banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 00:10

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2821 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 142  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 14 Sep 2017, 21:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9216
Laža i paralaža...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2017, 22:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
A interesantno je, malo malo dolazi neki milionski investitor kod nas. Ponekad uhvatim ime, pa ukucam po internetu, ako ima 5 rezultata na guglu to je jos i dobro. Sve neko razbacivanje milionima a firma ni prezentaciju na internetu nije napravila kako treba, jak biznis ovo ono a 5 recenica nisi u stanju napisati na sajtu ko si i sta si.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Sep 2017, 06:46 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
Stigli Dodikovi investitori.

BeckaSkola je napisao:
A interesantno je, malo malo dolazi neki milionski investitor kod nas. Ponekad uhvatim ime, pa ukucam po internetu, ako ima 5 rezultata na guglu to je jos i dobro. Sve neko razbacivanje milionima a firma ni prezentaciju na internetu nije napravila kako treba, jak biznis ovo ono a 5 recenica nisi u stanju napisati na sajtu ko si i sta si.


Slika

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Sep 2017, 09:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
The_new_Statesman je napisao:
Neki preduzetni gastosi ;-)


Ne mora nista da znaci:

https://www.nezavisne.com/ekonomija/pri ... kli/443265


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Sep 2017, 14:47 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
POČETNA / PRIVREDA
Tuzlanski aerodrom mnogima nametnuo posao, taksisti i hotelijeri zadovoljno trljaju ruke
16. sep. 2017. 07:30 Objavljeno u PRIVREDA

TUZLA, Uspostavom letova sa Međunarodnog aerodroma Tuzla cijeli Tuzlanski kanton (TK) počeo je ostvarivati brojne benefite, naročito Tuzla koja bilježi povećanje broja gostiju i noćenja u hotelima.

Posebnu korist ostvaruju taksi prevoznici, čiji se obim posla drastično povećao, a stvorila se prilika i za novim radnim mjestima.
U krugu Međunarodnog aerodroma Tuzla trenutno djeluje deset taksi prevoznika kojima su dodijeljena stajališta, kao i blizu isto toliko rent-a-car agencija koje putnike do i sa tuzlanskog aerodroma prevoze posredstvom kombija.
Prema podacima Ministarstva trgovine, turizma i saobraćaja TK, od početka godine do 1. septembra sa Međunarodnog aerodroma Tuzla je prevezeno blizu 340.000 putnika, a ovaj broj u velikoj mjeri prati i prevoz putnika taksi ili kombi vozilima.

“Mi svakako imamo povećanje frekventnosti taksi prevoznika koji saobraćaju na relaciji Živinice-aerodrom i Tuzla-aerodrom. Uglavnom, sve je naslonjeno na ovaj aerodrom, jer s povećanjem broja putnika dolazi i do povećanog broja vožnji taksi i kombi prevoznika. Taksi službe i rent-a-car agencije koje djeluju unutar imaju potpisane ugovore sa Međunarodnim aerodromom Tuzla”, kazao je ministar trgovine, turizma i saobraćaja TK Mirsad Gluhić.

S druge strane, broj taksi i kombi prevoznika daleko je veći, ako uzmemo u obzir da se većina putnika opredjeljuje za telefonsko pozivanje određene taksi službe koja vozilo šalje na tuzlanski aerodrom.

Povećali obim posla za 70 odsto

Korist je ostvarilo i Udruženje taksista “Tuzla-taxi” jer se obim posla povećao za čak 70 odsto.

U vrijeme uspostavljanja letova sa aerodroma, sekcija ovog udruženja koja se bavi prevozom putnika do i sa tuzlanskog aerodroma imala je uposlenih 46 osoba, a danas ih je 70.

“Kako za cijeli kanton, tako je i za našu službu pozitivno otvaranje Međunarodnog aerodroma Tuzla. Generalno, u dobroj mjeri se povećao obim posla i to možemo uvrstiti kao benefit. Mi vršimo dovoz putnika na aerodrom i odvoz sa istog do Tuzle ili neke dalje destinacije. Pored Tuzle, najaktuelniji gradovi su Banja Luka, Prijedor, Prnjavor i neki drugi iz kojih su naši građani, a žive u dijaspori”, rekao je predsjednik Udruženja taksista “Tuzla-taxi” Neim Husić.

Ruke zadovoljno trljaju i hotelijeri tuzlanske regije koji iz dana u dan imaju sve više gostiju.

“Na području TK u junu, julu i augustu zabilježeno je 50.000 registrovanih noćenja, od čega najveći procent pripada Tuzli, jer ona najviše raspolaže sa hotelima, motelima i pansionima. Zadržavanje iznosi blizu tri dana, što je iznad bh. prosjeka jer se putnici zadržavaju do dva i po dana”, istakao je ministar Gluhić, naglasivši da je povećanje broja gostiju u odnosu na godinu ranije veće za 20 odsto.

Budući izgled terminala

Budući izgled terminala
Povećanje broja noćenja bilježi i Hotel Tuzla, iz kojeg ističu da imaju odličnu saradnju sa Međunarodnim aerodromom.

“Mi smo osjetili benefite aerodroma, posebno u situacijama kada dolazi do otkazivanja nekog leta. Imamo potpisan ugovor s aerodromom i gosti se smještaju u naš hotel. U slučaju da se linije prošire ili broj putnika bude veći, sigurno bismo i mi osjetili još bolju situaciju. Kada ova priča nakon izvjesnog vremena još zaživi te kada se riješe određene tehničke stvari, sigurno će biti i više turista koji će dolaziti da posjete naš kraj i ostale dijelove BiH”, izjavila je direktorica Hotela Tuzla Amalija Simić.

Pozitivan uticaj na razvoj Tuzle

Gradonačelnik Tuzle Jasmin Imamović smatra da tuzlanski aerodrom izuzetno pozitivno utiče na razvoj ovog grada, posebno u segmentu turizma, odnosno ugostiteljstva, hotelijerstva i trgovine.

“Mi smo ove godine na Panosnkim jezerima i u gradskoj istorijskoj jezgri imali rekordnu posjećenost stranaca, ali i naših ljudi koji žive i rade u inostranstvu. Sad samo treba nastaviti taj pravac razvoja. Treba sačuvati postojeće destinacije, ako je moguće otvoriti veće i dati podršku aerodromu. Iako on nije u našoj nadležnosti spreman sam aerodromu dati svaku vrstu podrške”, istakao je Imamović.

Ekspanziju Međunarodnog aerodroma Tuzla koja sa sobom donosi i brojne indirektne koristi po TK u narednom periodu moraće sustići i uređenje kompletne putne mreže koja ide prema ovoj zračnoj luci, a ovo se posebno odnosi na dionice puta iz Tuzle i Živinica.

“Što se tiče putne infrastrukture prema aerodromu iz Tuzle preko naselja Krojčica, ona je u nadležnosti grada koji u svojim planovima ima dovođenje te ceste u tehnički prihvatljivo stanje koje bi moglo zadovoljiti frekventnost. To je cesta koja prolazi kroz naseljeno mjesto i malo je teže širiti, ali će struka reći svoje i iznaći tehničko rješenje. Takođe, Vlada TK i resorno ministarstvo u saradnji sa Direkcijom regionalnih cesta TK će biti uključeni u dovođenje u tehničko stanje te ceste”, rekao je Gluhić.

Za razliku od ove dionice, cesta koja Živinice spaja s putničkim terminalnom aerodroma trenutno se nalazi u ingerenciji Vlade Federacije BiH te će Vlada TK uskoro uputiti inicijativu za njeno vraćanje u nadležnost Kantonalnoj direkciji regionalnih cesta.

“Nadam se da će ta cesta biti vraćena u nadležnost Direkciji regionalnih cesta TK, a kako bismo je mogli dovesti u stanje koje bi moglo podnijeti frekventnost saobraćaja. Vraćanjem ove ceste mi bismo prilikom nastanka nekog problema u svim vremenskim uslovima mogli prije intervenisati nego oni sa federalnog nivoa”, zaključio je Gluhić. Klix.ba

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Sep 2017, 21:06 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Okt 2010, 15:00
Postovi: 949
Kao sto je bivsi direktor rekao, sve sto u tom tekstu pise ide u prilog njegovoj izjavi da samo stanovnistvo ima koristi od aerodroma :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Sep 2017, 21:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4064
Vuk_BL je napisao:
Kao sto je bivsi direktor rekao, sve sto u tom tekstu pise ide u prilog njegovoj izjavi da samo stanovnistvo ima koristi od aerodroma :D


Da tacno ,kao sto je Brale davno rekao direktor ima ulogu u prici oko aerodroma kao jedan meteorolog sto ima ulogu u kreiranju vremena. :)

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2017, 13:21 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
Na banjalučki aerodrom 'slijeću' samo šarlatani


Dejan Šajinović
17.09.2017 20:05

Trakavicu zvanu avionska linija iz Banjaluke prema Evropi pratim već 14 godina. Za to vrijeme izmijenjalo se tu i direktora i raznih eksperata za avijaciju, trošile se marke na studije i analize treba li nam redovni avionski saobraćaj ili niskobudžetne kompanije, svega i svačega je tu bilo, a rezultat, na kraju balade, uvijek je bio isti: sve do posljednje ugledne avio-kompanije koja je izrazila interes da uspostavi liniju iz Banjaluke otjerali smo, a umjesto njih dovodili smo barabe i šarlatane koji pokupe našu lovu, a iza sebe ostave pustoš.

Da ste za tih 14 godina za direktora aerodroma postavili referenta sa srednjom školom, do sada bi "ubo" barem nešto što bi ličilo na redovni avionski saobraćaj. Recept uopšte nije komplikovan: za bilo kojeg ozbiljnog avio-operatera potrebne su subvencije. Do dijela potrebnog novca bismo, recimo, mogli doći tako da otpustimo na desetine džabalebaroša na tom aerodromu, a rezultat bi bio višestruko koristan: povećao bi se broj turista, Banjaluka bi se otvorila, profitirali bi i kafići, i restorani, i taksisti... i sav taj novac bi nam se višestruko vratio.

Zašto to nije tako, objašnjenje nije posebna tajna: U Banjaluci postoji autobuski lobi, ljudi koji uzimaju milione od Banjalučana koji se na desetke sati klackaju do Štutgarta, Frankfurta, Kopenhagena ili Stokholma. Njima ne odgovara funkcionalni aerodrom i zato dijelom milionske zarade plaćaju nekoga "gore" da aerodrom drži zatvorenim, a onda dovođenjem raznih ubleha stvara se privid da se, kao, nešto radi, da se oni trude, ali, eto, jednostavno nema interesa. I usput, zajedno sa našim vlastodršcima operu koji milion kroz "subvencije" za bankrotirane "avio-kompanije".

Tako to funkcioniše u zemlji bez vizije, u kojoj su lopovluk i prevara vlastitog naroda jedini način da postaneš neko. I tako će to biti sve dok bude bilo naroda da te barabe trpi.

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2017, 08:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
http://montefly.com/

Krenula stranica, cijene su tu i tamo, sad samo ostaje da se vidi hoce li im ljudi dati svoje povjerenje i novac. Operater im je svedska firma ,inace koncern sastavljen od vise domacih avio-prevoznika nedavno napravljen za unutarnji saobracaj. Nek je sa srecom :)

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2017, 08:17 
mogli su bar engleski ili srpski staviti


Vrh
  
 
PostPoslato: 19 Sep 2017, 08:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Nov 2010, 22:12
Postovi: 1221
meni ovo izgleda kao dobra zajebancija ... :) ...
al ko zna ..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2017, 10:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Kada grad bude pun Šveđanki nećeš tako pričati :D

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2017, 11:02 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
https://www.nezavisne.com/ekonomija/pri ... kli/443265

Ma neki naši muljatori bolan...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2017, 11:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Nov 2010, 22:12
Postovi: 1221
nađi ga na fb biće ti onako slika svega toga potpunija ... :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2017, 07:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Tri carter leta oko nove godine i nisu neko spajanje...

https://www.nezavisne.com/ekonomija/pri ... uku/443728


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2017, 07:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Upravo onako kako smo rekli. Ozbiljne firme nema, vec muljanje sa nasim ljudima po dijaspori.

Sargas je napisao:
https://www.nezavisne.com/ekonomija/privreda/Nezavisne-istrazile-ko-stoji-iza-firme-Montefly-Uzimali-rezervacije-za-letove-pa-ih-povukli/443265

Ma neki naši muljatori bolan...


Muslimani iz Gradiske....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2017, 08:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
Wow, bas ste pozitiva :D . Ne vidim cemu odmah sasijecanje u startu, pa sta ako su nasi "muljatori"? Pa sta ako je "muljanje sa nasom dijasporom"? Ko drugi leti s Wizzair-om za Tuzlu, nego bas ta ista dijaspora ? Ok, slazem se da to nije odmah sad u startu nesto preozbiljno i preveliko, ali meni licno ne bi bio prvi put da vidim da se iz nekog manjeg projekta izrodi nesto uspjesno, jace , bolje i ozbiljnije. Vrlo dobro poznajem jednog od likova koji su ovo pokrenuli, i iskreno se nadam da su ostali upetljani bar upola vrijedni i posteni kao i ovaj moj. Ja im zelim srecu, kako zbog njih, jos vise zbog ljudi kojim je ova linija i veza potreba, vise puta u godini.

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2017, 08:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ja sam vec rekao da ne mora nista da znaci. Ali svejedno, organizovanje nekoliko carter letova nije nikakva vijest.
A evo treci, cetvrti put naslov na temu.

U sustini, Vlada treba na Aerodromu (tim) menadzera sa svjetskim iskustvom. Pogotovo u ozviljavanju aerodroma.
Za taj posao su potrebni ljudi iz posla sa poznanstvom sa ljudima slicnim sebi koji unutar aviokompanija odlucuju ili dosta uticu na odluke o linijama.
A ovim nasima dati zadnju kapiju na cuvanje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2017, 08:43 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
@ERROR, problem je taj što ovi likovi na jednoj adresi imaju nekoliko firmi, od kojih je dobar broj propao ili su u minusima...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2017, 08:44 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
U ponedeljak su trebali održati pres konferenciju, a nisu...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2821 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 142  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: COCO i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs