banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 16:37

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 199 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 02 Mar 2012, 09:49 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
hercegovac27 je napisao:
_зока je napisao:
hercegovac27 je napisao:
Zanimljivo je da nije bilo nikakve javne osude u BiH zbog čipovanja ili ti žigosanja! Narod je ovdje nevjerovatno zaglupljen!

Zbog?


Zbog toga što vlast vrlo lako može zloupotrijebiti te podatke u slučaju obračunavanja sa neistomišljenicima ili ušutkivanja i ne samo naša vlast.

Vlast već posjeduje sve tvoje podatke koje mogu ili žele zloupotrijebiti. Ne sikiraj se.
dukicas je napisao:
Meni taj čip lično ne smeta, ali mi je glupo ako su istinite neke špekulacije koje govore da te pomoću njega mogu locirati u svakom trnutku tj. tvoju ličnu kartu locirati u svakom trenutku, jer to bi bilo već veliko zadiranje u privatnost i kršenje ljudskih prava i sloboda.
To mogu valjda i putem mobilnog telefona ali je to skupa zajebancija.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Mar 2012, 10:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
_зока je napisao:
To mogu valjda i putem mobilnog telefona ali je to skupa zajebancija.

auuu, i onda mogu ufatiti i ko je s tobom u zijanu.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Mar 2012, 11:59 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jan 2008, 14:55
Postovi: 152
Lokacija: BiH
ma baš me briga za ličnu...... kao prvo sve je toliko sitno napisano da mi treba povećalo,


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Nov 2012, 01:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31202
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
BiH

Nova lična karta biće duplo skuplja
Uroš Vukić - 12.11.2012 09:30

BANJALUKA - Cijena nove lične karta, koja će se u BiH početi izdavati najvjerovatnije od 1. marta naredne godine biće duplo viša nego što je sada i iznosiće oko 20 KM, kazao je izvor "Nezavisnih".

Prijedlog pravilnika o cijeni ličnih dokumenata, koji je izradila Agencija za identifikacione dokumente BiH (IDDEEA), već danas će se naći na sjednici Savjeta ministara BiH, ali niko zvanično nije htio potvrditi da će cijena nove lične karte biti duplo viša.

Izvor "Nezavisnih" ispričao je da će vlasti u BiH, odnosno Savjet ministara BiH, poskupljenje pravdati tako što će izmijeniti Zakon o putnim ispravama BiH i rok važenja pasoša produžiti sa sadašnjih pet na deset godina.

"Tako će na neki način doći na isto. Građanima će pasoš koji košta 40 KM vrijediti deset, umijesto dosadašnjih pet godina", kazao je izvor "Nezavisnih".

U Ministarstvu civilnih poslova BiH kažu da još ne znaju koja će biti cijena nove lične karte, ali naglašavaju da će ih građani mijenjati sukcesivno, odnosno kada im istekne postojeća lična karta koju imaju.

Pored toga, ističu da su mogući i problemi prilikom izdavanja novih ličnih karata te da će biti strahovitih udara na matične urede da se izvrše provjere.

"U dvije godine matični uredi trebaće da izvrše provjeru 2,5 miliona ličnih karata, na način da se podaci koji se dostavljaju za izdavanje ličnih karata moraju provjeriti u matičnim uredima. Biće problema s ljudima koji nisu upisani u knjige državljana, problema i grešaka sa mjestima u kojima su ljudi rođeni, prezimenima, datumima rođenja, slovnim greškama u imenu itd.", rekao je Milan Zjajić, pomoćnik ministra civlinih poslova BiH.

On ističe da je FBiH donijela Zakon o novim matičnim knjigama i napravila nedefinisanu situaciju, posebno po pitanju naknadnog upisa u knjige državljana.



"To je nekada bila nadležnost kantonalnih MUP-ova i sada to žele prebaciti na opštine, tako da je to haotična situcija i tu se može desiti ozbiljan problem", kazao je Zjajić.

Zjajić naglašava da će nove lične karte najviše biti izdavane u 2013. i 2014. godini te da najvećem broju bh. stanovnika upravo tada ističu postojeće.

U Agenciji za identifikaciona dokumenta BiH kažu da se nove lične karte štampaju isključivo zbog veće bezbjednosti, a da će na njima podaci biti ispisani ćirilicom i latinicom.

"Na zahtjev građana moći će se unijeti i entitetsko državljanstvo i krvna grupa. Najveća promjena je to što će nova lična karta sadržavati elektronski čip u koji će se moći pohraniti digitalni potpis na zahtjev građanina", rekla je Amila Opardija, potparol IDDEEA.

Ona je istakla da su sve potrebe aktivnosti za početak izdavanja ličnih dokumenata u toku te da su uvezani svi nadležni MUP-ovi, i opštine, kao i izmjene koje se tiču upisa entitetskog državljanstva i krvne grupe.

"Za tehničke pripreme softvera i opreme za pohranjivanje podataka i personalizaciju u toku 2012. godine planirano je 3,5 miliona KM", kazala je Opardija.

Jedna od novina kod izdavanja novih ličnih karata biće mogućnost da budu dostavljene poštom, znači, da se prilikom predaje zahtjeva za idavanje nove lične karte popuni i jedan dodatni zahtjev i da lična karta na adresu stigne poštom.


Neka osobna iskaznica košta i STO maraka, ali neka je na ćerilici. A ovaj fazon sa krvnim grupama im je mnogo glup.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Nov 2012, 02:04 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
Jedna mana tih čipova je što ne postoji međunarodni standard toga, za čitanje tih čipova, tako da su prilično beskorisni... Sto se tice krvne grupe, why not? (može dobro doći u hitnom slučaju, ako ti treba transfuzija, a nisi pri svijesti)
Standardni su samo za državu u kojoj su izdani. Prošlo ljeto sam radio sa srbijanskim i nisu "uniquely readable."

Konačno da produže pasoše...

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Nov 2012, 06:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Malo off... Da li je izvjesno da nam u bliskoj buducnosti nece trebati nikakvi cipovi. Ni u dokumentima, ni pod kozom :D

Naime, da li ce biti dovoljno da te radi indetifikacacije samo kamera snimi?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Nov 2012, 06:37 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
Bourne identity i ti fazoni...

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Nov 2012, 06:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Neee... Biometrija a la Sagem..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Nov 2012, 08:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Satelitsko praćenje preko lične karte. :lol: Pola ljudi ostavi ličnu kući ili u autu, pa im je velika vajda od tog praćenja. :lol:

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Nov 2012, 08:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
masoni i iluminati svuda oko nas u kombinaciji sa grupom bidelberg i spijunima vatikanskim......

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Nov 2012, 08:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Google je cudo

http://www.google.at/search?q=sagem+fac ... btnG=Suche


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Nov 2012, 09:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Vjerovatno reaguje na raspon zjenica (nisam otvarala linkove) kao i širinu jagodica na obrazima jer jedino se to ne može operacijama izmijeniti (konture lobanje oko očiju).

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Nov 2012, 17:43 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17134
Lokacija: Q5HW+6W
Ili Privium na amsterdamskom Schipholu, skeniraju zjenicu... kao u naučnofantastičnim filmovima...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Nov 2012, 13:21 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Dec 2003, 12:50
Postovi: 709
Lokacija: Republika Srpska
Jos da uvedu obavezno utvrdjivanje krvne grupe za LK pod uslovom da nalaz vadjenja krvi ne bude stariji od 6 mjeseci, neka drzava usicari nesto od bogatog naroda.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Nov 2012, 13:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Pa nikad nisu došli ni do tog nivoa da ove stare mogu iščitati, a oće neke nove, već kad mu daš ličnu pita te za adresu, a ti mu možeš reći koju poželiš, a on mulac nema načina da provjeri kenjaš li ili govoriš istinu, e tako će biti i sa novim, većinu tih nekih "star trek" šema neće moći ni isčitati :roll:

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Nov 2012, 14:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Misliš da nema načina da provjeri adresu ako mu daš ličnu kartu?

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Nov 2012, 14:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31202
Lokacija: Je Suis Ahmed
Lagati se može kada se učlanjuješ u videoteku ili biblioteku, ali murija može provjeriti preko dispečera.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Nov 2012, 14:58 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2012, 20:51
Postovi: 93
Lokacija: Žepče, Herceg Bosna
dr. Jovo Ubiparip je napisao:
masoni i iluminati svuda oko nas u kombinaciji sa grupom bidelberg i spijunima vatikanskim......


Zaboravio si na britanske i židovske agente i kraljici Elizabeti II. koja je ustvari reptil. :lol: .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Nov 2012, 15:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
filozof sa vrbasa je napisao:
Lagati se može kada se učlanjuješ u videoteku ili biblioteku, ali murija može provjeriti preko dispečera.

Mogu, ali u qrcu, možda i mogu, ali samo do 16h, do kada radi cips, inače oni trebaju u kolima imati čitače tih ličnih, nači nešto slično portu za kreditne, ubaci u njega kartu i isčita sve podatke o tebi, a da to imaju ne bi te ni pitao za adresu. Jesi li kad doživio da provjeravaju preko dispečera jesi li im dao pravu adresu? A murija je inače puna povjerenja u pm... :roll:

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Nov 2012, 16:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
filozof sa vrbasa je napisao:
Neka osobna iskaznica košta i STO maraka, ali neka je na ćerilici. A ovaj fazon sa krvnim grupama im je mnogo glup.


Sto se mene tice, neka bude na kineskom, ali da je besplatna i da je ne moram nositi sa sobom.

Jebiga, meni licna stvarno ne treba, posto znam svoje ime napamet.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 199 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs