banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 26 Apr 2024, 15:02

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 69 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 25 Nov 2011, 15:17 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 28 Avg 2009, 13:45
Postovi: 29
Moze li mi neko reci gdje se tacno u Banja Luci dobija Izvod iz kaznene evidecije? To je ono uvjerenje iz MUP-a o nekažnjavanju. Koliko kosta to uvjerenje? Da li se dobija u MUP-u u mjestu prebivalista ili u MUP-u u mjestu rodjenja? Jedni mi govore da ide po mjestu rodjenja a drugi po prebivalistu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2011, 16:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2005, 10:15
Postovi: 1239
Lokacija: Wien / София / Banjaluka
U Mup-u u mjestu rodjenja, 100%


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2011, 17:07 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 28 Avg 2009, 13:45
Postovi: 29
Koliko se ceka na tu potvrdu? Koliko KM to kosta?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2011, 17:14 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 15 Apr 2009, 17:34
Postovi: 1155
Lokacija: Canberra
kakve veze ima mup sa kanjavanjem,valjda se ta potvrda vadi u sudu


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2011, 17:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
ozna je napisao:
kakve veze ima mup sa kanjavanjem,valjda se ta potvrda vadi u sudu

tako je, na Sudu. bila je 10KM i ceka se na nju jedan tjedan.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2011, 18:07 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2003, 12:01
Postovi: 510
Lokacija: Banjaluka
ne ceka se jedan tjedan, nego 3 dana, s tim da je predajes u osnovnom sudu, a podizes u okruznom sudu...u CIPS-u mozes samo da provjeris da li imas ili nemas saobracajnih kazni


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2011, 18:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
kada si poslednji put vadio uvjerenje o nekaznjavanju?
predaje se u osnovno sudu uz piseni zahtjev i taksu od 10 KM, ceka se 7 dana i podize se u istom sudu ali u nekoj od soba (ne znam sad koji broj) ne u salter sali.

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2011, 18:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
Flashman je napisao:
ne ceka se jedan tjedan, nego 3 dana, s tim da je predajes u osnovnom sudu, a podizes u okruznom sudu...u CIPS-u mozes samo da provjeris da li imas ili nemas saobracajnih kazni


Da, predaje se zahtijev čiji se obrazac kupi u poštici u sudu preko puta Hrama Svetog Trojice i za tri dana se podiže u okružnom, preko puta MUP-a. I ne košta ništa. Možda obrazac košta 50 feLinga, a možda ne ni toliko.
I to je Uvjerenje o nekažnjavanju.

E sad ima još neko uvjerenje koje izdaje MUP, ali ne znam da li se odnosi na ovo iz naslova, ili...

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2011, 18:15 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 28 Avg 2009, 13:45
Postovi: 29
Nemojte da mijesate pojmove. U sudu se dobija uvjerenje da se protiv lica ne vodi krivicni postupak. To su uvjerenja koja se obicno traze na konkursima i slicno. Meni trebaju oba uvjerenja za vizu a to iz suda je vec odradjeno. Ostala je policija.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2011, 18:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
Pa da.

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2011, 18:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
osamstotinazena je napisao:
Flashman je napisao:
ne ceka se jedan tjedan, nego 3 dana, s tim da je predajes u osnovnom sudu, a podizes u okruznom sudu...u CIPS-u mozes samo da provjeris da li imas ili nemas saobracajnih kazni


Da, predaje se zahtijev čiji se obrazac kupi u poštici u sudu preko puta Hrama Svetog Trojice i za tri dana se podiže u okružnom, preko puta MUP-a. I ne košta ništa. Možda obrazac košta 50 feLinga, a možda ne ni toliko.
I to je Uvjerenje o nekažnjavanju.

E sad ima još neko uvjerenje koje izdaje MUP, ali ne znam da li se odnosi na ovo iz naslova, ili...


za sta su menii uzeli onda 10KM? na Sudu?

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2011, 18:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
Ne znam jel ima veze za šta ti je trebalo. Meni je trebalo za posao, kada sam dizala Uvjerenje na okružnom, pitala sam koliko sam dužna, i rekli su mi da se to ne plaća.

Možda je u Federaciji drugačije, ako si ga tamo vadio?

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2011, 18:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
уф нисам знао да постоје два различита увјерења.

колико сам ја схватио постоји увјерење о некажњавању и увјерење да се против вас не води кривични поступак? је л' тако?

мене још сад занима да ли се неко од та два увјерења тражи нпр. када хоћу да се пријавим за посао у некој фирми, и да ли по закону ови који траже раднике смију да тражње увјерење о некажњавању?

како иде сва та процедура уопште?

Питам из разлога што ме брине кад једнога дана будем тражио посао и послодавац од мене тражи такво неко увјерење, а ја нпр. имам мрљу у досијеу јер сам се нпр. некад потукао у кафани направио белај и добио кривичну пријаву?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2011, 18:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
Шајин je napisao:
колико сам ја схватио постоји увјерење о некажњавању и увјерење да се против вас не води кривични поступак? је л' тако?

bravo mali.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2011, 18:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
cicak je napisao:
Шајин je napisao:
колико сам ја схватио постоји увјерење о некажњавању и увјерење да се против вас не води кривични поступак? је л' тако?

bravo mali.

е јебга сад, то сам више написао као увод. мада шалу на страну и немам неке дедуктивне способности :D

мене више занима оно око посла.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2011, 18:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
Meni su tražili Uvjerenje o nekažnjavanju, a ja sam im dostavila ovo kako sam opisala u proceduri koju sam odradila. Mislila sam da se zove Uvjerenje o nekažnjavanju, a onda je to zapravo Uvjerenje da se protiv osobe ne vodi krivični postupak.
Ipak, meni su tražili ovo prvo, a ja dostavih drugo. Sve u svemu, većina vadi to u Sudu kad im treba za posao, i ono ne košta ništa (kao što se ne plaćaju ni ovjere, ni takse u Opštini ukoliko je za posao).

Tako da se ovim izbjegne ustvari stvar sa MUP-om. :wink:

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2011, 19:35 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 28 Avg 2009, 13:45
Postovi: 29
Nemoze se pobjeci od policije. Treba razumjeti dva pojma. Kaznena evidencija je nesto sto svi imamo kao dosije u policiji, i tu se zavode i slazu sve nase kazne i osudjivanja za cijeli zivot. Sud nema sa tom evidencijom nista. To je policijska evidencija za svakog od nas. Sud izdaje uvjerenje da se trenutno ne vodi krivicni postupak. E sad to sto su nasi administrativni radnici nepismeni i neinformisani pa to sve vode i nazivaju istim imenom i vode kao jednu evidenciju to je nesto drugo. Mnogi i ne znaju da postoje dvije evidencije. Meni za vizu je jasno navedeno da trebaju oba uvjerenja. Stranci nemaju nepismenu administraciju bas kao mi pa su mi jasno naveli sledece bas ovako u zagradama na nasem jeziku su naveli.
Police records
A certificate (Uvjerenje) issued by the Ministry of Interior (Ministarstvo unutrasnjih poslova) shows whether the applicant has been convicted of any crimes and the articles of law involved
Court records
A document is issued by the Municipal Court (Opstinski Sud) shows whether the applicant is currently under investigation in any criminal matter.
Visa applicants are required to obtain both documents.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2011, 19:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
800 mozda ne placaju osobe koje vade u svrhu zaposljavanja.
Vadim razne vrste uvjerenja sto za fizicko sto za pravno lice, svako po 2x godisnje i def se placa ako trebaju u svrhu ucesca na tenderu. Jedino me zbunjuje to sto ste ih vi dizali u okruzno, jer ja ni jedno jos tamo nisam dobila.

Citiraj:
zahtijevanje Uvjerenja o nekažnjavanju protivno je zakonu, i to Zakonu o krivičnom postupku FBiH (član 227. Stav 4.) i Krivičnom zakonu RS (član 103. Stav 4.).

http://www.konkursi.ba/news/111/Nezapos ... nkurs.html

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2011, 11:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2005, 10:15
Postovi: 1239
Lokacija: Wien / София / Banjaluka
U zivotu uvijek kada napravite neko sr*nje to se upisuje u kaznenu evidenciju koju po automatizmu u ex SFRJ vodi mup u mjestu vaseg rodjenja, valjda po JMBG. Tako je zadnjih xx godina a tako je i sada u SR, BH i HR. Za ostale nam zemlje pojma nemam.

Sud samo izdaje potvrdu da se ne vodi postupak protiv vas, a to su ambasade vecinom i prihvatale kao ekvivalent dokazu o nekaznjavanju, valjda su se i oni opametili pa to vise ne prihvataju vec traze bas potvrdu iz policije iz vaseg mjesta rodjenja.

poz.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2011, 15:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
blackrose je napisao:
800 mozda ne placaju osobe koje vade u svrhu zaposljavanja.


Da, upravo tako. Plaća se "samo" ljekarsko uvjerenje koje je od 35-45 km, kako gdje. Najjeftinije je u Intermediku kod Sirana. A ja sam eto prošla i bez tog Uvjerenja o nekažnjavanju, "podvalivši" Uvjerenje da se protiv osobe ne vodi krivični postupak.

A ovom dečku sve to treba, jer je zapad pismeniji i ne može da prođe prečicom do cilja, jbg moraće glavnim putem.

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 69 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs