banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 11:17

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 54 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 31 Jan 2012, 13:47 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 19:20
Postovi: 202
Objavljeno: Jan 31. 2012. 08:15

BANJALUKA, Predsjednik Udruženja poljoprivrednih proizvođača Republike Srpske Vladimir Usorac rekao je da postoji sumnja da se Hrvatska želi osloboditi loših proizvoda prije ulaska u EU, izvozeći ih u BiH, kao i da se veliki broj genetski modifikovanih proizvoda uvozi u BiH.

Usorac je ukazao i na problem pokušaja zabrane izvoza mlijeka iz BiH u Hrvatsku, kao i problem leukoze goveda u Hrvatskoj.

“Želimo obavijestiti potrošače, kao i poljoprivredne proizvođače da je na sceni napad na poljoprivrednu proizvodnju Republike Srpske, kao i BiH”, izjavio je Usorac.

Usorac je podsjetio da je Ministarstvo poljoprivrede Srpske 20. decembra prošle godine zatražilo od Kancelarije za veterinarstvo BiH da bude provjereno stanje u vezi sa leukozom goveda u Hrvatskoj i zabrani uvoz goveđeg mesa i proizvoda od goveda u BiH dok ta susjedna zemlja ne riješi problem leukoze, koji su prijavili Kancelariji za veterinarstvo EU. Međutim, v.d. direktora Kancelarije za veterinarstvo BiH Darko Čobanov nije odgovorio resornom ministru Miroslavu Milovanoviću.

”Postoji osnovana sumnja da se Hrvatska želi osloboditi loših proizvoda koji se ne mogu izvesti u EU, te ih guraju u BiH da bi se riješili ovih proizvoda prije ulaska Hrvatske u Uniju”, istakao je Usorac, izrazivši sumnju i da se veliki broj genetski modifikovanih proizvoda takođe ”gura” u BiH.

On je istakao da Čobanov, ”državljanin Hrvatske na privremenom radu u Kancelariji” ništa nije preduzeo niti ima namjeru da išta preduzme na otklanjanju ovih sumnji. “Ako su ove sumnje tačne, a najvjerovatnije da jesu, (Čobanov) onda učestvuje u sistematskom trovanju građana BiH”, istakao je Usorac i pozvao ga da podnese ostavku.

Usorac je istakao da Hrvatska ponovo pokušava obmanama da zabrani izvoz mlijeka iz BiH u tu zemlju, podsjetivši da je izvoz mlijeka u Hrvatsku na godišnjem nivou za šest miliona KM veći nego što Hrvatska izvozi u BiH.

Prema njegovim riječima, u Hrvatskoj su to obrazložili time da BiH nema proizvodnju mlijeka i da dva hrvatska farmera mogu proizvesti mlijeka koliko cijela BiH, iako je u BiH već nekoliko godina stabilna proizvodnja od 250 miliona litara mlijeka godišnje, a u Hrvatskoj proizvodnja konstantno opada, kako po količini, tako i po broju proizvođača.

Usorac je pozvao Predsjedništvo BiH i Parlamentarnu skupštinu BiH, kao i sve entitetske vlasti, da se izjasne o ovim problemima i da kažu zašto se u BiH ne kontroliše hrana.

“Umjesto 52 šlepera nekakvog loja, u BiH ulaze 52 šlepera mesa. Uprava za indirektno oporezivanje i Tužilaštvo vode istragu, ali u ovakvoj državi, koja ne vodi računa o zdravlju svojih građana, ne zna se gdje je taj loj završio, ali ne može se ni znati, jer nikad nije ni uvezen”, istakao je Usorac.

On je naglasio da je Udruženje poljoprivrednih proizvođača – stočara Srpske, kao i federalno udruženje, o ovim problemima obavijestilo Predsjedništvo BiH i tražilo razgovor o ovim i ostalim temama zbog ugrožavanja zdravlja ljudi, kao i poljoprivredne proizvodnje, ali i opstanak 500 000 seoskih domaćinstava.

”Ako ništa ne bude preduzeto, upozoravamo građane ove države da im dolaze crni dani i molimo ih da ne kupuju uvoznu hranu koju niko ne želi da kontroliše”, upozorio je Usorac. Srna

Izvor:http://www.capital.ba/u-bih-se-gura-gmo-hrana-i-losi-proizvodi/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2012, 14:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Citiraj:
“Želimo obavijestiti potrošače, kao i poljoprivredne proizvođače da je na sceni napad na poljoprivrednu proizvodnju Republike Srpske, kao i BiH”, izjavio je Usorac.


Lopov,šarlatan,samozvani predsjednik Udruženja poljoprivrednih proizvođača koji je svoj položaj dobro unovčio od strane trenutne vlasti.Sve što govori je borba za sopstvenu guzicu i proizvodnju dok ostalim poljoprivrednicima prodaje maglu.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2012, 15:07 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jun 2004, 00:59
Postovi: 203
Lokacija: Nova Varoš
I :love9: GMO!

_________________
Msm čemu vodi to gluvarenje, noćni život, alkohol, zezanje, žene, gadro...
Šta sam noćas propustio?!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2012, 15:29 
spijo je napisao:
Citiraj:
“Želimo obavijestiti potrošače, kao i poljoprivredne proizvođače da je na sceni napad na poljoprivrednu proizvodnju Republike Srpske, kao i BiH”, izjavio je Usorac.


Lopov,šarlatan,samozvani predsjednik Udruženja poljoprivrednih proizvođača koji je svoj položaj dobro unovčio od strane trenutne vlasti.Sve što govori je borba za sopstvenu guzicu i proizvodnju dok ostalim poljoprivrednicima prodaje maglu.

I meni isto pade na pamet, necu da pricam nista posto ne znam covjeka, ali...


Vrh
  
 
PostPoslato: 31 Jan 2012, 16:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Ja sam nekog mišljenja da je manje više sve ovde kod nas na ovaj ili onaj način GMO hrana...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2012, 16:22 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Feb 2008, 11:28
Postovi: 1234
i sta je tu novo??? cinjenica je da se na nase trziste vec vise godina "plasiraju" ovakvi "proizvodi"! cak se i neke popularne marke za nase trziste prave po vrlo niskim standardima kvaliteta,,,, :fadein:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2012, 17:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1963
Lokacija: Banjaluka/Wien
...pa ljudi moji lijepi... nemojte ih kupovati.

_________________
Pametni ljudi napravili da se gramofon okrece, a onaj di dzej... On njega zaustavlja!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2012, 18:42 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2011, 18:54
Postovi: 931
avatarx je napisao:
i sta je tu novo??? cinjenica je da se na nase trziste vec vise godina "plasiraju" ovakvi "proizvodi"! cak se i neke popularne marke za nase trziste prave po vrlo niskim standardima kvaliteta,,,, :fadein:


Apsolutno tačno. Većina korporacija takođe posjeduje odvojene proizvodne programe za zemlje zapada i za zemlje kao što su BiH, Hrvatska, Srbija, Ukrajina, Rumunija, Albanija itd.. Neadbno sam čitao kako je neka evropska agencija za zaštitu potrošača izvršila analizu i sutanovila da je jedino Milka čokolada ista u svim državama. Svi ostali brendovi (koka kola, začini, pivo, levis i tifani odjeća..) se i_te_kako razlikuju na našem i zapadnom tržištu...

_________________
Пустити фашисте на улице у име демократије је исто као пустити пацове у дјечије собе у име екологије.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2012, 18:44 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Nisi to dobro skontao....Baš su proizvodi Jacobs Kraft grupacije (proizvođači Milke) pokazali najveća odstupanja u kvalitetu proizvoda za naše tržište.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2012, 18:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Pa nisu ludi da najbolje proizvode šalju vamo, ili da najbolje namirnice troše na nas...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2012, 19:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
GMO je zakon.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Sep 2012, 19:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=UTnA_b99o3w[/youtube]

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Sep 2012, 22:12 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2011, 23:57
Postovi: 670
hazoous je napisao:
...pa ljudi moji lijepi... nemojte ih kupovati.


Da li postoji oznaka da je hrana GMO ?

_________________
Who said nights were for sleep?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Sep 2012, 22:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
moonchild je napisao:
hazoous je napisao:
...pa ljudi moji lijepi... nemojte ih kupovati.


Da li postoji oznaka da je hrana GMO ?

Da li je moguće postaviti oznaku na svinjetinu ili junetinu u mesnicama ako su isti hranjeni sa gmo hranom.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Sep 2012, 22:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Je l' moze neko da mi objasni razliku izmedju ove "obicne" hrane, organske i GMO? Pogotovo izmedju ove prve dvije, u odnosu na GMO manje vise znam.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Sep 2012, 22:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
shakal je napisao:
Je l' moze neko da mi objasni razliku izmedju ove "obicne" hrane, organske i GMO? Pogotovo izmedju ove prve dvije, u odnosu na GMO manje vise znam.



Od GMO ti izraste 3 oko na celu :lol:

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Sep 2012, 22:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
"obicna" hrana je za razliku od organske proizvedena u intezivnoj proizvodnji.Znači da je tretirana svim herbicidima,fungicidima i insekticidima na hemijskoj osnovi.Kod organske hrane to nije slučaj već se zaštite vrše organskim preparatima na bazi bakterija itd.Jasno?

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Sep 2012, 22:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Ok, hvala.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Sep 2012, 22:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Samo se zanemaruje da bi tzv. zdrava proizvodnja hrane, poskupila hranu za 50 puta, a broj gladnih i neishranjenih bi se ustostručio.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Sep 2012, 01:39 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2011, 18:54
Postovi: 931
_зока je napisao:
Nisi to dobro skontao....

Ipak jesam :D

Citiraj:
...ispitao šest proizvoda: Coca-Colu, čokoladu Milka, crni i crveni papar Kotanyi, instant-kavu Nescafe Gold, kavu u zrnu Jacobs Kronung te kavu Tchibo Espresso.

Samo čokolada Milka bila je iste kvalitete bez obzira na to gdje je kupljena, dok se kvaliteta ostalih pet proizvoda razlikovala od države do države.

http://www.glasistre.hr/vijesti/arhiva/336430

Inače saznadoh da je i inzulin koji dijabetičari primaju genetski modifikovan..

_________________
Пустити фашисте на улице у име демократије је исто као пустити пацове у дјечије собе у име екологије.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 54 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs