banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 17:18

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 215 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Autoru Poruka
PostPoslato: 04 Mar 2014, 10:32 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
pa jedino je motiv i neupitan,isto ko i feketićka oluja :lol:

sve drugo je diskutabilno i poglupo.

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Mar 2014, 10:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
A.J.V.A.R. je napisao:
Pa sto premjestaju Nikolu Teslu? Jel covjek bio monah, vjernik, doprinjeo sirenju religije? Koji je motiv?


hladnije u hramu a ova godina ce da bude topla a i blize je centru ako nikola pozeli da se otkotrlja do slavije recimo

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Mar 2014, 10:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Majko zemljo
baš ti hvala


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=LBVyDdAv2LQ[/youtube]

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Mar 2014, 11:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Na ovakve stvari mi se ogade bradonje najstrasnije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2014, 22:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
http://theoatmeal.com/comics/tesla_model_s

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2014, 22:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 22:10
Postovi: 4092
Lokacija: http://www.websudoku.com/?level=4
Lijep auto.

_________________
Glupa krava.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2015, 03:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
OTKRIVENI NOVI ZANIMLJIVI DETALJI IZ ŽIVOTA NAJVEĆEG SRPSKOG GENIJA
Tesla: Velik sam, crn, šiljast mi je nos...

Svetlana Palić | 31. 01. 2015. - 20:45h | Foto: RAS | Komentara: 9
Hrvatski državni arhiv prikazao je sinoć u Noći muzeja široj javnosti dosad nepoznata dokumenta iz života velikog genija Nikole Tesle.

Slika
Reč je, pre svega, o Teslinoj krštenici iz 1856. godine koja je sačuvana u takozvanoj Matici parici, knjizi rođenih, venčanih i umrlih parohije u Smiljanu.


Drugi važan dokument je Teslina molba za izdavanje pasoša iz 1883. godine u Zagrebu u kojoj on na interesantan način opisuje svoj izgled.

U matičnoj knjizi iz Teslinog rodnog Smiljana navedeno je da je rođen 28. juna 1856. godine (vreme se računalo po julijanskom kalendaru).

Već sledećeg dana u hramu Sv. Petra i Pavla krstio ga je paroh Toma Oklobdžija, a kum je bio kapetan Jovan Drenovac iz Gospića.

- Činjenica da je Tesla kršten već sledećeg dana po rođenju i da je to obavljeno u crkvi u kojoj je njegov otac služio, a koja se nalazila tik uz njihovu kuću, navodi na pretpostavku da je obitelj strahovala da je slabo novorođenče - kaže za „Blic“ Tanja Rudež, autorka knjige o Tesli.

Drugi važan dokument je Teslina molba da mu se izda pasoš da bi putovao u Francusku, Rusiju i Nemačku, koju je podneo nadležnoj instituciji u Zagrebu 1883. godine.

U to vreme nisu postojale fotografije pa je onaj koji moli morao da opiše svoj izgled. Tako je Tesla sebe opisao kao čoveka „velikog stasa, crne kose i očiju, duguljastog lica i šiljastog nosa“.

- Znali smo da postoji matična knjiga rođenih, umrlih i venčanih jer smo iz nje dobili dva originalna prepisa krštenice. Oba dokumenta deluju nam autentično i drago nam je da ih kolege iz Hrvatske imaju jer se time samo obogaćuje građa - kaže za „Blic“ Branimir Jovanović, direktor Muzeja „Nikola Tesla“ u Beogradu.

Slika
Opis u molbi za pasoš

1. Ime i prezime: Nikola Tesla
2. Status: neoženjen
3. Zanimanje: telefonski vježbenik
4. Godina rođenja: 1856.
5. Da li je pismen ili ne: pismen
6. Kamo putuje: Francusku, Rusiju i Njemačku
7. Na koje vreme: na tri godine
8. Stas: velik
9. Lice: podugo
10. Kosa: crna
11. Oči: crne
12. Usta: razmjerna
13. Nos: šiljast
14. Osobite biljege: nema
15. Prebiva: Gospiću, kbr. 244
16. Nadležan: Gospić
17. Podžupanija, odnosno kotar: Gospić
18. Vera: grčkoistočna


Citiraj:
Izmišljeno hrvatsko poreklo

Pojedini hrvatski mediji navode da je Tesla pisao lični dnevnik i da je u njemu govorio o svom „hrvatskom plemićkom poreklu“ te da je njegov pradeda zavoleo devojku pravoslavne vere i prešao u pravoslavlje. Poznavaoci Tesline biografije sa kojima je „Blic“ razgovarao u Hrvatskoj i Srbiji smatraju da je to izmišljeno. „To je očigledno falsifikat. Obično se uzme neki tačan detalj iz biografije, a onda se doda gomila neistina“, kaže Branimir Jovanović. Isto tvrdi i Tanja Rudež iz Zagreba.


Simpatično. :)

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Maj 2015, 14:18 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Nov 2009, 13:42
Postovi: 14961
http://www.telegraf.rs/vesti/1554870-te ... ski-portal

nuridin tesihovic :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Maj 2015, 14:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
:lol: Ovo je prelijepo.

Pa, da, ima logike.
Tamo daleko na sahrani, otvoreno pismo o srpskom kralju kao velikoj licnosti i tako dalje.

Kako se ljudima da?

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Avg 2015, 02:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Producent iz Holivuda Gordon Bijelonić i najbolji srpski teniser Novak Đoković snimaju film o velikom srpskom naučniku i pronalazaču Nikoli Tesli.

Uspješni holivudski producent Bijelonić, porijeklom iz bivše Jugoslavije, prihvatio je poziv najboljeg tenisera svijeta Novaka Đokovića da zajedno snime film o srpskom naučniku Nikoli Tesli.

Novak je pred Vimbldon u izjavi za britanske medije nagovijestio da sprema veliko iznenađenje u vezi sa naučnikom Nikolom Teslom.

“U glavi mi je projekat o Nikoli Tesli, koji će se ostvariti jednog dana, nadam se uskoro. Na putu je nešto veliko. Sve je u tome da treba biti svjestan koliko je on uradio za civilizaciju. Uvijek je bio ponosan na svoje srpske korijene, a ljudi ne znaju previše toga o njemu. Pokušavam da objasnim ljudima da imamo svjetlo zbog njega. Otkriće naizmjenične struje je dovelo do toga”, rekao je tada Novak.

Gordon Bijelonić rođen je kao Goran Bijelonić u Nju Džersiju. Njegovi roditelji, porijeklom iz BiH, preselili su se u Sjedinjene Američke Države 1969. godine. Devedesetih godina je radio kao pozorišni glumac u Njujorku, a njegov tada anonimni drug Vin Dizel ubijedio ga je da treba da se bavi producentskim poslom. Njihovo prijateljstvo produbilo se kada je Gordon prihvatio Dizelov poziv da producira njegov prvi film “Strays” 1997. godine.

Inače, svi filmovi koje radi su visokobudžetni, u zavisnosti od glumačke postave i od toga u kojoj državi se snimaju, i pretežno je riječ o višemilionskim projektima.

Bijelonić nije zaboravio svoje korijene. Dobro priča srpski jezik i koristi svaku priliku da dođe u Beograd. Nerijetko je isticao da mu je san da snimi film o Tesli – najvećem geniju koji je hodao zemljom.
Saradnja

Gordon Bijelonić je radio sa mnogim poznatim osobama iz svijeta filma, poput Morgana Frimena, Roberta de Nira, Džona Travolte, Džejmsa Franka, Mile Kunis, Foresta Vitakera, Kire Najtli, 50 Centa, a bio je izvršni producent i posljednjeg filma koji je snimio pokojni Robin Vilijams “The angreist man in Brooklyn”.


Kada posisaš sva vesla...

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2015, 09:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
vidi đavla :-?

Slika

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Okt 2016, 19:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
e lijepe li prezentacije o tesli, iako nista ne kontam

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2016, 02:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
- Prvo, potpis je apsolutni falsifikat, neteslijanski. Drugo, vidi se da je tablica rađena na nekom računaru i da je ubačena požutela stranica kako bi izgledala što starije. Čak i font liči na Times New Roman, a u to vreme Tesla je radio na rapidografu za tehničko crtanje. Treće, 12. 12. 1912. godine, kako piše na tablici, Tesla se ne bavi više matematikom već uveliko mašinstvom i konstrukcijom parnih turbina. Na kraju, on je te godine uveliko radio u Njujorku, a laboratoriju u Vordenklifu napustio je još 1906. tako da ne postoji mogućnost da je tamo napravio tu spiralu - kažu u ovom muzeju i dodaju da nikada nisu nigde čuli ni pročitali da je Tesla imao svoju tablicu množenja.

Strani mediji objavili su crtež, navodeći da se radi o originalnom Teslinom delu. Ipak, matematička spirala delo je američkog profesora Džoija Gretera.


Slika

iako lici kao da ju je ms biljanica pravio, opet sam bio ponosan na Teslu, skontao sam mnozenje sa brojem 3, iza coskova kvadrata su proizvodi broja 3 sa pozitivnim cijelim brojevima, a sa 11 je pjesma samo se prati spirala

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2019, 20:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Šta bi sa mladim Teslom iz Broda? Je li se otkrilo ko je koga na kraju lagao?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2019, 20:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ako nismo u Nasinom programu onda nije ni on.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 215 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs