banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 20:26

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3651 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129 ... 183  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 19 Apr 2018, 14:07 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Nekad bio je napisao:
E sad jedno pitanje...ako imam duga prema staroj Toplani a ta firma više ne postoji ( u sportu slučaj kada se klub ugasi, onda taj klub nikome ništa nije dužan, ili kad klub bankrotira pa ga prebace u zadnju ligu), da li po tome sad ja nisam ništa dužan nikakvoj toplani, ni staroj ni novoj?

Stara toplana nije ugasena, ako imas dugove najnormalnije ocekuj sudski poziv...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2018, 14:30 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12325
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Da se razumijemo, jeste skupo, na struju ce me izaci isto toliko ali cu se grijati kako i kad ja hocu. Na 7-om sam spratu, temp radijatora nije ista na prvom kod komsije i kod mene na sedmom, ni blizu, a isto placamo. Kolega iz Borika sa 10-og sprata takodje katastrofa grijanje.

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2018, 16:10 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2011, 18:38
Postovi: 2746
Jos kad (ako) podignu cijenu grijanja krajem godine......


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Maj 2018, 08:07 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jan 2018, 19:06
Postovi: 55
samo da dodam koga zanima, za par dana ova gospoda mjenjaju uslove iskljucenja sa mreze
vidjecemo o cemu se tacno radi, trebalo bi da ubace novcanu naknadu za iskljucenje to je ono sto je poznato
a mozda zajebu i clan 22 i 23, gdje je definisano da za iskljucenje treba potpis svih korisinika, a definisan korisnik je svaka prava ili fizicka osoba koja koristi njjihove usluge.
tu su zajebali sami sebe, pa nisu racunali da u svim zgradama nisu svi stanari i korisnici usluge


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2018, 20:04 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 07 Jan 2017, 15:30
Postovi: 186
Lokacija: Banja Luka
Evo ja danas bio u eko toplani da pitam da pitam za isključenje, poslali me tamo na šalter gdje radi par ženskih. Pitam ja za isključenje, kaže mi jedna da treba popuniti neke njihove formulare, sve ona meni to dala, tu ima zahtjev za isključenje i neki papir za potpis saglasnosti svih vlasnika stanova u toj zgradi, bez obzira jesu li oni korisnici eko toplane ili ne. Ja sam prvo mislio da treba potpis vlasnika stanova samo iz mog ulaza, kad ona kaže da ne treba samo iz mog ulaza nego iz cijele zgrade i svih stanova, koliko god da zgrada ima ulaza. Još na kraju kaže da taj papir mora biti ovjeren pečatom zajednice etažnih vlasnika. Oni stvarno nisu normalni, kažem ja njima da se dosta tih stanova izdaje i da ima dosta stanova čiji su vlasnici otišli u Njemačku, Švedsku i slično. Kako da ja dobijem njihov potpis kad oni nisu tu. Njih to uopšte ne zanima, njima treba potpis vlasnika svakog stana. Tako je donesena odluka na skupštini, čak mi dala i kopiju te odluke sa skupštine. Pitao sam da li znaju nešto vezano za skoro mijenjanje uslova za isključenje sa mreže, kažu da ne znaju ništa. Tako da ako neko nešto sazna, molim vas da se to napiše, već nekoliko godina vodim borbu sa njima, treba tome konačno stati na kraj.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2018, 20:13 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:42
Postovi: 876
Obrati se Ustavnom sudu RS ili još bolje Ustavnom sudu BiH i zatraži ocjenu ustavnosti te odluke donesene u gradskoj skupštini.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2018, 20:16 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Sep 2008, 09:25
Postovi: 133
To nema veze sa Ustavom, nego sa ljudskim pravima!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2018, 20:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Mastazz je napisao:
Evo ja danas bio u eko toplani da pitam da pitam za isključenje, poslali me tamo na šalter gdje radi par ženskih. Pitam ja za isključenje, kaže mi jedna da treba popuniti neke njihove formulare, sve ona meni to dala, tu ima zahtjev za isključenje i neki papir za potpis saglasnosti svih vlasnika stanova u toj zgradi, bez obzira jesu li oni korisnici eko toplane ili ne. Ja sam prvo mislio da treba potpis vlasnika stanova samo iz mog ulaza, kad ona kaže da ne treba samo iz mog ulaza nego iz cijele zgrade i svih stanova, koliko god da zgrada ima ulaza. Još na kraju kaže da taj papir mora biti ovjeren pečatom zajednice etažnih vlasnika. Oni stvarno nisu normalni, kažem ja njima da se dosta tih stanova izdaje i da ima dosta stanova čiji su vlasnici otišli u Njemačku, Švedsku i slično. Kako da ja dobijem njihov potpis kad oni nisu tu. Njih to uopšte ne zanima, njima treba potpis vlasnika svakog stana. Tako je donesena odluka na skupštini, čak mi dala i kopiju te odluke sa skupštine. Pitao sam da li znaju nešto vezano za skoro mijenjanje uslova za isključenje sa mreže, kažu da ne znaju ništa. Tako da ako neko nešto sazna, molim vas da se to napiše, već nekoliko godina vodim borbu sa njima, treba tome konačno stati na kraj.

Какви левати, како ће Суд да их спусти на земљу, неопјевано.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2018, 20:48 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jan 2005, 14:18
Postovi: 295
Hmmm...
Pa bilo vam je u prosloj Racunici na RTRS-u, u Ustavnom sudu RS su za emisiju izjavili da je zaprimljena apelacija po ovom pitanju te da oni predmete rjesavaju po redosljedu pristizanja te da ce ova apelacija doci na red krajem, pazi sad ovo, 2019. godine...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2018, 20:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Имаш већ довољно пресуда Врховног/Уставног суда РС по којима су такве општинске небулозе проглашене неуставнима да можеш да се позовеш на гомилу истих...

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2018, 20:58 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jan 2005, 14:18
Postovi: 295
Ok, ali kad dodje na red.

Zanimljivo je da je u istoj emisij pomenut primjer jedne zene koja se godinama borila nesto sa Toplanom, nije imala potpisan Ugovor ali je placanjem prvih racuna indirektno zasnovala obligacioni odnos...

http://www.rtrs.tv/av/pusti.php?id=77189


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2018, 21:30 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2011, 18:38
Postovi: 2746
tomorad je napisao:
Ok, ali kad dodje na red.

Zanimljivo je da je u istoj emisij pomenut primjer jedne zene koja se godinama borila nesto sa Toplanom, nije imala potpisan Ugovor ali je placanjem prvih racuna indirektno zasnovala obligacioni odnos...

http://www.rtrs.tv/av/pusti.php?id=77189

Pa da,platila je racun.... ovdje se prica o tome kako NE TREBA placati racune novoj toplani i samo tako moze proci zahtjev o iskljucenju. Te racune koji se nakupe platis naknadno.

Sta je biko u toj gomili papira sto su ti dali u toplani?
Kontam da ne treba nasjedati na tu igranku vec samo podnijeti zahtjev i vozdra


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2018, 21:41 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12325
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
E dobih i ja tu gomilu papira, malo sam citao i tako, puno nebuloza. Da li neko zna kad ispustaju vodu iz sistema?

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2018, 22:04 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2008, 16:27
Postovi: 43
Ja sam juce uzeo f. karticu iz "stare" toplane, koja potvrdjuje da dugova prema njima nemam. Prije par dana poslali su mi dokument u kojem iz "stare" toplane potvrdjuju da raskidaju ugovor i prestaju sa pruzanjem usluge grijanja...
Nisam ni koristio grijanje(Jer realno nije ni bilo sta da se koristi) od kada je ovaj eko-sporet isto "preuzeo". Ulozio sam oko 2000km da sve prepravim u elektricni sistem instaliranjem termobloka(da li je pametno ili nije ni sam ne znam vise).
Trazio sam od toplane da me iskljuci oni su govorili danas-sutra cemo i to tako ostade, ocito neki interni dogovor da ne iskljucuju korisnike sa mreze... Nisam do sada platio nista od "racuna" ovih eko kabadahija.
Jasno je meni sve po pitanju zakona ali da je ovo pravna drzava do ovoga ne bi ni doslo. Poucen sudskim iskustvima, u kojima sam ostecen bez obzira na cinjenice koje su nedvosmisleno govorile u moju korist, sudovima vise ne vjerujem ! Ako budem morao da platim, platicu jer svakako za max. 3 godine cu prodati sve sto imamo i otici, kao porodica, u Njemacku za sva vremena jer ovde se vise ne moze zivjeti...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2018, 11:20 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12325
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Ja cu ih ganjati do Strasbura ako treba.

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2018, 19:53 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 07 Jan 2017, 15:30
Postovi: 186
Lokacija: Banja Luka
U toj gomili papira što su mi dali je bio zahtjev za isključenje, papir na kojemu se trebaju napisati svi vlasnici stanova i njihov potpis i kopija odluke na skupštini (u članu 22 i 23 je navedeno da treba potpis svih vlasnika stanova).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2018, 19:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Šta će oni u Beogradskoj što žive. Koliko oni potpisa moraju skupiti. :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2018, 08:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9839
Lokacija: Далеко од раја
Ko kaže da je smederevac promašen projekat? :D :D :D

http://www.banjaluka.rs.ba/бронзана-медаља-ебрд-а-за-пројекат-даљ-2/

Citiraj:
Град Бања Лука освојио је бронзану медаљу Европске банке за обнову и развој за изградњу нове топлане на био масу, као један од најбољих пројеката која је ова међународна финансијска институција финансирала током прошле године.

Ово, престижно признање за које су кандидовани бројни пројекти које је ЕБРД финансирала широм свијета, освојено је на 27. годишњем самиту ЕБРД-а, одржаног 9. и 10. маја у Јордану. Признање је освојено у категорији пројеката, везаних за одрживу енергију.

– Ова награда је велико признање, али и знак да смо провели успјешан пројекат који ће грађанима обезбиједити стабилно даљинско гријање, и то цијенама које су за већину грађана остале на истом нивоу као и раније. С друге стране, за Град ће представљати значајно финансијско растерећење с обзиром на то да је стара Топлана акумулирала дуг већи од 90 милиона КМ, у тој мјери да је то постало неиздрживо и у техничком и финансијском смислу. Са овом, међународном наградом, пројекат је и на међународном нивоу верификован као изузетно квалитетан – рекао је Радојичић

Признање се односи на пројекат изградње и обнове система даљинског гријања у Бањој Луци. Послије деценијских проблема са снадбијевањем града топлотном енергијом, у фебруару ове године пуштена је у рад Еко топлана, нова градска топлана на био масу, обновљиви и еколошки знатно прихваљивији енергент у односу на стара постројења на мазут.

Топлана је изграђена као зајeдничко улагање Града Бање Луке и компаније IEE, с тим да је градски удио у власништву финансиран кредитом ЕБРД-а.


_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2018, 19:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
I Obama dobio Nobela za mir, mo'š mislit....to jevropske bankarske zmije daju nagradu za najbolju naplatu i dersnje kože sirotinji, te kontinuitet u plođenju u mozak....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2018, 09:44 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 30 Maj 2018, 09:37
Postovi: 11
Da li neko može dati savjet kako se trenutno isključiti sa gradskog grijanja? Konkretno i praktično.
Ja konkretno šaljem šta su mi dali prije 3 dana u toplani. Procedura isključenja i obrasci.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3651 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129 ... 183  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: avlijas i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs