banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 14:36

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 97 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
Autoru Poruka
PostPoslato: 08 Dec 2013, 13:11 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 15 Apr 2009, 17:34
Postovi: 1155
Lokacija: Canberra
spavac je napisao:
dje si ti bolan vidio u filmu kolektivnu srpsku odgovornost za ubistvo srdjana ili premlacivanje alena?


sama ta prica je izvucena i medijski eksplatisana upravo zbog toga


A sto se tice filma,film nema veze sa pamecu i istinom .Prvo Alen Glavovic nije radio u praznom kiosku vec u nekavom butiku na trebinjskoj pijaci.I nije ga napala grupa pijanih razularenih vojnika samo zato sto je musliman.Vec je zatecen u kafani kako se hvata i flerta sa konobaricom Anom Kutrovic.Sa kesom punom svercovane robe patike i lewis 501.Legitimisala ga je vojna policija ili civilna,a ovaj se glupirao,mozda zato sto je bio na bolovanju kao vojnik VRS koji je u borbi ranjen i ostao bez djelova tjela ili da bi se pokazao pred ovom curom konobaricom,uglavnom se bahato ponasao.I ovi su odlucili da ga privedu.A u basti kafica je sjedio Aleksic sa grupom vojnika.I tu je doslo do koskanja kad su ovi prosli sa Glavovicem.Aleksic je ustao.Nije dao da ga privedu vec je Glavovica gurnuo u stolicu za sto i rekao da ce tu ostati i piti sa njima.I posle se sve zavrsilo tucom u kojoj je nesretnim slucajem poginuo ovaj Aleksic
ovaj dogadjaj nije imao nikave veze sa politikom ni sa srbima,ni muslimanima vec je to obicna pijanska kafanska tuca i sprecavanje sluzbenog lica u vrsenju duznosti ali su je izvukli i guraju je kao pricu o dobrom srbinu koji je spasavao muslimane od genocida.ne zbog dobrog srbina vec zbog price o genocidu......eto nisu svi srbi bili zli i genocidisali muslimane nasao se poneki i dobar da ih spasava


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2013, 13:30 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Citiraj:
Isto tako Banjalucani ce se sjetiti i jedinice VRS Pajin bataljon koji je bio sastavljen od banjaluckih muslimana i hrvata .


Ja za ovo prvi put cujem,ozbiljno! :-?

Koliko se ja sjecam,to je bio bataljon u 16 Krajiskoj Brigadi,i ne znam otkud to da je bio sacinjen od Hrvata i Muslimana?

Bar ove koje sam ja upoznao,skoro su svi bili Srbi...A cini mi se da je bas nad njima izvrsen onaj pokolj,kad je ubijeno 20-tak momaka u par minuta,kad su im u jesen 1991 upali hrvatski diverzanti u Vocarici kod Novske,i da su skoro svi ,ili svi,ubijeni bili Srbi....

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2013, 15:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
U Derventi je bila jedinica "Mesa Selimovic"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2013, 16:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Schlager je napisao:
Citiraj:
Isto tako Banjalucani ce se sjetiti i jedinice VRS Pajin bataljon koji je bio sastavljen od banjaluckih muslimana i hrvata .


Ja za ovo prvi put cujem,ozbiljno! :-?

Koliko se ja sjecam,to je bio bataljon u 16 Krajiskoj Brigadi,i ne znam otkud to da je bio sacinjen od Hrvata i Muslimana?

Bar ove koje sam ja upoznao,skoro su svi bili Srbi...A cini mi se da je bas nad njima izvrsen onaj pokolj,kad je ubijeno 20-tak momaka u par minuta,kad su im u jesen 1991 upali hrvatski diverzanti u Vocarici kod Novske,i da su skoro svi ,ili svi,ubijeni bili Srbi....

Sve je to tačno Schlager ali veliki dio BL hrvata i muslimana je primljen u jedinicu tek kad je "Pajin bataljon" napustio VRS i bio pridodat VRSK stacioniran u Jasenovcu do pada istog.Ali opet je bilo više srba od ostalih.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2013, 16:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
tacno je ovo sto Spijo kaze.....razlog je sto je Pajin bataljon desetkovan na proboju koridora,tacnije u Zivkovom polju i od toga se nikad vise oporavili nisu....izvuceni iz borbe na njihovo mjesto u proboj usao 1.bVP (nije da se hvalim ali smo to razbucali za cca 4 sata borbe :D ) a Pajo i ono sto je ostalo od bataljona otisli na odmor u RSK a popunio se muslimanima vecinom koji su nasli tako nacin da budu u vojsci a kao i da nisu.

jedina prava jedinica tog sastava je ona iz Dervente sto je shakal napisao.....bataljon Mesa Selimovic


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jan 2016, 21:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
https://www.facebook.com/nasasvetinja/p ... 2360587675

:confused2: :oops:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jan 2016, 21:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8753
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Eto ti ga sad sta je istina......????

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jan 2016, 21:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31199
Lokacija: Je Suis Ahmed
njegova majka ili maceha je drzala tezgu, a ne on, da li ga je stari drzao podalje sa linije ne znam

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jan 2016, 21:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
I ovo je baleganje.
Činjenice:
Srđan nije bio dezerter.
Alen je prodavao na pijaci gaće koje je švercovala Radova ljubavnica.
Srđan se nikad nije družio sa Alenom.
Rade je zvao Srđana u kafić (bila smjena, bio kući) i poslao ga na pijacu da vidi šta se dešava sa tezgom.
Srđan nije otišao da pogine.
Rade je unovčio Srđana. I dan danas ga unovčava.
Da se Srđan digne sve bi želio samo ovu patetiku NE!

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jan 2016, 21:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Mene nervira ovo diskretno kopkanje po njegovoj smrti, svake godine po zericu....

Ako znamo kritikovati govna sa klixa, treba biti realan pa reci da ih i na ovoj stranici Republika Srpska na FB ima u velikom broju. Onih pravih, ljudskih govana, koja se prepoznaju na kilometar. Cini mi se da sam onog dukija sa foruma, koji je ovdje vec pisao razne prolive, vidio i na toj stranici, otprilike takav soj ljudi se tamo lijepi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jan 2016, 21:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
И аутор на кога се позивају, "др" Петровић, је најобичнија будалетина. Такви нам праве само штету, и треба их игнорисати. Шта се стварно десило, то појма немам, али знам да то користе данас да се посипају пепелом до изнемоглости.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jan 2016, 20:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31199
Lokacija: Je Suis Ahmed
Izgleda da ni sarajevski Romeo i Julija nisu bili cvjećke, odnosno Romeo.

Citiraj:
Anđini Romeo i Julija ubijeni zbog kofera para
Slika
Priča o Admiri Ismić (25) i Bošku Brkiću (25), koji su ubijeni u maju 1993. godine na mostu Vrbanja u pokušaju da izađu iz opkoljenog Sarajeva, ovih dana je ponovo aktuelna zbog filma koji snima holivudska zvezda Anđelina Džoli.

U stvarnom životu Admira i Boško, ljubavnici iz reportaže Rojtrsovog ratnog reportera Kurta Šorka, ubijeni su na mostu Vrbanja 9. maja '93. u pokušaju da se iz opkoljenog Sarajeva preko Grbavice, koju je kontrolisala Vojska Republike Srpske, domognu slobode samo zato što su ubice verovale da će se domoći velikog novca koji su sa sobom navodno nosili. Očevici se sećaju da su rane imali na leđima i da su pali u trenutku kada su već skoro prešli na srpsku stranu.

Fotografija Admire i Boška koji zagrljeni leže na mostu obišla je svet. Smrt mladog para do danas je ostala jedna od najprepoznatljivijih priča iz ratnog Sarajeva, prvenstveno zbog činjenice da je Boškova i Admirina ljubav bila ljubav između Srbina i Bošnjakinje.

U to vreme u Sarajevu su se od međunacionalnih venčanja pravili medijski događaji, kao dokaz celom svetu da je, uprkos ratu, granatama i stradanjima, Srbima na jednoj, Bošnjacima na drugoj i Hrvatima na trećoj strani, Sarajevo ostalo tolerantna sredina u kojoj se "mešovite" veze i dalje rađaju i opstaju.

Admira i Boško postali su parametar, svojevrsne ikone „onog" Sarajeva i Bosne i Hercegovine koja je '93. postojala samo u tragovima.

Njihovo svirepo ubistvo na mostu Vrbanja, na samo nekoliko koraka od slobode, i njena ruka prebačena preko njegovog tela dali su, ironično, celoj priči posebno romantičnu notu. Mladi ljubavnici postali su posthumno planetarno poznati kao "sarajevski Romeo i Julija", o njihovoj tragičnoj sudbini snimali su se filmovi i pravile TV emisije... Ipak, razlog zbog kojeg su Boško i Admira tog 19. maja '93. morali umreti nije bio romantičan.

Na početku rata 1992. Boško se sprijateljio sa desetak godina starijim Mišom Ćukom, svojim komšijom sa Koševskog brda i takođe poznatim sarajevskim predratnim švercerom, slatkorečivim šarmerom čiji je „zaštitni znak" bila crna kožna jakna. Mišo je na početku rata bio jedan od lokalnih komandira Vojne policije, a Vojnu policiju je, opet, kontrolisao Ismet Bajramović Ćelo. Iako je većinu vremena provodio sa Mišom i ostalim pripadnicima VP u štabu pod komandom Kenana Mehanovića, poznatijeg kao Kenan Banana (koji je nakon rata zbog ubistva komandanta brigade Armije BiH Muje Zulića robijao u zatvoru i ubrzo nakon izlaska na slobodu umro) na Koševskom brdu, Boško je odbijao da se zvanično priključi "otporu protiv agresora" i uzme oružje.

Rat je trajao, posao sa švercom cvetao i sve je išlo glatko do proleća 1993. Bila je svadba Ćele Bajramovića, a Mišo, Boško i Admira su bili među zvanicama. Do danas niko ne zna tačno kako se to dogodilo, ali negde između izricanja Ćelinih bračnih zaveta i kasnonoćnog veselja već dobrano pripitih svatova, Mišo Ćuk je nestao. Pravo preko Vrbanje, pa na Grbavicu, noseći sa sobom svoju čuvenu motorolu od koje se nikada nije odvajao (bio je poznat i kao Mišo Motorola, op.a), a putem koje je sutradan svojim bivšim saborcima na Koševskom kratko javio: "Jebi ga, morao sam... Ne zamerite!"

"Kad je Mišo napravio to sranje i pobegao na Grbavicu, počeo je pritisak na Boška. Neki momci u Armiji su počeli da ga napadaju, čak i fizički. Jednom je jedan bacio kamen na njega i morao sam da ga branim. Da ga ja nisam štitio, ubili bi ga. Nestao bi", ispričao je Ismet Bajramović.

Ipak, Bajramović nije mogao biti uz Boška stalno i situacija je postajala sve napetija.

U maju, nekoliko dana pošto je Boško dobio poziv da se javi u komandu policije "na ispitivanje", odlučuje da napusti Sarajevo i pokuša doći do brata u Srbiji, a sa njim je odlučila da pođe i Admira, uprkos protivljenju njenih roditelja. Trinaestog maja 1993. Admira je proslavila 25. rođendan. Šest dana kasnije, ona i Boško bili su spremni za prelazak preko mosta Vrbanja.

Prelazak je ranije dogovorio Ćelo Bajramović sa dvojicom pripadnika Vojske RS, Milkanom Gaborovićem i Sašom Bogdanovićem, predratnim stanovnicima Koševskog brda. Bilo je planirano da srpska vojska pusti Boška i Admiru preko Vrbanje, a Ćelo je obećao Gaboroviću da će mu narednog dana "poslati" preko mosta njegovu tetku i rođaka, koje je Milkan pokušavao da izvuče iz opkoljenog grada. Dogovoreno je da za vreme razmene niko neće pucati ni sa srpske, ni sa bosanske strane.

"Admira je ušila novac u njihovu odeću. Stavila je tri i po hiljade maraka u prsluk, a Boško je trpao novac, velike količine u džepove. Rekla sam mu: 'Boško, kako to možeš preneti samo tako? A on je odgovorio: 'Ne brini, niko nam neće ništa uraditi.' Bio je sto odsto siguran da će sve biti u redu čim pređe na drugu stranu", seća se Sadika Ismić, Admirina baka.

"Boško je bio malo nervozan, Admira nije. Dogovorio sam sve sa našim ljudima, ali ipak sam im rekao da pričekaju do mraka. To je bila ničija zemlja, okružena sa četiri-pet različitih jedinica: Cacina vojska, specijalci, HVO, četnici - bilo je nemoguće napraviti dogovor sa svima njima", priznao je kasnije Ismet Bajramović. Do danas je ostalo nerazjašnjeno ko je pucao na Boška i Admiru.

Pripadnici HVO-a koji su tog dana osmatrali liniju tvrdili su da su meci ispaljeni sa srpske strane, dok je Vojska RS za sve okrivila Armiju BiH, tvrdeći da niko od njihovih nije pucao. Ova, druga verzija priče, čini se mnogo verovatnija, pre svega zato što se nekoliko dana pre Boškovog i Admirinog prelaska gradom pronela priča kako će Boško sa sobom nositi vredan "teret": torbu sa više stotina hiljada nemačkih maraka.

Ta je priča brzo došla i do komandanta 10. brdske brigade Armije BiH Mušana Topalovića Cace, čiji su ljudi takođe čuvali liniju razgraničenja kod mosta Vrbanja.

Prema navodima nekih svedoka, Caco je pobesnio kada je čuo da je Ćelo dogovorio Boškov i Admirin prelazak bez njegovog znanja i dojurio na liniju sa svojom pratnjom, naredivši vojnicima da te večeri niko ne sme preći preko Vrbanje.

"Iz bunkera se jasno videlo da dvoje ljudi, cestom i bez skrivanja, kreću preko mosta prema Kovačićima sa koferima u ruci. Caco je, prema kazivanju mojih drugova iz čete, podivljao i naredio da se puca, bukvalno je vrištao. U bunkeru je bio maloletni momak koji je na liniji bio samo radi hrane i najčešće je stražario sa svojim ocem, ne idući u napade ili slično. Sa otkočenim 'magnumom' iza leđa, momak je okinuo iz kalašnjikova, a pucao je još najmanje jedan 'pitbul' iz Cacine pratnje. Znam da je atmosfera bila užasna posle toga, danima...", navodi jedan bivši vojnik Armije BiH.

Sa druge strane, Ćelo Bajramović je pokušavao bezuspešno da utvrdi ko je pucao: "Ne znam. Niko od vojnika ne zna šta se desilo. Neko je samo rekao: 'Pucaću, jebi ih, baš me briga ko su'".

Zvanična istraga o Boškovoj i Admirinoj smrti nikada nije vođena, dve vojske nastavile su optuživati jedna drugu, a novac koji je Bato nosio sa sobom nestao je. Admira Ismić i Boško Brkić sahranjeni su na groblju u Lukavici, a nakon rata, 1996. godine, po želji roditelja njihova tela su prebačena u Sarajevo i sahranjena na groblju Lav. "Sarajevski Romeo i Julija" umrli su ne zato što su bili dvoje ljudi različitih nacionalnosti koji se vole ili što je nekome zasmetao plan o prelasku "na drugu stranu", nego zbog jedine valute koja je čak i u gradu pod opsadom otvarala sva vrata - original "dojč" marke...

http://www.glas-javnosti.rs/clanak/refl ... ofera-para

Malo mi je i ova priča čudna, Caco je znao za torbu punu para, a Ćelo nije i eto pustio ih na lijepe oči.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2017, 00:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31199
Lokacija: Je Suis Ahmed
https://m.youtube.com/watch?v=naEP79RRPeM

Na taj dana ga posjeti otac i aktuelni gradonacelnik.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2017, 11:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2011, 19:09
Postovi: 3640
Film je smeće svih smeća.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jan 2018, 03:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31199
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
TREBINJE - Srđan Aleksić, mladi Trebinjac čiji je herojski čin poznat daleko van granica BiH, preminuo je 27. januara prije 25 godina u trebinjskoj bolnici od posljedica udaraca zadobijenih šest dana ranije u centru Trebinja.

Tog kobnog 21. januara 1993. godine Srđana je napala grupa rezervista Vojske RS, njegovih sugrađana, dok je branio druga Alena Glavovića.

Glavović danas živi u Malmeu, u Švedskoj, radi kao čistač u jednoj firmi. Ima dvoje djece, sina i kćerku, koji su već veliki, svoji ljudi.

Navodi da ne prođe nijedan dan, a da ne pomisli na Srđana.

Kako kaže, velika je to rana koja ne može da prođe. Čak ni, eto, poslije 25 godina.

"Jeste, ali džaba. To ostaje u sećanju dok si živ. Ostaje u tebi i ne može se promijeniti nikako. Kako idu godine, sve je teže i teže. Što sam stariji sve je teže, ali mora se čovjek boriti dok je živ", ističe Glavović.

Ističe da svakog ljeta s porodicom ode u Trebinje da posjeti Srđanov grob i njegovog oca. Dodaje da će ta tradicija biti nastavljena i kada njega više ne bude bilo.

"I djeca će slijediti moj put", kazao je Glavović i ističe da djecu vaspitava da budu kao Srđan.

"Sve što je Srđan radio neka rade i oni. Neka budu pošteni, dobri i vrijedni. Neka ne daju na sebe i na drugoga, neka brane sve... Ako poslušaju, a zasad su dobri. Dobri su oboje", ističe Glavović.

Srđanov otac Rade Aleksić izjavio je ranije da je njegov sin umro vršeći svoju dužnost, ali je isto tako rekao da Srđan nije bio heroj, već običan momak. Kako navodi, ostaće pojam dobrote.

"Vi često kažete heroj Srđo, nemojte, jer je Srđo bio obični momak. Srđo je svojim životom ovom gradu ostavio fin pečat jednog mladića koji živi blagorodno, koji živi drugarski, pomalo boemski, koji je bio omiljen u svakom društvu i to je najvrednije što je Srđan ostavio Trebinju", izjavio je ranije njegov otac i dodao da ga Alen često zove.

Srđan Aleksić je posthumno dobio Povelju Helsinškog komiteta za ljudska prava u BiH te brojna druga odlikovanja. Osim toga, nekoliko gradova u BiH i regionu je odlučilo da mu oda počast nazvavši ulice ili prolaze njegovim imenom te postavljajući spomen-ploče u njegovu čast.

Jedan od ubica Srđana Aleksića poginuo je na ratištu, a ostala trojica osuđena su na po dvije godine i četiri mjeseca zatvora.

(NN/b92.net)


Da je Srdjan Aleksic ziv bio bi jos jedan Srbin u sluzbi agresije na BiH i Djubrovnik.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jun 2021, 09:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
https://www.klix.ba/vijesti/bih/sda-ov- ... /210608019

Citiraj:


Tajib Delalić, vijećnik Stranke demokratske akcije (SDA) u Općinskom vijeću Novi Grad Sarajevo, tražio je brisanje imena ulice u ovoj općini nazvane po Trebinjcu Srđanu Aleksiću.

On je kazao kako je zvanična "definicija" da je ubijen jer je branio Bošnjake, a taj čin se uzdiže bez ikakve sumnje te je naveo da je Aleksić nastradao u pokušaju vojne policije da zaplijeni njegovu tekstilnu robu kojom je trgovao jedan Bošnjak.

"Došli su pripadnici Vojne policije RS-a i pokušali zaplijeniti robu. Iz susjedne kafane dotrčao je Srđan Aleksić i pokušao se otimati za pantalone, u tom natezanju se srušio, udario glavom od trotoar, pao u komu te nakon nekoliko dana umro", to je prema svjedočenju, koje je na vijeću čitao Delalić, kazao Srđanov otac Safetu Ćerimagiću, protjeranom Bošnjaku iz Trebinja, koji sada živi u Švedskoj.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jun 2021, 18:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2018, 09:42
Postovi: 2625
Lokacija: PD
bio onaj njemački vojnik što je stao pred streljački stroj u Šumaricama pa su ga strijeljali zajedno sa đacima i ostalim srpskim rodoljubima. i bio tako jedno 40-50 godina u istoriji. onda neko stisnuo petlju, istražio, i onda se otkrilo da taj Nijemac nikad nije ni postojao. nije postojao a postojao. jer je tako - da postoji - bilo baš nekako potaman.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 97 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs