banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 06:56

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3651 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120 ... 183  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 17 Mar 2018, 01:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
On je potrošio 0.5 MWh energije za mjesec dana. Toplana sa instalisanom snagom od 50 MW, ako zanemarimo gubitke, u sat vremena isporuči energije da se mjesec dana grije 100 takvih stanova. U tome je greška. Energija, snaga... :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Mar 2018, 03:29 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Evil_Dead je napisao:
Једно ми није јасно (мада никад с математиком нисам био добар), ако човјеку на овом рачуну пише да је потрошио 0,5 мегавата за стан од 27 квадрата, по некој мојој математици (која је, признајем, лоша) испада да екотоплана са инсталисаних 50 мегавата може да грије 100 станова од 27 квадрата (или нешто мало више или мање зависно од тога колико је калориметар одврнут).

Гдје гријешим? :lol:

ПС: Мени је, без калориметра, за дупло већи стан цијена 80,84 КМ (један фенинг мањи рачун него од старе топлане)... Јел то значи да би ми са калориметром рачун био већи (гријање мора бити на максимуму јер је стан стар и столарија лоша, плус нема изолације и ниједан стан око мене није више прикључен на гријање)? :)


Vrlo moguce. Koliko su ti odvrnuti ventili sad?

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Mar 2018, 07:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2361
sale82ful je napisao:
Aikus je napisao:
koeficijent moje plate

Jest,ali samo tvoje plate. Znaci, jebes i marsovce, a i to hoce li nestat drva. Neces ni ti daleko ako budes imao takav stav.
(dakle samo sam ponovio istu tezu koju si sam razvio) :D
Naravno, sve u duhu zayebancije...
8)


Jos kad skontate da je sve manje nafte i pitke vode...možda je bolje da se ova toplana ugasi, pa da svako sebi loži ugalj drva i sl... Mislim da nema smisla plakati na forumu 6 stranica tome kako i druga toplana radi, kako ovo nije eko, kako su naknade visoke i meni najdraze:koliko nova toplana ima MW I da li je to dovoljno da ugrije "3280 radijatora dužine 2m" i dragi su mi oni koji govore da neće potpisati ugovor je da neće plaćati račune. Volio bih da bas to i urade pa da vidimo epilog. Volio bih ja da je sve bolje i jednostavnije, ali takva je kakva je, plakanje tu ništa ne pomaže. Djela, a ne riječi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Mar 2018, 08:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9216
Pa evo ti djela, ne potpisujem ugovor i plaćam račun dok mogu. Pa da vidimo epilog. Ja pitam političara zašto je samo tako zamršeno za odjavljivanje, dobijam niz uvijenih drugih činjenica. Ovim na budžetskoj sisi sve ravno do mora pošto ionako ne budu plaćeni po učinku, ovima koji se dobro narade za svoju platu i nije svejedno oko harača kojekakvih. Podsjeća na US poreznu politiku. Bitno da se uvede naplata, a poslije ćemo lako se klizat po pitanju cijena.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Mar 2018, 09:30 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12369
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Evo stigao prvi racun, na ime bivseg vlasnika stana. Sutra im saljem zahtjev za iskljucenje, ukoliko to ne urade, iskljuciti se sam o svom trosku i poslati im obavjestenje da ne salju racune vise. Vidjecemo u maju sta biti, pisem vam ovde.

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Mar 2018, 09:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Aikus je napisao:
sale82ful je napisao:
Aikus je napisao:
koeficijent moje plate

Jest,ali samo tvoje plate. Znaci, jebes i marsovce, a i to hoce li nestat drva. Neces ni ti daleko ako budes imao takav stav.
(dakle samo sam ponovio istu tezu koju si sam razvio) :D
Naravno, sve u duhu zayebancije...
8)


Jos kad skontate da je sve manje nafte i pitke vode...možda je bolje da se ova toplana ugasi, pa da svako sebi loži ugalj drva i sl... Mislim da nema smisla plakati na forumu 6 stranica tome kako i druga toplana radi, kako ovo nije eko, kako su naknade visoke i meni najdraze:koliko nova toplana ima MW I da li je to dovoljno da ugrije "3280 radijatora dužine 2m" i dragi su mi oni koji govore da neće potpisati ugovor je da neće plaćati račune. Volio bih da bas to i urade pa da vidimo epilog. Volio bih ja da je sve bolje i jednostavnije, ali takva je kakva je, plakanje tu ništa ne pomaže. Djela, a ne riječi.


Baja moj, ako ne platis na mostu, platices na cupriji. I to skuplje.

Sta mislis odakle ce se namiriti (za sada) stotinjak miliona maraka koje grad treba platiti?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Mar 2018, 10:30 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2030
danijell je napisao:
On je potrošio 0.5 MWh energije za mjesec dana. Toplana sa instalisanom snagom od 50 MW, ako zanemarimo gubitke, u sat vremena isporuči energije da se mjesec dana grije 100 takvih stanova. U tome je greška. Energija, snaga... :)
Za 21. dan, a ne za mjesec dana.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Mar 2018, 11:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Račun ti za period od 21 dan?

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Mar 2018, 11:53 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
danijell je napisao:
Račun ti za period od 21 dan?

Kalorimetar mu radio 21 dan...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Mar 2018, 12:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Ma znam, ali je nebitno kako je potrošio nego koliko za obračunski period. Nebitno za ono što je Evil pitao. Njemu je bitno, jer on plaća. Mogao je neko dva dana otvoriti prozore i ventil na max protok, pa ostatak mjeseca zavrnuti i smrzavati se. Ili vikendom da ne grije. Ili da je bolja izolacija stana, pa stalno otvoren ventil... I svi imaju istu potrošnju.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Mar 2018, 12:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5201
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
Zaboravljate jedno...toplana je radila i po noci. Dakle kalorimetar je ocitavao potroanju j po noci zato sto je sistem radio.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Mar 2018, 14:42 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 20 Jun 2011, 09:12
Postovi: 168
Lokacija: Banja Luka
Meni je najmanji racun dosao kad je ventil bio max otvoren a na radijatorima regulisao temperaturu.Doduse,tad nisu grijali nocu.U jednoj firmi koja se bavi grijanjem su mi i rekli da je najbolje da tako bude otvoren ventil do kraja.

Poslato sa EVA-L19 uz pomoć Tapatoka


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Mar 2018, 15:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2361
Nama je došao račun 121KM za 50kvadrata. 6-7 dana grijanje je radilo 24h, ostatak vremena gasimo oko 23-24h, a palimo oko 7. Ventil je na pola. Mislim da je to bio udarni mjesec. Sada će sve manje i manje dolaziti. Nakon sezone radim investiciju termostat ventile na radijatore i digitalna termostat glava na glavni ventil da mogu regulisati u koliko sati da palii i gasi grijanje. Na taj način ću imati još bolju uštedu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Mar 2018, 15:32 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jan 2005, 14:18
Postovi: 295
Ljudi moji dzaba vam sva ta podesavanja i skalamerija (koju i ja imam) ako vam je ulazna temperatura 45 stepeni. Podesavanja su zadnja stvar u ovoj prici, problem je sto je kod mene, a i kod jako puno drugih ljudi, jako slabio grijanje.
Ako ti kazem da je meni doslo 110 KM (20 KM fiksni dio) mozes reci da sam se bas dobro ugrijao i ustedio (imam dobru vanjsku izolaciju, termostatske ventile, elektronsku regulaciju paljenja) ili pak da sam se smrzao kao picka da nisam palio norveske radijtore i potrosio dodatnih 100KM struje...
Prije par godina dolazili su mi racuni za grijanje i po 260 KM pa neka vam to bude najbolje mjerilo odnosa kvalitete grijanja. Prilikim uporedjivanja uzmite u obzir da sada griju i nocu a da to prije nije bio slucaj. Katastrofa.

I ovom mamlazu sto serenda ovuda, da naravno, naravno da cu uloziti sve pravne napore da ih odjebem i rjesim se jednom za svagda.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Mar 2018, 15:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2361
Ako se to mamlaz odnosi na mene (jer ja znam da serendam), hani malo. Mene samo žena smije zvati mamlaz :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Mar 2018, 17:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6135
feburarski racun 110KM - 56m2 stan.Posto imamo jednu malo sobu, koju trenutno koristimo kao neku ostavu, tu sam isljucio radijator. Gasim u 7:30 , palim u 16:30. Ventil drzim maksimlano otvoren,radijatori su na max. Bilo je par dana kad sam im stvarno jebao sve po spisku, jer su mogli jace grijati..tj topli su bili radijatori, ali ne bas vreli, da ne mozes ruku drzati. Ovo sto griju noci, cak mi i smeta.Bolja mi je bila opcija da ugase oko 23:00,upale oko 05:00 ...Sve u svemu,prezivjelo se, uz jako racionalno koriscenje, to je ta cijena.

Mislim da je prevelika naknada ovih 0.32+pdv...trebala je biti upola manja, pa bih rekao AJD OK, treba placati, a ne samo prigovarati...ovako, nisam pametan , da li ostati na toplani, ilj se prebaciti na struju.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Mar 2018, 18:43 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Koliko te uzađe cijela grejna sezona?

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Mar 2018, 19:09 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2014, 19:41
Postovi: 706
Neko je gore rekao da je najbolje ne gasiti radijatore. Da bi oni znali koliko si potrosio mjeri se ulazna i izlazna temperatura, ta razlika predstavlja potroseno. Ako ti je nonstop toplo u stanu manje ce biti ove razlike. Ja tek kad sam se uselio u ovaj stan, redovno palio i gasio kalorimetar, i dolazili bas veliki racuni, u zadnjoj sezoni nisam nista gasio, i dosli duplo manji racuni.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Mar 2018, 19:22 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 20 Jun 2011, 09:12
Postovi: 168
Lokacija: Banja Luka
Tako su meni rekli,navodno kao bojler,najvise "povuce" kad se tek ukljuci.
Prvi racun sam dobio 72 km,za 40 dana grijanja,stan 45 m2.I tad je ventil bio.na max a na termo glavama sam regulisao temperaturu.Kasnije kad sam poceo ventil drzati na pola,sve veci racuni su dolazili.

Poslato sa EVA-L19 uz pomoć Tapatoka


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Mar 2018, 19:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Ma po kojoj to logici? Daj malo procitajte sta je toplotna kalorija i na kom principu radi kalorimetar pa onda pisite. Pa po vasoj onda kad je ventil zatvoren kalorije idu???
Poenta je ljudi boziji da voda vrela udje a hladna izadje. Tadabje maksimalna iskoristenost i max usteda.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3651 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120 ... 183  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs