banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 22:24

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 616 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 27, 28, 29, 30, 31  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 23 Dec 2017, 18:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
U svojoj okolini sam upoznao dosta lijenog naroda da proseta do banke i uplati ili koji se plasi da ce njegova donacija zavrsiti u pogresnim rukama. Ovako se oslobadjaju tih strahova.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Mar 2018, 20:58 
http://www.atvbl.com/roditeljima-tromje ... bna-pomoc/


Vrh
  
 
PostPoslato: 11 Apr 2018, 23:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Banjaluka: Donirajte kosu, vratite osmijeh djeci oboljeloj od raka
11. 04. 2018.
Banjalučani koji žele pomoći djeci oboljeloj od raka, od danas mogu donirati kosu koja će biti upotrebljena za izradu perika namijenjenih ovim mališanima.

Projekat “Moja kosa tvoja kosa” vodi Udruženje “Srce za djecu oboljelu od raka” iz Sarajeva u saradnji sa Udruženjem roditelja djece oboljele od malignih bolesti “Iskra” u Banjaluci.

– Sugrađanka koja je prva skupila hrabrost i odsjekla svoju dugu kosu je Tijana Vuksan. Zahvaljujemo joj na poklonu koji će vratiti osmijeh na dječije lice- rekli su iz Udruženja “Iskra”.

Perike su namijenjene djeci koja imaju privremeni ili trajni gubitak kose kako bi vratili samopouzdanje i uspješno se uklopili u svoju sredinu.

Građani koji žele donirati kosu, to mogu uraditi u frizerskom salonu u Gundulićevoj ulici 80. Kosa mora biti čista, suva, hemijski netretirana i nefarbana, te minimalno 30 centimetara dužine.

Za sve informacije građani se mogu obratiti na brojeve telefona: 051/304-600 i 066/589-991.

(srpskainfo.com)


Ja sad svoju mjerio 10 cm, ja bih pustio, ali ne bi mi stara dozvolila toliko dugu kosu.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Dec 2018, 16:09 
Citiraj:

LAKTAŠI - Teško oboljelima Snježani Plavšić i njenom devetogodišnjem sinu iz Mahovljana, kod Laktaša, treba finansijska pomoć dobrih ljudi, jer nisu u mogućnosti svaki mjesec da plaćaju lijekove i račune.

"Nemam nikakvo mjesečno primanje, jer zbog sinove i svoje bolesti, ne radim već devet godina, koliko se oboje liječimo. Samo moji osnovni lijekovi koštaju 200 KM, a nekada i više", ispričala nam je Plavšićeva.

Dodaje da njen sin sada nije na terapiji, ali, kako kaže, terapiju ne prima samo dok ima sve što mu je potrebno, odnosno kvalitetnu ishranu, koja uključuje medicinske dohrane bogate vitaminima i mineralima koji su veoma skupi.

"Dok ima sve to, on normalno funkcioniše, a kada nema, onda dobije temperaturu 41, koja traje po dva mjeseca, jer mu je imunitet slab. On mora imati posebnu njegu i provoditi vrijeme u sterilnom prostoru. Ja na terapije koje primam već devet godina putujem autobusom od Laktaša do Banjaluke", kaže Plavšićeva.


https://www.nezavisne.com/zivot-stil/zi ... moc/512323


Vrh
  
 
PostPoslato: 04 Jan 2019, 13:50 
Da stavim opet, imate broj telefona pomocu kojeg se donira 1 km (1416).

Nama ovo apsolutno nista ne znaci, a njima je mnogo.

Citiraj:
I Snježana i njen sin, učenik drugog razreda osnovne škole, teško su bolesni, a na osnovne lijekove mjesečno daju oko 70 KM.

Mjesečna primanja su im manja od 300 KM, od toga oko 150 KM daju za račune.

Sin joj je rođen sa rijetkom vrstom tumora jetre, a Snježana je i sama oboljela od raka.

"Poslije nekoliko operacija, hemoterapija i zračenja, takođe sam dobila nekoliko hroničnih bolesti kao i dječak, i sada primam terapije svaka 3 mjeseca za kosti, uz brojne lijekove koji mjesečno iznose i do 200 KM, a nekad i više. Zbog dječje i moje bolesti, ja ne radim već 9 godina, ukupno i toliko se i liječimo. Dječakov otac je umro, ja takođe nemam roditelje i nemamo nikog ko nam može pomoći na bilo koji način. Iz tih razloga, potrebna nam je stalna mjesečna novčana pomoć. Za sve navedeno postoji važeća dokumentacija, i obimni medicinski nalazi", priča Snježana.

Budimo humani i pomozimo da se majci i sinu vrati osmjeh na lice- pozovite 1416.



Za sve one koji su u mogućnosti mogu da pomognu i uplatama na sljedeće račune

NLB RAZVOJNA BANKA LAKTAŠI
SNJEŽANA (VITOMIR) PLAVŠIĆ-ĐUROVIĆ
562-099-80876262-39

DEVIZNI RAČUN:
IBAN: BA395620998121033815
SNJEŽANA (VITOMIR) PLAVŠIĆ-ĐUROVIĆ
MAHOVLJANI
78250 LAKTAŠI
SWIFT BIC: RAZBBA22

KONTAKT TELEFON: 066 768 601


Vrh
  
 
PostPoslato: 16 Jan 2019, 14:02 
https://www.bl-portal.com/drustvo/mlade ... asa-pomoc/


Vrh
  
 
PostPoslato: 02 Feb 2019, 16:22 
:(

Citiraj:
Dvadesetjednogodišnji Aleksa Sančanin iz Prijedora, koji je bolovao od akutne limfoblastne leukemije, i za koga su u gradu na Sani organizovane brojne humanitarne akcije pomoći kako bi se prikupila sredstva potrebna za dalje liječenje, preminuo je danas.


https://www.nezavisne.com/novosti/drust ... nin/520941


Vrh
  
 
PostPoslato: 01 Jun 2019, 11:13 
Slika


Vrh
  
 
PostPoslato: 08 Jun 2019, 13:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika
Citiraj:

Aktivan Humanitarni Broj 1415 Za Liječenje Dvogodišnjeg Teodora Stefanovića Iz Zvornika – Za Transplantaciju Koštane Srži Potrebno 603.000 Evra
MA Izdvojena

ZVORNIK
Juni 8, 2019 Admin
Aktivan humanitarni broj 1415 za liječenje dvogodišnjeg Teodora Stefanovića iz Zvornika
Za transplantaciju koštane srži potrebno 603.000 evra



Nakon dijagnostikovanja rijetke genetske bolesti kostiju, ostepetroze „tip 1“, za liječenje dvogodišnjeg Teodora Stefanovića iz Zvornika potrebno je sakupiti 603.000 evra, kako bi u klinici u Ulmu išao na transplantaciju koštane srži. Roditelji Predrag i Marica, iako rade, sami ne mogu obezbijediti toliki novac te apeluju na sve humane ljude da im pomognu jer je transplantacija jedina nada za Teodorovo izlječenje, a od 1. do 30. juna biće aktivan i humanitarni m:tel broj 1415 kojim se donira po 1 KM, po pozivu, za njegovo liječenje.

– Transplantacija i liječenje u Njemačkoj ne može početi dok se ne uplati sav novac. Takva je procedura u klinici. Oni su nam izašli u susret da Teodora tretiraju kao i drugu djecu iz Njemačke, praktično kao da ima njihovo državljanstvo te je konačna cijena za transplantaciju i postoperativni period od četiri mjeseca u sterilnim uslovima 603.000 evra, a mogla je biti i do 900.000 evra. Ipak, oni ne mogu da garantuju izlječenje jer sve zavisi od slučaja do slučaja, odnosno stanja organizma, a do sada su imali tri ovakva slučaja. Stoga molimo sve humane ljude da nam pomognu ili putem humanitarnog broja ili uplatom novca na račun – kaže Teodorov otac Predrag.



On je dodao da je do sada prikupljeno 24.000 evra, a dio novca mu je obećala i humanitarna organizacija „Bild“ iz Njemačke.

– Očekujem da mi potvrde da li će i koliko novca uplatiti i oni kako bi nam pomogli u pokušaju da obezbijedimo ovako veliku sumu novca i probamo da spasemo Teodora – ističe Predrag.


Uplata novca na račune:

Račun za BiH: Teodor Stefanović 1610000000000011 partija 09001653161

Račun za inostranstvo: Teodor Stefanović, Karađorđeva 8 5/46 75400 Zvornik, Raiffasen bank BiH, SWIFT/BIC CODE: RZBABA2S

IBAN CODE: BA391612000102623874

Račun u Srbiji: Predrag Stefanović, Banca Intesa 160-5300102333022-74

Western Union: Predrag Stefanović, Karađorđeva 8, 5/46, Zvornik, Bosna i Hercegovina.

PayPal račun: Predrag_stefanovic@yahoo.com

(Srpskainfo.com, infobirac.net)

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2019, 13:12 
https://www.srbizasrbe.org/zdrav-covek- ... ve-varosi/


Citiraj:
РЕПУБЛИКА СРПСКА

Позови 17763 из фиксне и мобилне телефоније (2 КМ)
Рачун: 56201281300241-58 (НЛБ развојна банка)
Pay Pal: https://www.paypal.me/SZSrepublikasrpska


Vrh
  
 
PostPoslato: 11 Jun 2019, 07:09 
Usput, pozivom na dole navedeni broj skine 2 KM.

Citiraj:
Начина да се укључите у акцију је много – пројекат Тројка из блока, хуматирни позив на број: 17763, уплата на рачун, кроз донатрску кутију или на неки други вама лакши и приступачнији начин. Свакако, наши марљиви Дубичани који ће у наредном периоду покушати да кроз пројекат Тројка из блока, која ће у Козарској Дубици бити одржана 22. јула, скупе главнину средстава потребних за обезбјеђивање новог дома породици Радић. Зато и ви кад их видите да као пчелице са неким папирима у рукама зује по граду станите, саслушајте их, попричајте са њима и подржите их у њиховој мисији и њиховим намјерама. Јер Радићи заслужују да буду срећни!


Slika


https://www.srbizasrbe.org/potrebna-pom ... ke-dubice/


Vrh
  
 
PostPoslato: 12 Jun 2019, 15:31 
https://banjaluka.net/suncici-za-operac ... s-1-500-km


Vrh
  
 
PostPoslato: 13 Jun 2019, 09:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9281
Ima li voljnih da pomognu ovom djetetu? Vec odavno pokusavaju skupiti ovaj novac. Prije jedno mjesec dana im je trebalo 3500KM, a sad vidim da to jos nisu skupili. Ja sam uplatio koliko sam mogao, ako moze jos neko nek se pridruzi.

Sedmogodišnjoj Sunčici Ivanković iz Banjaluke potrebna je pomoć dobrih ljudi kako bi u petak otišla na operaciju očiju u Rusiju, za koju joj nedostaje još 1.500 KM apeluje njena majka.

Sunčica je kao novorođenče imala konvulzije, koje su izazvale izliv krvi na mozak i ostavile posljedicu na vid, na hipofizu i psihomotorni razvoj, a od konvulzija potpuno je izgubila vid.

“U protekloj godini urađene su tri operacije na Sveučilištu za očnu i plastičnu hirurgiju Ufa u Rusiji, poslije kojih se Sunčici znatno popravilo zdravstveno stanje”, rekla je majka Milica Ivanković.

Dodala je da je sljedeća operacija trebalo da bude ponovljena 27. aprila, ali su je morali otkazati zbog nedovoljno sredstava, a sljedeći termin za operaciju je 15. jun.

Dodala je da ona i djevojčica žive kao podstanari, a jedino mjesečno primanje im je socijalna pomoć od 160 KM.

“Obraćala sam se svim institucijama, kao i Fondu solidarnosti, gdje nisam naišla na pozitivne reakcije, jer klinika na kojoj se mi liječimo ne podliježe njihovim pravilima. Zato sam primorana da na ovaj način potražim podršku dobrih ljudi”, rekla je majka Milica.

Oni koji žele pomoći mogu novac uplatiti na ime Milica Ivanković, račun u NLB broj 562099-813-514-6636.

Za uplate u devizama IBAN: BA395620998144053661 na ime Milica Ivanković, Ulica Branka Popovića br. 41d, 78 000 Banjaluka.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2019, 09:46 
da pola aktivnih zaposlenih forumasa uplati po 10 km dobila bi se pofina cifra...


Vrh
  
 
PostPoslato: 30 Jun 2019, 15:44 
Citiraj:
Opštinska organizacija Crvenog krsta Srbac u saradnji sa M:telom pokrenula je humanitarni broj 1415 za djevojku Milju Malić iz Srpca kojoj su potrebna sredstva za odlazak na operaciju srca.

Humanitarni broj će biti otvoren od 1. do 31. jula a pozivom na ovaj broj donira se 1 KM za njeno liječenje.

Milja je sa sedam godina ostala bez majke i odrasla u teškim uslovima a trenutno se suočava sa ozbiljnim zdravstvenim problemima zbog kojih joj je život ugrožen.


Slika

https://banjaluka24h.com/djevojci-iz-sr ... ciju-srca/


Vrh
  
 
PostPoslato: 09 Jul 2019, 10:49 
Citiraj:
Dragi naši ponovo vas molimo da nam pomognete.

Naime,na našu adresu se obratila #BiljanaJakšić-Kerkez naša poznanica i operska pjevačica, koja već duže vreme podržava ovu porodicu i pomaže im, ali je poželela da se i imi malo više uključimo.

Naime radi se o osmočlanoj porodici Gašić koji su iz priča komšija izrazito vrijedni, radni, skromni, ali trenutno su se našli u problemu, jer su oboje obolili.

Na naše pitanje šta im je najpotrebnije skromno su odgovoili: keks, mlijeko, pelene vel.br.3-4, i adaptirano mleko jer imaju bebu od 3 mjeseca. Iako je porodica istakla ovo kao najpotrebnije iz iskustva znamo da im je potrebno i mnogo više od toga kao što je hrana, oprema za bebu i sl.

Zato vas ponovo molimo da pomognete da pomognemo i na taj način stvorimo još koje srećno djetinjstvo.


Vrh
  
 
PostPoslato: 16 Jul 2019, 13:16 
Citiraj:
Čitaoci, javite se i pomozite, ako možete

Svi zainteresovani, koji žele i mogu da pomognu ovoj banjalučkoj porodici, u hrani, odjeći, građevinskom materijalu, ili na drugi način, za sve kontakte, mogu se javiti redakciji portala banjaluka.com na broj 051/963-556.

Oni koji žele pomoći u novcu, novac mogu uplatiti na žiro-račun Nove Banke broj: 5551000026460889



https://www.banjaluka.com/drustvo/ima-3 ... omoc-foto/


Vrh
  
 
PostPoslato: 25 Jul 2019, 13:54 
Slika

https://www.banjaluka.com/drustvo/vecer ... avanovice/


Vrh
  
 
PostPoslato: 31 Jul 2019, 14:20 
https://www.banjaluka.com/aktuelno/bih/ ... 10-000-km/


Vrh
  
 
PostPoslato: 15 Avg 2019, 18:24 
Citiraj:
Milici Jeličić, trogodišnjoj djevojčici iz Ljeskara kod Prijedora djetinjstvo je otela opaka bolest – tumor na kičmenoj moždini. Skromni i vrijedni roditelji krenuli su u borbu za život svoje kćerkice, ponekad na dnevnicu, ponekad na pozajmicu, a nerijetko uz pomoć komšija kupovali su lijekove za bolesno dijete.

Međutim, kako nevolja nikada ne ide sama, Milica je prebačena u Beograd na Kliniku za majku i dijete, priča Marijana Jeličić za Prijedor24.com, majka trogodišnje djevojčice, te dodaje da Milica sada mora primiti osam terapija, potom ići na transplataciju koštane srži, zatim na vrlo agresivne terapije, zračenje i potom imuno terapije.


https://www.banjaluka.com/aktuelno/bih/ ... bna-pomoc/


Vrh
  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 616 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 27, 28, 29, 30, 31  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs