banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 06:51

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1628 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 82  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 03 Feb 2012, 13:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1963
Lokacija: Banjaluka/Wien
меди je napisao:
Једно разјашњење. Попис становништва (у "нормалним" земљама) није попис држављана, грађана, људи који плаћају порез, или људи који имају гласачко право. Попис становништва је попис људи чије трајно боравиште јесте држава/мјесто у којем се врши пописивање. Циљ пописа је да се становништво преброји и да се види његова структура са различитих аспеката да би се лакше правиле будуће стратегије и радила планирања. Одатле већина држава свијета ради попис у приближно исто вријеме и по претходно наведеном универзалном принципу пописивања. Ако је истина да се попис неће радити по овом принципу, онда се поставља питање његовог практичног значаја, осим оног политичког наравно.

Што се тиче других врста пописивања. За пописивање бирача постоје бирачки спискови, за пописивање држављана постоје регистри држављана, за пописивање пореских обвезника постоје регистри пореских обвезника, итд. Ако желите да радите неко планирање, није вам од користи информација да Бања Лука заједно са својом дијаспором која годишње борави 30 дана у њој има 300 000 становника, кад реално има око 200 000 људи који трајно бораве у њој.


Vidim, poslije ovog - jedinog pristojnog posta - nastavlja se sa daljim "bakaračima." Od mene imaš kafu kad poželiš. Opet se javio neki pametnjaković da izjavi kako se neki Arapi u BiH ne trebaju potpisivati. Najbolje bi bilo onda da se u Federaciji popišu Muslimani/Bošnjaci i Hrvati, a kod nas samo Srbi.

_________________
Pametni ljudi napravili da se gramofon okrece, a onaj di dzej... On njega zaustavlja!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Feb 2012, 14:29 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 15 Apr 2009, 17:34
Postovi: 1155
Lokacija: Canberra
Banjalucki_Behar je napisao:
dnevna-kladionica je napisao:
Meni nikako nije jasno koji klinac glume ovi iz SDP-a i SDA! Popis stanovnistva kojim cine medvjeđu uslugu Dodiku, sada ce imati cime mahati međunarodnoj zajednici pred ocima, i moci ce svoje lazi da podkrijepljuje "dokazima" :angry4: a tek ovo za licnu kartu, pa stvarno mi nije jasno koji je bosnjacki politicar mogao za to da glasa, da na licnoj bude etnicka pripadnost :confused2: Ma daj, proklinjem dan kada sam se probudio, ustao, otisao do glasackog mjesta i zaokruzio SDP :angry4: NIKAD VISE(onaj sto udara glavom u zid)


Jos nije nista definitivno doneseno, postoji mehanizam entitetskoga glasanja, sto znaci da opozicja u FBiH SBB/SBiH mogu osporiti ove prijedloge, bez njihovih ruku zakon se nemoze donjeti.


entitetsko glasanje postoji samo u predstavnickom domu parlamentarne skupstine BIH,znaci da bi nesto bilo usvojeno mora imati bar trecinu poslanika iz entiteta a zakon je vec prosao predstavnicki dom sljedeca instanca je dom naroda i tu zakon mora biti usvojen da bi bio vazeci,naravno ako ne blokiraju,znaci postoje dva mehanizma blokade entitetsko glasanje u predstavnickom domu i dom naroda


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Feb 2012, 14:47 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
dnevna-kladionica je napisao:
Meni nikako nije jasno koji klinac glume ovi iz SDP-a i SDA! Popis stanovnistva kojim cine medvjeđu uslugu Dodiku, sada ce imati cime mahati međunarodnoj zajednici pred ocima, i moci ce svoje lazi da podkrijepljuje "dokazima" :angry4: a tek ovo za licnu kartu, pa stvarno mi nije jasno koji je bosnjacki politicar mogao za to da glasa, da na licnoj bude etnicka pripadnost :confused2: Ma daj, proklinjem dan kada sam se probudio, ustao, otisao do glasackog mjesta i zaokruzio SDP :angry4: NIKAD VISE(onaj sto udara glavom u zid)


Hm...Sa TV-a su dan i noć pičila objašnjenja lidera SDP-a kako je SDP multinacionalna stranka, zar ne? Sad odjednom, po tebi koji si glasao za njih, oni spadaju u bošnjačke političare?
U stvari, šta me briga, kao da me zaboli za politikom...

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Feb 2012, 01:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
меди je napisao:
кад реално има око 200 000 људи који трајно бораве у њој.

Ovo moze izjaviti samo neko ko ili nije bio u BL vec 20 godina, ili se u njoj zacaurio na jednom mjestu.
Uporedi BL 90e i sad, pa skontaj koliko se izgradila.
Ja sam inace cuo 400.000 sa dijasporom, ali neprovjerena informacija.

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Feb 2012, 14:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jun 2002, 21:41
Postovi: 1592
RSboljaPolovinaBiH je napisao:
меди je napisao:
кад реално има око 200 000 људи који трајно бораве у њој.

Ovo moze izjaviti samo neko ko ili nije bio u BL vec 20 godina, ili se u njoj zacaurio na jednom mjestu.
Uporedi BL 90e i sad, pa skontaj koliko se izgradila.
Ja sam inace cuo 400.000 sa dijasporom, ali neprovjerena informacija.
Просторни план Републике Српске до 2015. године, у којем је дата досад највјеродостојнија процјена броја становника на територији општине (тј. сада града) Бања Лука.

Slika

Slika

А који су твоји извори?

_________________
Slika
Српска - аутопутеви | Srpska - motorways


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Feb 2012, 19:58 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12393
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
То је то, све преко 230-240 хиљада је претјерано, зато ја кажем многи ће се изненадити резултатима, наравно ако не буду лажирани.

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Feb 2012, 21:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jun 2010, 17:18
Postovi: 4293
skypostman je napisao:
То је то, све преко 230-240 хиљада је претјерано, зато ја кажем многи ће се изненадити резултатима, наравно ако не буду лажирани.

I ja mislim da ce se mnogi iznenaditi, ali sa puno vecim od ovog broja, mislim da bi moralo biti preko 300 000. Ako uzmemo da je prije rata bilo 180 000, a samo u naselju borik-aleja je izgradjeno 2000 stanova pa puta 4 clana, a puno je takvih naselja u bl kao to, mada bi to moglo i prevariti, jer je lako moguce da su tu novogradnju pokupovali ovi iz inostranastva i da zjape prazni.Uostalom vidjecemo ali sudeci po guzvama u gradu prije rata i sad meni se cini da je sad puno vise stanovnika

_________________
Ne kradi, vlast mrzi konkurenciju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Feb 2012, 21:36 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 17 Avg 2010, 21:57
Postovi: 3630
Нема шансе да ће ићи преко 250 000 стално насељених.

Око 230-240 хиљада, као што скај рече.

И у Србији су скоро сви градови забиљежили пораст броја станова и аутомобила, а само 3 града и пораст броја становника..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2012, 01:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
ok vidjecemo... ja takodje glasam vise prema 300.000 nego 250.000

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2012, 01:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
Koliko onda stanovnika ima Banjalučka regija?

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2012, 11:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jun 2010, 17:18
Postovi: 4293
Danny ^_^ je napisao:
Koliko onda stanovnika ima Banjalučka regija?

Tesko je to reci, jer je tesko reci sta je ta regija, tj sta joj pripada. Uglavnom Banjaluci gravitira oko 1 000 000 ljudi.

_________________
Ne kradi, vlast mrzi konkurenciju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2012, 12:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2003, 20:23
Postovi: 1722
Lokacija: Banjaluka
I ja mislim maksimalno 250 000, BL se mnogo izgradila, mnogo je doselilo ljudi, mnogo stanova, ali iz mnogo toga je praznoga, ga je ljudi pokuvalo vise stanova, ima svega vidjecemo.

I da, jedna mala sitnica, koliko sam upratio da SBB, i SZBiH nisu glasali za ovaj zakon, sto znaci da nemoze proci na entiteskom glasanju
?????

_________________
Uvijek hrabra, vesela,
svakom majka utjeha, jedina.
Pišeš naše stranice, moja
nježna kraljice, sudbine.
Rodila, te rijeka duboka,
u svakom viru Vrbas nosi tajnu,
nosi istinu.

Ovo je moj grad...

"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2012, 12:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jun 2010, 17:18
Postovi: 4293
Banjalucki_Behar je napisao:
I ja mislim maksimalno 250 000, BL se mnogo izgradila, mnogo je doselilo ljudi, mnogo stanova, ali iz mnogo toga je praznoga, ga je ljudi pokuvalo vise stanova, ima svega vidjecemo.

I da, jedna mala sitnica, koliko sam upratio da SBB, i SZBiH nisu glasali za ovaj zakon, sto znaci da nemoze proci na entiteskom glasanju
?????

Pa nece valjda oni upotrebiti entitetsko glasanje, cini mi se da oni nemaju toliko poslanika da to mogu blokirati na bilo kom nivou

_________________
Ne kradi, vlast mrzi konkurenciju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2012, 12:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2010, 20:23
Postovi: 3343
Lokacija: Зворник
Ако говоримо о градским зонама и попису из 91. године сасвим је сигурно да су БЛ,БН и ЗВ једина мјеста која су направила осјетан напредак,што се општина тиче ту је то негдје,с тим што су неке у односу на поменути попис доживјеле реорганизације (из једне је настало неколико).

Ја се и даље држим да у РС живи (при том у састав РС улази и Дистрикт,или барем његова половина) око 1,4 милиона људи.
Од тог броја : Бањалука око 250 000, Бијељина око 150 000. Остала већа насељена мјеста : Приједор,Добој,Источно Сарајево,Зворник. То су неке прогнозе,оно што је тужно је да је Исток у односу на запад претрпио значајне измјене.

_________________
ПОНОСАН ШТО САМ СРБИН!

http://www.youtube.com/watch?v=n4aUtBLLfJw
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2012, 12:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jun 2010, 17:18
Postovi: 4293
drinin vuk je napisao:
Ако говоримо о градским зонама и попису из 91. године сасвим је сигурно да су БЛ,БН и ЗВ једина мјеста која су направила осјетан напредак,што се општина тиче ту је то негдје,с тим што су неке у односу на поменути попис доживјеле реорганизације (из једне је настало неколико).

Ја се и даље држим да у РС живи (при том у састав РС улази и Дистрикт,или барем његова половина) око 1,4 милиона људи.
Од тог броја : Бањалука око 250 000, Бијељина око 150 000. Остала већа насељена мјеста : Приједор,Добој,Источно Сарајево,Зворник. То су неке прогнозе,оно што је тужно је да је Исток у односу на запад претрпио значајне измјене.

Zaboravio si Trebinje i Brcko kao neke vece sredine.Vidjecemo ovo su naravno nagadjanja zato i postoji popis da saznamo koliko nas je.

_________________
Ne kradi, vlast mrzi konkurenciju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2012, 13:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Opština Trebinje 1991.

30.996 stanovnika
(Srbi 21.349, Muslimani 5.571, Hrvati 1.246, ostalo 2.830)

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2012, 13:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jun 2010, 17:18
Postovi: 4293
Talija je napisao:
Opština Trebinje 1991.

30.996 stanovnika
(Srbi 21.349, Muslimani 5.571, Hrvati 1.246, ostalo 2.830)

Mislio sam vece za nase uslove :D

_________________
Ne kradi, vlast mrzi konkurenciju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2012, 13:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Od 1991. do danas je došlo do promjena, Muslimani su otišli a izbjeglice su došle, pretpostavlja se da ima preko 40.000 stanovnika.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2012, 13:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2010, 20:23
Postovi: 3343
Lokacija: Зворник
veteran 1987 je napisao:
drinin vuk je napisao:
Ако говоримо о градским зонама и попису из 91. године сасвим је сигурно да су БЛ,БН и ЗВ једина мјеста која су направила осјетан напредак,што се општина тиче ту је то негдје,с тим што су неке у односу на поменути попис доживјеле реорганизације (из једне је настало неколико).

Ја се и даље држим да у РС живи (при том у састав РС улази и Дистрикт,или барем његова половина) око 1,4 милиона људи.
Од тог броја : Бањалука око 250 000, Бијељина око 150 000. Остала већа насељена мјеста : Приједор,Добој,Источно Сарајево,Зворник. То су неке прогнозе,оно што је тужно је да је Исток у односу на запад претрпио значајне измјене.

Zaboravio si Trebinje i Brcko kao neke vece sredine.Vidjecemo ovo su naravno nagadjanja zato i postoji popis da saznamo koliko nas je.

Нисам заборавио ;) С тим што је половина Дистрикта РС ;)
Што се Требиња тиче он по неким подацима улази у ону другу групу насељених мјеста ( Требиње,Фоча,Градишка,Прњавор) Мсм да у Требињу (општини) тренутно живи око 35000 људи. Од тога око 94% Срба.

_________________
ПОНОСАН ШТО САМ СРБИН!

http://www.youtube.com/watch?v=n4aUtBLLfJw
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2012, 13:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5788
Lokacija: Banja Luka
Ma ti ce podaci na popisu biti lazirani,posebno za federaciju.Pa vidite sta nam rade sad,a sta ce tek za vrijeme popisa sledeceg aprila.To ce biti prljava igra od strane Bosnjaka kojima ja ne vjerujem nista.Postali su mnogo bolestan narod sa tom svojom mrznjom prema nama

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1628 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 82  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 33 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs