banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 01:01

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 62 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 25 Nov 2010, 16:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2006, 23:59
Postovi: 2100
Citiraj:
POTOMSTVA NEMA I 'SELA SE GASE': U Republici Srpskoj uvode porez na neoženjene?!


Skupština opštine Kotor Varoš uputila je Narodnoj skupštini Republike Srpske prijedlog da se u cijelom entitetu uvede poseban porez koji će plaćati neoženjeni muškarci, neudate žene i bračni parovi bez djece a koji nemaju nikakvih zdravstvenih prepreka da dobiju potomstvo

U obrazloženju se ističe da se sela u RS gase, u gradovima se rađa sve manje djece, a stalno raste broj neoženjenih i neudatih.
http://www.banjalukain.com/hronika/u-re ... neozenjene


Dakle, Kotor Varos se dize na noge i krece u hajku na mlade/madozenje! :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2010, 19:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Domišljaju se na razne načine kako da popune minuse u svojim kasama, sljedeći porez je na udisanje vazduha.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2010, 19:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2006, 15:21
Postovi: 3835
Ovo je toliki idiotizam i toliko zadiranje u privatnost i napad na licne slobode da nemam rijeci. S jedne strane se veliki novac izdvaja za sirenje i propagiranje gay sloboda a sa druge uvode porez na nezenje. Sami sebi kontriraju. IDIOTI!!!

_________________
Растветали яблони и груши,
Поплыли туманы над рекой.
Выходила на берег Катюша,
На высокий берег на крутой.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2010, 19:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
Je li forumašica udatju_se_u_BL je iz Kokoš-varoša, pa se zato nadigla hajka...? :lol:

Elem, ovo odavno fercera u Skandinaviji, AFAIK, ali nisam istraživao koliko uspješno.

I ja ih ne bih dirao...radije neka uvode stimulanse za porodice sa više djece (ako ikako može bez lakrdija tipa "Stop bijeloj kugi" već običan, normalni, kao bilo gdje u svijetu), nego da ovako tjeraju..bukvalno, tjeraju ionako finansijski preopterećeno stanovništvo na:
a) Još veće izdatke, ili
b) Brak/djecu/brak i djecu čisto radi izbjegavanja tog poreza, što je, naravno, mnogo gore od onoga pod a), jer kao da nemamo već dovoljno nesrećnih brakova, nasilja u porodici, istraumirane djece i ovisnosti...a nešto ne mogu da si dočaram u glavi sliku sretne porodice nastale na ovaj način.

Brak i/ili djeca su stvar koja se tiče samo dvoje ljudi i niko drugi, a naročito (mada ništa manje ili više od drugih) javna institucija nema prava da se miješa u to, pogotovo ne na ovaj način.

[Mjesto za sočnu psovku koja mi ne dolazi u ovom trenutku na jezik...]

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2010, 19:57 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Bogami ako se ova država zapali benzinom ću je gasiti! Uvešće porez i na šarene pločice da napune kasu, ako bi neko pokušao da napadne RS ko što na ovo forumu komentarišu imali bi veeeeliku petu kolonu!

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2010, 19:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2006, 15:21
Postovi: 3835
Upravu si euroth...umjesto da uvedu stimulacije i potaknu ljude na brak i stvaranje porodice...oni to misle uraditi pod prisilom. SRAMOTA!!!

_________________
Растветали яблони и груши,
Поплыли туманы над рекой.
Выходила на берег Катюша,
На высокий берег на крутой.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2010, 20:30 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Neka oni prvo uvedu standard skandinavskih zemalja pa onda nek misle na natalitet, koja smo mi imbecilna država! Vidjela žaba konji se potkivaju pa i ona digla noge! :mad:

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2010, 20:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9839
Lokacija: Далеко од раја
Slika govori 1000 riječi, a video ...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=gYUbM0mkZCk[/youtube]

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2010, 21:00 
Gomila idiota...


Vrh
  
 
PostPoslato: 25 Nov 2010, 21:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2003, 15:07
Postovi: 6389
A citam jutros hoce i u Boriku oko zgrada da uvedu aparate za placanje parkinga, radi "smanjenja guzve". Smijesno ovo postaje...

_________________
"Baš je dobro kada misliš da živiš u slobodi"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2010, 21:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2006, 15:21
Postovi: 3835
Najbolje da postave automate za naplatu i na svaciji balkon...nemo's dzaba stajati na svom balkonu i gledati na ulicu kad je to grad asfaltirao!!!

_________________
Растветали яблони и груши,
Поплыли туманы над рекой.
Выходила на берег Катюша,
На высокий берег на крутой.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2010, 22:06 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
Smecari, samo gledaju da nas oderu, ako to uvedu treba ih sve ponabijati na kolac !

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2010, 22:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Opste poznata cinjenica je da se na zapadu ljudi vjencavaju samo da bi prestali placati samacki porez. Od ovoga nema nista jer kako ce oni utvrditi da li neko moze ili ne moze imati djecu :roll: Ja bih samo voljela vidjeti te ljude koji izmisljaju ovakve gluposti.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2010, 22:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2006, 23:59
Postovi: 2100
Malo im para sto dobijaju od silnih razvoda zadnjih godina! :lol:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2010, 00:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Ово је само предлог закона а не закон. Само што штрчи сензацијом у односу на масу других предлога који су такође дебилни.
Међутим овде је једна ствар битна: нежење.
Огроман број младих људи, поготово са села, остаје неожењен и села се гасе.
Рецимо, пре пар дана био сам у свом селу и једна реч описује ствар: тужно.
Свега два млада човека су била ту (од тога сам један био ја) и то оба само на неко време.
Све старци који ће наравно да изумру и шта онда?
Има доста ликова 30+ неожењених, који вероватно и неће никада да се ожене. Неки су се одали и алкохоли и кад се то све сабере = јако лоша ситуација.


Овај предлог закона јесте глуп, али тема из које је овај предлог произашаи није глупа. Врло је озбиљна, представља и представљаће један озбиљан проблем за Србе и РС.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2010, 08:36 
Da su bolji uslovi za zivot ne bi bilo problema sa te strane...


Vrh
  
 
PostPoslato: 26 Nov 2010, 08:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2006, 15:21
Postovi: 3835
Silvio Dante...pazi, problem jeste stvarno veliki i stvarno je prijetnja natalitetu. Medjutim jos veci problem po meni je pristup drzave tom istom problemu. Ti "stari momci" nistu sami zato sto hoce vec zato sto neki nemaju koga da ozene. A zasto nemaju? Nemaju zato sto su na selu jako jadni uslovi, nemastina, nema infrastrukture itd. Djevojke odlaze u grdaove upravo zbog toga (bar veliki dio njih). Zasto drzava uvijek pristupa rjesavanju problema na nacin da napuni sebi kasu? Zasto ne napravi plan na duzi niz godina koji bi isao na ruku tim ljudima a ne jos ih dodatno opterecivao. Jednom rijecju...DEBILIZAM.

_________________
Растветали яблони и груши,
Поплыли туманы над рекой.
Выходила на берег Катюша,
На высокий берег на крутой.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2010, 09:10 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
Ne moze nama ni 100 zakona da pomogne, zivot na selu nije lagan treba raditi ko konj, a poznato je da mi nismo neki radnici, i normalno da trebe nece da zive na selu i zasto bi, jer su vidjele u toku skolovanja u srednjoj skoli kad vecina njih dodje u dagra da je bolje biti sredjen i dizati noge, nego uzeti motiku i sa nekim bajom susiti se narednih 30 godina na zemlji. Jeste da cemo na kraju kao narod izumrijeti, a sta mene to boli briga, samo necu da mi neko ugrozava osnovne slobode !

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2010, 09:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Maloumno zadiranje u tuđu privatnost. Porez na imovinu/prihode niko ne plaća, a treba da plaćaju oni jadnici koji su igrom slučaja/sudbine sami.
Još gora stvar, bračni par bez djece da plaća, zar im nije već dovoljna kazna što ih nemaju nego još moraju i da plaćaju (novcem)?
Koji idiotizam.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2010, 09:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:16
Postovi: 4065
Lokacija: Banja Luka - Starcevica
Šta odmah dižete halabuku.

Ako i samo AKO se sprovede ovaj zakon onako kako je na zapadu ond bi to značilo mnogo za one koji imaju 3, 4, 6, 8 djece

Jer na zapadu neoženjeni muškarci (ne znam od koje godine) plaćaju taj porez ( u stvari odbija im se od bruto plate, jer ako ne rade onda su i oni socijalni slučajevi i ne mogu da plaćaju). Sa ženidbom im se taj ''porez'' umanjuje a kad dobiju treće dijete onda više ne plaćaju ništa. Nisam siguran ali mislim da dobijaju i dohodak na svako sledeće dijete (4, 5, 6...)

Taj novac se slijeva u kasu za socijalnu ''skrb'' te se on dotira porodicama koje imaju djece a nisu zaposleni ili porodicama sa više djece...

Kažem, dobra stvar AKO se primjeni kako treba..

_________________
Srednjevekovni naucnik je tvrdio da je zemlja okrugla i da se okrece oko sunca. Za to je cula Sveta Inkvizicija i on beše izveden pred Sud i osuden. Kazna je bila strašna. Odveli su ga do kraja Sveta i gurnuli u ambis.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 62 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs