banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 00:17

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3651 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130 ... 183  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 30 Maj 2018, 10:02 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 30 Maj 2018, 09:37
Postovi: 11
"Žao nam je, ali dostignuto je ograničenje boarda za prikačene fajlove."


WTF?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2018, 10:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Zakaci sliku na neki drugi hosting server pa linkuj u post

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2018, 10:31 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 30 Maj 2018, 09:37
Postovi: 11
Hvala V@nja.
Evo dokumenata:
https://ibb.co/kYnQFy
https://ibb.co/ihGwNd
https://ibb.co/dWiMoJ
https://ibb.co/jFw7TJ
https://ibb.co/mqqZ8J


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2018, 11:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5026
Lokacija: Gradiška
Gledam ove obrazce, i traži se saglasnost svih stanara, a od njihovih podataka traže i JMB... imaju li pravo da traže taj podatak, i da li uopšte, kao u ovom slučaju, fizičko lice može tražiti ovaj podatak od drugog fizičkog lica...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2018, 11:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
A ako zakljucujes ugovor sa njima da li i onda traze sve ovo pobrojano?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2018, 12:14 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 30 Maj 2018, 09:37
Postovi: 11
- To je potpuno tačno za matične brojeve. Koliko mi je poznato, oni se ne bi smjeli tražiti od fizičkih lica, a pogotovo koristiti ih kao fizičko lice jer je to pretpostavljam i kažnjivo. Znači da nas navode na prekršaj.

- Ja nemam potpisan ugovor. Tako da nisam prošao proceduru potpisivanja. Ali mogu garantovati da se ovo sve ne traži. Odnosno, neko je pomenuo čini mi se samo ličnu kartu i dokaz o vlasništvu nad nekretninom. I to je sve.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2018, 12:20 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 30 Maj 2018, 09:37
Postovi: 11
A najstrašnija je tačka 3. po kojoj se zahtijeva IZRADA PROJEKTA ZA ISKLJUČENJE SA SISTEMA
:(


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2018, 13:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5026
Lokacija: Gradiška
blgrijanje je napisao:
- To je potpuno tačno za matične brojeve. Koliko mi je poznato, oni se ne bi smjeli tražiti od fizičkih lica, a pogotovo koristiti ih kao fizičko lice jer je to pretpostavljam i kažnjivo. Znači da nas navode na prekršaj.

- Ja nemam potpisan ugovor. Tako da nisam prošao proceduru potpisivanja. Ali mogu garantovati da se ovo sve ne traži. Odnosno, neko je pomenuo čini mi se samo ličnu kartu i dokaz o vlasništvu nad nekretninom. I to je sve.


Čekaj, pa ti nemaš potpisan ugovor sa njima? Pa koji se onda natežeš sa njima. Obavjestiš ih da ne želiš njihovu uslugu jer i nemaš ugovor sa njima, oni ako hoće neka izvrše isključenje o svom trošku. A navedeš im u ovom obavještenju da u slučaju bilo kakvog sudskog spora, da ćeš tu obavijest priložiti kao dokaz. Ne mogu te dobiti na sudu jer nema ugovora, ne mogu čak potraživati ni eventualni dug... govorim ovo iz iskustva, doduše u pitanju je toplana u Gradišci...

The_new_Statesman je napisao:
A ako zakljucujes ugovor sa njima da li i onda traze sve ovo pobrojano?

Nema pojma, nisam nikad ni zaključio ugovor sa toplanom... :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2018, 13:31 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 30 Maj 2018, 09:37
Postovi: 11
Tek sam uselio u stan u kojem je prethodni vlasnik koristio grijanje. On je izmirio sve račune zaključno sa mjesecom iseljenja i raskida ugovora. Međutim, kako je prethodni vlasnik prilikom raskida ugovora morao donijeti kupoprodajni ugovor na uvid, oni su uzeli moje podatke iz ugovora i već sljedeći račun poslali meni. Rekli su mi u toplani da MOGU potpisati ugovor sa njima (što mi ne pada na pamet) ali da sam svakako dužan plaćati za isporučenu energiju (uslugu) i zato što sa fizički na njihovoj mreži. Zato hoću da se isključim sa mreže. I zato jer znam da je grijanje kod prethodnog vlasnik bilo loše. A kad bi bilo dobro, možda bih i razmislio da ostanem. Ali i zbog ovakvog kabadahijskog odnosa još imam dodatnu motivaciju za isključenje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2018, 14:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
despot777 je napisao:
Gledam ove obrazce, i traži se saglasnost svih stanara, a od njihovih podataka traže i JMB... imaju li pravo da traže taj podatak, i da li uopšte, kao u ovom slučaju, fizičko lice može tražiti ovaj podatak od drugog fizičkog lica...

Нормално да немају и нормално да не може. Стока. :lol:

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2018, 16:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Tu je ceka sa onim zakonom o oblikacionim odnosima gdje kaze da ako platis uslugu jedno/dva puta...to je znak da si saglasan. U istoj sam poziciji, predao zahtjev za prikljucrnje (novogradnja), nikad nisam potpisao ugovor (jer su pogrijesili kvadraturu), ali nisam ni zurio ispraviti jer sam imao kalorimetar (pa dodje na isto)...u medjuvremenu, desilo se ovo sa promjenom nacina obracuna. Sad vise nisam pametan, da li se iskljuciti ili ostati.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2018, 16:30 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12325
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Ali covjek nije platio, koliko sam razumio.

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2018, 16:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Ja sam shvatio da je platio...mozda grijesim.

Sto se mene tice, uredno placao, kontajuci da budem posten..medjutim, nekada je bolje NE PLACATI

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2018, 17:01 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12325
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Ja nisam i ne planiram, u istoj sam situaciji kao blgrijanje. Isto su mi poslali. Zna li neko koja firma radi skidanje radijatora ali da mi izda potvrdu za uradjeni posao?

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2018, 19:22 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 07 Jan 2017, 15:30
Postovi: 186
Lokacija: Banja Luka
I ja sam u istoj situaciji kao i blgrijanje. Isto sam dobio svu tu dokumentaciju, još su mi i kopirali odluku skupštine o načinu isključenja sa mreže (da trebaju potpisi svih stanara, pečat zajednice etažnih vlasnika itd.). Oni znaju da to nije izvedivo jer dosta vlasnika/suvlasnika stanova više ne živi tu ili su izdali stan, posebno u mom slučaju gdje zgrada ima 5 ulaza po 24 stana, znači 120 potpisa. Van svake pameti. Što se tiče ganjanja po sudu, mogu reći iz svog iskustva ali i iskustva drugih, da tu nema neke pomoći, taman da imaš sve dokaze protiv njih, jer sve je to potkupljeno, mito i korupcija. Znate kako se kaže, kadija te tuži, kadija ti sudi. Takva je situacija kod nas, nažalost. Ali kažem opet, ako neko uspije da im dohaka ili ako izađe neki novi zakon u korist nas građana, molim vas da nas ovdje obavjestite na vrijeme, jer ima nas dosta koji bi htjeli da se isključe sa sistema, uključujući i mene.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2018, 19:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
OK, postoji opasnost od suludo poskupljenja usluge. Kod mene je grijanje bilo solidno. Zanima me sta planirate da uradite kada se isključite? na koji sistem grijanja prelazite? Ja kako sam. God izračunao, grijanje na struju izadje isto ili skuplje od gradskog grijanja na kalorimetar. A dok se opremiti kako treba sa kvalitetnim norveškim radijatori a i sl, treba to vječnost da sve to isplatis. Da li postoji nesto sto sam propustio? U mome slučaju (kalorimetar) grijanje košta max 600KM godišnje uz pausal


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2018, 22:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
Dok bi te na struju koštalo trenutno 400 u vrh glave. Ne računaš koliko si platio kalorimetar? A računaš norvežane...
Imam drugara u Pašićevoj 50 i nešto broj, ima novu stolariju i izađe do 300 zimu sa 55-60 kvadrata stana on i brat mu. Tako da sad se isplati a kasnije će se tek isplatiti...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2018, 11:33 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jan 2018, 19:06
Postovi: 55
Norveski radjiator se nista ne razlikuje od obicne grijalice, samo ljepse upakovano, a taj sto potrosi 300 km struje sa njma u stanu od 56 kvadrata vjerovatno veci dio dana nije kuci. Ili ako je vec citav dan u stanu temperatura mu nije veca od 19.5 stepeni


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2018, 11:43 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jan 2005, 14:18
Postovi: 295
CRC_1 je napisao:
Norveski radjiator se nista ne razlikuje od obicne grijalice, samo ljepse upakovano, a taj sto potrosi 300 km struje sa njma u stanu od 56 kvadrata vjerovatno veci dio dana nije kuci. Ili ako je vec citav dan u stanu temperatura mu nije veca od 19.5 stepeni


U OGROMNOJ si zabludi druže.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2018, 11:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
CRC_1 je napisao:
Norveski radjiator se nista ne razlikuje od obicne grijalice, samo ljepse upakovano, a taj sto potrosi 300 km struje sa njma u stanu od 56 kvadrata vjerovatno veci dio dana nije kuci. Ili ako je vec citav dan u stanu temperatura mu nije veca od 19.5 stepeni


Hm pa grije na malo više pošto i nema cirkulacije čoek, mislim da je rekao na 22. A radi u smjenama pa nekad je druga i radi od 14h a stalno mu je brat kući....prođe i moja stara sa 100-150 na istu kvadraturu i drži na 19.5 evo već 9 godina
:-)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3651 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130 ... 183  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs