banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 25 Apr 2024, 00:24

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 584 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 08 Jul 2019, 10:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16753
Мени је ипак дража Црна Гора, каква је да је.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jul 2019, 10:22 
meni je more u cg goli kurac...kazu ima tek nekoliko mjesta da je zaista fin ugodjaj


Vrh
  
 
PostPoslato: 08 Jul 2019, 10:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15040
StigoStriko je napisao:
Milan je napisao:
brat juce dosao iz turske...kaze ne pada mu vise na pamet ici po HR ili slicno...jest da je 200 km po danu (1400 km 7 dana po osobi, sa prevozom), ali u to ide apsolutno sve, hrana, pice, sve moguce i nemoguce picke materine...

u tunisu jeftinije a ol inkluziv



Pa i ovo je all inclusive.


Milane, je li išao iz BL ili Tuzle?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jul 2019, 10:43 
Sarajevo.


Vrh
  
 
PostPoslato: 08 Jul 2019, 11:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Choban je napisao:

Problem je što na Makarskoj rivijeri ima mjesta koje nemaju bog zna kakvu ponudu.
I u tim mjestima su neki što iznajmljuju smještaj nabili cijene za ovaj mjesec. Sve dok ima onih koji su spremni da plate taj iznos, ovi će ih "šišati".

У сва та мјеста бих радије отишао него у Макарску, јебо онај кркљанац и гужву, осјети се да си дошао у град од 20000 људи са још толико туриста. Ко Будва, само није толика сељана. Фино одеш у неко мјесташце од 500-1000 људи, са не огромним смјештајним капацитетима и нема гужве. Ма не мора бити ни 500, нека су двије улице, супер :D е једино је проблем ако нема неки супермаркет, али углавном има у сваком иоле већем "засеоку", камоли мјеста типа Подгора, Брела...

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jul 2019, 17:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 2895
Lokacija: još mAlo i tU smo
+1

_________________
koga to još ZANIMA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2019, 22:46 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Jul 2018, 20:22
Postovi: 53
Problem srednje Dalmacije od Zadra do Splita je taj "dalmatinski dišpet". Svi su nadrkani, puni sebe, živčani, bez dlake na jeziku, i imaju pristup "složi se samnom ili ništa ne pitaj". A još ako znaju da si Srbin samo pojačava loš pristup.

Ulazim ljetos u Zadru u gradski autobus i nisam bio siguran da li ta linija ide gdje trebam ili da čekam sljedeći jer sam pretpostavljao da sljedeći ide direktno, a ovaj ide okolo. I pitam šofera pristojno: "Dobar dan, molim vas da li ovaj autobus ide tu i tu, ili je bolje da pričekam sljedeći?"

A on mi otpili bahato: "Ako ti ova linija paše uđi, neman ja pojma kud ide koji posli mene niti ja to tribam znati".


A što se tiče deranja na moru po ugostiteljskim objektima da i ne pričam. Idu toliko daleko da bez srama sam traži bakšiš. Jednom mi trebaju vratiti 55 kn, on vrati 50 i sam me pita jel dovoljno? :D

Tako da Istra je uljudna, tolerantna ali brate mili skupa za popiz...it. Istra ima cijene prilagođene Švabama i Austrijancima. Dalmacije je jeftinija, ali taj mentalitet je prenaporan.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2019, 23:06 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Jul 2018, 20:22
Postovi: 53
E da, da podijelim jedno iskustvo iz Srbije. :D

Dođem s društvom u Novi Sad. Prijavljujemo se u hotel, pričamo na recepciji sa dvojicom koji tamo rade. I tako čujem da je neka muzika u velikoj dvorani. Vidim ljudi ko u priči tamo. I nama odmah ideja u glavi, mogli bi malo ući tamo ako smijemo. I sad ja pitam te ljude na recepciji (da li bi mi mogli na žurku se ubaciti malo, namjerno tu riječ koristim).

Kad oni mislili da se ja zajebavam, hrvatski naglasak, a koristi riječ žurka. I pazite šta mi kažu.

"Nemojte bolje previše da se petljate sa njima, oni su iz Bosne."
U prijevodu, Srbi iz Bosne nisu multikulturalni kao Vojvođani, pogotovo kad vide nas "Hrvate", tako da kao bolje da sa njima nemamo posla haha. :D

Normalno mi ušli, podružili se predobro, počastili nas. Ipak smo mi naši "Prečani", a tamo smo samo "Dođoši". :D Neka svadba bila, ljudi iz Bijeljine.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2019, 23:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16753
Nije lepo to što lažeš


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2019, 23:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Kakav doživljaj, pričaj nam još.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2019, 23:40 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Jul 2018, 20:22
Postovi: 53
Izvini druže što sam napisao nešto u pripadajućoj temi, sram me može biti. Ako u temi o ribolovu napišem nešto o vrstama štapova nemoj mi zamjeriti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2019, 23:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
milan30 je napisao:
E da, da podijelim jedno iskustvo iz Srbije. :D

Dođem s društvom u Novi Sad. Prijavljujemo se u hotel, pričamo na recepciji sa dvojicom koji tamo rade. I tako čujem da je neka muzika u velikoj dvorani. Vidim ljudi ko u priči tamo. I nama odmah ideja u glavi, mogli bi malo ući tamo ako smijemo. I sad ja pitam te ljude na recepciji (da li bi mi mogli na žurku se ubaciti malo, namjerno tu riječ koristim).

Kad oni mislili da se ja zajebavam, hrvatski naglasak, a koristi riječ žurka. I pazite šta mi kažu.

"Nemojte bolje previše da se petljate sa njima, oni su iz Bosne."
U prijevodu, Srbi iz Bosne nisu multikulturalni kao Vojvođani, pogotovo kad vide nas "Hrvate", tako da kao bolje da sa njima nemamo posla haha. :D

Normalno mi ušli, podružili se predobro, počastili nas. Ipak smo mi naši "Prečani", a tamo smo samo "Dođoši". :D Neka svadba bila, ljudi iz Bijeljine.



Je l' možda te večeri svirao bend "Nije se desilo"?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2019, 00:22 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Jul 2018, 20:22
Postovi: 53
Da, tako nešto je sviralo. Vjerojatno sam i kod konobara krivo čuo da je pitao jel dovoljno, nije on direktno tražio 5 kuna nego je krivo izračunao i mislio da je kusur 50 kn.

Izađi malo iz svog sela pa ćeš možda i doživjeti i neke neobične situacije. Kad si u selu gdje se svi poznate nemaš priliku ni doživiti neobične situacije koje ti ostanu u sjećanju. Ovako misliš da svi lažu jer neke stvari se "nemogu desiti".

Inače meni je nezamislivo da gdje god dođem kod vas parkirati kraj aparata stoji čovjek koji mi daje svoju kartu i traži da mu ja dam pare za nju. Gdje god sam bio u Hrvatskoj, Sloveniji, Srbiji često puta dobijem kartu badava od nekoga tko je primjerice platio 2h, a odlazi nakon 1h i 20 min. Jedino u BIH ljudi stanu kraj aparata i čekaju da neko dođe kupiti kartu pa da mu svoju prodaju.
Jel i to lažem? Meni da je to neko rekao mislio bi da laže.

U Dubici dolazim do aparata uzet kartu i stoji čovjek i daje mi svoju i još me uvjerava nemoj kupovat ja sam kupio evo vrijedi još 2h, ja uzmem njegovu i kažem hvala, a on "a platiiit?". Vratio sam mu kartu i kupio na aparatu. Tako da odi malo negdje pa će ti neke stvari koje neočekuješ ući u sjećanje. ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2019, 00:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Изгубљено је ту нешто "у пријеводу". :lol: Ша'ш, нисам мог'о да одолим.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2019, 00:37 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Jul 2018, 20:22
Postovi: 53
Ko vjeruje nek vjeruje, ko neće nemora. :D Samo me pustite na miru kad dođem platiti parking, želim u miru ubaciti pare u automat i to je to, ne treba mi ničija karta. :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2019, 09:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8772
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
milan30 je napisao:
Da, tako nešto je sviralo. Vjerojatno sam i kod konobara krivo čuo da je pitao jel dovoljno, nije on direktno tražio 5 kuna nego je krivo izračunao i mislio da je kusur 50 kn.

Izađi malo iz svog sela pa ćeš možda i doživjeti i neke neobične situacije. Kad si u selu gdje se svi poznate nemaš priliku ni doživiti neobične situacije koje ti ostanu u sjećanju. Ovako misliš da svi lažu jer neke stvari se "nemogu desiti".

Inače meni je nezamislivo da gdje god dođem kod vas parkirati kraj aparata stoji čovjek koji mi daje svoju kartu i traži da mu ja dam pare za nju. Gdje god sam bio u Hrvatskoj, Sloveniji, Srbiji često puta dobijem kartu badava od nekoga tko je primjerice platio 2h, a odlazi nakon 1h i 20 min. Jedino u BIH ljudi stanu kraj aparata i čekaju da neko dođe kupiti kartu pa da mu svoju prodaju.
Jel i to lažem? Meni da je to neko rekao mislio bi da laže.

U Dubici dolazim do aparata uzet kartu i stoji čovjek i daje mi svoju i još me uvjerava nemoj kupovat ja sam kupio evo vrijedi još 2h, ja uzmem njegovu i kažem hvala, a on "a platiiit?". Vratio sam mu kartu i kupio na aparatu. Tako da odi malo negdje pa će ti neke stvari koje neočekuješ ući u sjećanje. ;)



Ne znam za Dubicu ali više puta sam u BL parkrajući na parkingu dobijao besplatno kartu od ljudi koji su u tom momentu odlazili sa parkinga... jednom sam i ja poklonio parking kartu koja je još imala oko 1h do isteka....

Ne vidim u čemu je problem čak i da ti neko da kartu i da ti naplati pola/ili 1km ako ti ista treba.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2019, 09:18 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10257
U banjaluci se karte daju, poklanjaju... Koda boli qrz za dubicom.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2019, 09:21 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 26 Apr 2013, 13:31
Postovi: 266
Kakva storija sve te nejeblo...upad na vrh zurku,tip koji te starta za tiket...fffff


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2019, 09:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Picola storia de grande amore

Mozel se ovo prodati? :)Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2019, 10:07 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Jul 2018, 20:22
Postovi: 53
rakoon je napisao:
Kakva storija sve te nejeblo...upad na vrh zurku,tip koji te starta za tiket...fffff


Jbg tak reci i autoru teme, tu i tamo koji turist dobije po čki ali nema veze, bitno da ostalih 99% doživi prvoklasno ljetovanje. A taj pojedinac samo kvari idilu bratstva i jedinstva jer baš je morao u krivo vrijeme na krivom mjestu progovoriti ekavicom.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 584 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs