banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 12:28

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 805 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 41  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 14 Feb 2012, 22:11 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2011, 18:54
Postovi: 931
АЛЕКСАНДАР je napisao:
није ријеч о крсту ал` да не отварам нову тему, додаћу нешто да схватите како је тешко бити србин у црној гори.

Дан је просрпски медиј у Црној Гори http://www.dan.co.me

прије неки дан, пожар у редакцији Дана, званична прича је да су електричари криви, један је и подлегао.
http://www.nezavisne.com/novosti/ex-yu/ ... 26968.html

данас, претучен уредник и новинар Дана
http://www.nezavisne.com/novosti/ex-yu/ ... 27803.html

иначе, оснивач Дана, Душко Јовановић је убијен прије неколико година и још није откривено ко га је убио.

туга.


"Dan" svakodnevno kupujem kada sam u CG i štampano izdanje im je poprilično kvalitetno i kritički nastrojeno prema režimu. Upravo zato im se i dešava sve ovo što si napisao.
Žalosno je što se Crna Gora i danas nalazi u vremenu u kojem su RS i Srbija bile kada je bacana bomba na Kopanju ili mrak progutao Dadu Vujasinović..

_________________
Пустити фашисте на улице у име демократије је исто као пустити пацове у дјечије собе у име екологије.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2012, 00:17 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Mar 2009, 22:01
Postovi: 126
Ревизија Берлинског конгреса. Шта би остало од ЦГ. кад би се Херцеговини вратили њени дијелови.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2012, 00:28 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2011, 18:54
Postovi: 931
peki je napisao:
Ревизија Берлинског конгреса. Шта би остало од ЦГ. кад би се Херцеговини вратили њени дијелови.


Jadno je pogotovo što je Herceg Novi otkinut od Hercegovine i pokušavaju ga prilijepiti uz Crnu Goru...

_________________
Пустити фашисте на улице у име демократије је исто као пустити пацове у дјечије собе у име екологије.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2012, 07:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
http://www.vesti011.com/2011/10/izvesta ... rnoj-gori/

:(

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2012, 07:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
http://www.vesti011.com/2012/02/pobuna- ... vestenika/

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2012, 20:50 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2011, 18:54
Postovi: 931
"NE DIRAJTE POPOVE, HAPSITE LOPOVE! :D

_________________
Пустити фашисте на улице у име демократије је исто као пустити пацове у дјечије собе у име екологије.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2012, 21:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Dec 2010, 08:17
Postovi: 1720
Lokacija: Republika Srpska
Nažalost SPC je došla "na red",kako u CG tako i u Srbiji.
Samo su se malo zahebali,onaj odozgo dagle :wink:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2012, 22:39 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2011, 18:54
Postovi: 931
Urednik sportske redakcije „Dana” Veselin Drljević i novinar Radovan Papić brutalno su pretučeni juče oko 15.30 sati na Pobrežju u Podgorici. Njih je napalo više osoba među kojima je bilo i maloljetnih lica, i tuklo ih nogama, rukama i kamenicama. Drljević je zadobio više težih tjelesnih povreda i nekoliko sati je zadržan u Kliničkom centaru Crne Gore, gdje mu je satima ukazivana pomoć.

http://www.dan.co.me/?nivo=3&datum=2012 ... nak=319421

_________________
Пустити фашисте на улице у име демократије је исто као пустити пацове у дјечије собе у име екологије.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2012, 22:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Hercegovac je napisao:
Urednik sportske redakcije „Dana” Veselin Drljević i novinar Radovan Papić brutalno su pretučeni juče oko 15.30 sati na Pobrežju u Podgorici. Njih je napalo više osoba među kojima je bilo i maloljetnih lica, i tuklo ih nogama, rukama i kamenicama. Drljević je zadobio više težih tjelesnih povreda i nekoliko sati je zadržan u Kliničkom centaru Crne Gore, gdje mu je satima ukazivana pomoć.

http://www.dan.co.me/?nivo=3&datum=2012 ... nak=319421



Kritičari vlasti na udaru mafije

Medojević je kazao da će u narednom periodu „svima nama koji smo kritičari režima i mafije, bezbjednost biti ugrožena”.
– Od nadležnih ne očekujem konkretnu reakciju, osim izjava da je istraga u toku, što je čuvena formulacija još iz Staljinovog doba. Ne isključujem mogućnost da policija saopšti da su napadači neka djeca ili da neko sam dođe i prijavi se da je ovo uradio. Svi mi koji kritikujemo mafiju i režim treba da budemo jako oprezni, da ne izlazimo kasno uveče, da ne zalazimo u sumnjive lokale. Naravno, rodbinu treba obavještavati o kretanju, ovo su opasna vremena, jer ništa nije isključeno, smatra Medojević.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2012, 23:33 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2011, 18:54
Postovi: 931
Igor Vujcic je napisao:
Hercegovac je napisao:
Urednik sportske redakcije „Dana” Veselin Drljević i novinar Radovan Papić brutalno su pretučeni juče oko 15.30 sati na Pobrežju u Podgorici. Njih je napalo više osoba među kojima je bilo i maloljetnih lica, i tuklo ih nogama, rukama i kamenicama. Drljević je zadobio više težih tjelesnih povreda i nekoliko sati je zadržan u Kliničkom centaru Crne Gore, gdje mu je satima ukazivana pomoć.

http://www.dan.co.me/?nivo=3&datum=2012 ... nak=319421



Kritičari vlasti na udaru mafije

Medojević je kazao da će u narednom periodu „svima nama koji smo kritičari režima i mafije, bezbjednost biti ugrožena”.
– Od nadležnih ne očekujem konkretnu reakciju, osim izjava da je istraga u toku, što je čuvena formulacija još iz Staljinovog doba. Ne isključujem mogućnost da policija saopšti da su napadači neka djeca ili da neko sam dođe i prijavi se da je ovo uradio. Svi mi koji kritikujemo mafiju i režim treba da budemo jako oprezni, da ne izlazimo kasno uveče, da ne zalazimo u sumnjive lokale. Naravno, rodbinu treba obavještavati o kretanju, ovo su opasna vremena, jer ništa nije isključeno, smatra Medojević.

Medo ima volovska muda, svaka mu čast - kad vidim kakve sve prijetnje i šikaniranja proživljava od strane ovih bivših komunista-novih crnogoraca..

_________________
Пустити фашисте на улице у име демократије је исто као пустити пацове у дјечије собе у име екологије.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2012, 13:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Hercegovac je napisao:
peki je napisao:
Ревизија Берлинског конгреса. Шта би остало од ЦГ. кад би се Херцеговини вратили њени дијелови.


Jadno je pogotovo što je Herceg Novi otkinut od Hercegovine i pokušavaju ga prilijepiti uz Crnu Goru...

Pod staru Hercegovinu ne spada samo HN, već i Nikšić (najveća opština bivše SFRJ).

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2012, 14:06 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jan 2012, 13:02
Postovi: 417
Lokacija: Bandza Luka
Eh,koliko divnih uspomena iz HN.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2012, 15:17 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2011, 18:54
Postovi: 931
U poslednja tri dana aktivisti Srpskog kulturnog centra „Patrijarh Varnava“, kao i drugi građani, uspjeli su da sakupe 5.200 potpisa građana koji podržavaju sveštenstvo Srpske pravoslavne crkve i njihov opstanak u Pljevljima. Sakupljenih pet hiljada potpisa kroz pokrenutu peticiju, govori da Pljevljaci ne žele da se sveštenstvo protjera iz grada na Breznici.
http://www.dan.co.me/?nivo=3&rubrika=Re ... nak=320405

Slika

_________________
Пустити фашисте на улице у име демократије је исто као пустити пацове у дјечије собе у име екологије.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2012, 13:16 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2011, 18:54
Postovi: 931
Talija je napisao:
Hercegovac je napisao:
peki je napisao:
Ревизија Берлинског конгреса. Шта би остало од ЦГ. кад би се Херцеговини вратили њени дијелови.


Jadno je pogotovo što je Herceg Novi otkinut od Hercegovine i pokušavaju ga prilijepiti uz Crnu Goru...

Pod staru Hercegovinu ne spada samo HN, već i Nikšić (najveća opština bivše SFRJ).


Sve do 1947. godine dio zaliva uz Igalo (Sutorina) je pripadao BiH kada je usmenim dogovorom oduzet. Evo šta Wiki kaže o tome:

Citiraj:
Суторина је насеље у општини Херцег Нови у Црној Гори. Према попису из 2003. било је 607 становника (према попису из 1991. било је 489 становника).

Суторина се налази у долини ријеке Суторине која се улива у Бококоторски залив.

Суторина се до маја 1947. налазила у склопу НР Босне и Херцеговине, али је усменим договором између црногорских (Блажо Јовановић и Милован Ђилас) и босанскохерцеговачких (Авдо Хумо и Ђуро Пуцар Стари) комуниста додијељена НР Црној Гори[тражи се извор од 06. 2010.], заједно са селима Игало, Сушћепан, Пријевор, Ратишевина и Крушевице, чија укупна површина износи 75 km²[тражи се извор од 06. 2010.]. Пре тога је НР Босна и Херцеговина у подручју Суторине имала излаз на Јадранско море и на бококоторски залив у дужини од 7 километара обале.

У насељу Суторина живи 478 пунолетних становника, а просечна старост становништва износи 38,2 година (37,4 код мушкараца и 38,9 код жена). У насељу има 187 домаћинстава, а просечан број чланова по домаћинству је 3,25.

Ово насеље је углавном насељено Србима (према попису из 2003. године), а у последња три пописа, примећен је пораст у броју становника.


Već godinama traje inicijativa da se Sutorina vrati Hercegovini tj. Republici Srpskoj, a direktnim razgovorom sa mještanima Sutorine na terenu sam se uvjerio čak i da se oni uopšte ne protive takvom prijedlogu..

_________________
Пустити фашисте на улице у име демократије је исто као пустити пацове у дјечије собе у име екологије.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2012, 12:42 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2011, 18:54
Postovi: 931
Novinarka “Vijesti” Olivera Lakić, koju je u srijedu mučki napao nepoznati muškarac ispred njenog stana od sinoć je pod 24-časovnom zaštitom službenika Sektora za obezbjeđenje ličnosti i objekata Uprave policije, saznaju “Vijesti”.

http://www.vijesti.me/vijesti/lakic-dob ... anak-64160

_________________
Пустити фашисте на улице у име демократије је исто као пустити пацове у дјечије собе у име екологије.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2012, 13:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
из дана у дан све ме више нервирају...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2012, 14:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Citam neki dan u novinama da u CG sve Srpske pisce brisu iz citanki i Srpska literatura vise nece biti zastupljena u lektirama a zamjenice ih sa tamo nekim crnogorskim anonimusima :(

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2012, 16:50 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2011, 18:54
Postovi: 931
Шајин je napisao:
из дана у дан све ме више нервирају...

Ko? Montenegrosi uopšteno ili ovo što napadaju novinarke? :D

apokalipto je napisao:
Citam neki dan u novinama da u CG sve Srpske pisce brisu iz citanki i Srpska literatura vise nece biti zastupljena u lektirama a zamjenice ih sa tamo nekim crnogorskim anonimusima :(

I ja to negdje pročitah.. Samo ne znam (pošto i Njegoša negiraju zbog toga što se divio Srbiji) koga će staviti u te svoje čitanke... Za sada mi na pamet samo pada Marko Miljanov http://sr.wikipedia.org/sr/%D0%9C%D0%B0 ... 0%BE%D0%B2
Ili je Milova mašinerija posljednjih godina iznjedrila neke nove, bolje i kvalitetnije književnike i pisce..

_________________
Пустити фашисте на улице у име демократије је исто као пустити пацове у дјечије собе у име екологије.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2012, 19:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
Миљанов припада Србима такође

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Mar 2012, 19:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Dec 2010, 08:17
Postovi: 1720
Lokacija: Republika Srpska
Hercegovac je napisao:
Шајин je napisao:
из дана у дан све ме више нервирају...

Ko? Montenegrosi uopšteno ili ovo što napadaju novinarke? :D

apokalipto je napisao:
Citam neki dan u novinama da u CG sve Srpske pisce brisu iz citanki i Srpska literatura vise nece biti zastupljena u lektirama a zamjenice ih sa tamo nekim crnogorskim anonimusima :(

I ja to negdje pročitah.. Samo ne znam (pošto i Njegoša negiraju zbog toga što se divio Srbiji) koga će staviti u te svoje čitanke... Za sada mi na pamet samo pada Marko Miljanov http://sr.wikipedia.org/sr/%D0%9C%D0%B0 ... 0%BE%D0%B2
Ili je Milova mašinerija posljednjih godina iznjedrila neke nove, bolje i kvalitetnije književnike i pisce..

Pa oni su promijenili tekst himne a da ne promjene sve ostalo

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 805 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 41  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs