banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 10:40

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 616 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 31  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 07 Dec 2010, 17:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Црвени Крст Републике Српске организује прикупљање новчане помоћи за помоћ жртвама земљотреса у Крљеву.

Вашу новчану помоћ можете уплатити код Комерцијалне банке на број:

571-050-00000342-85

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2010, 02:50 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 01 Dec 2010, 21:17
Postovi: 41
Nakon što su do sada neviđene poplave pogodile područje Semberije, banjalučki studenti odlučili su da daju svoj doprinos i pomognu stanovništvu čiji se kraj nalazi pod vodom. Studentske organizacije Fakulteta političkih nauka i Prirodno - matematičkog fakulteta, organizovale su akciju i prikupili oko 600 KM pomoći

Procitaj više http://banjalukain.com/hronika/akcija-z ... -semberiji


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2010, 17:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Gradsko pozorište Talija iz Bijeljine u saradnji sa Gradskim pozorištem Jazavac iz Banja Luke - pozivaju vas na humanitarnu predstavu OMER I MERIMA koja će se odigrati u utorak 14.12.2010 u 20.00 h. Događaj je HUMANITARNOG KARAKTERA i sav prihod je namijenjen najugroženijima u poplavama koje su zadesile Bijeljinu i okolinu.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Dec 2010, 11:06 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 31 Okt 2008, 13:24
Postovi: 89
APEL ZA POMOĆ

Mali ANDRIJA LAKIĆ iz Trna kod Banjaluke sa svoje nepune tri godine bori se sa malignim tumorom jetre. Opaka bolest sasvim slučajno, bez ikakvih prethodnih simptoma, otkrivena je 20. jula ove godine, a već 30. jula Andrija je operisan na Univerzitetskoj dječjoj klinici u Beogradu.
Operacija je bila veoma teška, trajala je devet sati, a narednih 12 dana Andrija se borio za život uz pomoć medicinskih aparata. Postoperativni period Andrija je uspio da prebrodi zahvaljujući prije svega Božjoj pomoći i zalaganju osoblja UDK u Tiršovoj, ali i svojoj veoma jakoj volji i želji za životom. Mjesec dana nakon operacije Andrija se zajedno sa roditeljima, koji su sve vrijeme bili uz njega i preživljavali najteže trenutke u životu, vratio u Banjaluku, gdje počinje da prima hemoterapiju.
Danas, nepunih pet mjeseci nakon otkrivanja bolesti i primljenih šest hemoterapija tumor na jetri nije zaustavljen, metastazirao je na pluća, Andrijino opšte stanje je loše i dodatno komplikovano visokim bilirubinom i portnom hipertenzijom. Ljekari u Banjaluci i Beogradu tvrde da je upitan dalji nastavak liječenja, posebno njegov ishod i da „na prostoru bivše Jugoslavije nema ustanove i pojedinca koji mu mogu pomoći“. Ipak, imamo osjećaj da je sada njegova želja za životom, bez obzira na takve prognoze, još jača i da nas svojim nevinim pogledom moli da mu pomognemo.
Zahvaljujući Ambasadi Bosne i Hercegovine u Rusiji, ambasadoru Željku Janjetoviću i prvom sekretaru Ivanu Figureku, uspjeli smo da uspostavimo kontakt sa Institutom za dječju onkologiju i hematologiju „GU RONC N.N.Blohin“ u Moskvi. I njihovi stručnjaci situaciju karakterišu kao dosta tešku, ali ne i bezizlaznu. Andriju prihvataju kao svog pacijenta, što nama ponovo vraća nadu i vjeru u uspjeh. Nastavak liječenja oni vide na nekim drugim koncepcijama i promjeni hemoterapije.
Samo prva faza liječenja, koja podrazumijeva saniranje vitalnih funkcija, pokušaj zaustavljanja napredovanja tumora i pripreme za transplantaciju jetre, koštaće oko 80.000 USD. Molimo sve dobre ljude, koji su u mogućnosti, da se odazovu akciji prikupljanja novca kako bismo Andriji vratili osmijeh na lice i nadu u život.

Devizni žiro račun kod „Volksbank“ Banja Luka 567-241-54123976-18
KM žiro račun kod „Volksbank“ Banja Luka 567-241-50926730-08

www.andrijalakic.com
andrijalakic@hotmail.com

+38765566514

Andrijin 6-godišnji brat Aleksa,
majka Senka i otac Andrej


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Dec 2010, 15:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Humamitarna akcija za pomoć trogodišnjem Andriji Lakiću iz Trna se nastavlja velikom žurkom koja će se održati 4. januara u banjalučkom klubu "Kruna" u 20.00 časova. Sav prihod od ulaznica, čija će cijena iznositi 5 konvertibilnih maraka, ali i honorari muzičara učesnika, namijenjen je za liječenje ovog dječaka oboljelog od malignog tumora jetre. Pored toga, oni koji budu htjeli donirati nešto više novca, imaće priliku i za to.

Nastupaju banjlučki DJ-evi:

- DJ Igor (Boom Boom Room)

- DJ Tibor i DJ Jakša (club Kristal)

- DJ Vedran (Sokolski)

- DJ Bera i DJ Goran (club Kruna)

- Renata Glizijan & DJ Neshoo

Poredi njih, nastup su potvrdili:

- Jelena Šukalo

- grupa LEAD

- Guitar Duo - Vedran Gavrić i Dejan Zorić

Plesna škola LATINO DANCE sa svojim članovima će se potruditi da se između ostalog i rasplešemo.

Mali Andrija u ponedjeljak će se već naći na Institutu za dječiju onkologiju i hematologiju "GU RONC N.N.Blohin" u Moskvi. Samo dan poslije početka akcije prikupljanja sredstava za liječenje trogodišnjeg dječaka ostvarene su određene uplate iz okoline i inostranstva, pa će trogodišnjem Andriji Sveti Nikola u nedjelju, 19. decembra, u čizmici ostaviti tri avionske karte za Rusiju!

Akcija pomoći se nastavlja i dalje!


POMOZIMO ANDRIJI DA OZDRAVI!

Devizni žiro račun kod „Volksbank“ Banja Luka 567-241-54123976-18
KM žiro račun kod „Volksbank“ Banja Luka 567-241-50926730-08


PLAĆANJE IZ INOSTRANSTVA


56A: Intermediary Bank

OESTERREICHISCHE VOLKSBANKEN A.G.

VIENNA, AT

S.W.I.F.T. code: VBOEATWW

57A: Account with Institution

Acc. No:

EUR 69209109003

USD 69209100002

CAD 69209100010

AUD 69209100028

GBP 69209100036

CHF 69209100051

DKK 69209100069

NOK 69209100085

SEK 69209100093



VOLKSBANK A.D.

BANJA LUKA, BA

S.W.I.F.T. code: VBBLBA22

59: No. of account of beneficiary with Volksbank: /

Full Name and Address of beneficiary:

ANDREJ (DRAGUTIN) LAKIC

RUSKA 14

BA395672415412397618



(BLLIVE)

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Dec 2010, 18:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Nakon urađenih nalaza, ljekari sa instituta u Moskvi, ne vide mogućnost nastavka liječenja na svojoj klinici. U samom startu mi smo imali pripremljeno i više rezervnih varijanti, a jedna od najizvjesnijih je Izrael. Uskoro ćemo vas obavjestiti o našoj odluci. Ne smijemo dozvoliti da Andrijini roditelji izgube volju i snagu, jer Andrija to sigurno ne bi prihvatio. U svoj ovoj priči on je najjača karika i najveći borac.

Sve do sada prikupljena sredstva, i ona koja budu dalje stizala, biće zamrznuta i nijedan pfening neće biti utrošen bez vašeg znanja i saglasnosti.


http://www.andrijalakic.com/

Pu jebem ti ovakvu NG, stvarno sam duboko razocaran i potresen ovom vijescu. :cry:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jan 2011, 12:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
http://www.youtube.com/watch?v=uTzb6gfi ... r_embedded
otvoren je humanitarni broj za malog Andriju... 1412

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jan 2011, 01:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Prvo humanitarno veče za našeg Andriju, u klubu Kruna 4. januara 2011. godine, ostaće urezano u srce Andrijine porodice ali i u srca svih ljudi dobre volje koji su izdvojili vrijeme i novac i došli da daju podršku našem junaku. Kroz klub Kruna je prošlo oko 1800 duša. Ukupan prihod od ulaznica i humanitarnih kutija, koje su bile postavljene na tri mjesta u Kruni, iznosi 12260KM. Činjenica da je klub Kruna bio prepun od 20 časova pa sve do 2 časa iza ponoći, najbolje svjedoči o uspjehu večeri. Hvala još jednom svima koji su učinili da ovo veče bude nezaboravno. U toku dana ćemo vas obavjestiti o ukupnim prihodima od Nektar piva i donacije kluba Kruna. U akciji je do sada prikupljeno oko 50.000 evra.


Nisam ni sanjao da će se skupiti ovolika sredstva. Akcija je uspjela u potpunosti, a to me raduje. :)

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jan 2011, 19:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
26. januara 2011. godine u 17:30h u Sportskoj dvorani Borik u Banjaluci, biće održana rukometna humanitarna utakmica za našeg Andriju. Snage će odmjeriti RK Borac m:tel iz Banja Luke i RK Crvena Zvezda iz Beograda. Sav prihod od prodanih ulaznica biće uplaćen na Andrijin žiro račun. Organizator utakmice je RK Borac m:tel Banja Luka.

Ulaznice se mogu kupiti u prostorijama rukometnog kluba Borac m:tel, Veselina Masleše 15-17 od 18. januara u terminu od 9-12 časova i 25. i 26. januara na blagajni Sportske dvorane Borik. Cijena ulaznice je 5KM!


Nova akcija za pomoć malom Andriji.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jan 2011, 15:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Trogodišnji Andrija Lakić, kome je u julu prošle godine otkriven maligni tumor jetre, otputovao je sa roditeljima u London gdje mu je zakazan prijem u pedijatrijskom centru za jetru „King’s College Hospital“.

Andrija je otputovao u društvu mame Senke i tate Andreja i u pratnji dr Darija Đurića, a ispratio ga je stariji brat Aleksa.

Aleksa je bratu poželio da se vrati zdrav, da zajedno nastave bezbrižne dječije igre.

Iskreno se nadamo da će britanski stručnjaci naći način da pomognu Andriji i ostvare želje njegovog brata Alekse.

Porodica malog Andrije se zahvaljuje predsjedniku Republike Srpske, Miloradu Dodiku, koji je Andriji do sada više puta pomagao. Ovaj put Dodik je ustupio avion, preuzeo kompletnu organizaciju leta, posredovao u dogovorima sa klinikom i još jednom dokazao da je veliki čovjek sa još većim srcem.

http://www.banjalukalive.com/drustvo/andrija-otputovao-u-london.html

Bože pomozi.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2011, 23:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
http://www.srbizasrbe.net/index.php?opt ... &Itemid=73

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2011, 01:59 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Maj 2009, 19:48
Postovi: 362
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
"Naš mali Anđeo je tiho i mirno otišao na nebo", poruka je koju su Andrijini roditelji poslali iz Londona. Andrijino opšte stanje u zadnja četiri dana se iznenada pogoršalo. Prethodne dane stanje se dodatno komplikovalo da bi večeras, 31. januara u 23.55 naš Anđeo napustio ovozemaljski svijet i otišao u svoju vječnu, Božju, kuću gdje će bezbrižno nastaviti svoje djetinjstvo.

Neka te dragi Bog čuva! Uvijek ćeš biti sa nama. Hvala ti za sve osmjehe, poglede, nestašluke...Tvoja porodica!"


http://www.banjalukalive.com/aktuelnost ... -nebo.html

tuga, nemam rijeci ...saucesce porodici :(


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2011, 02:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
:(



Pa kako? Pa zašto?

Stvarno me je pogodilo ovo.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2011, 11:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5337
Lokacija: Wien, Österreich
Ama ljudi, pa Andrijino stanje je bilo jako kriticno, bilo bi cudo da se izvukao.Nisam htio ranije komentarisati ovo, jer bi me vecina s foruma zasula salvama uvreda, ali je ocigledno da se dijete nije moglo spasiti.Sve je uradjeno sto je u ljudskoj moci, ali je ipak to sve bilo nedovoljno. Tuzno je kad se to dogodi nekom odraslom, a djetetu jos 100 puta tuznije.
Saucesce porodici.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2011, 12:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
толико су се борили за њега, међутим јадничак није издржао. како оно кажу надај се најбољем, а очекуј најгоре.
ни ја нисам хтио бити песимиста па нисам ништа писао, али знао сам да је Андрија у веома тешком стању...

мада ето његова породица је била донекле у могућности и способна да све ово стави у медије и да се покрену велике акције и на тај начин скупи дио пара потребних за лијечење. али у овој нашој јадној држави постоји још много сличних Андрији којима нема ко да помогне нажалост.

Андрија, почивај у миру!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2011, 14:31 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2010, 07:15
Postovi: 1067
Lokacija: Glavni grad Republike Srpske /HISETA/
Ooooooooo Boze moj. Nazalost nije izdrzao. Moje iskreno saucesce porodici Lakic.

_________________
U ŽIVOTU JE VAŽNO BITI BORAC


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2011, 14:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jun 2010, 10:02
Postovi: 5241
Lokacija: Црвено - плави град
Iskreno saucesce porodici Lakic :'(

_________________
И КАДА ЦРНО ЈЕ!!!

Slika

http://www.fkborac.net/sajt/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2011, 15:32 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 22 Jul 2010, 14:58
Postovi: 182
Andrija počivaj u miru.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2011, 16:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Fighter je napisao:
Andrija počivaj u miru.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2011, 20:28 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2010, 23:04
Postovi: 450
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
Андрија, почивај у миру!
Моје искрено саучешће породици Лакић.

_________________
ТИ СИ ПОНОС ГРАДА МОГ, ИЗНАД ТЕБЕ САМО БОГ!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 616 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 31  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: jovic23 i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs