Ja ipak mislim da pravdu treba uzeti u svoje ruke kad ti vec tuzilastvo pljune u lice
Citiraj:
Vozač saslušan, pa oslobođen
PRIJEDOR - Mis šarma Krajine Dajana Stojančić (21) koja je u subotu poginula kada ju je, dok je vozila bicikl, udario „alfa romeo“, kojim je pod uticajem alkohola upravljao Goran Goronja (24), sahranjena je juče na Kečanovom groblju u Gomjenici kod Prijedora
Sahrani nesrećne devojke prisustvovao je veliki broj prijatelja, rodbine i građana koji su se teško mirili sa činjenicom da Dajane više nema.
„Ovo je velika tragedija, jer o Daci svi imamo samo reči hvale“, kroz suze je ispričala jedna od Dajaninih komšinica.
Goran Goronja je pušten iz pritvora, a narednih dana trebao bi da ga sasluša tužilac Vukašin Kondić. On je potvrdio da je Goronja u trenutku nesreće imao više od dva promila alkohola u krvi i da je vozio bez registaracije. Kazna za krivično delo za koje će se Goronja najverovatnije teretiti je od dve do 12 godina zatvora.
Meštani Gomjenice su ogorčeni jer su već duže tražili postavljanje signalizacije ili ležećih policajaca. U Ulici srpskih velikana, gde se dogodila tragedija, dogodilo se više udesa sa smrtnim posledicama. Dajana je bila najbolja učenica u Medicinskoj školi i student na Višoj sanitarnoj.
„Niko ne vodi računa kako ljudi voze kroz naše naselje. Dok su bili postavljeni ležeći policajci, još se i moglo nekako kretati, a od kako su ih uklonili, postalo je preopasno“, rekla je Dijana Knežević, najbolja Dajanina prijateljica.
Takvi konji se ne pustaju na slobodu vec na licu mjesta odrediti zatvor maximalnih 12godina
I ako mu je neko civija eto njega za volanom za par mjeseci