banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 17:31

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3651 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 ... 183  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 27 Dec 2016, 21:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
Jel samo meni nije jasno kako nema para kada svi uredno placaju grijanje koga nemaju jer za par racuna vec tuzbu napakuju. Sta se desava sa tim novcem?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Dec 2016, 21:32 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10256
Nicole je napisao:
Jel samo meni nije jasno kako nema para kada svi uredno placaju grijanje koga nemaju jer za par racuna vec tuzbu napakuju. Sta se desava sa tim novcem?


pa jednostavno, to sto se placa nije dovoljno da se toplana pokrije.
predlazes da grijanje poskupi? :)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Dec 2016, 21:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Ja koga god znam ne plaća grijanje, tako da verujem da je naplata 50 posto ako ne i manja. State instalacije i veliki gubitak energije.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Dec 2016, 21:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
A ja opet koga god znam placa i znam par ljudi koji su bili tuzeni za 3-4 neplacena racuna a ima ih i koji su tuzeni za godine a i onih koji su se skinuli sa toplane a oni tamo nisu to zaveli gdje treba pa nakon nepar godina poslali neki dug basnoslovni.

Nije mi jasno stvarno.. grijanje je preskupo a para kao nema...
Pa gdje su? Gdje to "nedovoljno" ide?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Dec 2016, 22:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
Preko koga sada nabavljaju mazut? Higat nekada bio ekskluzivni dobavljač uz eksluzivne provizije :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Dec 2016, 22:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Nicole je napisao:
A ja opet koga god znam placa i znam par ljudi koji su bili tuzeni za 3-4 neplacena racuna a ima ih i koji su tuzeni za godine a i onih koji su se skinuli sa toplane a oni tamo nisu to zaveli gdje treba pa nakon nepar godina poslali neki dug basnoslovni.

Nije mi jasno stvarno.. grijanje je preskupo a para kao nema...
Pa gdje su? Gdje to "nedovoljno" ide?

Kamo srece da je takva naplata al ajd....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2016, 08:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2010, 13:09
Postovi: 1656
Naplata je preko 80% bilo je to, i tuze te cim jedan nije placen, dolazi ti preporuceno pismo, i imas rok da platis ili tuzba.

Neki direktor je zajebao sve, on je potpisao ugovor sa nekim dobavljacima i utvrdio fiksnu cijenu, i radi te fiksne cijene koja je sada ogromna mi trpimo, bila je i ta prica na tv, sve je to do nesposbnosti, a niko ne odgovara


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2016, 08:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Nicole je napisao:
A ja opet koga god znam placa i znam par ljudi koji su bili tuzeni za 3-4 neplacena racuna a ima ih i koji su tuzeni za godine a i onih koji su se skinuli sa toplane a oni tamo nisu to zaveli gdje treba pa nakon nepar godina poslali neki dug basnoslovni.

Nije mi jasno stvarno.. grijanje je preskupo a para kao nema...
Pa gdje su? Gdje to "nedovoljno" ide?


Placa sitna boranija. Veliki broj pravnih lica (koji su i najveci potrosaci) ne placa ili kasni sa uplatama (mjereno u godinama). Salju oni tuzbe uredno, cak su previse revnosni. Znam par ljudi kojima su dolazile tuzbe za placene mjesece, pa onda usljedi kontra tuzba. Pravnici obozavaju takve slucajeve.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2016, 09:50 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 23:49
Postovi: 647
Lokacija: BL
Uvijek ista prica,prvo zivjeli ste citav rat bez grijanja (pocelo je koju god posle rata koliko se sjecam) drugo cijevi su stare cak je u prvim danima bio apel tipa `mole se gradjani da ne popravljaju sami da nebi jos vise razj... cijevi` vi razumjete da je preko 150 000 metara cijevi`??
Trece kombinacija slaba naplata + kradja para + star sistem to radi po principu ko je geografski blize toplani/podstanici bolje se grije,ostali pitaj ti boga
Cetvrto ne mozete se iskljuciti,tehnicki sistem radi kao voda 1 cijev i dijeli se svima.Ko se iskljuci toplani manje para,ostalima topliji stanovi (svejedno se placa pausal)
Peto u vezi odjavljivanja bilo je protivljenja toplane do kraja (tuzbe dok ustavni sud nije presudio drugacije,ali ipak drzava je jaca u teoriji ustavni sud mora presuditi svaki put za 64 opstine)
Sesto kalorimetar nije resenje mada ce i ta prevara doci po uzoru na hrvatsku.Ljudi ce pod pretnjom zakona(kazne) morati to ugraditi,i pocece dobijati uvecane racune (oproban recept u cro)
Sedmo manji broj sretnika u gradu ima dimnjake u zgradi,ali vecina nema,ali tu uskace elektroprivreda sa povecanom tarifom za zimu jer ocito ljdi nemaju izbora,cak i oni koji imaju dimnja sumnjam da dovlace drva iz podruma kao ja u ratnim danima
Kao sto vidite sve je to cista prevara,jer drugi gradovi (Doboj,Prijedor,Bijeljina) imaju toplane koje su manje opljackane pa mogu izdrzati neplacanje,ljudi u barem novijim zgradama nemaju dimnjake da mogu sebi dovuci drva (a i da mogu tesko je nositi od podruma do x sprata) u vezi novijih zgrada ionako su jeftino izgradjene bez zvucne/termo izolacije (nekad i rigips umjesto zida) tako da je tu grijanje najmanji problem kad bude poplava/zemljotres sve ce se to otkriti
I to nije sve,kad grad naraste toplana ce medju prvima uticati na zagadjene,imamo srece sto smo u ravnici,a ne ko sarajevo u kotlini

_________________
Shoot first,ask question later


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2016, 11:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2010, 13:09
Postovi: 1656
Prije par godina od Toplane do moje zgrade promjeljeno sve zivo, na glavnom vodu, ne moze blize, i prosli godina kratki rukav i otvaranje prozora, ove dzmper i duks i grijalica, kraj price tvoje o mrezi!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2016, 19:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Naplata je ispod 50%provjereno.
Sezona traje oko 180 dana, nek je od tog 30 dana toplo više nije. Sezona je oko 10 miliona dakle izlazi računica oko 50 000 dan..... A 25 000 se plati. Tu se toplana ne može pokriti, fali novca...
Tako da ljudi mi smo govna, treba to ozbiljno shvatiti

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2016, 21:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9225
Od tih što duguju, najviše budžetski potrošači garant. Plus povlaštene nabavke i lopovluci SNSD bratije. Nek sad čupaju iz septičke stvar, i vladaju RS 50 godina pa da vidimo koliko su sposobni bez zaduživanja nešto da riješe...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2016, 22:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Ne zajebavaj. Treba gledati sa druge strane, dužnici su većinom ljudi koji se inate sistemu. Ljudi koji misle da će biti smak sveta. Dosta obični ljudi, ne gledaj na visoku raju.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2016, 22:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7802
Lokacija: Mejdan
Dosta običnih ljudi? I onih koji se inate?
Moj komšiluk plaća redovno. Toplana je tužakala neredovne platiše i već par sezona plaćaju svi oni koji se nisu odjavili.
Pričao sam sa ovih dana sa poznanicima iz drugih naselja i svi plaćaju.
Tako da... zna se ko ne plaća ;) I ko loše gazduje Toplanom ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2016, 22:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Joj druže. Našem narodu je u srcu slagati, isto ko ja pitam placa li ko komunalnu naknadu gradu, svi kažu ne plaćaju, kao porez na budale.... A plaćaju unapred. Pusti te priče kraju.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2016, 23:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7802
Lokacija: Mejdan
Treba li da ti skeniram uplatnice za Toplanu? I mog komšiluka.
Jbg, nemamo budžu u zgradi pa nas svi handre :lol:

Plus dosta penzića koji odma' po primanju penzije plate sve račune.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2016, 23:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Ne treba, nek ima i takvih :) Al veruj da ima svega...

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2016, 23:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7802
Lokacija: Mejdan
Ozbiljno ti kažem, skoro sav komšiluk plaća redovno Toplanu. Ne mogu tvrditi za sve stanove u zgradi. I ovh dana belaj. Ne znaju ljudi šta će. Grijanje slabo. Pričali smo šta da radimo. Pokazuju ljudi uplatnice. Dobro da niko iz zgrade ne radi u Toplani. Objesile bi ga komšije za prvu banderu :lol:

Čik da neko u zgradi ili ulici ne plati struju ili telefon.
A znam za slučajeve gdje Elektrokrajna nije isključila one pojedince koji ne plaćaju struju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2016, 23:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7802
Lokacija: Mejdan
I još nešto, pored termalnih izvora, šuma... ovi genijalci koriste mazut. A taj mazut su jedno vrijeme nabavljali po najvećoj cijeni u regiji.
I još niko nije odgovorao za poslovanje firme koja je u gubitku od više od 80 miliona maraka.
Da nas nema, trebalo bi nas izmisliti :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Dec 2016, 06:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
Kakav je komentar tipa do juce niste imali grijanje u ratu i sad vam kao fali? Eeeejjj


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3651 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 ... 183  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs