banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 15:58

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 616 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 09 Maj 2017, 06:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
Moze li mi neko objasniti proceduru uplate npr.iz Njemacke na ovaj devizni racun ako nije problem.
Nikako da upitam za savjet a rada sam uplatiti bilo sta na ovakve price. Ljudi ovo je strasno, koliko je naseg naroda bolesno i sa cim se bore pa to ni zivotinje ne bi izdrzale.
Ako neko zna konkretno neka napise. Hvala.

Edit
Nasla sam na svom nalogu kako mogu prebaciti tj.izvrsiti uplatu sredstava na devizni racun i sve uredno prihvata do SWIFT coda, meni trazi 11cifreni BIC iako stoji da mogu i SWIFT koristiti i cak kada zahtjevam da mi na osnovu banke i drzave posalju bic(sto sama banka nudi)kaze da je za ovu zemlju nemoguce, pokusala sam sve varijacije naziva banke, i ne moze.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2017, 12:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
Evo da dopunim ovo oko uplate na devizni racun. Prije 3dana sam platila na devizni racun 160€ u BiH banka je ovdje na papiru prikazala 12.5€ provizije a banka u BiH 4.5€ ... od uplacenih 172.5€ na odrediste stiglo 134€ razlika koja nigdje nije prikazana je pojedena. I ni u jednoj banci "ne znaju"kako... Toliko o zelji i pomoci ugrozenima. Mene nasankalo jednom i vise nece.
Da sam uplatila 50 a uzeli mi 37€ pa ko je tu lud... bolje se isplati Westernom poslati kome licno treba


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2017, 16:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
moze biti porez na devizne doznake iz inostranstva

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2017, 07:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
Sta god da je, onda su trebali staviti na papir i jedni i drugi a ne muljati kako je provizija 12,5+4,5 kao sto su zvanicno napisali a ne pojesti jos 20... no ovo nije tema za to, htjela sam samo reci da ova varijanta i nije najpametnija za pomoc. Dok se svi uplusaju i to dobro..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2017, 11:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Sad kad i ja primam neku crkavicu, nameće mi se logično da od para koje sam dao u humanitarne svrhe, RS vrati dio poreza na doprinose.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2017, 11:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
Jbg sad mi je bila ovakva situacija pa sam uplatila tacno odredjen iznos jer je toliko falilo i znam ljude a zamisli da sam tipla uplacivala 20ak € eto da se pomogne i uzmu mi 37 dodatno.. pih
Pa bolje onda autobusom poslati novac ali dati nekom.od putnika i pocastiti sa 10€ posto zu i vozaci sada poceli naplacivati 20+€ za prenos novca. Skontali da mogu pa sto ne bi...
Tesko narodu koji na ovakav nacin skuplja novac a banka bi barem u te svrhe trebala proviziju ukinuti ako ne i sumom.odredjenom pomoci ali ja se nesto ne sjecam da je ijedna banka donirala nekom za lijecenje, stvarno su stoka.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2017, 11:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Zamisli da je Slobodan Stanković, svojih pošteno zarađenih milion maraka poslao preko banke, umjesto što ih je stavio u gepek od auta, ne bi dobio ništa!!!

A ti još si htjela pelemnito djelo da učiniš, a šta sam se svega nagledao, kako banke uzimaju od ovih jadnika. Ima slučajeva gdje banke neće da naplate proviziju za uplatu na račun, ako je račun otvoren kod njih.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2017, 10:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
BANJALUKA - Sav novac koji je prikupljen u akciji "Srcem za Sofiju" biće preusmjeren za liječenje druge djece i nijedan fening neće završiti u privatnom džepu, tvrde to i roditelji pokojne Sofije Mićević i iz Humanitarne organizacije "Budimo ljudi", ali saradnje među njima više nema. Na računima Sofijinih roditelja nalazi se 556.304,24 KM i 159.508,27 dolara. A na jednom od podračuna Humanitarne organizacije "Budimo ljudi", koja je koordinisala prikupljanje donacija za liječenje djevojčice iz Banjaluke, trenutno je na raspolaganju 165.342,19 KM. Iako su se zajedno svim snagama borili da prikupe potrebni novac za liječenje, ipak je sada došlo do prekida saradnje i do prozivki. "U akciji 'Srcem za Sofiju' na računu HO 'Budimo ljudi' prikupljena je 271.235,51 KM. Suprotno dogovoru organizacije i roditelja Sofije, prema kojem bi sav novac prikupljen u akciji, ukoliko dijete iz bilo kojeg razloga ne ode na liječenje u Baltimor, bio objedinjen na jednom podračunu organizacije, do danas mi nemamo saznanja o iznosima na KM i deviznim računima roditelja i od istog se ograđujemo", saopštili su iz HO "Budimo ljudi". Zaključno sa jučerašnjim danom od gorenavedene sume prikupljene u akciji "Srcem za Sofiju" isplaćeno je 105.893,32 KM od strane HO "Budimo ljudi" u više namjena. Iz organizacije kažu da oni ne mogu da odgovaraju za transakcije novca na privatnim računima niti računi fizičkih lica podliježu finansijskoj inspekciji. "Sav novac koje je prikupljen u akciji 'Srcem za Sofiju', a uplaćen na podračun HO "Budimo ljudi", kao što već radimo, biće proslijeđen drugoj djeci za potrebe troškova liječenja, što ćemo redovno objavljivati na našoj stranici", kazala je Adriana Basara, v.d. predsjednice HO "Budimo ljudi". Roditelji Vanja i Simona Mićević kažu da su željeli da prebace novac na podračun, ali kada su vidjeli koliko je vremena trebalo organizaciji da prebaci novac za liječenje očiju Hane Pašanbegović, to jest 23 dana, riješili su da sva sredstva prebacuju oni direktno roditeljima koji imaju bolesnu djecu. "Znam šta u trenucima dok ti je dijete bolesno znači jedan sat, ne dan ili sedmica. Poslije svega što smo prošli, šta misliš kako sam se osjećao kada me zove Hanin otac i govori: 'Vanja koji je problem, zašto pare nisu legle na račun?' Čovjek ne zna hoće li imati djetetu da plati liječenje, a na računu stoje pare dok dijete čeka", kazao je Vanja za "Nezavisne". On je dodao da oni, nažalost, znaju šta je administracija jednim dijelom uradila njihovom djetetu. "Sav novac koji su prikupili dobri ljudi, organizacije i što je sama Republika Srpska dala će biti preusmjeren za liječenje druge djece, sve ćemo javno iznositi, čak možemo i medije zvati svaki put kada nekome proslijedimo pare. Mi smo u suštini i mislili sve prebaciti na račun HO, ali problem je nastao zbog birokratije i čekanja. Kakvi bi ljudi uzeli pare koje su bile namijenjene za liječenje njihovog djeteta", govori Vanja. Majka Simona je plačući rekla kako im pored svega što proživljavaju ne treba još i da ih neko blati. "Tužno je da neko baca ljagu na moje dijete kojem još nije prošlo ni 40 dana od smrti. Da u tom trenutku piše objave po društvenim mrežama kako ćemo mi nešto uraditi sa tim parama, da ćemo ih uzeti sebi, kako čovjek da se osjeća", rekla je ona. Podsjećamo, "Akcija za Sofiju" imala je veliki odziv, ali nažalost, malena lavica izgubila je bitku za život.
Sadržaj ovog članka kopiran je sa portala Nezavisnih novina, a original se nalazi na linku: http://www.nezavisne.com/novosti/drustv ... vac/428337




_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2017, 16:47 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 18 Jun 2011, 10:29
Postovi: 11
filozof sa vrbasa je napisao:
Citiraj:
BANJALUKA - Sav novac koji je prikupljen u akciji "Srcem za Sofiju" biće preusmjeren za liječenje druge djece i nijedan fening neće završiti u privatnom džepu, tvrde to i roditelji pokojne Sofije Mićević i iz Humanitarne organizacije "Budimo ljudi", ali saradnje među njima više nema. Na računima Sofijinih roditelja nalazi se 556.304,24 KM i 159.508,27 dolara. A na jednom od podračuna Humanitarne organizacije "Budimo ljudi", koja je koordinisala prikupljanje donacija za liječenje djevojčice iz Banjaluke, trenutno je na raspolaganju 165.342,19 KM. Iako su se zajedno svim snagama borili da prikupe potrebni novac za liječenje, ipak je sada došlo do prekida saradnje i do prozivki. "U akciji 'Srcem za Sofiju' na računu HO 'Budimo ljudi' prikupljena je 271.235,51 KM. Suprotno dogovoru organizacije i roditelja Sofije, prema kojem bi sav novac prikupljen u akciji, ukoliko dijete iz bilo kojeg razloga ne ode na liječenje u Baltimor, bio objedinjen na jednom podračunu organizacije, do danas mi nemamo saznanja o iznosima na KM i deviznim računima roditelja i od istog se ograđujemo", saopštili su iz HO "Budimo ljudi". Zaključno sa jučerašnjim danom od gorenavedene sume prikupljene u akciji "Srcem za Sofiju" isplaćeno je 105.893,32 KM od strane HO "Budimo ljudi" u više namjena. Iz organizacije kažu da oni ne mogu da odgovaraju za transakcije novca na privatnim računima niti računi fizičkih lica podliježu finansijskoj inspekciji. "Sav novac koje je prikupljen u akciji 'Srcem za Sofiju', a uplaćen na podračun HO "Budimo ljudi", kao što već radimo, biće proslijeđen drugoj djeci za potrebe troškova liječenja, što ćemo redovno objavljivati na našoj stranici", kazala je Adriana Basara, v.d. predsjednice HO "Budimo ljudi". Roditelji Vanja i Simona Mićević kažu da su željeli da prebace novac na podračun, ali kada su vidjeli koliko je vremena trebalo organizaciji da prebaci novac za liječenje očiju Hane Pašanbegović, to jest 23 dana, riješili su da sva sredstva prebacuju oni direktno roditeljima koji imaju bolesnu djecu. "Znam šta u trenucima dok ti je dijete bolesno znači jedan sat, ne dan ili sedmica. Poslije svega što smo prošli, šta misliš kako sam se osjećao kada me zove Hanin otac i govori: 'Vanja koji je problem, zašto pare nisu legle na račun?' Čovjek ne zna hoće li imati djetetu da plati liječenje, a na računu stoje pare dok dijete čeka", kazao je Vanja za "Nezavisne". On je dodao da oni, nažalost, znaju šta je administracija jednim dijelom uradila njihovom djetetu. "Sav novac koji su prikupili dobri ljudi, organizacije i što je sama Republika Srpska dala će biti preusmjeren za liječenje druge djece, sve ćemo javno iznositi, čak možemo i medije zvati svaki put kada nekome proslijedimo pare. Mi smo u suštini i mislili sve prebaciti na račun HO, ali problem je nastao zbog birokratije i čekanja. Kakvi bi ljudi uzeli pare koje su bile namijenjene za liječenje njihovog djeteta", govori Vanja. Majka Simona je plačući rekla kako im pored svega što proživljavaju ne treba još i da ih neko blati. "Tužno je da neko baca ljagu na moje dijete kojem još nije prošlo ni 40 dana od smrti. Da u tom trenutku piše objave po društvenim mrežama kako ćemo mi nešto uraditi sa tim parama, da ćemo ih uzeti sebi, kako čovjek da se osjeća", rekla je ona. Podsjećamo, "Akcija za Sofiju" imala je veliki odziv, ali nažalost, malena lavica izgubila je bitku za život.
Sadržaj ovog članka kopiran je sa portala Nezavisnih novina, a original se nalazi na linku: http://www.nezavisne.com/novosti/drustv ... vac/428337





Porodica nije objavila izvode s racuna sto je obecala prije dva dana. Znaci, javnost nema uvida u to koliko su potrosili i u koje svrhe. Objavili su samo trenutno stanje na KM i $ racunu. Nikad do sad nisu objavili ni stanje ni izvode sa EUR i CHF racuna.
Normalno da jedna HO koja je pravno lice nece da stoji iza netransparentnih privatnih racuna na koje nema uticaj. To je i razlog za "prekid saradnje".


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2017, 17:01 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Pa ni ta HO nije baš najčistija, svašta se provlačilo o njoj tokom poplava čini mi se.

Послато са Lenovo A6020a40 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2017, 17:16 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 18 Jun 2011, 10:29
Postovi: 11
_зока je napisao:
Pa ni ta HO nije baš najčistija, svašta se provlačilo o njoj tokom poplava čini mi se.

Послато са Lenovo A6020a40 уз помоћ Тапатока


Oni su tek osnovani nakon poplava, to je bio povod da se nekoliko ljudi koji su volotirali u poplavama organizuje u udruzenje. Tako da mora je bila neka druga. Ima ih sa slicnim imenima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2017, 17:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Joj ljudi ovo je sve bas ruzno :(

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2017, 21:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Не вјерујем хуманитарним организацијама.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2017, 21:27 
govna smo da nas nema


Vrh
  
 
PostPoslato: 31 Maj 2017, 23:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
treba ovo zakonski dotjerati, javni racun, a na uplatnici naznacis da je za to i to dijete

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jul 2017, 22:11 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Feb 2009, 12:30
Postovi: 310
Lokacija: Banja Luka
https://prnt.sc/fs3qfp

Vanja Pejaković iz Kotor Varoša rođen 04.02.1999. godine hitno je primljen na liječenje u Italiji u bolnici u Veneciji.

Vanja je nastradao tokom ekskurzije sa svojim vršnjacima iz banjalučke Poljoprivredne škole i u bolnicu je smješten 28.05.2017. godine.

Pri padu je teško oštetio koštanu srž i trenutno je kvadroplegičan. Povezan je na automatski ventilator. Već je urađena operacija za stabilizovanje vratnih pršljenova sa šipkama od titanija u prednjem dijelu vrata.
Vanjino stanje je teško i zahtijeva dugotrajno liječenje uz niz vrlo komplikovanih operativnih zahvata.

Roditelji i rodbina nemaju dovoljno sredstava pa im jedino preostaje da se obrate institucijama RS i dobrim ljudima kako bi pomogli da se spasi ovaj mladi život.

Od 1. jula u saradnji sa Mtel-om pokrenut je humanitarni broj 1416 za prikupljanje pomoći putem telefonskih poziva. Humanitarni broj biće aktivan do kraja jula ove godine.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Dec 2017, 01:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Banjaluko na noge “Srcem za komšiju”

https://blmojgrad.com/banjaluko-na-noge ... a-komsiju/

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Dec 2017, 12:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Čitam sada ovo

Citiraj:
Istovremeno, Radojičić je istako da će planirana budžetska rezerva od 1,5 miliona KM biti isključivo trošena za reagovanje u nepredviđenim situacijama, kao što je bio slučaj sa saniranjem posljedica nedavnog olujnog nevremena.


Pa da li su ovi dobili od grada ili je samo priča.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Dec 2017, 17:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Dobio sam obavjestenje da ce mi biti otkinuto 0,25 % od crkavice, nije nikakav problem, nadam se da ce fond ispuniti svoju misiju.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Dec 2017, 17:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2246
Lokacija: Trn
filozof sa vrbasa je napisao:
Dobio sam obavjestenje da ce mi biti otkinuto 0,25 % od crkavice, nije nikakav problem, nadam se da ce fond ispuniti svoju misiju.

Svima se od 01.01 skida taj iznos.
Valjda ce stvarno ici u prave svrhe

Послато са LG-D605 уз помоћ Тапатока

_________________
They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 616 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs