banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 00:36

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 616 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 27, 28, 29, 30, 31
Autoru Poruka
PostPoslato: 31 Avg 2019, 12:52 
Citiraj:
Jedno malo biće treba našu pomoć.

Milici Jeličić, trogodišnjakinji iz Ljeskara, kod Prijedora, potrebna je pomoć dobrih ljudi, kako bi pobijedila tešku bolest s kojom se bori.

Djevojčica je dijagnostifikovan tumor na kičmenoj moždini, trenutno je na hemoterapijama u Institutu za majku i dete u Beogradu.

Njena tetka nam se javila da pomognemo i navodi da nakon hemoterapija, slijedi još niz pretraga i tretmana koji podrazumijevaju i transplataciju koštane srži, te zračenje i imuno terapije.

"Za liječenje je potrebno blizu 200.000 evra. Ta sredstva ne možemo sami da obezbijedimo", rekla je za "Nezavisne".

Donacije možete uplatiti na broj računa: 5722660000607044, otvoren u Mikrofin banci.

Za uplate iz inostranstva, otvoren je račun u Novoj banci, a sredstva možete uplatiti na broj računa BA395550000045058652, SWIFT: NOVIBA22. Za sve ostale informacije, možete da kontaktirate majku djevojlice, Marijanu Jeličić, na broj 00387/65-307-070 (Viber).

Dragi naši molimo vas pomozite i podjelite naš apel... Neka se uplate množe, a mala Milica ozdravi čim pre.


Vrh
  
 
PostPoslato: 25 Sep 2019, 17:58 
http://www.humanost.ba/help/apeli-za-po ... i-od-raka/


Vrh
  
 
PostPoslato: 29 Dec 2019, 15:51 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 14 Feb 2017, 23:37
Postovi: 422
Poštovani članovi, posjetioci foruma,

kako smo na korak do Nove godine, Božića, dana u godini kada bi smo svi trebali da pogledamo oko sebe i priđemo jedni drugima, pomognemo onima koji možda nemaju nikoga da im pokuca na vrata, nemaju parče hljeba i tople pečenice za Božićnu ili Novogodišnju trpezu. Neki od njih nemaju čak ni krova nad glavom, tople odjeće, najosnovnijih životnih namirnica...

Jedna od njih je i Gospova Ilisić koja je u noći između 26 i 27. decembra 2019. godine ostala bez svoje trošne kuće. Sva sreća, uspjela se spasiti iz kuće koju je plamen progutao u trenu. Ova starica, iako je za svoje 72 godine, sahranila supruga ali i sina i kćerku, ne gubi nadu i dalje zna pružiti topao osmijeh (jedino vrijedno što joj je preostalo). Živi u selu Vilusi koje se nalazi na širem području Opštine Gradiška.
Možemo li se organizovati, pa makar pomoći u vidu najosnovnijih higijenskih i prehrambenih namirnica?
Znam da nam je svima dosta "humanitarnih akcija" za koje više ne možemo vjerovati da li su stvarno prave ili nas neko vara!
Ja sam lično rodom iz sela odakle je i ova starica i ako treba, ko god hoće, mogu vas lično odvesti njenoj "kući".

Akciju pokrećem na svoju inicijativu, pa ko je voljan može mi se javiti ovde na forumu privatnom porukom za dalji kontakt.
Evo i članak o nesreći koja je zatekla Gospovu, kao i o akciji koju su pokrenuli članovi MK "Škorpion" iz Laktaša.
http://mojagradiska.com/skorpioni-iz-la ... 9VRJdY7lY4


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2020, 13:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Boris Malagurski
Page Liked · 16 hrs ·

Za Sofijin prvi korak
Zaustavite se na ovom postu. Sa kolegama sam snimio kratak film podrške jednogodišnjoj Sofiji čija jedina šansa da prohoda jeste lek od 2,1 miliona dolara i to što pre. U Sloveniji je za dečaka koji boluje od iste bolesti prikupljeno preko 3 miliona evra za samo 6 dana i on već hoda. Hajde da za nekoliko dana skupimo sredstva za Sofiju, jer svako dete kome je potrebna pomoć je i moje, i tvoje i naše dete. http://zasofijinprvikorak.com/

https://www.facebook.com/malagurski/vid ... =2&theater

Bože mili, kad je za pokojnu Tijanu trebalo skupiti 1 milion $, to je bila cifra da se zamanta čovjeku, a vidi sad ovu.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jun 2020, 02:18 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 31 Mar 2020, 15:35
Postovi: 81
Juce bila humanitarna svirka u MK Istok, bilo je super

Sent from my London using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jun 2020, 16:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Mogao si dati malo vise detalja za koga se pomoc skupljala.

Citiraj:
NJEN ŽIVOT ZAVISI OD HUMANIH LJUDI Samohranoj majci dvoje djece iz Banjaluke treba pomoć (FOTO)
Banjaluka Autor: Srpskainfo 04.06.2020. 09:22 ➔ 11:06
Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest

Foto: Siniša Pašalić/RAS Srbija

Ovo je moj drag prijatelj Danijela Erceg i njoj danas dalji život zavisi od nas. Ona ima 44 godine, samohrana je majka, ima dvoje djece i živi u Banjaluci. Sjajan čovjek. Njoj nedostaje 6.500 KM za operaciju koja bi hitno trebala da se obavi za maksimalno 10 dana.
Napisao je ovo Igor Jondža iz Banjaluke na svojoj Fejsbuk objavi.



– Dragi moji prijatelji, ja sam odlučio da se obratim svima vama koji ste u mogućnosti da pomognete mom prijatelju. Obzirom na njeno stanje ostavljam svoj žiro račun na koji možete donirati vašu pomoć – dodaje te navodi da “pomenuti iznos nije nedostižan, ali je za jednu osobu prevelik.

– Stoga vas molim da mi pomognete koliko možete a ja ću prikupiti značajniji dio ovog iznosa. Broj žiro računa je 571-000-01107627-20 Komercijalna banka AD Banjaluka, ili me kontaktirajte telefonom 066/826-631, ja ću doći po novac. Ukoliko skupimo potrebnu svotu priložiću dokaz o uplati prema klinici, a ako ne ja vam obećavam da ću vam lično vratiti novac – zaključuje on.

Za prijatelje iz susjednih država ili dalekog inostranstva se mogu dogovoriti za plaćanje putem njegovog Fejsbuk profila.


_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2020, 14:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed

https://www.budihuman.rs/sr/korisnik/808/lana-jovanovic
Još jedan slučaj od 2 miliona $.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2020, 21:35 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 17 Apr 2020, 22:42
Postovi: 237
Pomozimo Camila Durakovica bivseg gradonacelnika Srebrenice kaze da nigdje neradi zena ga ostavila :lol: stari snimak bio danas opet https://www.youtube.com/watch?v=LOvyt-52s00 nemogu vjerovat da politicar neradi :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jul 2020, 16:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Prst se Zoki pozlatio kad je tebe uklonio.


https://www.youtube.com/watch?v=w1q3_q35ob8

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2020, 21:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Objava od KRUCIJALNE vaznosti !!!!!!!!
Dragi nasi sugradjani i svi ljudi dobre volje nalazimo se u veoma teskoj skoro bezizlaznoj situaciji pa pokrecemo novu akciju. Ovaj put to je akcija " Kad kupimo jedan hljeb za sebe kupimo bar jos pola za nekoga ko ga nema " jer mi u Mozaiku prijateljstva smo dosli do momenta kad imamo toliko korisnika a svakim danom sve ih je vise zbog trenutne teske situacije da moramo ljude vratiti sa saltera bez korice hljeba. Mi u timu Mozaika svaki taj trenutak emotivno i vrlo cesto i sa suzama u ocima prezivljavamo jer imamo jako puno porodica sa djecom koja nisu kriva za ovo stanje. Imamo jako puno bolesnih i starih ljudi koji su svoj radni vijek posteno odradili a sad nemaju od cega da zive. Ne mozemo vam opisati kada vidite te nevine djecije okice ili drhtave ruke starca ili starice a vi u tom momentu nemate ni hljeb da mu date. Taj osjecaj tjeskobe u srcu nemogu vam prenijeti rijecima to cijeli nas tim svaki dan prozivi. MOLIMO vas a znamo da cete se odazvati nasem pozivu jer nas grad je poznat po humanosti i empatiji svaki kupljeni hljeb mozete donijeti u nasu javnu kuhinju. OVIM PUTEM MOLIMO I SVE VLASNIKE PEKARA ILI ONE KOJE IH POZNAJU DA NAM DOZVOLE DA POSTAVIMO PLAKAT OVE NASE HUMANE AKCIJE ILI DA POSTAVE NEKE KUTIJE ILI VRECE U KOJE CE NASI SUGRADJANI STAVLJATI KUPLJENI HLJEB. Ne dozvolimo da nam siromasni sugradjani gladuju spasimo ih sa koricom hljeba ucinimo nas grad boljim i humanijim mjestom. HVALA VAM OD SRCA SVIMA !!!!!!!! Zabrinuti tim Mozaika prijateljstva !!!!!!

https://www.facebook.com/mozaikprijatel ... _tn__=-y.g

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Avg 2020, 08:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5998
https://srpskainfo.com/u-udesu-izgubili ... na-akcija/
SlikaSlika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Sep 2020, 18:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika
https://www.budihuman.rs/sr/korisnik/845/minja-matic

https://www.telegraf.rs/vesti/humano-ve ... ona-dolara

Ovo ni puno bogatija društva ne bi mogla da iznesu. :cry:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Nov 2020, 00:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
https://www.nezavisne.com/novosti/ex-yu ... dan/630248

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Maj 2021, 11:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Kaspa iz Mozaika prijateljstva je objavio:
Nas sugradjanin nam se obratio za pomoc u placanju racuna za el. energiju koja mu je trenutno iskljucena .
Miroslav je invalid 80 - postotni nezaposlen otac troje djece i trenutno bez ikakvih primanja.
Njegov ukupan dug iznosi 1908,00km na koji je napravljen reprogram ciji mjesecni iznos 31,80 km.
El. energija je iskljucena trenutno zbog duga 186,00 km te vas molimo da mu pomognemo kako bi mu el. energija bila sto prije ukljucena a njegova porodica vracrna u koliko toliko normalan zivot.
Unaprijed cemo vam se zahvaliti u nadi da cemo i ovaj problem ubrzo rijesiti.
Svako dobro zeli vam tim Mozaika prijateljstva.

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2021, 11:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2009, 13:22
Postovi: 5018
Lokacija: Banja Luka
Da li neko zna kako doci do ovog lijeka?
Hitno je.
Slika

_________________
Eins, zwei, eins, zwei build an empire, very Prussian!
Exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Dec 2023, 11:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5843
Pomoć baki koja stoji kod Boske

Jedna baka stoji kod Boske, sa strane u prolazu, odmah kraj ulaza one male pekare "Mila". Viđao sam je i ranije, ali se činilo da čeka nekoga, jer stoji i drži nalaz, a ne pruža ruku niti ima kakvu kutiju.
Vidjeh da joj neka žena daje novac, pa sam tek onda shvatio da prosi, a to što ona to ne pokazuje, dobilo je smisla kad sam progovorio par sa njom. Dam joj nešto parica, a u tom trenutku nailazi neka kolona djece, da li vrtić, da li školska, ne znam. I kaže baka, dok sam joj to davao: "Samo da djeca ne vide". Stid je.
Kaže da sad stanuje u Budžaku, a inače je sa Kupresa, izbjegla. Nema djece, nije se udavala. Živi od socijalne pomoći, ali nije dovoljno. Nažalost, u žurbi sam bio nemaran i nisam joj zapamtio ime. Ako možete, ako prođete tuda, ako ste u prilici, molim da je ne zaobiđete. Kažem, ne izgleda kao da prosi, treba obratiti pažnju. Nosi kapu i štap, nalaz u ruci, stara, seoske konstitucije. Onako, gleda u ljude dok prolaze, ne bi li neko shvatio, valjda.
Vjerujem da ovdje ima ljudi koji su ili organizovali akcije za takve ugrožene među nama, ili znaju nekoga, pa ne bi bilo zgoreg da se nešto napravi za baku, bar sad dok su praznici. Ili ko ima kontakt sa Kaspom iz Mozaika, da mu javi, ako prođe kraj bake i sazna podatke. On će vjerovatno pomoći. Gledaću i ja sutra ponovo da prođem tuda pa da je upitam.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 616 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 27, 28, 29, 30, 31

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs