banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 18:53

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 629 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 32  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 17 Okt 2011, 13:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007, 02:35
Postovi: 1462
Citiraj:
Министар саобраћаја и веза РС, Недељко Чубриловић обећао је отварање аутопута Бања Лука – Градишка, 15. новембра. Тешко да ико сумња у нову одгоду и ново заказивање датума завршетка првог аутопута у РС, али ипак постоји и конкретан доказ да обећање сигурно неће бити испуњено.

У насељу Залужани, између Бање Луке и Лакташа на дијелу будућег аутопута, а садашње брзе цесте која прелази преко пруге и дијела насеља, са лијеве и десне стране испод надвожњака налази се неколико кућа. Тај дио надвожњака се реконструише и проширује од маја мјесеца ове године и он ће бити дио аутопута чији завршетак се чека. Међутим, већ два и по мјесеца, арматуре вире из бетона, жељезо и отпатци стоје разасути по градилишту – радови стоје – а возачи на тој дионици пролазе споро, једном траком по старом асфалту.

Радови су текли планираном брзином све до краја јуна, али онда је инжењер из ''Нискоградње'', фирме која изводи радове, обавијестио Бошка Ковачевића да један од нових носача-стубова надвожњака треба да буде унутар његовог дворишта, тачније да узурпура око 40 квадтратних метара приватног посједа, без да га је ико о томе на вријеме обавијестио и ријешио ово питање или му понудио договор о екпропријацији.

- Они су мислили да излију огроман темељ за бетонски стуб ту у дворишту што ја нисам дао. Онда су они преко ноћи изгледа, промијенили пројекат и поставили темељ поред. Када су то урадили, мислили су саградити стуб, који би онда наткрио моје двориште, мислећи: ако му не угрожавамо саму земљу, не угрожавамо му ни двориште – прича Ковачевић за Фронтал.РС

Meђутим, човјек има право да располаже и ваздушним простором свог приватног посједа, мада није јасно у којој висини. Када је видио да ће се радови наставити без обзира на његово мишљење, из свог дворишта је подигао уски бетонски стуб који онемогућава радове који би угрозили његов посјед. Стуб је постављен 15. августа јер се нико из Инспектората РС, коме је случај пријављен крајем јула, није одазвао на позив, чак ни на Ургенцију о достављању одговора, послату 12. августа. Инспектори су коначно изашли на терен 23.08., извршили увид у чињенично стање, али послије се нису јавили нити обавијестили иког о радњама које су предузели.

Из ЈП ''Путеви РС'', који су инвеститори пројекта, никада није стигао писмени одговор на поднеске који су тамо послати, али усмено је Ковачевићу саопштено, ''да они нису надлежни''! Фронталу.РС је саопштено да пошаљемо питања електронском поштом и да ће на њих бити одговорено у законском року.

Тек прошле недеље Републичка управа за геодетске и имовинско праве послове на терену је направила Записник о овом случају.

- То је први пут да ми се неко јавно и званично обратио – каже Ковачевић додајући да је на терен долазила и полиција.
Неодговорност, бахатост или јавашлук?

На питање са чим све смо се сусретали током градње првог аутопута у РС и овај случај даје одговор. Чињенице указују на то да се кренуло у реконструкцију надвожњака у Залужанима ад-хок, ''о-рук'' или како год хоћете, без законских радњи које се подразумијевају у овом случају, а то је рјешавање имовинско-правних односа.

С обзиром да се Бошку Ковачевићу нико није обратио са понудом за експропријацију, биће да се то није десило из два могућа разлога: Или је направље груб превид који је уочен тек када су забрујале машине у дворишту овог човјека или за ове радове не постоји никаква грађевинска дозвола у шта се оправдано сумња јер инспекција, у којој су нисмо могли да добијемо одговор јеср су ''сви на терену'', ништа не предузима да обустави радове.

Сумњу у легалност пројекта појачава и то што је темељ за стуб надвожњака направљен на другој локацији, поред Ковачевићевог дворишта, када он није допустио да се прави унутар дворишта. Темељ је огроман и наводно је због премијештања коштао око 30.000 КМ више. За овај маневар извођача радова, којим се мијења пројекат, у ЈП ''Путеви'' нису ни знали док нису дошли на терен! А они све то плаћају.

Бошко Коовачевић је слао молбе за пријем код министра гређевинарства и екологије у Влади РС, Сребренке Голић, као и код министра саобраћаја и веза Недељка Чубриловића, али није добио одговор.

Можда га се министар сјети када буде тражио оправдање зашто аутопут није отворен 15. новембра како је обећано – ако га буде тражио.

Ж. Свитлица


http://frontal.rs/index.php?option=btg_ ... vost=13763

Vrla nam ''drzava''.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Okt 2011, 13:49 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Avg 2011, 07:33
Postovi: 623
a nek i taj se najede g.....i on i njega zemlja...nek pusti ljude da rade ako mu nije smetao taj nadvozanjk tolike godine sad se nasao joguniti...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Okt 2011, 13:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007, 02:35
Postovi: 1462
Prije svega, taj koji se treba najesti g... je moj tata, stoga... M'rs!

Drugo, procitaj tekst, pa onda zakljucuj, ako i to mozes.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Okt 2011, 13:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
rotor je napisao:
a nek i taj se najede g.....i on i njega zemlja...nek pusti ljude da rade ako mu nije smetao taj nadvozanjk tolike godine sad se nasao joguniti...



Pa do sada mu nije prolazio kroz dvoriste...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Okt 2011, 14:02 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Sep 2007, 16:59
Postovi: 159
U kapitalizmu je osnovno pravo svakog pojedinca pravo privatne svojine i ona nikom ne smije biti bespravno uzurpirana.Ja da sam na mjestu ovog covjeka tuzio bih drzavu pa nek placaju OVCE(gradjani) za dobar rad(kriminal) svojih izabranih politicara.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Okt 2011, 14:07 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Avg 2011, 07:33
Postovi: 623
prasice u austriji ti oduzmu zemlju jer je to od drzavnog interesa i odmah se radi posao ...naravno da ce to biti placeno...najbolje da sad grad od 300 000stanovnika trpi zbog tvog starog kojem ce hvaliti 40 kvadrata zemlje...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Okt 2011, 14:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007, 02:35
Postovi: 1462
Haj'mo opet.




PROCITAJ TEKST!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Okt 2011, 14:11 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Avg 2011, 07:33
Postovi: 623
gdje tvoj stari osta bez 40 kvadrata...najbolje bi mu bilo da stavi kucicu i naplacuje putarine na nadvoznjaku


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Okt 2011, 15:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Rotor, sta se to radi u Austriji?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Okt 2011, 15:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Od eksproprijacije, drzave i infrastrukture nema bjezanja. I podrzavam to. Infrastruktura mora imati primat nad svime.

Ali ovo je zesci amaterizam. Dodjes covjeku pred kucu i kao:"Ja bi ovdje posadio betonski stub", kao da se radi o kadifama.
Zna se postupak.
Ovo je kretenluk.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Okt 2011, 15:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Ng0Ce1VICp8[/youtube]


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Okt 2011, 16:11 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
Bas zalosno sta rade obicnim ljudima. I onda se cude kad neko uzme pravdu u svoje ruke i rokne nekog supka.

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Okt 2011, 17:26 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39424
Lokacija: Месечева икра
A jebalo majku.....Serem im se u autoput...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Okt 2011, 17:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
prasica je napisao:
Prije svega, taj koji se treba najesti g... je moj tata, stoga... M'rs!

Drugo, procitaj tekst, pa onda zakljucuj, ako i to mozes.


Win !!! :)

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Okt 2011, 20:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Avg 2010, 21:51
Postovi: 1352
Covjeku nisu ponudjene pare uopste :S Majku im lopovsku .... Ja bih im dao zemljiste al za jedno 600 000 - 700 000 KM Pa nek se jebu. Nemogu napraviti jbn-ih 10 km autoputa dabogda gladni ostali ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Okt 2011, 21:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 20:33
Postovi: 1635
Puno teksta, nema slika - ko ce to citati? :)

I moj drug ima slican problem. Nije lako protiv jacih. Imate moju podrsku. Moralnu

_________________
http://www.studiosaycheese.com www.facebook.com/saycheesebch


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Okt 2011, 21:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Avg 2010, 21:51
Postovi: 1352
Trazite dozvolu, i pocnite praviti nesto u dvoristu ...jos 1 kucu :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Okt 2011, 21:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007, 02:35
Postovi: 1462
Hvala svima na podrsci, stvarno nam je potrebna. Vidjecu da nabacim nekih slika sutra, da ne bude kao udzbenik za pravni fakultet :)

Da svima bude jasnije, moji roditelji nikad nisu dovodili u pitanje nastavak radova, ali koji podrazumijeva i pokretanje postupka za eksproprijaciju, djelimicnu ili ukupnu. Mi bi htjeli da idemo odavde, jer ovo postaje mrtvo dobro. Ali stoka, na kvarnjaka, ko zna sta su kontali da ce naici na neke neuke ljude i odraditi to tek tako.
Posebno isticem gradjevinskog inspektora, koji je izisao na lice mjesta i covjek do dan danas, iako se stari obracao, nije podnio zapisnik. Ne smije.
Ako nista, otvoricemo drive - in. Narudzbe na prijedorskoj petlji :p :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2011, 18:07 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12644
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
prasica je napisao:
Hvala svima na podrsci, stvarno nam je potrebna. Vidjecu da nabacim nekih slika sutra, da ne bude kao udzbenik za pravni fakultet :)

Da svima bude jasnije, moji roditelji nikad nisu dovodili u pitanje nastavak radova, ali koji podrazumijeva i pokretanje postupka za eksproprijaciju, djelimicnu ili ukupnu. Mi bi htjeli da idemo odavde, jer ovo postaje mrtvo dobro. Ali stoka, na kvarnjaka, ko zna sta su kontali da ce naici na neke neuke ljude i odraditi to tek tako.
Posebno isticem gradjevinskog inspektora, koji je izisao na lice mjesta i covjek do dan danas, iako se stari obracao, nije podnio zapisnik. Ne smije.
Ako nista, otvoricemo drive - in. Narudzbe na prijedorskoj petlji :p :D


Ova rečenica objašnjava čitavu situaciju...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2011, 20:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007, 02:35
Postovi: 1462
Na sta mislis u datoj recenici?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 629 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 32  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 38 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs