banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 26 Apr 2024, 21:52

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 62 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 26 Nov 2010, 09:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2006, 15:21
Postovi: 3835
Evo...cim nam standard bude kao na zapadu...nek uvedu.

_________________
Растветали яблони и груши,
Поплыли туманы над рекой.
Выходила на берег Катюша,
На высокий берег на крутой.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2010, 09:59 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 06 Sep 2010, 17:27
Postovi: 258
Pa šta će ga uvoditi kad već postoji.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2010, 10:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
svasta li ce i na mene!!!
pih, mater im!!!


treba uvesti porez na budale. nek i oni za nesto daju pare...

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Dec 2016, 19:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:

Odlazak građana BiH u Njemačku uz pad nataliteta znači da se ubrzano topi radna snaga u BiH. Da bi riješili taj problem, poslodavci u Republici Srpskoj predlažu između ostalog i uvođenje “poreza za neoženjene i neudate“, što bi podrazumjevalo da građani bez djece treba da subvencionišu ljude sa porodicama.

Vijesti Republika Srpska Subota, 31.12.2016. | 08:46

Iz Zavoda za zapošljavanje RS su u izjavi za medije istakli da nisu sigurni u efikasnost tog rešenja, ali ne spore da se desio drastičan pad radno sposobnog stanovništva.

Još više zabrinjava činjenica da je na evidenciji Zavoda sve više mladih ljudi koji su zbog određenih beneficija prijavljeni, ali zapravo i ne traže posao. Tako se, kažu u Fondu PIO RS drastično povećava razlika između broja radnika i broja penzionera.

"Broj penzionera se neminovno povećava. Ne može se uticati na zaustavljanje broja porasta penzionera, u svim zemljama u kojima se primjenjuje princip međugeneracijske solidarnosti. On samo može određenim mjerama da se uspori", rekao je Mladen Milić, direktor Fonda PIO RS.

Povodom najavljenih mjera u RS provjerili smo i da li su poslodavci u Federaciji BiH zabrinuti zbog pada nataliteta, a time i manjka radne snage, te šta misle o inicijativi poslodavaca u RS o uvođenju “poreza na neoženjenje i neudate“, prenosi Faktor.

"Nemam nikakav komentar, mi se bavimo ozbiljnim stvarima", kazao je direktor Udruženja poslodavaca FBiH Milan Pandurević.

Izvor: Faktor.ba


Nek uvedu ja cu ih tuziti ustavnom sudu rs.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Dec 2016, 19:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
No frki...uvjek postoji alternativa u gej braku

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jan 2017, 10:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9228
filozof sa vrbasa je napisao:
Citiraj:

Odlazak građana BiH u Njemačku uz pad nataliteta znači da se ubrzano topi radna snaga u BiH. Da bi riješili taj problem, poslodavci u Republici Srpskoj predlažu između ostalog i uvođenje “poreza za neoženjene i neudate“, što bi podrazumjevalo da građani bez djece treba da subvencionišu ljude sa porodicama.

Vijesti Republika Srpska Subota, 31.12.2016. | 08:46

Iz Zavoda za zapošljavanje RS su u izjavi za medije istakli da nisu sigurni u efikasnost tog rešenja, ali ne spore da se desio drastičan pad radno sposobnog stanovništva.

Još više zabrinjava činjenica da je na evidenciji Zavoda sve više mladih ljudi koji su zbog određenih beneficija prijavljeni, ali zapravo i ne traže posao. Tako se, kažu u Fondu PIO RS drastično povećava razlika između broja radnika i broja penzionera.

"Broj penzionera se neminovno povećava. Ne može se uticati na zaustavljanje broja porasta penzionera, u svim zemljama u kojima se primjenjuje princip međugeneracijske solidarnosti. On samo može određenim mjerama da se uspori", rekao je Mladen Milić, direktor Fonda PIO RS.

Povodom najavljenih mjera u RS provjerili smo i da li su poslodavci u Federaciji BiH zabrinuti zbog pada nataliteta, a time i manjka radne snage, te šta misle o inicijativi poslodavaca u RS o uvođenju “poreza na neoženjenje i neudate“, prenosi Faktor.

"Nemam nikakav komentar, mi se bavimo ozbiljnim stvarima", kazao je direktor Udruženja poslodavaca FBiH Milan Pandurević.

Izvor: Faktor.ba


Nek uvedu ja cu ih tuziti ustavnom sudu rs.

Nek se poslodavci koji to predlažu (biraću sad pažljivo riječi) NAPUŠE KURCA, mamu im jebem bezobraznu i glupu. Nek povećaju plate i uslove rada poboljšaju, pa im neće odlaziti na zapad. Nisu se sjetili pritisnuti političare već i dalje seru po narodu. Želim im svima onu situaciju iz '45, iako nemoguću sad..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jan 2017, 10:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Vece plate ne znace uvijek bolji kvalitet zivota.
Sa druge strane cijena rada u BiH nije uopste nesto super povoljna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jan 2017, 11:32 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2012, 00:57
Postovi: 28
Kako će se to sve odigravati, ostaje nam da vidimo. A šta reći za sve te neoženjene/neudane? Da li iko od tih "premudrih" nam izabranih političara/poslanka, zna ponaosob svakog tog neoženjenog ili tu neudanu? Da li znaju kakva je životna priča svake te osobe, pa da su mogli da izvuku takvu "zamisao"? Da li bi to značilo, da, hipotetički, oporezuju i one koji su izabrali ispoštenički način života, tj. monahe, ili možda recimo, sveštenike katoličke vjeroispovjesti, koji žive u RS, a znamo da se i oni ne žene? Kakva je ta njihova logika?? Ja već duži niz godina živim na selu, tako da veoma dobro znam kakva je situacija. U mom selu npr. nema ni kafana, birtija, aktivnih "domova kulture", niti bilo čega, gdje bi se mladi, recimo, mogli okupljati, ili upoznavati ili šta ti ja znam. Stvarno, žalosno je to reći da se sela gase, a da li se možda gase gradovi?? Definitivno ne. I koji to mladoženja želi doći iz grada da živi na selo(faktički da dođe živjeti u kući svoje izabranice) ili koja to današnja mlađa mlada želi doći iz grada živjeti na selo, rukovodeći se onom: "u dobru i zlu, u bogatstvu i siromaštvu"? Sjetim se priče starijih, onomad kada su oni započinjali život, pa kad kažu: ja se oženio, doveo je u očevu kuću, a kad smo malo "zakopitili", ćaća mi dao njivu da pravim sebi kuću. I zaista, naprave dvoje ljudi kuću, a da im bude "zanimljivije" u svoj toj izgradnji, u međuvremenu se rode i djeca.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jan 2017, 13:45 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 15 Apr 2009, 17:34
Postovi: 1155
Lokacija: Canberra
Nek@d_sam_bio_W@lter je napisao:
Ovo je toliki idiotizam i toliko zadiranje u privatnost i napad na licne slobode da nemam rijeci. S jedne strane se veliki novac izdvaja za sirenje i propagiranje gay sloboda a sa druge uvode porez na nezenje. Sami sebi kontriraju. IDIOTI!!!

nista novo , uobicajen porez u svim zapadnim zemljama
neozenjeni placaju vece takse nego ozenjeni i oni sa vise djece


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jan 2017, 14:03 
Citiraj:
nista novo , uobicajen porez u svim zapadnim zemljama


Vrh
  
 
PostPoslato: 01 Jan 2017, 14:07 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 15 Apr 2009, 17:34
Postovi: 1155
Lokacija: Canberra
orrka je napisao:
Kako će se to sve odigravati, ostaje nam da vidimo. A šta reći za sve te neoženjene/neudane? Da li iko od tih "premudrih" nam izabranih političara/poslanka, zna ponaosob svakog tog neoženjenog ili tu neudanu? Da li znaju kakva je životna priča svake te osobe, pa da su mogli da izvuku takvu "zamisao"? Da li bi to značilo, da, hipotetički, oporezuju i one koji su izabrali ispoštenički način života, tj. monahe, ili možda recimo, sveštenike katoličke vjeroispovjesti, koji žive u RS, a znamo da se i oni ne žene? Kakva je ta njihova logika?? Ja već duži niz godina živim na selu, tako da veoma dobro znam kakva je situacija. U mom selu npr. nema ni kafana, birtija, aktivnih "domova kulture", niti bilo čega, gdje bi se mladi, recimo, mogli okupljati, ili upoznavati ili šta ti ja znam. Stvarno, žalosno je to reći da se sela gase, a da li se možda gase gradovi?? Definitivno ne. I koji to mladoženja želi doći iz grada da živi na selo(faktički da dođe živjeti u kući svoje izabranice) ili koja to današnja mlađa mlada želi doći iz grada živjeti na selo, rukovodeći se onom: "u dobru i zlu, u bogatstvu i siromaštvu"? Sjetim se priče starijih, onomad kada su oni započinjali život, pa kad kažu: ja se oženio, doveo je u očevu kuću, a kad smo malo "zakopitili", ćaća mi dao njivu da pravim sebi kuću. I zaista, naprave dvoje ljudi kuću, a da im bude "zanimljivije" u svoj toj izgradnji, u međuvremenu se rode i djeca.


gase se i gradovi narocito manji gradovi
od 64 opstine RS 2015 samo su 2-3 imale pozitivan prirodni prirastaj
depopulacija je ogromna,za 5-6 hiljada veci je mortalitet od nataliteta a o iseljavanjima trbuhom za kruhom da ne govorimo
nazalost polako se i banjaluka gasi,kod mene u naselju najmanje 30% stanova je prazno,u mojoj zgradi od 12 stanova 6 je prazno
otidjite naprimjer na laus pa malo prosetajte,svaka 4-5 kuca je napustena i prazna
stari su pomrlli mladi su otisli vani trbuhom za kruhom
iseljavanje prema zapadu je i sada dosta veliko a sta se tek da bude ako srbija ili bih udje u EU pa dobijemo prava kakva danas hrvati imajuda slobodno zive i rade sirom EU
hrvatska se zadnjih par godina zestoko prazni a tri koraka su ispred nas u svemu sta li ce se kod nas desit,masovni egzodus epskih razmjera
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=8_fnxWJflw8[/youtube]


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jan 2017, 14:08 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 15 Apr 2009, 17:34
Postovi: 1155
Lokacija: Canberra
dokumentarac htv o iseljavanju hrvata u irsku

https://www.youtube.com/watch?v=8_fnxWJflw8


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jan 2017, 15:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
The_new_Statesman je napisao:
Vece plate ne znace uvijek bolji kvalitet zivota.
Sa druge strane cijena rada u BiH nije uopste nesto super povoljna.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Na kojoj ti planeti živiš ? '' Super povoljna '' ? Plate su katastrofalne, a poslodavci da mogu ne bi ni to plaćali. Trebao bi jedan omanji grad zatvora da se pohapse i smjeste kriminalci koji su ''privatnici''

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jan 2017, 15:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
Onaj ko bi zelio, trazio ili uvodio porez na "slobodu" dabogda mu sloboda dosla u kucu.

_________________
MANGA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jan 2017, 16:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7808
Lokacija: Mejdan
ozna je napisao:
Nek@d_sam_bio_W@lter je napisao:
Ovo je toliki idiotizam i toliko zadiranje u privatnost i napad na licne slobode da nemam rijeci. S jedne strane se veliki novac izdvaja za sirenje i propagiranje gay sloboda a sa druge uvode porez na nezenje. Sami sebi kontriraju. IDIOTI!!!

nista novo , uobicajen porez u svim zapadnim zemljama
neozenjeni placaju vece takse nego ozenjeni i oni sa vise djece

Jbg, sve manje para, manje ljudi radi, a apetiti administracije rastu. Treba napuniti budžet. Izmišljaju toplu vodu. Da bar te pare budu namijenjene za porodilišta, vrtiće, škole, a ne za audije i dnevnice...

Mladima što rade na crno ili ne rade (zvanično 60% mladih ne radi), taj Zakon ne znači ništa. Od nule ne možeš odbiti porez. Tako da ideja o većim porezima kao načinu podsticanja (tjeranja) zasnivanja porodica nije realna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jan 2017, 17:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
gavranpero je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
Vece plate ne znace uvijek bolji kvalitet zivota.
Sa druge strane cijena rada u BiH nije uopste nesto super povoljna.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Na kojoj ti planeti živiš ? '' Super povoljna '' ? Plate su katastrofalne, a poslodavci da mogu ne bi ni to plaćali. Trebao bi jedan omanji grad zatvora da se pohapse i smjeste kriminalci koji su ''privatnici''


Kvalitetan radnik poslodavca u RS/BiH kosta oko hiljadu evra mjesecno. Nadam se da shvatas velicinu Poljske, Slovacke, Ceske, Rumunije, Madjarske, Bugarske koje su listom u EU i imaju mnogo laksi pristup i benficije na tom ogromnom trzistu. Zamisli koliko je u pobrojanim zemljama takvih poslodavaca i radnika.

Sa druge strane, mislim da bi svako od nas radije imao 800 maraka platu, a da mu za zivot treba 700 maraka, nego 1000 maraka, a da mu do prvog ne moze biti 1200.

Plus, sto nij siguran da ce od prvog imati posla jer neki Madjar radi to isto za pomenutih 800.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jan 2017, 17:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7808
Lokacija: Mejdan
The_new_Statesman je napisao:
Plus, sto nij siguran da ce od prvog imati posla jer neki Madjar radi to isto za pomenutih 800.

Znam ljude koji su razgulili u Mađarsku. I imaju posao u struci.
Otišli da rade za manje para? Nisu toliko ludi.
Pošto si započeo post sa pričom o kvalitetnim radnicima i njihovom cijenom...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jan 2017, 17:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Citiraj citav post i reci mi sta sam pogresno napisao.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jan 2017, 20:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4065
I ja sam za to da se uvede porez na "slobodu". Tacnije na "slobodno" sticanje kesovine i imovine u pozamasnim (i cesto nepoznatim) kolicinama.
Tako da ovi sto su "full loaded" mogu "slobodno" da plate svoj dio nezavisno od toga jesu li samci ili imaju porodicu.



Ta "Sloboda" je ovde zatrta u korijenu. Toj socijalnoj grupi je potrebno "pomoci" od strane drzave da se izbori za ta "prava koja su im uskracena". :wink:
Cuj, problem su samci i samice , koje nebuloze. :)

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jan 2017, 16:56 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
The_new_Statesman je napisao:
Vece plate ne znace uvijek bolji kvalitet zivota.
Sa druge strane cijena rada u BiH nije uopste nesto super povoljna.


S' oproštenjem nemoj srati! A to da nije BIH super povoljna si u pravu, po mnogo čemu smo skuplji od zapada naspram standarda.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 62 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs