Bolivijskog predsjednika Eva Moralesa u Austriju jel predsjednik Francuske, Austrije ... :P :P :P

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jul 2013, 19:08 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Brale001 je napisao:
U zajednicu ravnopravnih da.
A U EU te pripustaju kad se usaglasis i popravis tj najbolje namjestis...

U zajednicu ravnopravnih jedino sa Moldavijom ili nekom afričkom banana republikom...a mi smo više puta naguzivali doduše pogrešnima, Rusija je tamo daleko a u EU možeš sa bolim biciklom pa sad ti vidi :roll:

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jul 2013, 05:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Ajmo svi u Boliviju, tamo je zivot :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jul 2013, 07:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2007, 17:26
Postovi: 5046
Lokacija: Banana Republic
Тамо можеш жвакати коке колико хоћеш, за многе би то било пресудно у одабиру између ЕУ и Боливије.

_________________
I'm Winston Wolfe. I solve problems.
http://www.youtube.com/watch?v=X-7H5rX77P4
Елвисе, иди матерет' пробуш' им гуму.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jul 2013, 07:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Imas i koke i koke... Valjda :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jul 2013, 15:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
The_new_Statesman je napisao:
Ajmo svi u Boliviju, tamo je zivot :D


Masis,masis.

Ne nije to poenta.
Kad pricamo o EU o tome ko sta odlucjue i ko je gdje gazda,ko naredjuje da se gace skinu i namjesti.
Moralesa,Bolivijskog presjednika sam naveo u sirem kontekstu kao mali primjer.

Morales je rekao kad je bio u Moskvi pre par dana (incident se desio na njegovom povratku sa samita u Moskvi) da ako hoce Snowden moze kod njega kao i vecina ostali Latinsko Americki zemalja sto su mu ponudile azil.

Zasto Snowdenu nije ponudila azil recimo Hrvatska ili bili koja clanica EU eto mogla je i Grcka.
EU, Njemacka, Francuska znaju da je Snowden otkrio da SAD i njih spijuniraju zestoko. Spijuniraju sve ofise u Briselu mejlove i komunikacije kao i ofise EU pri UN i Wasingtionu.

Zasto mu u Evropi jedino Island juce ponudi azili ako hoce, kako jedna mala zemlja poput Islanda ima jaja....

Poenta je da Obama moze da zatvori,zakljca nebo nad Evropom, cak i nad jednom Francuskom, koja je spala na te grane...De Gol bi se okreto ko ringispili da zna.

Da Obama moze da prizemlji avion Presjednika bilo koje drzave iznad Evrope (taj avion je ekvivalent Air Force One).
Da presjednika jedne drzave istjera vani, pretrazi avion i ponizi.

To je poenta, u tom kontekstu je bilo spominjanja Bolivije i Eva Moralesa a ne pusenja i gustanja koke pa i one druge :D

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jul 2013, 15:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
The_new_Statesman je napisao:
Ajmo svi u Boliviju, tamo je zivot :D


Ne treba potcjenjivat nikog.
Jest da je EU tu blizu, ali najblizi su ti uvijek prijatelji ma kako daleko bili.

Ne treba gledat sa visoka.
Posebno Latinsko Americke zemlje. Jedna od njih Venecuela i njen presjednik Cavez su jedni od rijetki koji su osudili bombardovanje SR Jugoslavije i sepanje Kosova. Zestoko javno i bez cekanja.Sjetila se je Srbija toga...

Kad je Cavez umoro, Srbija mu nije na sahranu poslala ni delegaciju na nivou postanskog saveza....
Treba se sjetit i toga ....

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jul 2013, 16:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Jao. Znas sta? Jos mi nisi odgovorio na pitanje nacije ili pare :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jul 2013, 19:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
The_new_Statesman je napisao:
Jao. Znas sta? Jos mi nisi odgovorio na pitanje nacije ili pare :D

:D :D :D
Covjece ti bi da se vratimo skroz na Adama Smita... jel mesar prodaje meso zbog zarade ili mu zao sela i gladne raje.
Eto njegovi ljudi zna ih sve pa da ih nahrani a usput eto nesto i zaradi.

Naravno da je zbog para... kakva nacija.

Pare i zene vrte svijetom... :D
Ko sto onomada onaj rece od 1000 ljudi jedan slijedi vodju a 999 ide za zenama...
Hajd sad nesto ozbiljno...

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jul 2013, 20:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15263
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
:D
Sve se upirem da napišem nešto ozbiljno ali ne ide

MILANOVIĆEV GOVOR ZA EU: Tesla i Andrić najpoznatiji Hrvati!
http://www.kurir-info.rs/milanovicev-go ... nak-869461

Citiraj:
„Ko zna je li Hrvatska najmizernija zemlja u Evropi, ali ja znam da je Zagreb najbednije mesto u Hrvatskoj, jer mi, mrki i ozbiljni sinovi s Juga, ne možemo da nađemo smisla ovom crvotočnom i alkoholičnom gradu, gde masna jela uspavljuju duh i gde vino oči vara. Ovde se za godinu dana postaje životinja, a za dvije špijun…“.
Ivo Andrić 1912. Zagreb :lol:

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jul 2013, 20:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
spijo je napisao:
:D
Sve se upirem da napišem nešto ozbiljno ali ne ide

MILANOVIĆEV GOVOR ZA EU: Tesla i Andrić najpoznatiji Hrvati!
http://www.kurir-info.rs/milanovicev-go ... nak-869461

Citiraj:
„Ko zna je li Hrvatska najmizernija zemlja u Evropi, ali ja znam da je Zagreb najbednije mesto u Hrvatskoj, jer mi, mrki i ozbiljni sinovi s Juga, ne možemo da nađemo smisla ovom crvotočnom i alkoholičnom gradu, gde masna jela uspavljuju duh i gde vino oči vara. Ovde se za godinu dana postaje životinja, a za dvije špijun…“.
Ivo Andrić 1912. Zagreb :lol:


A gdje sjor Iveta nadje... :D

Ma covjece hajd dobro je da ga svako svojata, sta mislis da je neko ko ga niko nece.
A Ivo je pisao puno stvari mjenjao se sazrijevao i razvijao sa vremenom i prilikama.

Bio je pamentan nadaren i vidovit covjek, drzo se one nikad nije kasno da nesto naucis i da se promjenis pa eto tako posta komunist u 52 godini zivota. Da da... nikad nije kasno.
Naravno kao veliki covjek cvrsto doslijedan i nepokolebjiv ovo je mogao uradit samo iz istinskog ubjedjenja i vjerovanja u ideje jednakosti i pravde. :wink:

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2023, 15:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15263
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Najduži put je put od dupeta do glave.
Citiraj:
Isplatilo se uvesti euro da zaista vidimo kakva smo sirotinja
TRIDESET godina vam pričaju laži kako su važni zastava, grb i himna. Trideset godina vam ispiru mozak sukobima partizana i ustaša. Trideset godina pijete tu priču o vanjskim simbolima države koji ne znače ništa ako ta država ne može osigurati primjerene plaće radnicima, dignitet umirovljenicima, skrb nemoćnima, školovanje mladima i razvoj poduzetnicima.

Bez standarda, bez gospodarske snage države iza nje, zastava je samo krpa na stupu. A vas su 30 godina uvjeravali da je bitna samo zastava. Iza koje stoje uništena privreda, nemogući uvjeti poslovanja, zaostala znanost, nepostojeća briga za nemoćne i sramotne mirovine. Uvjeravali su vas kako je super raditi za minimalac. Uvjeravali su vas kako je normalno da vam treba nekoliko godina za papire za otvoriti posao. Uvjeravali su vas u velike sportske uspjehe, a preko pola nacije je predebelo.
Trebala je samo jedna promjena da shvatimo koliko smo zaostali standardom
Uvjeravali su vas u bolju budućnost, ali u njoj vas zapravo čekaju sramotne mirovine, nepostojeća skrb za starije te djeca i unuci koje gledate preko mobitela jer su morali napustiti Hrvatsku kako bi se poslovno i privatno ostvarili. Desnica vas i dalje uvjerava o nekoj opasnosti iz Srbije, države koja je opasnost jedino sama sebi, a ljevica o nekoj opasnosti od kapitala, dok Hrvati idu baš tamo gdje ima kapitala.

Trebala je samo jedna promjena, iz kune u euro, da shvatimo koliko smo standardom zaostali i koliko smo s našim prihodima jadni i nikakvi. Ova tablica srodnih zemalja govori sve, ali baš sve.

Siromašni smo i prema susjednoj Sloveniji
Dakle, smiješni smo i siromašni i prema susjednoj, bliskoj i usporednoj Sloveniji. Prema ovima drugima navedenima da i ne spominjemo. Ako radi ičeg (a ima puno razloga zašto je vrijedilo), radi ovoga smo trebali uvesti euro, da točno vidimo koliko smo plaćeni na zajedničkom tržištu.

Kada shvatite ove iznose i razlike, a u usporedbu čak i nisu uključene one najbogatije europske zemlje kao što su Luksemburg, Švicarska ili San Marino, shvatite da su nam deset godina uzeli Milošević i četnici, a onda 20 godina HDZ i SDP.

Slovenija, Češka, Poljska - svi su odskočili u standardu, dok smo se mi brinuli o tome kako podijeliti državu na 500 općina i gradova, kako imati ili nemati dvojezične ploče i za što je u sustavu obrane temeljenom na preko 60 godina starim MiG-ovima nadležan predsjednik, a za što premijer.

Zaista mislite kako je najvažnije kako se vaš omiljeni političar krevelji pred kamerama?
Uzmete tako svog favorita, političara, bilo kojeg, i onda ste sretni kada se on krevelji pred kamerama kao jeftini stand-up komičar u 2 ujutro i mislite da je to super? Da ste postigli nešto time što je ovima drugima nešto rekao?
Da će vam to poboljšati život i plaću, skratiti čekanje kod liječnika ili omogućiti zasluženih deset dana odmora u hotelu? Niste postigli ništa. Jad ste koji radi za njemačku socijalnu pomoć i, ako ovako nastavi, radit će za poljsku socijalnu pomoć. Jad ste koji se oduševljava lošom glumom loših đaka koji voljom Hrvata postadoše vodeći političari.

Nemojte misliti da zbog toga što su vas izdresirali na vanjske, simboličke izraze nacionalnog jedinstva tipa mahanja zastavom, nešto bolji od drugih. Jesu li veći nacionalisti (hajdemo tu riječ uzeti u pozitivnom smislu ljubavi prema domovini) Hrvati koji mašu zastavama i biraju ili glupe ili pokvarene, ili evo, uzmimo kao primjer, Švicarci koji baš tako ne mašu zastavama, nije nešto da su jaki u sportu, ali imaju najbolju finu mehaniku na svijetu i jedan od najviših standarda na planetu?

Švicarci znaju da domoljublje znači kvalitetno raditi, dobro zaraditi i osigurati visok standard u svim sferama - od obrazovne preko opće do zdravstvene. Pa čak i da snaga vojske ovisi upravo o visokom standardu koji omogućuje skupu opremu.

Konačno, je li domoljublje ministara naslikavati se na svakom obilježavanju rata završenog prije više od četvrt stoljeća ili osigurati visok standard građanima? Jesu li današnje Hrvatine oni koji najviše viču po saboru kako su Hrvatine ili oni koji u ovakvim uvjetima vode firme i osiguravaju plaće?

Izdresirali su vas na isprazne forme i mizerne plaće
Naučili su vas na ispraznu državnu simboliku. Na novac koji se u pristojnoj zemlji smatra socijalnom pomoći dok se ne snađete. Na božićne poklone od 50 eura koje su vam prethodno uzeli porezom.

Doslovno su vas izdresirali na male plaće i minijaturne mirovine uz ono "uvijek može gore" i "ako nećeš ti raditi, ima tko želi". Izdresirali su vas da se saginjete pred svakim autoritetom, pred svakim političarem, pred šalterskim službenikom ili šefićem u firmi. Evo vam gore brojčanih rezultata svega toga. Smiješne, patetične plaće i tragedija od mirovina nakon što ste cijeli život uplaćivali u fondove.

Euro nam najbolje pokazuje koliko nas doista plaćaju za naš rad
Zato je euro dobar. Ima svojih sto prednosti, ali najveća je da se možete izravno usporediti s prijateljima i kolegama na zajedničkom europskom tržištu. Da možete usporediti koliko i kako radite vi, koliko oni, i koliko zaradite vi, a koliko oni. Kako provodite mirovinu vi, a kako oni. Kamo putujete vi, kamo oni. Stara je latinska "ubi bene, ibi patria" - gdje je dobro, tu je domovina - a vas su uvjerili da je domovina ondje gdje su stup i zastava, pri čemu je i sama zastava uvoz iz Kine.

Pa da vam kažem jednu stvar - sva državna ikonografija, zastava, grb, himna, pa i nacionalna nogometna vrsta, vrijede točno toliko koliko konkretna zemlja omogućuje dostojan i pristojan život svojih građana. Ako nema pristojnih plaća, ako nema dostojne starosti, ako nema pomoći za nemoćne, ako nema prilika za mlade, onda je nacionalna zastava samo krpa na štapu, s tendencijom da s vremenom ostane samo štap.

Zato nam je trebao euro. Da nas otrijezni. I da većini političara, i vlasti i oporbe, kažemo - nemate pojma, pričate gluposti jer upravo su nas vaše gluposti učinile sirotinjom Europe. Maknite se.


https://www.index.hr/vijesti/clanak/isp ... 26469.aspx

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2023, 16:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5998
А шта да ми кажемо гдје је просјечна плата 600 € када у Хрватској гдје је јад и чемер прешла 1000 €?

И ови са Индекса серендају,као да до сада нису Хрвати знали колико су мање плате у односу на већину земаља ЕУ.

Најбољи "стандард" има Србија.У њих је просјечна плата 80 000


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2023, 16:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15263
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Znali su i ranije koliko su u gownima....istina veće su im plate nego kod nas ali je i život skuplji.Ovom tekstu i nije fokus razlika u platama već činjenica koliki im je zajeb u ispraznom nacionalizmu,
Zastava je samo krpa na štapu...i ona je Kineska :lol:

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2023, 16:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9167
Kako ono bi '91: hrv strojnica o hrv ramenu a hrv lisnica u hrv džepu.

2023: NATO strojnica o hrv ramenu u Kabulima, a hrv lisnica u bjelosvjetskim džepovima ...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 251 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: LDA212 i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs