banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 22:30

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 178 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 07 Dec 2012, 14:26 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Akvana, sa svojim ugostiteljstvom, bez GOB posluje pozitivno...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2012, 14:28 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Al to ugostiteljstvo ne treba da služi za krpanje ovog minusa, koji BTW ne može da pokrije....

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2012, 14:35 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Jbg, to je sada već druga stvar, ja se apsolutno slažem da bazen mora da opstane i da radi, ali isto tako treba da se revidira to ko sa njim upravlja, to jest koliko inače ima besplatnih termina, koliko klubova ga koristi, koliko polaznika, kolike članarine uplaćuju i koliko termina plate, tek tada možemo kvalitetno raspravljati o ovom problemu, a onda razmisliti o pametnim investicijama, rekao sam vam da je GOB ove jeseni prešao na zagrijavanje na pelet...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2012, 15:04 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 08 Feb 2010, 13:02
Postovi: 307
nepokoreni je napisao:
Pa jest nema veze što taj olimpijski bazen guta pare a zvrji prazan neka ga, neka... :roll: Teretana je odvojena od bazena i mislim da je privatni vlasnik uzeo objekat u zakup, nije u sklopu GOB. Te manifestacije što prdite o njima su jednom mjesečno ili dva puta a šta sa ostalima danima raditi u mjesecu? O tom ti ja pričam, napravi objekat za svakoga po nešto za svaki dan da privučeš narod, što Krol2 reče vikendom pliva 5 ljudi za čitav dan...I da "zabavni park" Lokvana je u dubiozi bila ove godine, ono je najveći promašaj grada i bačene pare koji BTW ne radi zimi ako nisi znala...


Bazen ne zjapi prazan. Napisali su ti ljudi, da cak navece ostaju samo tri pruge za rekreativce, gdje ih zna biti po 20 - 30 ako ne i vise..ti ako mislis da ce bazen biti stalno pun rekreativaca imas opasnih problema...Osim toga vikendom npr. znaju dolaziti dzacke ekskurzije iz drugih gradova, ja sam ih do sada dva puta vidio... i po stoti put, bazen nije zamisljen za zabavu provod masaze vec kao sportsko - rekreativni centar, svidjelo se tebi to ili ne...klubovi ne dobijaju samo dzabe termine vec i kupuju od bazena tj. placaju termine...

Znas li sta znaci rijec zakup?!

Akvana svidjela se tebi ili ne, radi dobro, i ljudi ljeti idu na taj bazen, drugi je problem sto nije ni po mom ukusu...ali ne prdim da se treba srusiti, zatvoriti itd.

Citiraj:
E zato je trebalo misliti na neka stvari kadu pravili ovaj dole. Šeherov bazen je zimi znao biti pun, a nema u BL više takvih zatvorenih...

tacno se vidi koliko puta ti odes na bazen, to su ti pametnjakovici koji sve znaju...
Seherov bazen je bio pun, zato sto je velicine bio, onoliko koliko je sada GOB sirok. Onoliko rekreativaca sto dodje navece u te tri pruge bi u seherovom bazenu napravili guzvu. Koliko si upoznat sa uslovima na sehorovom bazenu, vidim da ga cesto spominjes...je li ti trebam pricati da pukom srecom dijeca nisu poginula kada se srusio krov, i ja sam sa strahom isao tamo plivati i cekao kada ce mi krov pasti na glavu...kod renoviranja krova, koliko znam jedan covjek je poginuo...o higijenskim uslovima je tesko pricati, sreca valjda da niko ko je na sehorovom bazenu godinama trenirao nije zaradio negu dugotrajnu bolest, jer kratkotrajnih su imali svi...svlacionice, tusevi, kabine, temperatura na bazenu; u normalnim drzava bi se za takve uslove islo u zatvor...u svim takvim uslovima je li ti trebam reci da je dnevna karta bila 5 km...
nemoj se vise javljati na ovu temu, imaju ljudi koji kritikuju sa razlogom, ali tvoje razmisljanja su dno dna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2012, 15:06 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 08 Feb 2010, 13:02
Postovi: 307
RBA 1987 eks VB 1987 je napisao:
Jbg, to je sada već druga stvar, ja se apsolutno slažem da bazen mora da opstane i da radi, ali isto tako treba da se revidira to ko sa njim upravlja, to jest koliko inače ima besplatnih termina, koliko klubova ga koristi, koliko polaznika, kolike članarine uplaćuju i koliko termina plate, tek tada možemo kvalitetno raspravljati o ovom problemu, a onda razmisliti o pametnim investicijama, rekao sam vam da je GOB ove jeseni prešao na zagrijavanje na pelet...


sve se zna, ako uspijem nabaviti izvjestaj , postavicu ovdje ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2012, 15:15 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Ti garant radiš pri opštini i na dražavnoj si kasi čim si toliki pristaša rupa bez dna :roll:

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2012, 15:35 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2012, 22:52
Postovi: 103
bila jednom je napisao:
sve se zna, ako uspijem nabaviti izvjestaj , postavicu ovdje ...


Aj matere ti kad vec baratas tim izvjestajima da nemas negdje i spisak radnika i njihovih plata, ugovore za rentanje prostora recimo za tu kafanu i teretanu u sklopu bazena, ugovore za krecenje, ciscenje objekta, odrzavanje bazena i sl. cisto da uporedimo sa tim izvjestajem.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2012, 16:03 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
nepokoreni je napisao:
Ti garant radiš pri opštini i na dražavnoj si kasi čim si toliki pristaša rupa bez dna :roll:

De neporkoreni ne sviraj.....tvoja firma je od juče privatna, a do tada je bila državna i pola radnika u njoj dobija dobre plate za češkanje po mudima vascijeli dan....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2012, 16:07 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Tačno, zato znam šta pričam :wink: nanjušim ih ko strijaner :grommit: ....al i pored svih češiguza i hvatača krivine moja firma posluje sa suficitom tako da nije baš ista priča :evil3:

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2012, 16:08 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Pa i ne poslovali kada prodajete maglu po visokim cijenama....Najbolje da poslujete sa minusom.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2012, 10:03 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 08 Feb 2010, 13:02
Postovi: 307
nepokoreni je napisao:
Tačno, zato znam šta pričam :wink: nanjušim ih ko strijaner :grommit: ....al i pored svih češiguza i hvatača krivine moja firma posluje sa suficitom tako da nije baš ista priča :evil3:


odgovorio bih ti sta ti nanjusis ali ...
Pokusalo ti se objasniti, ne kontas i gotovo.
U sklopu Lokvane najveceg promasaja kako ti kazes, prosle godine je bilo klizaliste, big tornado zabavni park, mnogi sportski turniri, i gle cuda sve ovo donosi zaradu, ali ti ipak najbolje znas da je to promasaj godine...

evo moj prijedlog za tebe: danas imas javnu diskusiju budzeta u Budzaku u Bonislav Stankvovic skoli u 12.00h pa najbolje bi bilo da odes na raspravu i predlozis ljudima da zatvaraju sve rupe bez dna, a da krenu od bazena...

Schlager, ranije si napisao da se skolska prvenstva nisu igrala zbog nekih nedostataka finansija, sto nisam bio siguran, ali recu cu ti, da grad SAMO za skolska prvenstva i proslim i novim budzetom izdvaja oko 100 000 maraka.

Jos jedna stvar neoficijalna grad je izdvajao za JP Akvana 950 000 hiljada maraka, budzetom im smanjeno za oko 300 000 hiljada.
Primjera radi Novi Sada je izdvajao za Spens oko 3 miliona maraka u proslom budzetu, dok novim budzetom su Spensu prepolovljena primanja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2012, 08:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
Problem Aquane je činjenica da ima zaposlenih kao prosječna fabrika automobila. Ko god od političara ima kakvog rođaka, nađe mu mjesto u Aquani...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2012, 08:53 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
mangia je napisao:
Problem Aquane je činjenica da ima zaposlenih kao prosječna fabrika automobila. Ko god od političara ima kakvog rođaka, nađe mu mjesto u Aquani...



Ma daaaaj, nemoj pricati tako, sad ce ti bila jednom objasniti kako stoje stvari, to su u stvari najproduktivniji elementi ove drzave, da nema njih klica drustvenog razvoja bi bila unistena.

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2012, 09:30 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 08 Feb 2010, 13:02
Postovi: 307
mangia je napisao:
Problem Aquane je činjenica da ima zaposlenih kao prosječna fabrika automobila. Ko god od političara ima kakvog rođaka, nađe mu mjesto u Aquani...


kada potkrijepis svoje iskaze dokazima, uzecu ih ozibljno!


Citiraj:
Ma daaaaj, nemoj pricati tako, sad ce ti bila jednom objasniti kako stoje stvari, to su u stvari najproduktivniji elementi ove drzave, da nema njih klica drustvenog razvoja bi bila unistena.


znam ja da je lakse po forumu praviti se pametan, i tebi predlazem da posjetis javnu diskusiju budzeta, ili evo dnas u 11.00h u staklencu Gavranovic bi trebao biti, uveo je kao neku "javnu" diskusiju podenedljkom u 11.00h u staklencu, gdje ce odgovarati gradjanima na pitanja, koje mu gradjani postave. (nisam siguran hoce li svake sedmice ovo biti praksa)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2012, 10:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
Rotor nam se malo opismenio.

Fino je to, napredujemo kao društvo...

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2012, 10:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
E . je napisao:
Rotor nam se malo opismenio.

Fino je to, napredujemo kao društvo...

:)))


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2012, 10:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
bila jednom je napisao:
mangia je napisao:
Problem Aquane je činjenica da ima zaposlenih kao prosječna fabrika automobila. Ko god od političara ima kakvog rođaka, nađe mu mjesto u Aquani...


kada potkrijepis svoje iskaze dokazima, uzecu ih ozibljno!




Ovo nema nikakve potrebe dokazivati. Ko ima i gram mozga u glavi i prismrdio je samo jednom Akvani, zna da je to tako.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2012, 12:22 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
Posteno, ko grabi kajmak ima pravo i da ga brani.

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2012, 13:01 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 08 Feb 2010, 13:02
Postovi: 307
Ташко je napisao:
bila jednom je napisao:
kada potkrijepis svoje iskaze dokazima, uzecu ih ozibljno!


Ovo nema nikakve potrebe dokazivati. Ko ima i gram mozga u glavi i prismrdio je samo jednom Akvani, zna da je to tako.


dobro, je li sada trebamo napisati sve jedno radno mjesto gdje po necijem misljenju imas visak radnika, a nema za sada nigdje ni jednog dokaza za to (na bazenu sam pocesto)? Kakva je to logika?
Jedino je babun normalno pitao da se postavi sve, prihodi rashodi, odrzavanja, zaposleni itd. Poslije te analize mozemo pricati o "prekomjernom" zaosljavanju ili kako rece "gdje svaki politicar ima nekog svog rodjaka zaposlenog".

P.S. LemiGO nije kajmak, mermelada je!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2012, 13:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2004, 22:02
Postovi: 1336
Lokacija: selo veselo
Ono sto mogu da potvrdim da je veliki broj posjetilaca bazena svaki dan, bilo radni, bilo neradni.
Ja sam jedna od rekreativaca i po meni, uslovi su odlicni.

To sto imaju puno zaposlenih, smatram da i trebaju imati, jer su potrebni kako instruktori, tako i spasioci, higijenicari i dr...
Nisam ulazila u sistematizaciju i ne znam kolikoi je broj zaposlenih, ali smatram da za sada bazen radi kako treba.
Naravno, u svakoj firmi ima ''hvataca magle'', tako, vjerovatno i u ovoj.

Nadam se da ce se sve sa bazenom rijesiti pozitivno, jer je bazen neophodan gradu, odnosno ljudima u njemu i okolini!!
Mislim da je to jedini reprezentativni sportski objekat u BL..
Evo pogledajte Univerzitetsku sportsku dvoranu. Zjapi prazna, a i prokisla je. Sta vise reci.

_________________
Kad bih imao jednu malu, malenu kućicu.
Kad bih u njoj imao jedan mali tepih
I kad bi sve to bilo moje...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 178 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs