banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 16:40

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 269 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 23 Maj 2013, 19:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
Već četvrti dan u Stokholmu bjesne nemiri.

Citiraj:
Nemiri u Stokholmu: Zapaljen restoran i više od 30 automobila

STOKHOLM - Grupe mladića zapalile su tokom noći jedan restoran, više od 30 automobila i povredili trojicu policajaca u neredima koji se četvrtu noć za redom dešavaju u predgrađima švedske prestonice Stokholma izazvani incidentom kada je 13. maja policajac ubio jednog muškarca.

Predstavnik policije Kjel Lindgren je kazao da je rano jutros zapaljeno najmanje 30 automobila u zapadnom i južnom delu Stokholma. Vatrogasci kažu da nikada do sada nisu videli toliko požara koji besne u isto vreme, javio je AP.

Mladi izgrednici su u južnom delu Stokholma, Skogasu, zapalili jedan restoran.

Lindgren je kazao da je jedna 16-godišnjakinja nakratko bila privedena pod sumnjom da se priprema da podmetne jedan požar, ali je kasnije poslata kući.

Neredi u Stokholmu počeli su u nedelju, kao reakcija na incident od 13. maja. Tada je policajac ubio jednog 69-godišnjaka koji je vitlao nožem u severozapadnom predgrađu prestonice.

http://www.novosti.rs/vesti/planeta.299 ... automobila

Ova vijest podsjeti me na onu čuvenu rečenicu iz Nadrealista i zato ovakav naslov.
Ako moderatori smatraju da naslov nije OK, neka promijene.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2013, 20:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Pariz, London, Stokholm, ko je sljedeci?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2013, 20:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
meni je mamin pokojni otac radio u svedskoj prije 30ak godina kao ispomoc iz tadasnje SFRJ, mnogo nasih ljudi je tamo.

ono sto mi je pricalo dok sam ja bio klinjo mi je u glavi stvaralo sliku idealne zemlje. svi imaju kolko im treba, a niko nema premalo ili previse. voze volvo, zive u miru, mala nezaposlenost, svi veseli, nasmijani, moze se zaraditi. :D sta znam, kad god bi se pomenuo standard, zna se koje zemlje pominjes u evropi, svica, danska, svedska, norveska, ovo ostalo sitna boranija za njih.


ima 2-3 mjeseca bio kolega sa posla tamo, mnogo se to promjenilo. siptara, somalaca, arapa na sve strane, anarhija u pojedinim dijelovima. malme vam je napola imigrantski grad. ja ove svedjane sto sam upoznao za malo zivota na zapadu pamtim kao fine, cestite, kulturne ljude. steta da se takva zemlja raspadne.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2013, 20:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
BeckaSkola je napisao:
meni je mamin pokojni otac


Ili popularnije poznat kao "deda"...

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2013, 20:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
BeckaSkola je napisao:
ima 2-3 mjeseca bio kolega sa posla tamo, mnogo se to promjenilo. siptara, somalaca, arapa na sve strane, anarhija u pojedinim dijelovima. malme vam je napola imigrantski grad. ja ove svedjane sto sam upoznao za malo zivota na zapadu pamtim kao fine, cestite, kulturne ljude. steta da se takva zemlja raspadne.

"Шведске демократе" на власт, да покупе сву багру имигрантску (без обзира "оклен" је дошла) потрпа у бродске контејнере и са по два падобрана избаци из војног траннспортног авиона изнад вукојебине из које су дошли. И мирна бивша Босна...

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2013, 20:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Panzer je napisao:
BeckaSkola je napisao:
meni je mamin pokojni otac


Ili popularnije poznat kao "deda"...


znas kad sam znao da ce se neko za ovo uhvatiti.. imam svoj razlog zasto ga bas tako zovem. ;) ali moze eto deda samo za tebe.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2013, 20:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Ne, ne, nema problema, pretpostavio sam da ga ne zoveš slučajno tako al' eto...

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2013, 20:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
Ovo je u stvari najbolji mogući trenutak za incident. :wink: Sljedeće godine su izbori, a obični narod će taman do tada uvidjeti sa kakvim životinjama iz džungle i pustinje imaju posla, pa će glasati za neke druge ljude.

BeckaSkola je napisao:
siptara, somalaca, arapa na sve strane, anarhija u pojedinim dijelovima. malme vam je napola imigrantski grad. ja ove svedjane sto sam upoznao za malo zivota na zapadu pamtim kao fine, cestite, kulturne ljude. steta da se takva zemlja raspadne.


Neće se zemlja raspasti, samo neće biti ista kao što je prije. Malmö sigurno nema 50% stranaca.

Skoro svi ljudi (tinejdžeri bolje rečeno) koji učestvuju u ovim incidentima su imigranti sa 2 lokacije, izbjeglice iz Afrike i sa bliskog istoka. Ja sam samokritičan, ali iskreno naši ljudi, Albanci, Bošnje i sl su većinom van ovih stvari, jer se mnogo lakše naši prilagođavaju..

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2013, 20:36 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Nov 2009, 13:42
Postovi: 14961
u malmö kad su pocele dolaziti izbjeglice u supermarketima cirilicom i latinicom bio natpis,molimo vas nemojte krasti robu :lol: .a tek sta su radili u buticima,jer tad nije bilo onih pimpeka sto pipicu ako pokusas ukrasti


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2013, 23:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Građani Europe moraju biti spremni na "konačno riješenje", nema im drugog izlaza, prije ili kasnije morat će riješiti stvar ili će im Europa postati afričkoarapski zoološki vrt.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2013, 07:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
mandrak je napisao:
u malmö kad su pocele dolaziti izbjeglice u supermarketima cirilicom i latinicom bio natpis,molimo vas nemojte krasti robu :lol: .a tek sta su radili u buticima,jer tad nije bilo onih pimpeka sto pipicu ako pokusas ukrasti

Zezaš?? :confused2:

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2013, 09:31 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 17 Avg 2009, 07:33
Postovi: 1098
evropa je već postala taj zo vrt iz gorenjeg posta
nema više nazad
dali su svima prava eto im demokratija


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2013, 09:33 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
A šta su trebali? Vijekovima su te iste "majmune iz Afrike" izrabljivali najcrnje, ubijali, otimali, porobljavali i sada kad je đavo doš'o po svoje nešto se bune....Ma dabog da im pootimalo sve.....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2013, 09:37 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Nov 2009, 13:42
Postovi: 14961
Talija je napisao:
mandrak je napisao:
u malmö kad su pocele dolaziti izbjeglice u supermarketima cirilicom i latinicom bio natpis,molimo vas nemojte krasti robu :lol: .a tek sta su radili u buticima,jer tad nije bilo onih pimpeka sto pipicu ako pokusas ukrasti

Zezaš?? :confused2:

Ne zezam,televizore su iznosili iz radnji
U ovom gradu gdje sam ja svedjani nisu nikad zakljucavali bicikle.a sad stavljaju lance i na prve i zadnje tockove


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2013, 09:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
У ствари тешко је објаснити некоме шведски менталитет ко није с њима проборавио неко вријеме. :) Небо и земља у односу на Балкан.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2013, 12:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
_зока je napisao:
A šta su trebali? Vijekovima su te iste "majmune iz Afrike" izrabljivali najcrnje, ubijali, otimali, porobljavali i sada kad je đavo doš'o po svoje nešto se bune....Ma dabog da im pootimalo sve.....


Šveđani NIKAD te ljude nisu izrabljivali!!!!!!!!!! U tim banana državama je bio rat (sa kojim Švedska nije imala veze), a ti ljudi su pozvani u Švedsku kao izbjeglice, da bi se nekako bar nekim ljudima pomoglo.


Nepismenog, golog i bosog te skinu sa kamile ili drveta.. dovedu te u zemlju gdje ti ponude besplatan kurs jezika, besplatno ti daju stan i mogućnost da se kvalifikuješ za neki posao i imaš normalan život. I ti opet ne možeš da kontrolišeš svoje primitivne porive i moraš da praviš gluposti.

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2013, 13:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Зато ја фино кажем, Шведске демократе на власт и правац по контејнере... :) Или што би лАмери рекли "No good deed goes unpunished".

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2013, 15:19 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Daniel. je napisao:
_зока je napisao:
A šta su trebali? Vijekovima su te iste "majmune iz Afrike" izrabljivali najcrnje, ubijali, otimali, porobljavali i sada kad je đavo doš'o po svoje nešto se bune....Ma dabog da im pootimalo sve.....


Šveđani NIKAD te ljude nisu izrabljivali!!!!!!!!!!

Skandinavci su prve haračlije. Dok ostali evropski narodi nisu bili ni u povoju Skandinavci su harali Evropom, Evro-azijom i Sredozemljem. Ili se Vikinzi ne računaju? Jbg, pravda je spora al' dostižna :wink:

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2013, 15:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
Nekako u to vrijeme su i Arapi osvajali sjevernu Afriku i dobar dio Azije.

Zato ih sad bombarduju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2013, 15:29 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Et' vidiš :P
Jbt Skandinavci su dve hiljade godina bili najveći divljaci i primitivci, zadnjih 200 su mirni i sad su cvjećke...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 269 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs